Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » sob led 7, 2023 10:42

Hlavne v soucasnosti to budes mit se sneznicovymi turami docela tezke - i v Alpach. Je malo sneho - nebo neni zadny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod Pavelsni » sob led 7, 2023 12:34

Jasně, stejně můžu nejdřív koncem ledna, tak doufám, že se to do té doby zlepší.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2023 6:49

Nemate nekdo nahodou zkusenost s novym vazanim BOA Fit System na TSL sneznicich? Existuje varianta 438 s nima a jsou i na jinych. Zajimalo by mne, jestli s ni nejsou nejake problemy. Na prvni pohled treba jestli to kolecko nezamrza v mrazu, pripadne jestli ta lanka nemaji nizsi vydrz a tak.

Jde mi o to, ze s puvodnim vazanim uplne spokojen nejsem, v narocnem snehu se obcas reminky povoli a bota vyjede ze spicky. Vcera se mi to stalo dvakrat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Lipon » pon úno 6, 2023 9:32

přímo s vázáním od TSL ne, ale mám ten systém už nějakým druhým nebo třetím rokem na botách na kolo a zatím (ťuk ťuk ťuk) žádný problém. Lanka drží, kolečko kolečkuje, drží to utažené, nepovoluje se to
lanka dobře kloužou při povolení, ale co to udělá v mrazu a sněhu si netroufám odhadovat
takové menší mínus je, že když utáhneš moc, nejde to o fous povolit, ale musíš vytáhnout kolečko, tím se to povolí trochu víc, pak zacvakneš kolečko a zas utáhneš - ale je to asi jen o zvyku, zas to má mikrokroky pro utahování a tak boty jdou velmi jemně dotahovat
Boa na svůj mechanismus dává záruku a podle zkušeností jiných výměna kolečka probíhá velmi rychle a bez řečí

btw. jsem si v týdnu vyměnil talířky na hůlkách, že dám o víkendu v Jizerkách sněžnice, ve St ráno mi na pravé noze praskla stejná kůstka na stejném místě jako v srpnu, tak jsem seděl na prdeli doma :twisted: a do jara si zimní radovánky už můžu škrtnout
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » pon úno 6, 2023 10:40

Boa se používá i na skialp botech, takže by to asi tak nějak fungovat a vydržet mělo.
Já to měl ale na trailových teniskách a tam to moc dlouho nevydrželo, protože ruplo lanko. Mohlo to být jenom tím daným modelem/kusem, ale od té doby se boa uvazování vyhýbám.
Na teniskách je to lanko ale zatěžováno mnohem více hlavně různým odíráním o terén (větve, kameny).
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pon úno 6, 2023 11:54

Jo, BOA se na skialpovych (a taky na snowboardovych) botach pouziva uz roky a tam je to dobre odzkouseny system za vsech myslitelnych podminek. Myslim si, ze pokud tam vydrzi napor, mraz, snih, ..., tak na sneznicich to taky bude v pohode, tam je vice nenamahas. Jak se na to koukam, ty snurky jsou vedeny primo na plastu, tj. budou dobre chranene.

O funkcnost ani trvanlivost bych se opravdu nebal. A kdyby nahodou neco, tak si to nechas vymenit.

Ze to ruplo na teniskach oodoowa, to bych jako bernou minci opravdu nebral, ani kdybys to chtel srovnavat s Tvym sneznicovym radenim :-). Taky bych si to ale na nejake mekci bezecke boty nechtel - ale ne kvuli prasknuti lanka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2023 17:51

Diky, panove. Zacinam o tom vazne uvazovat.

Lipon píše:takové menší mínus je, že když utáhneš moc, nejde to o fous povolit, ale musíš vytáhnout kolečko, tím se to povolí trochu víc, pak zacvakneš kolečko a zas utáhneš - ale je to asi jen o zvyku, zas to má mikrokroky pro utahování a tak boty jdou velmi jemně dotahovat

Tohle by snad nemusel byt problem. Sneznice nejsou potreba dotahovat presne, tam staci, kdyz bota ve spicce vylozene nelita. S tema reminkama to v podstate ani nejde a nevadi to. I kdyz se to pri chuzi povoli, tak na to clovek prijde az kdyz mu z toho bota vyleti.

Lipon píše:Boa na svůj mechanismus dává záruku a podle zkušeností jiných výměna kolečka probíhá velmi rychle a bez řečí

To ti ale moc nepomuze, kdyz se ti to rozbije nekde na hrebenu a potrebujes nejak dojit :) Zas to ale vypada, ze by bota mohla jit nejak nouzove privazat treba repkou a to na dojiti staci.

oodoow píše:Na teniskách je to lanko ale zatěžováno mnohem více hlavně různým odíráním o terén (větve, kameny).

Tohle se na sneznicich muze stat taky, ze za neco spickou chytnes... budu muset kouknout, jak jsou ta lanka pevna.

Lipon píše:ve St ráno mi na pravé noze praskla stejná kůstka na stejném místě jako v srpnu, tak jsem seděl na prdeli doma

:shock: jenom tak nebo zas pri nejakem sportovani? Skoda, oodoow odletel a zacina pekna zima. Vcera to v Jizerkach nahore byl docela zahul, snih si jeste uplne nesednul a obcas jsme se propadali az nad kolena i se sneznicema. Ale jinak super, napisu pak vic v jizerkovem vlakne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Lipon » pon úno 6, 2023 21:46

pri badmintonu
zacina to by trochu rizikovy sport :((
nebo starnu a krehnou kosti ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » pon úno 6, 2023 21:50

mike píše:Skoda, oodoow odletel a zacina pekna zima.

Jo no, jsem si pobyt naplánoval někdy v prosinci, kdy tu nebyla nikde ani vločka. A v té době bych ti i řekl, ať si už žádný sněžnice nekupuješ, že to nemá cenu, že zimy už stejně moc nebudou. Jsem právě taky uvažoval, že obměním výbavu, ale v prosinci jsem se rozhodl, že do toho investovat nebudu, že ty zimy jsou každej rok horší. Teď to ale vypadá, že přeci jenom zima nakonec přišla. Uvidíme jak dlouho to vydrží.
V posledních letech, ale pozoruji, že se zimní období posunuje pořád dál v kalendáři. Nedivil bych se, kdyby bylo ještě hodně sněhu i celý březen a pak třeba i půlka dubna a to už budu zpátky. __II
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2023 22:05

Lipon píše:nebo starnu a krehnou kosti ...

Nebo oboji. Ridnuti kosti by mohlo byt videt na rentgenu, ne? Prober to s ortopedem, zlomeniny jsou pekna otrava, v nasem veku uz zaberou moc casu. Ja jsem se taky na jezdeni po prdeli s mackama na nohach radej vykaslal ;-)

oodoow píše:A v té době bych ti i řekl, ať si už žádný sněžnice nekupuješ, že to nemá cenu, že zimy už stejně moc nebudou.

A ja bych ti odpovedel, ze snih bude v unoru ;-) Protoze v posledni dobe tak byva pravidelne. Pravda, takove teplo, jak bylo v lednu, jsem necekal. Tolik otravneho blata.

oodoow píše:Nedivil bych se, kdyby bylo ještě hodně sněhu i celý březen a pak třeba i půlka dubna a to už budu zpátky.

Aspon vime, kdy to skonci ;-) Pulka dubna staci, to uz mne ze sneznic asi budou bolet nohy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » pon úno 6, 2023 22:28

Podle studií, co jsem kdysi četl, tak se musí člověk na stáří pořádně osvalit. Svaly totiž tlačí na kosti a ty jsou potom "hutnější" a pevnější.

mike píše:A ja bych ti odpovedel, ze snih bude v unoru

Ono ale napadlo už v lednu. :wink: Čtyři dny jsem zalyžoval.
Každopádně trend je jasný, kdybych si teď kupoval třeba byt u sjezdovky, tak bych ho chtěl mít aspoň 700 nad mořem, protože jinak tam ta sjezdovka bude časem zbytečně.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2023 22:47

Jo. Taky se doporucuje silove cviceni, aspon obcas trochu.

Mozna, ale az v unoru je to (temer) zarucene, ja jsem ted byl na sneznicich poprve ;-) Neni to zadna vyjimka, jak tak koukam na zaznamy za poslednich 11 let, co na sneznice jezdim, je konec ledna nebo zacatek unora obvykly zacatek. Je to teda i tim, ze prvni snih je strasna drina, lepsi pockat, az to trochu sedne.

Jinak jo, jeste na gymplu jsem v zime kazdy den prisel ze skoly, zahodil tasku, vzal lyze a sel na sjezdovku, co zacina ve 400 m, ted uz je zrusena a druha o 100 m vys taky moc vyuzita neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte úno 7, 2023 10:09

mike píše:Tohle se na sneznicich muze stat taky, ze za neco spickou chytnes... budu muset kouknout, jak jsou ta lanka pevna.
Myslim si, ze skoro jiste se budes tema lankama "odirat o teren" o nekolik radu min nez oodoow v teniskach. Mas tam ty lanka jen maly kousek na obe strany a to nad botou. Tam se Ti "vetve, kameny" nejspise vubec nedostanou - a pokud ano, asi za okolnosti, ktere pro Tebe nebudou moc prijemne (pad, kotrmelce a pod.)
Navic si myslim, ze asi ne kazda BOA ma stejne lanko. Podle mne napr. na tenisky nepotrebujes tak pevne jako na lyzarky nebo na sneznice. Vem, ze na skialp botach potrebujes zatahnout vyrazne silneji - a jeste pres mekci vnitrnin "papuci" - nez na teniskach.

Jinak tenka repka nebo podobna tenka nahradni snura jako ma BOA Ti pomuze s pripadnou "emergency" opravou. Na jedne strane to zachytis o konce bocnych popruhu na boty a na druhe o kolecko BOA, kdyby odpadlo to, tak o druhy bocni popruh. Nebude to stejne jako "original", ale dojit bys mel v pohode.

Nasel jsem jeste jedno misto, kde se to zacalo pouzivat - nektere celovky Fenix se vyrabeji i ve verzi s popruhem na hlave s BOA utahovanim. Docela prijemna vec pro nekoho, kdo strida celovku na hlave a napr. na prilbe s prendavanim cele celovky s popruhem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod bonatius » úte úno 7, 2023 13:06

Ahojte,
potreboval by som poradit s vyberom sneznic. Chcel by som ich vyuzit na celodenne prechadzky (Alpy, Velka Fatra...). Cenovy limit asi do 150 E.
So sneznicami som bol zatial iba raz a to na pozicanych.

Na nete som nasiel tieto:

Morpho Bigfoot
https://www.hopsaj.sk/p/25217/sneznice- ... ot?variant[276]=2225

TSL 438 UpDown Fit Grip
https://www.4camping.sk/p/sneznice-tsl- ... tmave-seda

Warg Sněžnice Snowstorm
https://www.4camping.sk/p/set-warg-snez ... rer/#modra

Na co si dat pozor, coho sa vyvarovat? Ako je to s nosnostou sneznic? Videl som s nosnostou do 96 kg, ale i do 130 kg. Vazim 80 kg, ked k tejto hmostnosti pripocitam saty a ruksak, tak budem okolo 90 kg, co uz bude na hranici nosnosti sneznic. Nesuvisi nosnost sneznic aj s obratnostou a pohybom, nebudu sa tie do nizsej hmotnosti viac zabarat do snehu? Ake viazanie je lepsie?

Ak viete o lepsich snezniciach, tak Vas poprosim o tip.

Dakujem.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte úno 7, 2023 13:50

Hodne zavisi na terenu, v jakem se chses pohybovat. Alpy, Velka Fatra, ... je fadni ohraniceni. Tam najdes jak "skoro po rovine", tak i doslova "splhani do kopce a z kopce". Od ocekavanych sklonu svahu i traverzu, ktere chces prekonavat zavisi i typ sneznic.

Kazdopadne, pokud bys chtel chodit i v alespon trochu strmejsim terenu a traverzy, tak na ty Wargy i Morpho radeji zapomen. Koukej se spise po osvedcenych znackach (pisu o tech, co u nas neni problem sehnat) Inook (spise vyssi rady - cim drazsi zakladni cena, tim vyssi rada), MSR, TSL.

Popravde receno, ta TSL 438 za tu cenu na 4campingu (a jeste se da sehnat o trochu levneji) Ti asi hodne ulehci rozhodovani...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2023 17:19

apuka píše:Mas tam ty lanka jen maly kousek na obe strany a to nad botou. Tam se Ti "vetve, kameny" nejspise vubec nedostanou - a pokud ano, asi za okolnosti, ktere pro Tebe nebudou moc prijemne (pad, kotrmelce a pod.)

Je pravda, ze je to docela chranene sneznici ze stran, ale na starych sneznicich v tech mistech par skrabancu je. Jedu terenem jako tank a ze tim o neco skrtnu si predstavit dovedu.

apuka píše:Jinak tenka repka nebo podobna tenka nahradni snura jako ma BOA Ti pomuze s pripadnou "emergency" opravou. Na jedne strane to zachytis o konce bocnych popruhu na boty a na druhe o kolecko BOA, kdyby odpadlo to, tak o druhy bocni popruh. Nebude to stejne jako "original", ale dojit bys mel v pohode.

Prave v to doufam. Musim si to nejdriv prohlednout a jestli to nejak pujde, tak je tim potencialni problem vyresen dostatecne.

apuka píše:Popravde receno, ta TSL 438 za tu cenu na 4campingu (a jeste se da sehnat o trochu levneji) Ti asi hodne ulehci rozhodovani...

Asi tak. Zrovna mi prisel mail, ze objednavka je na prodejne. Oboji, klasicke i s BOA, zitra si je zajdem prohlednout a jedny vezmeme. Videl bych to na BOA, jestli tam nebude nejaky evidentni showstopper.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 7, 2023 17:26

bonatius píše:Ako je to s nosnostou sneznic? Videl som s nosnostou do 96 kg, ale i do 130 kg. Vazim 80 kg, ked k tejto hmostnosti pripocitam saty a ruksak, tak budem okolo 90 kg, co uz bude na hranici nosnosti sneznic. Nesuvisi nosnost sneznic aj s obratnostou a pohybom, nebudu sa tie do nizsej hmotnosti viac zabarat do snehu?

Vetsi nosnost je lepsi. Boreni zavisi na plose a castecne i na tvaru sneznic. Nejvic ovsem na snehu, ktery je pokazde jiny. Na TSL 438 jsem chodil i kdyz jsem mel 94 kilo, takze s batohem a oblecenim pres 100. Ted mam asi 82, celkove okolo 90 a v nedeli jsem se stejne obcas pekne boril, protoze snih jeste neni slehly. Borila se ovsem i podstatne lehci pritelkyne na stejnych sneznicich.

Jestli nehodlas chodit jen po rovine a budou v tom i nejake kopce, tak za mne jen sneznice s proslapem, to je zasadni vec. Pokud vim, tak ho maji jen TSL 418/438, a tak neni co resit. Ty dalsi dvoje, co odkazujes, vypadaji spis jako vtip. Vyuzij dobrou cenu u TSL.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř úno 8, 2023 19:47

Vzali jsme TSL 438 s BOA vazanim. Lanka vypadaji pevne, jsou docela kryta a volna cast je na bote pritelkyne kratka. V nouzi by to slo opravit repkou.

Sneznice jsou proti mym s let 2010 a 2013 lehce inovovane. Maji delsi gripy v zadni casti, maji lock na posuv boty (to uz ma verze 2013), zapinani kolem kotniku vypada trochu jinak, chybi postrovani, snad to nebude vadit. Hroty a gripy jsou v barve kovu, puvodne byly cerne.

Meli jsme pro porovnani jeste verzi bez BOA vazani, ta ma stejnou spicku, jako me 2013. Co mne ale prekvapilo byly hrazdicky, kovova kulatina je pod botou obalena tlumenim z plastu, BOA verze to nema. Zajimavy napad, mohlo by lehce utlumit klapani a mozna i zvysit zivotnost hrazdicek. Na druhou stranu to lehce zvedne botu, v podstate to udela drop vetsi o 2 - 3 mm.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » stř úno 8, 2023 20:09

mike píše:obcas reminky povoli a bota vyjede ze spicky
U obou modelů co máš? Si pamatuju, že jsme je tehdy porovnávali, a ty novější, co měl ve výprodeji Lhotse, měly špičku líp dělanou.

mike píše:kovova kulatina je pod botou obalena tlumenim z plastu
To je dobrý nápad, jen mě klapání nikdy nerozčilovalo natolik, abych to řešila.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv úno 9, 2023 4:17

sobb píše:U obou modelů co máš? Si pamatuju, že jsme je tehdy porovnávali, a ty novější, co měl ve výprodeji Lhotse, měly špičku líp dělanou.

U obou. Spicka u novejsiho ma lepsi tu packu, co se zacvakava, takze uz by se za chuze nemela rozepnout, jak to obcas delala u tech starych. Ale furt jsou tam ty bocni stahovaci reminky, ktere se umi povolit. V nedeli mi to udelalo dvakrat, pricemz jsem ty novejsi mel poprve. Neni to tragedie, stane se to jen v narocnem snehu, kdyz se propadnes a zaberes nejak do strany, ale to BOA vazani vypada v tomhle podstatne lip. Uvidime.

sobb píše:To je dobrý nápad, jen mě klapání nikdy nerozčilovalo natolik, abych to řešila.

Zkousel jsem v obchode klapani porovnavat a neprislo mi, ze by se lisilo, ale samozrejme jsem tam v nich nemohl chodit, meli malo snehu ;-) Tlumeni zvuku uz je zespoda na lyzicce pod botou. Tohle je mozna spis pokus o zvetseni zivotnosti, utlumeni razu do krehkeho kovu. Tezko rict, ale prislo mi to zajimave.

Jeste jednoho rozdilu mezi svyma staryma a aktualnima jsem si vsiml. Hroty jsou uzsi. Nemam supleru, ale vypada to na snizeni prumeru z 11 na 8 mm. Jestli zaroven nezmenili material na nejaky pevnejsi, tak je to velmi spatny napad. Podarilo se mi urazit netrivialni pocet puvodnich hrotu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » čtv úno 9, 2023 12:29

Zajímavý, u obou našich sněžnic ty boční řemínky drží jak přibitý. Se nikdy nehly ani o kousek.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod Lipon » čtv úno 9, 2023 14:03

asi v tom chodíte moc procházkově :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv úno 9, 2023 15:50

Taky si myslim :twisted:

Ja asi chodim razantneji a tohle se stane, kdyz se noha poradne zapre do strany, to asi nema reminek sanci udrzet. Typicky jak jsem psal, kdyz se jednou nohou propadnu a snazim se to vyrovnat odrazem od hulky i nohy. Coz se mi vetsinou podari, ale nekdy prave prijdu o sneznici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » čtv úno 9, 2023 16:27

Pravda, mike dupe i bez sněžnic. A ten dupot na sněžnicích si podle počtu zlomených hrazdiček dovedu živě představit :twisted:

Nicméně různé propady a kroucení mezi šutrama si naše sněžnice též občas užívají, a ty pásky prostě drží a nehnou se. Vlastně by mě nikdy ani nenapadlo, že by to mohl být problém :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv úno 9, 2023 16:40

Zlomil jsem hromadu hrazdicek, hrotu a i nejake gripy [-( Mne se na sneznicich libi, kdyz mi to slape a mam drive. BTW, v nedeli jsme na konci sestoupili 400 hm za 17 minut a nebylo to volnym padem ;-) Skvely firn a proslapy, svah ma ke 40 stupnum.

Jak vidis, tak je. Mensi, nez u puvodnich, ale furt se to deje a BOA vazani by to snad mohlo vyresit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » čtv úno 9, 2023 22:19

No právě. Vždyť říkám, že dupeš :twisted:

Zdá se, že problém to je jen u Tebe, takže za mě dobrý :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv úno 9, 2023 22:30

Dupani neni zrovna vystizne slovo ;-)

Rec nebyla o tobe nebo o mne, ale o vazani. Proc nebo jestli je BOA lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » čtv úno 9, 2023 22:46

Na sněžnicích jsem Tě nikdy neviděla. V pohorách dupeš :mrgreen:

Řeč byla o tom, že by mě ani nenapadlo, že by se tohle mohlo dít. Tobě se to děje, nám naštěstí nikoliv, takže žádné nové vázání řešit nepotřebuju :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pát úno 10, 2023 11:22

mike píše:Dupani neni zrovna vystizne slovo
Jo, to asi neni.
mike píše:Mne se na sneznicich libi, kdyz mi to slape a mam drive.
Jinymi slovy - TANK. To je asi lepsi slovo.

No a tanky se vyrabi z poradne tlusteho zeleza. Dokonce i to, úpomoci ceho jezdi - pasy.

Asi bys mel zkusit si nechat vyrobit sneznice plne z 2cm pancire - to by melo stacit, precejen jsi jen "lehky tank". :wink:

Jinak ale je pravdou, ze se popruhy za jistych zimnich podminek dokazou povolit. Stalo se to i na TSL 325 i na Inoocich (o Lidlu ani nepisu, tam byly ty popruhy obecne malo drzici). Ale jen mirne, ze by z nich vypadala spicka boty, to jsem jeste u nikoho nevidel. Spise se to malo zacalo hybat do boku, ale na vysmeknutio nohy by to potrebovalo radove vic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pon úno 20, 2023 16:34

Predminuly vikend jsem si na "snezinicoveho mika" spomenul, jak jsme slapali po zelene znacce z Raztoky na Radhost. Kousek od odbocky ze silnice, dlouhy rovny usek na lesni ceste, prevyseni tak 70m na 600m, takze nic sloziteho pesky. Uprostred cesty ve snehu alespon metr, spise vice siroka vyslapana pesi cesticka, na krajich tak 40 cm hromada snehu, v nem na obou stranach skialpove stopy. A primo v nich nejaka dvojice slapala na sneznicich dole - jeden mel TSL 436 s proslapem, druhy nejspise nejakeho Inooka (podle tvaru a stop). Ten na TSL byl asi stejny tankodup jako mike - po sebe, resp. po svych patach zanechaval 8-15 cm hluboke diry primo v tech skialp stopach. Schvalne jsem to parkrat odmeril pomoci hroty svych dvou hulek - hrot ma 6 cm, dalsi 1 cm je talir po vrsek a dalsi 1 cm uchyt talire, vzdy to bylo az nad uchyt talire, ty nejhlubsi byly obcas az vyssi nez uchyt talire na druhe hulce, kterou jsem dal na talirek spodni hulky.

Stopy byly vyditelne z daneho dne, kdy tudyma moc lidi rozhodne nepreslo, m se setkali az na hreben jen s jednou dvojici, ktera sla smerem dolu.

Tak doufam, ze mike neni stejny vul, jak tento, ze musi vyslovene dupat v lyzarske stope a tim ji uplne znicit.

Mimochodem, zase jednou bylo hezky videt, ze i s tim proslapem se TSL zaborovaly (srovnavam stopu kraje sneznic) do stejne tvrdeno snehu min. o 3, nekde i o 5 cm hloubeji nez na druhe strane Inooky. Samozrejme, netusim, kolik kdo na sneznicich vazil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží