Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » sob úno 10, 2018 18:45

Vachon už není jediný, hledej příspěvky uživatele "mike", to je známý zdejší lamač hrazdiček :wink:
Pokud si dobře pamatuju, tak s novými hrazdičkami uspěl až u výrobce. Někdu to tu najdeš.

Tušíš kolik ty sněžnice mají nachozeno a jak těžká váha na nich převážně chodila?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » sob úno 10, 2018 19:05

To uplne vyvraci teorii, ze hrazdicky dokaze rozslapat jen tank-mike a vachon byl jen vyjimka potvrzujici toto pravidlo :)
Mimochodem vcera jsem si uzil vyborny a dlouhy sestup s proslapem, ktery by byl na jinych sneznicich dost kruta zkusenost, vrstva prasanu na zledovatele vrstve, i 438 mely tendenci trochu popjet, na jinych bych se projel tak, ze by to asi nebylo vubec zabavne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod Pavelsni » sob úno 10, 2018 19:18

sobb píše:Pokud si dobře pamatuju, tak s novými hrazdičkami uspěl až u výrobce. Někdu to tu najdeš.

No měl jsem i s krosnou lehce přes 90 kg,vtipný bylo,že jsem stál zrovna na místě a přemítal,zda ještě vyběhnout na večer na Kralickej Sněžník či ne.Nakonec super,hezčí inverzi jsem ještě neviděl.A ten východ slunce...!
Zkusím to najít,i když 52 stránek...ale co mi zbývá.

sobb píše:Tušíš kolik ty sněžnice mají nachozeno a jak těžká váha na nich převážně chodila?

To netuším,kámoš má zhruba stejně jako já (cca75 kg), ale chodí většinou nalehko
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » sob úno 10, 2018 20:35

Hledat to asi nemusis, mike napsal o preblemu primo francouzum a ti mu hrazdicky poslali
Ona jina moznost asi neni nez od vyrobce.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod Pavelsni » sob úno 10, 2018 22:47

Už jsem to našel a ani to moc netrvalo.
Napsal jsem mu, tak uvidím. Kdyžtak zkusím rovnou TSL. Díky.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob úno 10, 2018 23:12

Fajn, hledat uz ses naucil, ted jeste prosim ty citace, at ti je nemusime opravovat. Viz vyse, jak to ma vypadat (po oprave).

Spravny postup je prodejce, zvlast kdyby byly jeste v zaruce, pak cesky distributor TSL a pak vyrobce. Ja jsem prvni dve dostal od prodejce, ktery byl zaroven cesky distributor. Ten byl fajn a snazil se pomoct, ale pak bohuzel doslo ke zmene a jak to vypada ted nevim. Mam pocit, ze kdyz jsem shanel dalsi, tak mi novy vubec neodpovidal, proto jsem napsal primo do Francie a ti mi poslali 4 nahradni. Zadarmo. Jinak jsem nekde nasel, ze jedna stoji 6 Euro. Poslal jsem jim tenkrat dotaz myslim pres jejich formular na webu, kde se zadavala i adresa, takze mi to rovnou na ni poslali. Muzes to zkusit taky. Akorat se bojim, ze za tyden se to nestihne. Leda pres prodejce/distributora, mne je tenkrat poslal obratem, protoze je vymontoval z jinych.

Jinak za to v podstate nemuzes, jen jsi mel smulu, ze to na tebe vyslo. Hrazdicky uz byly nacate a ty jsi jednu dorazil. Druha odejde zanedlouho. BTW, ktera odesla? Leva nebo prava?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob úno 10, 2018 23:19

scinkk píše:To uplne vyvraci teorii, ze hrazdicky dokaze rozslapat jen tank-mike a vachon byl jen vyjimka potvrzujici toto pravidlo :)

Teorie byla prastena od sameho zacatku, jen jsem myslel, ze ji vyvratis prvni ty :twisted:

scinkk píše:Mimochodem vcera jsem si uzil vyborny a dlouhy sestup s proslapem, ktery by byl na jinych sneznicich dost kruta zkusenost, vrstva prasanu na zledovatele vrstve, i 438 mely tendenci trochu popjet, na jinych bych se projel tak, ze by to asi nebylo vubec zabavne :)

Bylo a to velmi. Pro prihlizejici :twisted:

Tohle je parada, posledne jsem to tak mel taky. Prasan s tvrdym podkladem, je to pomalu lepsi, nez na lyzich.

Koukni se, jak vypadaji hroty pod patou, kteryma brzdis pri proslapu. Jsem si vsimnul, ze moje uz jsou pekne obrousene, nejvic ze vsech. Prave z takovych sestupu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » sob úno 10, 2018 23:45

kdo je vlastně teď cz distributor?
zběžné hledání nic nevyplivlo ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob úno 10, 2018 23:50

Hmm, nevim. Na strankach TSL se to nenajde? Tenkrat jsem toho noveho nejak nasel, ale uz si fakt nevzpominam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Pavelsni » ned úno 11, 2018 9:40

mike píše:Fajn, hledat uz ses naucil, ted jeste prosim ty citace, at ti je nemusime opravovat. Viz vyse, jak to ma vypadat (po oprave).

Nevím, jak se tu přesně cituje, snad je tohle lepší.
mike píše:Spravny postup je prodejce, zvlast kdyby byly jeste v zaruce, pak cesky distributor TSL a pak vyrobce. Ja jsem prvni dve dostal od prodejce, ktery byl zaroven cesky distributor. Ten byl fajn a snazil se pomoct, ale pak bohuzel doslo ke zmene a jak to vypada ted nevim. Mam pocit, ze kdyz jsem shanel dalsi, tak mi novy vubec neodpovidal, proto jsem napsal primo do Francie a ti mi poslali 4 nahradni. Zadarmo. Jinak jsem nekde nasel, ze jedna stoji 6 Euro. Poslal jsem jim tenkrat dotaz myslim pres jejich formular na webu, kde se zadavala i adresa, takze mi to rovnou na ni poslali. Muzes to zkusit taky. Akorat se bojim, ze za tyden se to nestihne. Leda pres prodejce/distributora, mne je tenkrat poslal obratem, protoze je vymontoval z jinych.

Díky, na stránkách TSL jsou uvedeni dva distributři do ČR - Summit trade (Zlín) a Keravazy (Jaroměř, ale jen Yoooner). Proberu to s kámošem, kdyžtak zkusím tvůj doporučovaný postup.
mike píše:Jinak za to v podstate nemuzes, jen jsi mel smulu, ze to na tebe vyslo. Hrazdicky uz byly nacate a ty jsi jednu dorazil. Druha odejde zanedlouho. BTW, ktera odesla? Leva nebo prava?

Taky si myslím, že to byla otázka času. Odešla pravá.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 0:35

Dej pak vedet, jak to dopadlo. Mozna to bude brzo zajimave i pro nekoho jineho (nebudu scinkka jmenovat) :twisted:

Muzes se kamose zeptat, kolik v nich asi nachodil? Staci nejaky rozumny odhad. Tohle by bylo zajimave velmi, protoze je, na rozdil ode mne a Vachona, lehka vaha. Predpokladam, ze je pravak, spravne? A taky by bylo zajimave, jakym stylem chodi. Pomalu/rychle, lehce/razantne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Pavelsni » pon úno 12, 2018 17:58

Tak se mi ozvali ze Summit Trade, je to oficiální distributor pro ČR. Byli rychlí a vstřícní, hrazdičku měli zrovna skladem (říkají tomu stoupací podpatěnka :) ), tak mi jí rovnou posílají. Jedna stojí 170 Kč. Chtěl jsem rovnou dvě, ale měli jen poslední a další přijdou až cca za měsíc, ale jen v případě, že si o ně někdo řekne, normálně je asi neobjednávají.

Když si vzpomenu, zeptám se ho a dám vědět.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 18:02

Super :) 170 Kc celkem odpovida tem 6 Euro, to jde. Kdyz sis rekl o druhou, tak doufam objednaji dalsi :)

Pavelsni píše:říkají tomu stoupací podpatěnka
:roll: :D

Jinak dost zalezi, jak kamos chodi. Kdyz se kouknes na moje statistiky, tak leva vydrzi tusim o tretinu vic, nez prava. Takze ma nenulovou sanci, ze mu na dalsi akci jeste nepraskne, ale nespolehal bych na to.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon úno 12, 2018 19:12

Prima, diky za info, minimalne jednu si opatrim. Ale dost premyslim, ze zkuim mikeovu variantu napsat frantikum, ne ze bych mel zasadni problem si ji koupit, na druhou stranu 1-2 hrazdicky zdarma mi prijde v tomto ohledu celkem fer.

Kazdopadne to info co maji sneznice za sebou by byla zajimava, pokud by nevedel priblizne km, tak aaspon cca kolik dni, pokud chodi celodenni akce a od veci nebude info, kdy sneznice kupoval. Dik.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 19:56

Kdyz uz bych je shanel, tak urcite dve. Asi neodejdou stejne, ale kdyz praskne jedna, je druha otazka nekolika tur.

Tenkrat jsem jim jen poslal dotaz, kde se daji hrazdicky koupit, nechtel jsem po nich, aby mi je posilali. To udelali sami od sebe :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon úno 12, 2018 19:59

Ja vim, vsak to jen zkusim, kdyz nic neposlou tak si je holt koupim :) A pokud, tak urcite vemu dve.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 20:28

Jsem zjistil, ze jsem asi na sneznicich zavisly 8-[ Vcera jsem sel nejdriv pres vesnici a pak kus po uslapane ceste. Byl jsem ospaly a trochu unaveny, neslapalo mi to. Po te ceste by se dalo v pohode bez sneznic, ale proc je tahat na zadech. No a jak jsem je nasadil, ospalost i unava ze mne spadly, sel jsem podstatne rychleji a zacalo se mi to libit. Az tak, ze kdyz jsem v Desne narazil na asfaltku, kde jsem je musel sundat a jit kus bez nich, tak jsem se citil jako male dite, kteremu seberou hracku :D

Neni to takhle poprve, a zajimave je, ze podle GPS v nich fakt slapu rychleji. Do kopce. Prestoze je to o kilo na kazde noze vic a teoreticky by to tedy melo byt jako 12 kilo na zadech. Minus dve, takze jako bych si prihodil 10 kilo. Asi to s tou teorii nebude tak slavne ;-)

Akorat mne teda zase dneska boli nohy a ruce. Za to ale muze hlavne Jancurak, jak mi zrusil ten bus. Kvuli nemu mam ted na stejne trasy o hodinu min casu. Sice celkem bez problemu stiham, ale fyzicky je to narocnejsi.

Vyfotil jsem, jak vypadaji me hroty pod patou. Vcera jsem s nima zas brzdil, sestupy byly jako na lyzich. Tvrdy podklad a na nem prasan, parada. Akorat to ty hroty trochu odnaseji, mozna bych je mel vymenit:
hroty1.jpg

hroty2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod pdm » pon úno 12, 2018 21:42

Toto vlákno mi pomohlo s výběrem sněžnic, tak bych na oplátku uvedl své první zkušenosti s TSL Symbioz, protože tu myslím zatím žádné nejsou. Předtím jsem šel na sněžnicích jen kdysi jednou, takže koho zajímá kompetentní názor, ať dál nečte. :-)

Protože i se vším co mám a nesu na sobě vážím odhaduji asi 115 kg, potřeboval jsem sněžnice, které mě unesou, čímž se můj výběr zúžil na 438 a Symbioz L. Usoudil jsem, že pro mě asi budou lepší Symbioz. Motion jsou podle výrobce určené na snadné cesty, a protože zrovna byly v akci Elite za skoro stejnou cenu jako Hiker, koupil jsem Elite. Chodil jsem v nich v Jeseníkách na namrzlém sněhu, posléze na prašanu, který na něj napadl, a velmi krátce i na tvrdším sněhu nafoukaném na kopci. Po cestách, neprošlapaném sněhu a po lese, nikde žádný extrém, dohromady asi 30 km.

Sněžnice mě unesou. Drží, nekloužou. Fakt se prohýbají :-) a mají tendenci se přizpůsobovat tvaru terénu. Při chůzi z prudkého kopce musí být prošlap u 438 určitě pohodlnější, ale v daném terénu to pro mě nikde reálný problém nebyl, asi i díky prohýbání za patou. Hrazdička funguje, do podpůrné polohy se dá dostat hůlkou, zpět jedině rukou. Na namrzlém sněhu sněžnice rachotí jako tank (to asi každé), jinak se mi jen jednou stalo, že chvíli při chůzi vrzala přední část vázání, nevím proč. Obal je pěkný, ale zjevně určený jen na přenášení z/do auta. Ke sněžnicím jsou přiloženy plastové kryty bočních hrotů.

Se sněžnicemi jsem spokojený, koupě nelituji, chodilo se mi v nich dobře a zatím nemám co bych jim vytknul.
pdm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 12, 2018 20:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon úno 12, 2018 21:50

prima, odkud kam startujes v Jesenikach jestli tam jezdis casteji? :) nekdy bychom mohli dat nekde nahore meeting a prohodit si sneznice :)

mike: zitra to zkounu a vyfotim ale pochybuji ze je mam tak ohlodane :) Hadam ze ty proslapove hroty temi sestupy na ledu zas tak trpet nemuzou, urcite to brousis o sutry :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 22:01

@pdm: super, diky. Ozvi se casem, jestli se neco nezmenilo nebo kdybys zaznamenal neco zajimaveho.

@scinkk: o sutry moc nebrousim, to spis bude nachozenou vzdalenosti. Maji uz tak 900 km. Jsem zvedav, jestli se letos dostanu pres 1000 a jestli to vydrzi. No a samozrejme vyssi vahou a tim, ze se s tim fakt nes... neparam ;-) A sestupy si uzivam, cim strmejsi, tim lepsi, takze brousi. Je to i videt na rozdilu mezi tema dvema pod patou a tema vedle, ostatni jsou na tom podobne.

Jinak je tam videt i datum vyroby, jestli ho najdes ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Sněžnice

Příspěvekod Lipon » pon úno 12, 2018 22:14

mike: o prasanu mi ani nemluv
sel jsem na tom vcera poprve, prehlidl jsem cestou pokracovani trasy a slapal po okraji cervene sjezdovky asi 300 nahoru - na okraji byl nafoukly/naskrabany umely snih, a nemohl jsem se tam vyskrabat, krok nahoru, pulkrok zpatky, hulky v tom taky jezdily, nepropichly se na tvrdy podklady; bokem to neslo, prestaly fungovat hroty (nedrzelo to vubec), jakmile jsem presel na vyfoukanou cestu nad lanovkou, drzely jak mely
mam na prvni seznameni pujceny nejaky Inooky, takze nemam srovnani, esli by jiny drzely lip
Naposledy upravil Lipon dne pon úno 12, 2018 23:01, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 12, 2018 22:23

:D nedrzely. Mel jsem vcera misty to same, kdyz bylo prasanu nafoukaneho hodne a potreboval jsem se vykrabat do prudkeho kopecka. Jak pises, ani hulky se nezapichly a cele to ujizdelo po tvrdem podklade. Tohle je fajn na sestup, na vystup moc ne. Idealni je tak 5 - 10 cm prasanu na dobrem podkladu, po tom se jde skvele, drzi to a pritom dopadas do mekkeho a nerachotis jak tank :)

Na sneznicich je zabavne, ze je snih pokazde jiny a neda se predem odhadnout, jak to zrovna bude slapat. Jedina jistota je, ze kdyz napadne hodne, tak to bude fakt drina :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod pdm » pon úno 12, 2018 23:07

@scinkk: V Jeseníkách jsme byli s rodinou na dovolené. Jsem od Brna a do Jeseníků bohužel běžně nejezdím. Pokud se tuto zimu ještě za sněhem dostanu, asi bych spíš zkusil zajet pro změnu někam za Vídeň.
pdm
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon úno 12, 2018 20:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte úno 13, 2018 8:56

mike píše:Jak pises, ani hulky se nezapichly a cele to ujizdelo po tvrdem podklade. Tohle je fajn na sestup, na vystup moc ne.
No... fajn na sestup... zavisi od mnozstvi - pokud je toho prasanu tolik, ze se Ti zadna cast sneznic k podkladu nedostane, ani proslap (a ani hulky vepredu), tak nastava pripad z Tve prvni vety: cele to ujizdi po tvrdem snehu - s dodatkem, ze vcetne sneznic a cloveka ve tech sneznicich :twisted:. Coz muze byt pri delsim svahu se vsude stejnymi podminkami docela "zabavne"...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod FrantaKrajta » úte úno 13, 2018 12:45

apuka píše:cele to ujizdi po tvrdem snehu - s dodatkem, ze vcetne sneznic a cloveka ve tech sneznicich :twisted:


Když je pak vhodná podmínka, tak už to není na vlákno o sněžnicích, ale spíš do "Lavinová výbava - pípáky, lopaty a sondy", ne ;)

Anebo na něco takovéhleho, altajské lyže (vážně, zkoušel je někdo? Je i česká varianta od masového výrobce běžek, a pár nadšenců u nás myslím vyrábí i kopie skandinávského ekvivalentu z původních materiálů)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » úte úno 13, 2018 14:07

O těch altaj lyžích jsem kdysi uvažoval, ale je to jenom do prašanu, kterého tu zas tolik není. Na tvrdém sněhu se s tím bude blbě zatáčet, pokud na tom budeš v pohorkách, protože je to široké a nepostavíš to na hranu.
Určitě to ale bude zábavnější než sněžnice, protože se aspoň trochu svezeš.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 18:30

@apuka: teoreticky mozna, prakticky je to skvele :P Nikdy se mi nic takoveho nestalo a kdyby na to doslo, tak uz to bude lavina, jak pise Franta. Bud je snehu tolik, ze se hroty dostanou az na podklad, proslap jde celkem hluboko. Pak je to rizeny sjezd. Nebo jeste vic, ale pak uz brzdi sam snih, je to jako do perin. No a kdyby se po podkladu rozjela takova vrstva snehu, ze proslap nezafunguje... tak uz jedine odpruzit v kolenou :twisted:

oodoow píše:Určitě to ale bude zábavnější než sněžnice, protože se aspoň trochu svezeš.

Vubec nevis, o cem pises :twisted: Na sneznicich bezne schazim/sjizdim svahy, kam bych si na lyzich netroufnul (a ze mam nalyzovano fakt hodne). Cim strmejsi, tim lepsi. Schvalne si vybiram trasu tak, aby tam byly prudke useky. Skvele je to pres zasnezene balvany. Dva metry nahoru a pet metru dolu po 60 stupnovem svahu :) V nedeli jsem si na sestupu z Jizery rikal, ze jestli po me stope pujde nekdo na sneznicich bez proslapu, tak mne prokleje :twisted: A je to fakt zabava, jen by to chtelo takovych sestupu vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod ratel » úte úno 13, 2018 20:19

mike píše:
Prasan s tvrdym podkladem, je to pomalu lepsi, nez na lyzich.

:shock: ](*,) __II
nedalo mi to. a co teprve rekne PP :D
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 20:26

Taky nevis, o cem pises :twisted: Zkousel jsi to nekdy na sneznicich s proslapem? Tezko, co? Ja oboji, takze srovnat muzu. Na lyzich bych proste takove sesupy nedal nebo mozna dal, ale hrozne opatrne (stromy, balvany), takze bych z toho nic nemel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod ratel » úte úno 13, 2018 20:33

budes se divit. Mel jsem na nohach TSL 438 asi pul hodiny . Lepci nez pesky, to ano. Ale oblouk na tom neudelas... :((
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží