Material snehovych lopat a vase zkusenosti

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod Stani » čtv bře 2, 2017 14:35

wawrik píše:Stani: Aj si ju už takto upravenú použil? Mám takú romantickú predstavu, že v ideálnom prípade by sa tá plastová lopata mohla dať používať iba s popruhmi aj ako lopata, nielen kotva. Jednoducho by som dal karabínu preč, vrazil plast do snehu a ťahal popruhy. Tým by som sa úplne vyhol kontaktu so snehom, ou jé


Ano, použil som ju. Na mäkkší sneh to funguje v podstate ako u SnowClaw, samozrejme úchyt na tenkých popruhoch (obr. č.3) nie je na zásek úplne komfortný. Na zmrznutejší sneh som si ju prechytil viac dozadu (obr.č.2), aby som mal ten zásek silnejší. Ku kompletu s rúčkou som sa vrátil preto, lebo tie popruhy sa mi zaplietavali do ťahavých konárov od malín, či čo to bolo. Pod snehom ich bolo plno a predsa len s rúčkou sa tak nenadreš. Ako kotvu som ju použil na vypnutie stanu v jednom bode.

S listom z umelej hmoty to vyskúšané nemám. Len hliník od Pieps.

Vyskúšaj to, romantické predstavy nevadia, aspoň budeme tu na fóre zase o novú skúsenosť múdrejší :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod booze » čtv bře 2, 2017 14:52

wawrik píše:Aj si ju už takto upravenú použil? Mám takú romantickú predstavu, že v ideálnom prípade by sa tá plastová lopata mohla dať používať iba s popruhmi aj ako lopata, nielen kotva. Jednoducho by som dal karabínu preč, vrazil plast do snehu a ťahal popruhy. Tým by som sa úplne vyhol kontaktu so snehom, ou jé Myslíš, že je to reálne? Ani som nedúfal, že by niekto na fóre ten popruhový kotviaci systém vôbec používal.

Mam jednu DIY a pokud kopu v tvrdem snehu moc romanticke to neni. Pokud vim ze budu kopat neco vetsiho, tak bravam gumove rukavice na nadobi. Se systemem budes mit mokre rukavice a prsty by mohly trpet jeste vic. Lopatu muzes natunit omotavkami na riditka kola. Po par akcich a vymrznuti se zacne material drolit, ale da se to vymenit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod wawrik » čtv bře 2, 2017 15:02

Stani píše:Vyskúšaj to, romantické predstavy nevadia, aspoň budeme tu na fóre zase o novú skúsenosť múdrejší :)
Jo, ale je mi ľúto vyhodiť 20 € za krám, ktorý sa môže ukázať ako nepoužiteľný :-)

booze: Ja to práve potrebujem v podstate len na mäkký sneh, v tvrdom si viem poradiť aj bez toho. Stane sa to tak 4-5-krát ročne, preto ani nechcem nič zbytočne veľké, neskladné alebo ťažké (lopatu).

Aj keď teda musím povedať, že pavproch ma na ten karbón dosť namotal :D Akonáhle je niekde titan alebo karbón, musím to mať, krám-nekrám :smt022
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod booze » čtv bře 2, 2017 15:08

wawrik píše:Akonáhle je niekde titan alebo karbón, musím to mať, krám-nekrám

Uchylka :D
No ma hlinikove drzadlo to bys musel upravit tim karbonovym padlem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod Stani » čtv bře 2, 2017 15:11

wawrik píše:Jo, ale je mi ľúto vyhodiť 20 € za krám, ktorý sa môže ukázať ako nepoužiteľný :-)

Hojdačka by sa z toho nedala urobiť? :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod booze » čtv bře 2, 2017 15:28

Stani =D> a hned je to MUG, ktery oceni aj maly. :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod wawrik » čtv bře 2, 2017 15:59

booze píše:No ma hlinikove drzadlo to bys musel upravit tim karbonovym padlem.
Jasné, to je nevyhnutná podmienka. Skočím do obchodu s lodnými potrebami, mám to po ceste. Pavproch, mohol by si mi, plíz, odmerať priemer tej duralovej rúrky v mieste zámku v lopate?

Inak vďaka mojej úchylke na titan som došiel k veľmi praktickej veci. Kúpil som pollitrovú titanovú fľašu Keith za celkom smiešnu cenu s tým, že poputuje do skrine :D Ale ukázalo sa, že má mnohostranné využitie. Je to dobrý termofor do spacáku, sušič ponožiek aj topánok, nádoba na dezinfekciu steripenom a vo voľnom čase zvláda byť aj fľašou na pitie :D Vychladnutá (pôvodne horúca) voda sa z toho dá v pohode piť, na rozdiel od fľaše plastovej...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv bře 2, 2017 16:33

@w: sem musel zvednout prtel od pičítače a zajít dolů do garáže.... :twisted:

přesně 30.0 mm (změřeno šuplerou)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 13, 2017 15:29

Po odvrtání 23 děr pruměru 13mm v listu lopaty Pieps Tour jsem získal váhovou úsporu 7g (celkem má teď lopata 530g). :mrgreen:

Když si vezmu, že bych s PP kabroňovou ATK lopatou kopal to co v neděli s hliníkovým Piepsem, tak domu asi dovezu jen štilko (násadu). :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod vonkreuz » pon bře 13, 2017 15:49

Asi jsem našel lopatu pro Wawrika - Arva Ultra má násadu z plastu a kabroně.
http://www.arva-equipment.com/en/product/ultra/
Případně větší model Plume
http://www.arva-equipment.com/en/product/plume/
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Material snehovych lopat a vase zkusenosti

Příspěvekod wawrik » pon pro 18, 2017 9:22

Arva vyzerá fajn, ale po neúspechu s pokusom urobiť karbónovú násadu na tú Pavprochovu lopatu som kúpil tú Snowclaw. S pridanými popruhmi mi to v bežnom snehu (tak 30-40 centi, niekoľko vrstiev prašanu prestriedaných s vrstvami natopeného a zľadovatelého firnu) umožní prekopať sa veľmi rýchlo až po zem, bez toho, aby som mal mokré rukavice. A nemusím pritom chytať sneh ani nič kovové, čo moje prsty veľmi oceňujú :D Takže pre mňa je to (aspoň zatiaľ) veľmi rozumný kompromis.
SnowClaw.jpg

Btw, 173 g + popruhy :)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Předchozí

Zpět na Bílé zboží