Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Blaf » stř pro 19, 2007 19:18

oka oka....mozna to vypada ze je budu kutit jeste letos no :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kakos » stř pro 19, 2007 19:29

no ja sem taky zacatecnik cca 1,5 mesice,ale uz mam v nohach, dovoluji si tvrdit cca 50-60km,mozna sem pohodlnej(nebo mam kratky achilovky :mrgreen: ), ale bez patky ani ranu,sem byl vzdycky bez ni vycuclej jak stovik,, defacto do kopce s nima jdes jako do schodu, co sem zase ja neocenil je aretace paty(ani z kopce)
co sem videl na Lyse tak tu podperku maji i skialpychlasti na lyzich a do kopce(byla to sjezdovka) chodi jak pantati
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod agentw4c » stř pro 19, 2007 21:25

Petras píše:Může se někomu hodit SNĚŽNICE a za dobrou cenu :smt023
Co na ně říkáte?


no ja nevim nekam na louky apodobne to jde, ale jak se v tehlech sneznicich dostat do nejakeho terenu a traverzovat, tak nevim a bez patky bych do toho nesel, ale asi jsem moc fajnovej
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod Jan » stř pro 19, 2007 21:49

agentw4c píše:no ja nevim nekam na louky apodobne to jde, ale jak se v tehlech sneznicich dostat do nejakeho terenu a traverzovat, tak nevim a bez patky bych do toho nesel, ale asi jsem moc fajnovej


Teraz neviem, co myslis pod "patkou" - podstavec pod patou alebo upevnenie paty?
Ak podstavec pod patou, tak ten neviem ako sa da vyuzit pri traverzovani.
Ak upevnenie paty, tak to sa mi zda tiez cudne, neviem si predstavit, ako by upevnenie paty ulahcilo traverz, skor ho asi stazi. Ja mam Atlasy (volna pata) a pri nich sa noha hybe tak, ako keby nemala sneznicu. Neviem, ako to opisat: pri traverze moze mat sneznica iny priecny sklon ako chodidlo (teda iny princip, ako napriklad na lyziach, kde chodidlo a rovina lyze su vzdy rovnobezne), pricom sneznica stale plni svoju ulohu - brani preboreniu do snehu. Takze noha si v traverze najde najvhodnejsiu polohu (co je este ulahcene "mackami", ktore su pripevnene na "papuci", do ktorej je navlecena noha) a sneznica ostava relativne rovnobezna so svahom (teda sikmo k nohe)... Nemam potom pri traverze ziadne zasadne problemy.

Kua, neviem, ci niekto pochopi, co som napisal ... :((
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod kakos » stř pro 19, 2007 23:35

Jan píše:Teraz neviem, co myslis pod "patkou" - podstavec pod patou alebo upevnenie paty?
Ak podstavec pod patou, tak ten neviem ako sa da vyuzit pri traverzovani.
Ak upevnenie paty, tak to sa mi zda tiez cudne, neviem si predstavit, ako by upevnenie paty ulahcilo traverz, skor ho asi stazi. Ja mam Atlasy (volna pata) a pri nich sa noha hybe tak, ako keby nemala sneznicu. Neviem, ako to opisat: pri traverze moze mat sneznica iny priecny sklon ako chodidlo (teda iny princip, ako napriklad na lyziach, kde chodidlo a rovina lyze su vzdy rovnobezne), pricom sneznica stale plni svoju ulohu - brani preboreniu do snehu. Takze noha si v traverze najde najvhodnejsiu polohu (co je este ulahcene "mackami", ktore su pripevnene na "papuci", do ktorej je navlecena noha) a sneznica ostava relativne rovnobezna so svahom (teda sikmo k nohe)... Nemam potom pri traverze ziadne zasadne problemy.

Kua, neviem, ci niekto pochopi, co som napisal ... :((


kua ja asi jo :mrgreen:
si myslim ze to zvladnou i ty SKI4U, pac vsechny tyto typy maji "mekke" uchyceni kloubu, a tak zvladnou bocni naklon, coz je s velkou nosnosti asi jedina vyhoda, jo jeste opravitelnost, a ta nosnost neni az tak smerodatna, protoze sem zjistil ze i na mensich jde dobre slapat(ale na velikosti stejne zalezi :mrgreen: :mrgreen: ),ten bocni naklon je asi dobrej na tvrdym nebo mensi vrstve snehu(traverz),ale vzhledem k tomu ze lezu vetsinou do kopce nebo z kopce tak je pro me dulezita podpera paty,jak zas nekde pudu tak to zkusim nafotit
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod agentw4c » čtv pro 20, 2007 7:27

2 Jan
myslel jsem podstavec, ale nemyslel jsem ho pri traverzu , pri traverzu mi slo o to kdyz budes nekde na firnu, tak je podle mne potreba ,aby mela sneznice hranu anebo nekde na bocich ocelove hroty, je to muj nazor, mel jsem doted Inook OX1, ale prodal jsem je pac jsem nemel prasule a chtel bych asi jit do MSR anebo jeste jsem koukal po tech novych Salewach, ale ty budou asi skoro stejny jako OX1
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod kakos » pon pro 31, 2007 16:16

tady jsou ty podperky
skoda ze nemam na fotaku video
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod agentw4c » pon pro 31, 2007 19:13

dneska jsem objevil
toto
, skoda jen ,ze nemaji vic vyrobcu, ale i tak se to mozna nekomu bude hodit
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod norman_64 » ned led 27, 2008 19:14

rada vyjmutá ze SZ:

norman_64 píše:cau...narazil jsem ze mas zkusenosti se sněžnicema Viamont.... chtel jsem se zeptat na to jake byli na co bys rekl ze se hodi (vim zetoho mas vyzkouseneho dost) a co treba porovnání se Sasquetch (kvalitou zpracování, pohodlností chuze atd.)


Přípluv píše:viamonty ve srovnani se sasquetch jsou uzsi a trochu delsi. mel jsem je pujceny na ty tatry, mozna to bylo dano stavem z pujcovny ale reminky, kterymi se pridelavaji k noze vubec nedrzely, sneznice porad padaly. Viamonty jsme meli dva a oba ty stejny problemy. slo by asi vyresit normalni prezkou. protoze jsem se celou dobu chuze staral o to aby mi nespadly, nedokazal jsem ani objektivne posoudit chuzi. asi to mohlo byt stejny jako sasguetch II.
kdybych si vybiral sneznice, zameril bych se i na to vazani, resil bych racny na sasguetch, je to sice kus plastu ale stale spolehlivejsi pridelani nez smyci a prezkou.
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Ježo » ned led 27, 2008 19:30

Přípluv píše:kdybych si vybiral sneznice, zameril bych se i na to vazani, resil bych racny na sasguetch, je to sice kus plastu ale stale spolehlivejsi pridelani nez smyci a prezkou.


Mam Sasquetche, stari min. 2 roky a povolovani popruhu jsem nezaznamenal. Proste zavazu, vyjdu, po sto metrech dotahnu a jdu az do vecera. Spis je potom problem, kdyz na popruzich zmrzne snih, je povolit. Nicmene: dnes bych sel do racen taky. Je to o mnoho pohodlnejsi.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned led 27, 2008 19:40

No a na tech Viamontech se povolovaly co tři kroky. To byl brut :evil:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » ned led 27, 2008 21:40

Přípluv píše:No a na tech Viamontech se povolovaly co tři kroky. To byl brut :evil:
kua...jak to muzou prodávat :(
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » ned led 27, 2008 23:44

norman_64 píše:kua...jak to muzou prodávat :(


Asi tam ma majoritny podiel Hannah. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon led 28, 2008 6:24

Pořád to přisuzuji stavu úměrným půjčovně a neštastně zvoleným přezkám.

Je tu někdo kdo má s Viamonty nějakou (lepší) zkušenost?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lenka » úte led 29, 2008 23:50

Má někdo zkušenost s Baston hard? Docela mě zaujala ta cena...
Lenka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 528
Registrován: pát črc 22, 2005 20:52
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř led 30, 2008 17:18

Převelice zajímavý seznam sněžnic na HoryDoly. Viamonty třeba mají jednu přezku nahrazenou trojzubcem.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

SKØL ?

Příspěvekod agentw4c » stř led 30, 2008 20:28

Cau,
nevideli jste nekdo nekde nejaky blizsi info o techto sneznicich ?

http://www.baston.cz/news/co-prineslo-ispo-2008
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: SKØL ?

Příspěvekod tuso » stř led 30, 2008 22:27

agentw4c píše:Cau,
nevideli jste nekdo nekde nejaky blizsi info o techto sneznicich ?

http://www.baston.cz/news/co-prineslo-ispo-2008


Jestli myslíš ty TSL, tak co chceš vědět?TSL je ohledně sněžnic špička. Těžko budou špatný.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod agentw4c » čtv led 31, 2008 21:13

no TSL ano, ale tyhle SKOL a jeste jen ve 2 verzich
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Příspěvekod mayya » sob úno 9, 2008 16:05

Dneska jsem dostala tip na tyto TSL 217

Protože na TSL jsem tu četla vpodstatě samou chválu, mám to zkusit? Použití bych ráda jak kopečky mírnější (Jizerky), tak prudší (brzo třeba Fatra...). Na široké pláně severské (či jiné) plné hlubokého prašanu by asi byly lepší jiný, ale tam se pouštět nehodlám...

Co myslíte....?

(btw doufám že mi je nevyfouknete :(( )
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Hafi » sob úno 9, 2008 16:13

mayya píše:(btw doufám že mi je nevyfouknete :(( )

neboooj, ale treba ti poradime, ze tady jsou nepouzity a jeste levnejsi :-)
edit: akorat bych rek dle popisu (nosnost 140 kg) a puvodni ceny bych rek ze mozna jde u hortezu o TSL 227, pak je ta cena vyborna, ale pro tebe bych rek ze by byly lepsi ty 217 :((
Naposledy upravil Hafi dne sob úno 9, 2008 16:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod mayya » sob úno 9, 2008 16:17

Hafi píše:neboooj, ale treba ti poradime, ze tady jsou nepouzity a jeste levnejsi :-)




Ha! :shock:

...ale je na nich jakýsi nápis "lady" a příšerná barva - jak pro fifinky...já chcu pořádný outdoor hardcore... :(( .....snad je to stejnej typ a nemá vliv na funkci...?
...a teď koukám, ty zuby/drapák jsou plastový? Nebývají kovový? :((
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod poldík » sob úno 9, 2008 16:21

vzhledem k těm 140 kg to budou ty 227 a těch bych se nabál ani já vzhledem ke svým propozicím. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod mayya » sob úno 9, 2008 16:24

Hafi píše:edit: akorat bych rek dle popisu (nosnost 140 kg) a puvodni ceny bych rek ze mozna jde u hortezu o TSL 227, pak je ta cena vyborna, ale pro tebe bych rek ze by byly lepsi ty 217 :((


Na těch Hortezovejch je fotu napísaný 217.....tak nevim....ty "tvoje" je asi nějakej dámskej model.....teď ale řešim ten drapák, jen plastovej... :roll: :roll: :((

pročpak?
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Hafi » sob úno 9, 2008 16:33

na fotu je totez co v nadpisu, ale urcite to neni vyfocen ten kus co ti prodaj. podle me se nekdo od nich prehlid v cisle a namixoval informace od ruznych sneznic. jaky ve skutecnosti maj nevim, dle ceny spis 227.
ty z toho odkazu co sem hodil, sou damsky model, ale je to jen damska barva - neni rozdil mezi TSL 217 a 217 lady krome barevnych kombinaci a napisu lady.
kdes prisla na to ze to je plastovy?!
a 217 x 227 ... rozdil je ze sou vetsi (aby meli vetsi nosost) a pro tebe (jelikoz hadam ze nevazis pres 100 kg :lol: ) je vyssi nosnost malem i zbytecna, zatimco vetsi velikost a vaha neprakticka. ale zkusenost s tim nemam, ted mluvim dle svych znalosti jako prodavac... :?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod mayya » sob úno 9, 2008 16:44

Hafi píše:na fotu je totez co v nadpisu, ale urcite to neni vyfocen ten kus co ti prodaj. podle me se nekdo od nich prehlid v cisle a namixoval informace od ruznych sneznic. jaky ve skutecnosti maj nevim, dle ceny spis 227.
ty z toho odkazu co sem hodil, sou damsky model, ale je to jen damska barva - neni rozdil mezi TSL 217 a 217 lady krome barevnych kombinaci a napisu lady.
kdes prisla na to ze to je plastovy?!
a 217 x 227 ... rozdil je ze sou vetsi (aby meli vetsi nosost) a pro tebe (jelikoz hadam ze nevazis pres 100 kg :lol: ) je vyssi nosnost malem i zbytecna, zatimco vetsi velikost a vaha neprakticka. ale zkusenost s tim nemam, ted mluvim dle svych znalosti jako prodavac... :?



mi to tak přišlo z fota....
:oops:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Hafi » sob úno 9, 2008 16:47

mayya píše:mi to tak přišlo z fota.... :oops:
aha, tak to je podle me blbost. btw a tom snb shopu v popisu nepisou ze maj ty lady, tak mozna maj i jiny barvy a je tam jen jedno ilustracni foto
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod mayya » sob úno 9, 2008 17:01

Hafi píše:
mayya píše:mi to tak přišlo z fota.... :oops:
aha, tak to je podle me blbost. btw a tom snb shopu v popisu nepisou ze maj ty lady, tak mozna maj i jiny barvy a je tam jen jedno ilustracni foto


díky :ú

btw na origoš webu jsem takovéhle 217 našla, s trošku jiným vázáním - typ Escape
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Příspěvekod Tomík » úte bře 4, 2008 17:28

Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Sneznice

Příspěvekod Gav » úte říj 21, 2008 14:42

Ted jsem narazil na toto - http://www.namche.cz/bazar/

Sasquetchky za 1 000 (jety z pujcovny), asi se na ne skaknu podivat osobne....
Gav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 190
Registrován: ned kvě 8, 2005 19:04

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží