Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » čtv pro 16, 2021 21:45

apuka píše:
dudy píše:Teď jsem koukal, že 227 jsou o pouhých 7mm širší, ale možná je to i podvědomě jiným pohybem s takovými tácy na nohou
Nevi jestli existovala i jina verze 227 nez "Camo", ktera byla i na vyssi nosnost. Kdyz si na stejne odfocenem obrazku porovnas 325 a 227 (Camo), tak tam ani nejde tak o sirku, ale 227 ma vyrazne vice "materialu", tj. ma vyrazne vetsi plochu, kterou se o snih opira. To je ta fyzika...


Jo mám modrý.
Jo mají taky vyšší nosnost.

Ale já tu šířku zmiňuju ohledně chůze, ne nosnosti.
O nosnosti mluvím kvůli tomu, že mike rozdíl nepozoroval a já jo.
Vztah šířka - nosnost jsem ani nenaznačil.
A těma "tácama" myslím to, že jsou i výrazně delší a právě to, že mají víc "materiálu".
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod Vexo » čtv pro 16, 2021 22:10

Jsem netusil, ze ve sneznicich se da take behat... zavodni sneznice
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » čtv pro 16, 2021 22:15

dudy píše:Vztah šířka - nosnost jsem ani nenaznačil.
To jsi me asi nepochopil, ja o tom taky nepsal. Ja jsem tim "to je fyzika" naznacoval, ze je tam vetsi plocha a timpadem stejne tezky clovek zapadne do snehu min nez na sneznicich s mensi plochou - tj. presne to co mike nepozoroval a Ty jo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2021 22:15

@Vexo: to mi prijde jako skvely zpusob jak si nabit hubu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2021 22:21

apuka píše:timpadem stejne tezky clovek zapadne do snehu min nez na sneznicich s mensi plochou - tj. presne to co mike nepozoroval a Ty jo.

Nic takoveho jsem nepsal. Psal jsem, ze jsem nepozoroval rozdil v obtiznosti chuze. Ze se na sneznicich s mensi plochou zaborim o neco vic je jasne. Kdyz se mi ale nejde hur, tak je to fuk. Tohle porovnani jsem neudelal s TSL 227 primo, jelikoz jsem ted den jine nemel, ale udelal jsem ho s jinyma sneznicema, kdy jsme si je ve dvou menili. V plose rozdil byl, v namaze ani ne. Pricemz verim, ze na nejakem snehu by se projevil i ten, tipuju na jarni mokry a borivy, ale v tom se jde blbe na vsem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » čtv pro 16, 2021 22:46

Tvl, to jak u blbejch na dvorku.
Bavíme se furt o původním dotazu?
Nebo si tu každej mele to svoje.
Máte vůbec v hlavě kontinuitu debaty?

Původní dotaz zněl:
AlexBeck píše:Já mam konkrétně tsl 438. přesně tyto. Nedá se na těch "bořnicich" zvýšit nosnost? Metráčka fakt neunesou. Tipují, že funkcí plní tak do 60kg. Ty krámy jsou moc diravy...
Čim to zaslepit? :(( Je omotán strečkou

Na to já píšu:
dudy píše:Mám TSL 227 a ty mají velkou plochu a docela to funguje.
Ale jinak viz, výše mike...

Načež mike reaguje:
mike píše:Mel jsem pujcene i ty dudyho TSL 227, plochu asi maji nejvetsi, ale neprislo mi, ze by to byla velka vyhoda.

Z čehož teda já odvozuju, že mikovi nepřijde "moc velká výhoda" velká plocha (ne chůze)
Já tedy kontruji:
dudy píše:No mě to zase přišlo...

Načež mike:
mike píše:No, mel jsem je pujcene jednou a uz je to hodne davno. Ono dost zalezi na snehu, na jinem by se to mozna projevilo vic.


No a teď mi, protože si nepamatuje jak to vzniklo, začne apuka vysvětlovat, že je to kvůli větší ploše, což byla má první slova.
No a mike začne, aby mohl apukovi oponovat, vytahovat obtížnost chůze i když původně nepozoroval rozdíl, když jsem vytáhl větší plochu...
Nemáte, kucí, pocit, že pro své touhy poučovat a vaše osobní animozity vypouštíte původní princip dotazu a tím byla plocha sněžnic pro větší váhu?
Naposledy upravil dudy dne čtv pro 16, 2021 22:58, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » čtv pro 16, 2021 22:55

Takže za mě:
Plocha sněžnic je znát.
Jo, v prašanu by si musel člověk přivázat na nohu dveře od ledničky.
Ale fyziku fak neojebeš.
Horší chůzi kvůli větším rozměrům jsem zmiňoval.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2021 22:56

Jenze predtim taky padlo a tykalo se puvodniho dotazu:
apuka píše:Rozdil je docela viditelny - ale pri chuzi prakticky nebadatelny.
mike píše:A o ten zaver prave jde. Zkousel jsem ruzne sneznice, nekdy jsme si je i menili behem tury, a rozdil v namaze pri chuzi neni ve stejnych podminkach skoro poznat.

Navic nevidim zadny rozpor v plochu asi maji nejvetsi, ale neprislo mi, ze by to byla velka vyhoda a jsem nepozoroval rozdil v obtiznosti chuze. Tj. kdyz nepozoruju rozdil v obtiznosti chuze, neprijde mi vetsi plocha jako vyhoda. Tj. ja zustavam celou dobu na svem a reagoval jsem na apukovu (dez)intepretaci svych slov ;-) Pricemz netvrdim, ze se na mensich neborim vic, borim. Tvrdim, ze mi to nevadi tj. nepoznam to na obtiznosti chuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » čtv pro 16, 2021 23:02

Promiň, ale když mi přímo na moji poznámku, že větší plocha funguje napíšeš: "plochu asi maji nejvetsi, ale neprislo mi, ze by to byla velka vyhoda" a nenapíšeš k tomu něco ve smyslu: Jo, boří se to míň, ale zase se na tom hůř jde, tak v tom opravdu zmínku o technice chůze nehledám a naopak to vztáhnu na to, žes nepozoroval rozdíl kvůli ploše...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2021 23:07

Vzdyt to bylo primo v tom mem prispevku, na ktery jsi reagoval. Ja to teda ocituju cele:
mike píše:Zkousel jsem ruzne sneznice, nekdy jsme si je i menili behem tury, a rozdil v namaze pri chuzi neni ve stejnych podminkach skoro poznat. Mel jsem pujcene i ty dudyho TSL 227, plochu asi maji nejvetsi, ale neprislo mi, ze by to byla velka vyhoda.

Nejde o techniku, ale o obtiznost/namahu, at zas nezabredneme nekam jinam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » čtv pro 16, 2021 23:08

A teď by mě zajímalo, co si z toho AlexBeck vybere...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2021 23:08

Skialpy, ty jeste nezkousel :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » čtv pro 16, 2021 23:13

Jo, za stejných podmínek.
Ale podmínky můžou být různé.
Když půjdeš po firnu, který nese, nebudeš se bořit ani na jednech a budou Tě srát tácy.
Když se to nakloní, oceníš ryze technické sněžnice s kvalitními hroty.
V bořivém sněhu oceníš velkou plochu a budeš tácy velebit a na rychlé hitechy nadávat.
Čímž chci naznačit, že když si budeš měnit sněžnice v normálních podmínkách, nebude rozdíl znát.
Když si je budeš měnit na firnu, nebo v měkkém sněhu, najednou ho poznáš.
Je to jako se vším: Univerzál neexistuje!
A základní dotaz byl, jak omezit boření těžkého člověka...

P.S.: Nedělej sněžnicovýho oodoowa
:mrgreen:
Naposledy upravil dudy dne čtv pro 16, 2021 23:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 16, 2021 23:21

Jo. Podminky jsou pokazde jine a nekdy se meni i behem tury. Co nadelas? Dvoje nebo troje ruzne sneznice neponeses. Holt si vyberes takove, ktere ti v ruznych podminkach vyhovuji nejvic. Nebo ktere maji neco, co fakt chces. V mem pripade je to proslap, bez nej by nebyl zadny zasadni duvod kupovat zrovna 438 a asi by se nasly lepsi, ale proslap meni vsechno. Protoze diky nemu se muzu pustit do terenu, ktere mne nejvic bavi, prudke sestupy.

Teda, MSR sneznice mivaly nastavec, ktery plochu zvetsoval. Ten by se asi v baglu nosit dal, ale zas to byly s velkym naskokem nejhorsi sneznice, co jsem kdy mel na nohach, takze jsem to ani nevyzkousel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » čtv pro 16, 2021 23:24

Bingo
:supz:
Proto mám troje...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod Trnky » čtv pro 16, 2021 23:50

Etheric píše:Rád bych sněžnice zkusil, prej to je celkem makačka, takže bych se u toho mohl zahřát..
Mám však jeden problém - existují sněžnice, který lze použít s normálními botami, ne s pohorami? Pohory a moje nohy si nerozumí..


so sneznicami nemam skusenosti a neviem ci tie linkovane riesia problemy, ktore uz spomenuli skuseni snezniciari, len som si spomenul na tvoj dotaz, ked som videl obrazok (4.)

tsl symbioz racing
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 0:14

dudy píše:Proto mám troje...

A jak si vybiras, ktere si vezmes? Kdyz se v Praze rano balim, tak nemam moc tuseni, jaky bude v Jizerkach snih. Pokazde je jiny.

Mam dvoje. Stejne :twisted:

@Trnky: to je uplne jiny sport, ale zrovna Ethericovi by to vyhovovat mohlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » pát pro 17, 2021 7:55

Já se nemusím rozhodovat v Praze, jaký bude na horách sníh.
Já totiž mám auto.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát pro 17, 2021 8:07

Auto plne sneznic :D Aby ho mistni nepouzili jako pujcovnu ;-)

No nevim, ja to nepoznam ani pod kopcem. Dojedu do Bileho Potoka, ten ma asi 400 m n.m. a casto tam snih vubec neni. Jdu nahoru a sneznice nasazuju tak v 600 - 800 m a poradne je to az v 1000. Navic je to nekdy rano zmrzle, takze se hodi mensi sneznice s gripy a odpoledne to zmekne a bori se, takze by se hodily ty vetsi. Prijde mi skoro lepsi nemit na vyber ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pát pro 17, 2021 11:24

@AlexBeck: trocha shrnuto - musis si prioritizovat pozadavky.
1) pokud chces mensi borivost, tak
- vetsi sneznice, specialne udelane na vyssi nosnost (vetsi plochu), to potom budes mozna nadavat, ze je to sirsi, delsi, ... a hur se v nich chodi. Napr. Ty dudyho TSL 227 Camo, pripadne jeste TSL Highlander ve velikosti L, ty maji vetsi plochu a nosnost nez 438. Ale musis ozelit proslap.
- sneznice od jineho vyrobce, bud nektere MSR (mike o nich pise, ze jsou nejhorsi, zajimave je, ze vetsinou v testech vychazeji jejich Ascenty jako nejlepsi sneznice :-), hlavne nejlepsi do strmeho terenu, v pripade potreby muzes pridat "ocas" na zvetseni plochy, ale to je spise na rovinu, mas sneznice tak o 10 cm delsi a to uz je dost citit) nebo od Inooku (my mame doma OX, ma vetsi plochu a bori se znatelne min nez TSL 325, ktere pritom maji o neco vetsi plochu nez 438, jeste je potom Inook FreeStep, ktery zase umoznuji prijemnejsi slapani po rovine a do kopce kvuli dvojitemu kloubu vepredu). Ostatne sneznice neznam

2) pokud chces mit preslap, tak jedine 438 a schudnout :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod AlexBeck » čtv led 20, 2022 7:27

Tak jsem si prvedl praktický výzkum mojich bořnic :mrgreen: Po x letech oprášil na nich pavučiny

18.1. MF Šutovo - Velký Kriváň (hřebenem tj skialp trasa Zajacova-Smilov-Končita)
Po snežení a v tomto počasí by tam ani skialpaka nevyhnali. Beze stopy v 15-30 sněhu. Nahoře ledové desky. Teplota -10 pocitovka ale k -20 (ne)viditelnost i pod 2m :roll:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

+ Stoupací hrazda je fajn
+ Má to mačky a sešel jsem Kriváň po ledě
+ nezahučel jsem do kosovky
+ dá se na tom "klouzat" se (na sestupu). Dělat mega kroky/skoky
- přislo mi, že jsou to stále bořnice
- velký kramy na batohu
- Prošlapl jsem si při tom blbnutí dolu kotnik


19.1. MF Šutovo - Velký Kriváň
SLUNEČNO * tak že bych aj něco viděl. Moji vypluhovánou trasu nahoru/dolu z bořnic ještě uhladili skialpaci.
Takže ty krámy neberu (bez snežnic) Teplota stále k -10

ObrázekObrázekObrázekObrázek

- bořím se o dalších 10cm :roll: Navíc ten ušlapaný sníh je neprovázaný ze spodní ledovou vrstvou. Ujíždí do stran. Ještě, že mám nesmeko/mačky.
- oprotí včerejšku mě neudrží vyfoukané ledové platně
- občas se propadám do kosovky
- tuhle ledovou prasarnu (sestup z Krivaně) jsem sešel na sněznicích a nezabil se?. Mám co dělat, ale mačky nemám.
- celou cestu se bojim, že potkám ne medvěda, ale nasraneho skialpaka. Po bombardovaní co je za mnou :mrgreen:

-------

OK tak sněznice funguji ač to na prvni "pohled" nepřijde =D> Jak seženu šerpu co mi je bude nosit tak je i budu používat 8)
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv led 20, 2022 17:41

:D neverim, dokud si sam neprojdu vsechny slepe ulicky ;-)

AlexBeck píše:tuhle ledovou prasarnu (sestup z Krivaně) jsem sešel na sněznicích a nezabil se?

Jo, tohle je zasadni vyhoda TSL 438. Ze funguji jako velke macky. Na klasickych sneznicich by ses tam zabil. V tomhle sejdes skoro vsechno. Zapnes proslap a hroty na pate se zaseknou i do ledu.

AlexBeck píše:Jak seženu šerpu co mi je bude nosit tak je i budu používat

Maji dve kila. Macky kilo, takze je to kilo navic. To mi neprijde tak hrozne, zvlast kdyz mas jednodenni batoh do 10 kilo a do toho se vejdu i v zime, kdyz taham termosku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod maros1974 » pon úno 14, 2022 14:59

Ja teda sneznice pouzivam len ako dodatocny 'dopravny prostriedok', vozim ich pripevnene k ruksaku so sebou na biku a kedze teda mam i to kolo, tak je pre mna dolezite aby to neboli 2kilove boty, pouzivate niekto Verts z USA ? Je to urcene pre snowboardistov, par ma dohromady 1.13kg

Pouzil som ich na vylete v Oraviciach pred 2 tyzdnami a fungovali celkom ok, fakt je ale ten ze bolo hodne noveho snehu a bol makky,takze som stejne robil slonie stopy. Video tu:

https://youtu.be/4U7d5zfsusg
maros1974
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 14, 2022 14:51

Re: Sněžnice

Příspěvekod Pavelsni » pon úno 14, 2022 16:31

Tak jsem se vrátil z Velké Fatry, výborné počasí a sněhové podmínky byly ideální na vyzkoušení nových TSL 325 Ride. Jak jsem si je celou dobu chválil, po sestupu do civilizace mi (zřejmě až v buse) odpadl jeden "cvoček", který drží vázání na patě. Ten na vnější straně. Nemáte s tím někdo podobnou zkušenost? Asi to pošlu na reklamaci, ale štve mě, že budu mít díky tomu měsíc utrum.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 14, 2022 18:01

Mas fotku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 8:14

prosim o radu jak je to v jesenikach s lyzarskyma trasama - stejne jako napr. v jizerkach, ze se na ne nesmi? mame trasu cca tuto https://mapy.cz/s/hupovagoca a nejak uplne nevim, jestli muzem/nemuzem (varianta muzes ale budes za kokota neni uplne chtena) + si nedovedu predstavit, kolik je tam snehu, web kamery sou hodne ze sjezdovek a tam snih je...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sněžnice

Příspěvekod aksam » úte úno 15, 2022 9:01

Striktní jako v Jizerkách to není, ale v Jeseníkách se upravuje hlavně modrá z ČHS nahoru na Švýcárnu a dál na Ovčárnu a Praděd. Na druhou stranu z ČHS jen po Vřesovku. Pak okolí Skřítku a na druhou stranu po Alfrédku a Mravencovku. Tvou trasu na mapě v odkazu nevidím, ale předpokládám, že někde kolem Mravenečníku a tam skiareál Kouty upravuje nahoře kolem horní nádrže Dlouhých strání tomu bych se vyhnul jinak, když nerozšlapete vyřezanou stopu a půjdete prostředkem bych to neřešil. Upravují se turistické trasy takže tam chodí pěšáci i sněžničáři.
Sníh tam je někde na hřebenu více někde míň cca od 25cm do 100cm, díky počasí z toho je pěkný firn.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » úte úno 15, 2022 9:45

@mawenzi: Vzhledem k tomu, že je to v tématu sněžnice, tak předpokládám, že chceš jít na sněžnicích? V tom případě nevidím problém. Sněžničáři tam v pohodě chodí a nikdo jim nic neříká. Problém by mohl být možná tak někde kolem Paprsku, kde jsou jednosměrný trasy vyhrazený na bruslení, ale to je fakt výjimka.
Pěšky bych si to na těch strojově upravených stopách radši rozmyslel, dělat jim tam díry.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod Mawenzi » úte úno 15, 2022 9:59

diky kluci, tak to by melo byt OK

trasa tady https://mapy.cz/s/nanupeluce ty mapy jak se uklikne jinam tak sem si porad neprevykla, ze zrusi trasu a davaji bod.. (neplanuju jit ani prostredkem sjezdovky, po kraji by to nemel byt snad problem nebo kousek v lese). Jeseniky tolik neznam, chci se drzet spis tras vyznacenych nez si to tam stradovat na blind.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » úte úno 15, 2022 10:14

Mawenzi pěkná trasa, já chodím na bc běžkách od horní stanice lanovky přímo nahoru na Kamenec a Mravenečník. Pak slezu dolů na červenou a jdu na Dlouhé stráně. Je to tam fakt nádherný, většinou nikde nikdo a není se moc kde ztratit, pořád jdeš prostě nahoru a sem tam mrkneš když tak do mobilu. Asi takhle https://mapy.cz/s/horagahama

V Koutech na sjezdovce myslím zoplatnili i výstup pro skialpinisty, ale pokud se budeš držet turistické trasy, tak ti nemůžou nic říct.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží