Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sněžnice

Příspěvekod djx1 » úte lis 22, 2005 21:16

Ahoj.
Chtel bych letos zkusit sneznice. Poradi mi nekdo s vyberem? Zda koupit klasicke nebo ramove? Budu rad, kdyz se podelite i o sve zkusenosti s pouzivanim, s chuzi, kam se s nima dostanu, kam ne....
Diky moc
Michal
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » stř lis 23, 2005 6:35

Záleží, kolik do toho chceš vrazit. Mrcni prvně sem:

http://www.horydoly.cz/vypsat.php?id=3306

Jinak, mám zkušenosti s Českýma Sasquetch - levný, lehce opravitelný, poměrně lehký, nevýhoda je firn do kopce, to pak klouže.
TSL 810, plastová mrchy s ocasem na vedení stopy, nic moc pocit, TSL 225, ty jsou suprový, plast (takže v přírodě neopravitelný nebo těžce opravitelný), TSL 227, to je takovej upgrade těch pětadvacítek. Pak jsem měl jedny, stylu Sasquetch, ale ty bych zabil. Byly užší, delší, očividně starší a absolutně nedržely na noze. Apokalypsa.
Ještě, ty Sasquetche od modelu IV dělají i s variantou ráčny na nohu, to jsem neměl možnost zkusit...

Jinak, na sněžnicícj Malá Fatra, Nízký Tatry, Fagaraš ... prostě paráda.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » stř lis 23, 2005 6:38

Jo, na tom odkazu, první fotka, tak z leva do prava visí:

TSL 810 (nic moc), Sasquetch (OK), a ty zelený mrchy jsou ty, z kterých mě málem klepla pepka v těch Tatrách :roll: !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » stř lis 23, 2005 7:30

Nevíte někdo, kde bych našel návod na výrobu nějakých jednodušších sněžnic??? :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » stř lis 23, 2005 9:35

mno, sakra, někde jsem to kdysi viděl. Sněžnice z bazarových lyžařských hůlek a pár pogumovanejch hadrů. Když si ale vezmeš za vzor ty Sasquetche, tak to nějak splácáš. :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Reinhard » stř lis 23, 2005 10:18

norman_64 píše:Nevíte někdo, kde bych našel návod na výrobu nějakých jednodušších sněžnic??? :((


Zkus nějaký woodcraftový knížky a návody, možná by ti poslali návod z Ligy Lesní moudrosti - mrkni na jejich stránky a kontakty, leckdo od nich by ti možná poradil... Zkus Setona - Knihu Lesní moudrosti, zkus M. Zapletala.... +možná v nějakých knížkách o indiánech nebo o přežití v přírodě, v nějakých knížkách zaměřených na skautskou praxi, v náročnějších levelech pro skautíky (pokud to nejsou naprostí přizdisráči) se takovýhle věci objevujou.
Zkus taky internet, leccos se tam najde... :(( :((
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod norman_64 » stř lis 23, 2005 10:37

Reinhard píše:
norman_64 píše:Nevíte někdo, kde bych našel návod na výrobu nějakých jednodušších sněžnic??? :((


Zkus nějaký woodcraftový knížky a návody, možná by ti poslali návod z Ligy Lesní moudrosti - mrkni na jejich stránky a kontakty, leckdo od nich by ti možná poradil... Zkus Setona - Knihu Lesní moudrosti, zkus M. Zapletala.... +možná v nějakých knížkách o indiánech nebo o přežití v přírodě, v nějakých knížkách zaměřených na skautskou praxi, v náročnějších levelech pro skautíky (pokud to nejsou naprostí přizdisráči) se takovýhle věci objevujou.
Zkus taky internet, leccos se tam najde... :(( :((

já se jen tak ptal :oops: ... ale pojedu popřadě podle tvého seznamu *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Tady...

Příspěvekod Ryba » stř lis 23, 2005 11:20

Já je hodlám letos splácat zhruba podle tohoto:

http://www.specnaz.cz/index.php?id_sekc ... 40e8d86eca
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř lis 23, 2005 12:59

No to je ono, jak o tom píšu vejš =D>
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Tady...

Příspěvekod Reinhard » čtv lis 24, 2005 8:35

Ryba píše:Já je hodlám letos splácat zhruba podle tohoto:

http://www.specnaz.cz/index.php?id_sekc ... 40e8d86eca


Ty z těch duralových tyček mi připomněly Sasquetche, autor se zcela evidentně jimi inspiroval.

Kdo z vás chodil a chodí v Sasquetchích(děsný slovo, když se to skloňuje), jak jsou na tom, stojí za koupi???? Potřeboval bych něco na zimní vandry a dílnu doma nemám, abych si něco vyrobil, jako to je na tom Specnazu...
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Sasquetche

Příspěvekod P.K. » čtv lis 24, 2005 9:08

Tyhle sněžnice mám, používám je, jsou v provedení III a jsem s nimi spokojen, na vandry doporučuji a to i v českých horách. Na vyloženě vysokohorské terény,je tj. strmé svahy a traverzy v nich ale nejsou už dostačující. V těžším terénu také dost pomohou hůlky s velkými talířky, mám skládací, složené jsou stejně krátké jako sněžnice a používám je jen když jsou nutné.
P.K.
 

Re: Sasquetche

Příspěvekod Reinhard » čtv lis 24, 2005 10:06

P.K. píše:Tyhle sněžnice mám, používám je, jsou v provedení III a jsem s nimi spokojen, na vandry doporučuji a to i v českých horách. Na vyloženě vysokohorské terény,je tj. strmé svahy a traverzy v nich ale nejsou už dostačující. V těžším terénu také dost pomohou hůlky s velkými talířky, mám skládací, složené jsou stejně krátké jako sněžnice a používám je jen když jsou nutné.


Dík za info. Mám problém s tou strmostí kopců - Středohoří sice není žádný velehorstvo, ale strmost svahů je oproti Šumavě či jiným horám fakt krutá - holt sopky jsou sopky, že :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

Ps: jsou brzdy (mačky) dostačující??
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod pripluv » čtv lis 24, 2005 13:54

Teď jsem o tom psal na lezci. V Sasquetchích mám projitou Malou Fatru, Nízký Tatry, Rumunskej Fagaraš...
Jsou v pohodě, jejich obrovská výhoda je opravitelnost v terénu.
Problém jsou svahy s firnem, na těch "mačkobrzdách" to ustát jde, dolů to klouže a ustát to moc nejde...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Medved » čtv lis 24, 2005 16:01

Sasquetch koupeno letos v lednu a relativní spokojenost. Relativní proto, že pohyb na nich je báječná věc, ale postupně u obou povolily nýtky upevňující aluminiové zuby s vázáním na vlastní sněžnici. Provizorní odstranění závady v terénu pomocí popruhů vystačilo na 25 a 5km dojití. Napsal jsem výrobci a k jeho cti konstatuji, že okamžitě nabídnul opravu s tím, že se patrně jedná o vadný materiál nýtků a není problém přenýtovat. Nakonec jsem vzhledem k probíhající sezóně a využití sněžnic zvolil alternativní, rychlejší, řešení v podobě náhrady nýtů šroubky a opět spokojenost. Pro upřesnění, používáno v Jeseníkách, s báglem, celkem asi tak cca 110kg.
Medved
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 23, 2005 5:24

Příspěvekod Horal Fanda » čtv lis 24, 2005 17:51

Mám Sasquetch III a spokojenost. Asi zbytečné sem psát, co už se mnou prochodily, ale je toho dost. Mám je od zimy 2002 a na jaře mi praskl popruh pod špičkou, což vzhledem k tomu jak dostávají zabrat, je dost dobré. Osobně s nimi nemám problém cokoliv vylézt, když už to je hodně strmé a firn, tak přezouvám do maček. Jinak cepín mám v zimě skoro pořád, pokud jedu do strmějších hor (Fatry, Tatry, Alpy).
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod pripluv » čtv lis 24, 2005 21:17

Ono, jet v zimě do Alp & spol. bez cepínu ani není moc rozumný :ú ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod norman_64 » stř lis 30, 2005 12:05

Na kalimeře se objevil test sněžnic za lidovku: http://www.kalimera.cz/index.php?art=3580 *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod mufo » pát pro 16, 2005 11:37

Neviete či sa dá objednať aj obal na snežnice od Sesq.
mufo
 

Příspěvekod pripluv » pát pro 16, 2005 12:32

mufo píše:Neviete či sa dá objednať aj obal na snežnice od Sesq.


Abych byl upřímnej, tak jsem futrál na Sasquetche nikdy neviděl. Zkusil bych kontaktovat výrobce.

http://sasquetch.com/
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte pro 27, 2005 14:46

Tak nastal najvyssi cas na kupu sneznic. Uz som sa rozhodol pre klasiku tj. Sasquetch IV. a teraz riesim dilemu - racny alebo popruhy? Na cene mi prilis nezalezi, skor ide o to, co je lepsie... Neznasam rozhodovanie... :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte pro 27, 2005 15:37

Ráčny jsem na vlastní oči neviděl, ale:

- je to plast, bude to oproti popruhům líp držet (ty, když se tam navalil sníh a zmrzl, se buď samopovolovaly, nebo nešly povolit vůbec)
- je to plast, možnost likvidace (ikdyž si to nedokážu přesně představit)

Popruhy:

- levnější (to ti je ale jedno)
- opravitelný v terénu
- nejsou tak dokonalý na fixaci

He, he a zase aby se jeden rozhodoval :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte pro 27, 2005 16:01

Přípluv píše:Ráčny jsem na vlastní oči neviděl, ale:

- je to plast, bude to oproti popruhům líp držet (ty, když se tam navalil sníh a zmrzl, se buď samopovolovaly, nebo nešly povolit vůbec)
- je to plast, možnost likvidace (ikdyž si to nedokážu přesně představit)

Popruhy:

- levnější (to ti je ale jedno)
- opravitelný v terénu
- nejsou tak dokonalý na fixaci

He, he a zase aby se jeden rozhodoval :wink:


Tak to je presne ta jednoznacna odpoved, aku som potreboval! :mrgreen: Hned sa mi bude rozhodovat lahsie! :mrgreen: Ale aj tak sa mi zda, ze si skor za racny, nez az popruhy. Asi pojdem do nich, kedze aj Maykl to vidi rovnako (ak este vidi pri vsetkom tom chlastani s Moykom v Orlickej horach :ú ).
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte pro 27, 2005 16:15

Dobrá tedy ... osobně bych šel taky do ráčen, teď jsem se na to díval na těch jejich http :D
Nicméně bych si zjistil délku těch ráčen, aby se tam člověk nacpal v nějaký objemnější botě (ve skeletech sice na sněžnicích chodit nebudeš, ale nikdy nevíš :(( )
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte pro 27, 2005 16:46

Přípluv píše:Dobrá tedy ... osobně bych šel taky do ráčen, teď jsem se na to díval na těch jejich http :D
Nicméně bych si zjistil délku těch ráčen, aby se tam člověk nacpal v nějaký objemnější botě (ve skeletech sice na sněžnicích chodit nebudeš, ale nikdy nevíš :(( )


No to nevrav ani zo srandy. Ako vsetko z CR aj toto musim objednavat cez internet, takze to zistim az doma. Ale snad to bude OK, kedze aj Horal Fanda ma Himalaye v kombinacii so Sasquetchami a nestazoval sa na nic... :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Rujir » úte pro 27, 2005 17:07

Přípluv píše:Dobrá tedy ... osobně bych šel taky do ráčen, teď jsem se na to díval na těch jejich http :D
Nicméně bych si zjistil délku těch ráčen, aby se tam člověk nacpal v nějaký objemnější botě (ve skeletech sice na sněžnicích chodit nebudeš, ale nikdy nevíš :(( )


No to nevrav ani zo srandy. Ako vsetko z CR aj toto musim objednavat cez internet, takze to zistim az doma. Ale snad to bude OK, kedze aj Horal Fanda ma Himalaye v kombinacii so Sasquetchami a nestazoval sa na nic... :shock:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte pro 27, 2005 17:46

Ale jo, ono to bude asi v pohodě. V nejhorším jde napsat výrobci něco ve smyslu: "hej ty, narvu pod ty ráčny aj skelety?"
Jestli horal Fanda má Himaláje a na to Sasquetche s ráčnama, tak to asi problém nebude 8) ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

TSL 225

Příspěvekod Ježo » úte pro 27, 2005 19:42

Co se tyce vazani, pritelkyne mela jednou z pujcovny pujcene sneznice TSL 225 (nebo 227?) a vazani oproti paskovym Sasquetchum bylo o mnoho pohodlnejsi a snaz nastavitelnejsi... Ale zase vyssi cena. :(
Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Horal Fanda » stř pro 28, 2005 9:31

Rujir píše:
Přípluv píše:Dobrá tedy ... osobně bych šel taky do ráčen, teď jsem se na to díval na těch jejich http :D
Nicméně bych si zjistil délku těch ráčen, aby se tam člověk nacpal v nějaký objemnější botě (ve skeletech sice na sněžnicích chodit nebudeš, ale nikdy nevíš :(( )


No to nevrav ani zo srandy. Ako vsetko z CR aj toto musim objednavat cez internet, takze to zistim az doma. Ale snad to bude OK, kedze aj Horal Fanda ma Himalaye v kombinacii so Sasquetchami a nestazoval sa na nic... :shock:


Ahoj, ja mam jeste Sasquetch III s popruhama. Ale racny jsou fajn vec, myslim, ze na to mysleli, aby se tam vesla lecjaka pohorka. Jinak co mam ted na zimu Hanwag Rocky, tak ty jsou jeste o trosku objemnejsi nez Himalaye a v pohode.
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Příspěvekod Rujir » stř pro 28, 2005 9:44

Horal Fanda píše:Ahoj, ja mam jeste Sasquetch III s popruhama. Ale racny jsou fajn vec, myslim, ze na to mysleli, aby se tam vesla lecjaka pohorka. Jinak co mam ted na zimu Hanwag Rocky, tak ty jsou jeste o trosku objemnejsi nez Himalaye a v pohode.


Obcas sa mi zda, ze tu asi travim privela casu, ked uz mam prehlad o vystroji ludi, ktorych som v zivote nevidel. :mrgreen: Kazdopadne diky moc za reakcie. Uz som objednal tie s racny. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř pro 28, 2005 10:25

...tak potom poreferuj *
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Bílé zboží