Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Hafi » pon pro 3, 2007 14:16

tuso píše:
Hafi píše:navic na slovensku je treba na fatre uz vcelku nezanedbatelne lavinove nebezpeci, aspon myslim.


Myslíš špatně :mrgreen:

diky,ale chci jet 21.-24.12. a to muzou byt udaje uplne jiny...zatimco u nas az na par lokalit v krkonosich a beskydech se laviny konaji velmi vyjimecne, ne?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod sobb » pon pro 3, 2007 14:19

Hafi píše:diky,ale chci jet 21.-24.12. a to muzou byt udaje uplne jiny...zatimco u nas az na par lokalit v krkonosich a beskydech se laviny konaji velmi vyjimecne, ne?

když tak koukám z okna a na předpověď počasí, tak nevím jestli na území ČR vůbec budete sněžnice potřebovat ... :( :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Hafi » pon pro 3, 2007 14:22

Jan píše:
Přípluv píše:na sněžnicích klidně bez hůlek, s nimi to je o chlup lepší, ale jestli na ně nejsi zvyklej normálně, tak je nepotřebuješ.


Ooops, ja osobne paličky určite odporúčam, dokonca si dovolím tvrdiť, že bez nich sa výhoda snežníc trochu stráca, resp. chôdza na snežniciach bez paličiek je ťažsia ako s paličkami. Snežnice sa predsa len zabárajú a tak sa človek potrebuje do niečoho zaprieť, keď kráča, jednak sú menej stabilné, t.j. balans sa na nich udržiava o kúsok ťažšie ako na pešo. Ale je to len moje odporúčanie, aby mal Hafi rovnovážny pohľad. Tak či tak najlepšie sú teleskopické - keď ich nepotrebuješ, hodíš si ich na batoh... :-)
:(( diky za rady :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Ježo » pon pro 3, 2007 14:22

Hafi píše:kouk bych na idos jestli je realny se tam rozumne dostat-predpokladam ze bych moh bych 20:15 v brne.


Vezmi vecerni vlak do Veseli n Mor. a potom autobus do Javorniku v Vel (nebo kam to pojede, konzultuj s mapou)...

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » pon pro 3, 2007 14:23

sobb píše:
Hafi píše:diky,ale chci jet 21.-24.12. a to muzou byt udaje uplne jiny...zatimco u nas az na par lokalit v krkonosich a beskydech se laviny konaji velmi vyjimecne, ne?

když tak koukám z okna a na předpověď počasí, tak nevím jestli na území ČR vůbec budete sněžnice potřebovat ... :( :twisted:

nestraš!!!
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » pon pro 3, 2007 14:25

Hafi píše:
tuso píše:
Hafi píše:navic na slovensku je treba na fatre uz vcelku nezanedbatelne lavinove nebezpeci, aspon myslim.


Myslíš špatně :mrgreen:

diky,ale chci jet 21.-24.12. a to muzou byt udaje uplne jiny...zatimco u nas az na par lokalit v krkonosich a beskydech se laviny konaji velmi vyjimecne, ne?


No jo, ale původně jsi to psal jako momentální současnost :mrgreen:

Nikdo nemůže vědět, jak bude na horách za 3 týdny. I kdyby dnes byla na Fatře lavinová 4, tak už za 4 dny nemusí být ani 2.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hafi » pon pro 3, 2007 14:29

tuso píše:
Hafi píše:
tuso píše:
Hafi píše:navic na slovensku je treba na fatre uz vcelku nezanedbatelne lavinove nebezpeci, aspon myslim.


Myslíš špatně :mrgreen:

diky,ale chci jet 21.-24.12. a to muzou byt udaje uplne jiny...zatimco u nas az na par lokalit v krkonosich a beskydech se laviny konaji velmi vyjimecne, ne?


No jo, ale původně jsi to psal jako momentální současnost :mrgreen:

Nikdo nemůže vědět, jak bude na horách za 3 týdny. I kdyby dnes byla na Fatře lavinová 4, tak už za 4 dny nemusí být ani 2.

mysleno jinak...pravdepodobnost ze na fatre bude 3 a vic je vyrazne vyssi nez ze takovy stupen lavinoveho nebezpeci bude kdekoli u nas. (teda aspon muj pocit))
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod teoretic » pon pro 3, 2007 14:29

Hafi píše:nestraš!!!
njn, už to říkaj i sedmilháři..
ach jo, a já mám před Vánocema dovču :(

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Hafi » pon pro 3, 2007 14:32

teoretic píše:
Hafi píše:nestraš!!!
njn, už to říkaj i sedmilháři..
ach jo, a já mám před Vánocema dovču :(

t.

to me dycky uklidni, protoze tem nejen ze se neda verit, ale navic vzdy (rekneme vetsinou s vyjimkou predpovedi na noc a druhy den) tvrdi opak....jinymi slovy ocekavam laviny od muzea na mustek :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod teoretic » pon pro 3, 2007 14:34

Hafi píše:to me dycky uklidni, protoze tem nejen ze se neda verit, ale navic vzdy (rekneme vetsinou s vyjimkou predpovedi na noc a druhy den) tvrdi opak......
jasně, vše, co je na víc jak dva dny dopředu, je prostě tipování - ale zatím to fakt tak bohužel vypadá :(

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod kakos » pon pro 3, 2007 19:39

Hafi píše:a jeste jedna vec: nejaky tip tak na dvoudeni turu na sneznicich, abych se tam nemlatil se stovkami bezkaru? a idelane neco ne uplne daleko od prahy a pritom smerem na jih ci vychod (jedu s kamoskou z brna, a pritom nemuzu z prahy odjet driv jak v pet vecer)- Orlicky, jeseniky, čm vysočina?


no jestli ti vyhovuje kralicko,tak zkus toto ,je to vedle Kralicaku,bylo to super,ze Stribrnic na hrebinek,pak kousek po nem a zase zpatky,castecne mimo trasy :oops: ,ale vsechno popru :mrgreen: ,mapy si vytiskni ze "seznamu",jsou presnejsi,na dva dny si to musis nalajnovat sam ,to ti neporadim,ale myslim si ze z Horni Moravy na polskou hranici-Kralicak -ta Susina-a dal nemusi byt spatne,
nahore jsme nepotkali zivou dusi,na bezkare jsme narazili jen o 400 metru niz na lesni ceste z Navrsi (letni cyklisticka),
snehu habakuk 0,5 az 1m na hrebenu,to se nedalo s "Lysou" minuly tyden srovnat,tam bylo tak 0,3m
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

na sneznice

Příspěvekod kakos » pon pro 3, 2007 19:49

a jinak neporadi nekdo me,neco na Male Fatre?hlavne mimo lavinove oblasti,na jeden den,max dva,asi hreben kvuli snehu
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: na sneznice

Příspěvekod Ježo » pon pro 3, 2007 19:58

kakos píše:a jinak neporadi nekdo me,neco na Male Fatre?hlavne mimo lavinove oblasti,na jeden den,max dva,asi hreben kvuli snehu


Prakticky celá Lúčanská MF je bezpečná... :) (samozřejmě, něco se může stát i tam, ale lavinových drah tam moc není...)

M.
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Re: na sneznice

Příspěvekod Rujir » pon pro 3, 2007 20:04

kakos píše:a jinak neporadi nekdo me,neco na Male Fatre?hlavne mimo lavinove oblasti,na jeden den,max dva,asi hreben kvuli snehu


Ak chces skor opustenejsiu oblast tak lucanska Mala Fatra. Zacnes vo Fackovsom sedle a skoncis podla pocasia a nalady. Ak to chces civilnejsie, tak potom Krivanska MF. Ale ta nie je na sneznice az taka vhodna - obzvlast hreben medzi Suchym a Malym Krivanom vie byt vyzivny (niektori clenovia OF by vedeli rozpravat :mrgreen: ).
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod kakos » stř pro 5, 2007 7:14

OK jak bude pocasi,tak vyzkousim. :D
Dik
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod kakos » ned pro 9, 2007 12:19

pro Hafiho nebo pro dalsi nadsence co se zblazni do sneznic
moje poznatky z jejich testovani , za ten mesic sem mel diky pocasi moznost odzkouset snad vsechny druhy snehu, od prasanu pres mokrej az po firn s ledovkou, nejlepci je tejden starej prasan :mrgreen: ,ale jde s nima ujit skoro vsechno krome rtaverzu nad 40 stupnu a traverz na tvrdym co se skoro nebori nad 20 st(teda de i to, ale bolej z toho nohy :(( :mrgreen: )co se tyce typu, az mi ty moje odejdou pujdu zase do plastu,z financnich duvodu a po konzultaci tady na foru jsem vzal Morpho Trimalp, maji sice mouchy, lae nedocenitelna je podpera paty(pro stoupani ve vetsich uhlech je vyssi jak u TSL) a upinaci racny, na TSLkach upinaci pasky zklamaly na cele care, furt se povolovaly
a pak maji jednu zvlastnost(MorTrim), po deformaci se vrati zpatky, poprve jsem s nima vystartoval v snowboardbotech a pac u techto velkych bot podpera saha az za patu tak se pohybliva deska prohnula, na kopci me omejvali, uz sem se videl jak je jdu reklamovat, a ejhle vecer dojedu domu, rano je jdu vytahnout z auta a jako by se nic nestalo, deska jako kdyz strihne,kdyz se propadnu nejakou krustou tak se prohnou jak luk,ale po vytazeni se zase narovnaji,jestli je to dobre nebo spatne uvidim pri dalsim pouzivani
jinak v trekacich(10,5) OK,podpera je pod patou
me drahe pulce setrim na ty MORPHOALPy(sou mensi)
celkovy dojem-sneznice jsou super,konecne muzu turistovat i v zime
co se zatim nekona je skialp se snowboardem, moje nedockavost(skoro metr prasanu) a skolacka chyba(nerozjezdenej jsem vyrazil hned do lesa)zpusobila, ze jsem si pokecal s nekolika stromy a seznamil se se dvema velkymi sutry :mrgreen: :mrgreen: , zazitek byl uzasny a intezivni, ovsem pro prkno jen intenzivni, pac je v dezolatu, ja mam jen hafol modrin,to jen tak k tematu o jedno niz
du se optat na to laponsko, tam nehrozi laviny a neni potreba prkno :D
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: na sneznice

Příspěvekod kakos » ned pro 9, 2007 12:56

Rujir píše:Ak chces skor opustenejsiu oblast tak lucanska Mala Fatra. Zacnes vo Fackovsom sedle a skoncis podla pocasia a nalady. Ak to chces civilnejsie, tak potom Krivanska MF. Ale ta nie je na sneznice az taka vhodna - obzvlast hreben medzi Suchym a Malym Krivanom vie byt vyzivny (niektori clenovia OF by vedeli rozpravat :mrgreen: ).


jeste k te Fatre
je tam zaruka vice snehu jak v jesenikach ci beskydech?
a vojin Kefalin co si predstavujete pod takym nazvom "vyzivny" :mrgreen:
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod zbuddy » ned pro 9, 2007 14:12

Je to prostě hore kopcom, dole kopcom, chvílemi po skále po čtyřech. V zimě jsem nešel, nedovedu si přestavit, zda to pokrytí sněhem pomůže. Ale věřím, že to je velice slušný sportovní výkon :smt023 , hlavně v té fujavici, co dubnická sekce šla...
Ještě k výběru sněžnic, také mne to stále víc láká, možná jsi mi pomohl s výběrem, což je vlastně i smyslem těchto stránek, že...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: na sneznice

Příspěvekod Rujir » ned pro 9, 2007 15:02

kakos píše:jeste k te Fatre
je tam zaruka vice snehu jak v jesenikach ci beskydech?
a vojin Kefalin co si predstavujete pod takym nazvom "vyzivny" :mrgreen:


Nu... Fatra je najdazdivejsie pohorie na Slovensku do 2000m.n.m. A cez zimu tym padom najzasnezenejsie. Trufam si povedat, ze tam je vzdy viac snehu ako v Jesenikach. A ak chces vediet, co to znamena vyzivna tura, tak si precitaj toto.

@zbuddy: Len drobna oprava: dubnicka sekcia by som to nenazyval, lebo som vtedy isiel ja+poldik+tesil+msml. Z Dca som bol len ja. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: na sneznice

Příspěvekod poldík » pon pro 10, 2007 10:03

Rujir píše:..@zbuddy: Len drobna oprava: dubnicka sekcia by som to nenazyval, lebo som vtedy isiel ja+poldik+tesil+msml. Z Dca som bol len ja. :wink:
No ješte to šel s mareko jenž šel s msml. jinak nevíce bylo zastoupeno brno (já a tesil) :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: na sneznice

Příspěvekod zbuddy » pon pro 10, 2007 10:26

Dobrá, takže smíšená skupina tuláků pod vedením Rujira, OK :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: na sneznice

Příspěvekod poldík » pon pro 10, 2007 10:33

zbuddy píše:Dob... pod vedením Rujira, OK :wink:
No spíš pod vedením msml s marekom jinak by jsem tam v tý mlze chatu pod chlebom hledali ještě dnes. :oops:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod zbuddy » pon pro 10, 2007 10:38

Jo, četl jsem Rujirův zápisek už dávno a nepamatuji si to přesně, takže se dotčeným tímto mými ústy omlouvám, takový omyl se v našem ústavu stává jednou za deset let. :oops:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Příspěvekod Petras » stř pro 19, 2007 3:18

Může se někomu hodit SNĚŽNICE a za dobrou cenu :smt023
Co na ně říkáte?
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Blaf » stř pro 19, 2007 11:26

ty jo vypadaji dobre a ta cena je prijemna....nemate nekdo s nema zkusenosti??? :roll:
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kakos » stř pro 19, 2007 18:38

nadherna plocha a cena jeste lepci, jen ta podperka paty jim chybi :D
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Příspěvekod Blaf » stř pro 19, 2007 18:59

je to opravdu o tolik poznatelne lepsi??? :((
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jan » stř pro 19, 2007 19:08

No, som na snezniciach zaciatocnik, zatial som stihol nachodit len niekolko kilometrov (kym opat zmizol sneh), ale zato v kopcoch, ale tie podperky som este nepouzil. Nejako to prirodzene nepotrebujem... Kto vie, ci to nie je len taka paradicka, aby to cele mohlo byt drahsie... Ale ako vravim, som zaciatocnik...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Blaf » stř pro 19, 2007 19:12

to me prave taky napada zda to neni jen raklama a trik...jestli to clovek fakt vyuzije
Uživatelský avatar
Blaf
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2901
Registrován: stř srp 29, 2007 20:21
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Tomík » stř pro 19, 2007 19:15

Blaf píše:je to opravdu o tolik poznatelne lepsi??? :((

Myslím že to je dost o zvyku. Když už máš ty s podpěrkou (a používáš ji), připadá ti, že to je fakt dobré. Já ji nemám ani na jedněch sněžnicích a vystačím si - zato trvám na volné patě (možná že taky proto, že jsem si na ní zvykl).
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží