Pípáky, lavinové vyhledávače

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod pavproch » pon kvě 13, 2013 20:23

vonkreuz píše:ten polo-set co prodávám


2 ze tří je polovina? cos měl z matyky? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod David » pon kvě 13, 2013 20:23

suslos píše:V blízkosti sjezdovek si snad sesuvu laviny někdo všimne, z lanovky..

Za jak dlouho myslíš že tě vykopou?
Myslíš že budeš ještě živej?
Určitě bych nejezdil sám a tím pádem by měli mít všichni adekvátní vybavení
David
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř bře 18, 2009 17:23
Bydliště: Praha

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod suslos » pon kvě 13, 2013 20:24

Super přehled, děkuji :prayer:

Kam by jsi funkčně a v nabídce piepsu zařadil ty nové DSP pro a DSP sport? Jsou to v podstatě náhrady za klasicke DSP a DSP tour?
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod suslos » pon kvě 13, 2013 20:26

David: nemyslím, vše vím, ale co mám dělat :wink:
další útěcha pro mě, mám ještě batoh s avalungem od BD
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 13, 2013 20:29

Jo, jsou to náhrady. Ale parametry si nepamatuji - workbook jsem viděl někdy v lednu. :oops:
Asi budou nová střeve (hardwear a softwear), ale bude i jiný zpusob zapínání/přepínání.
Nebude to pásek na přední straně, ale posuvný přepínač na pravém boku při pohledu na přední stranu.
video
foto 1 a 2
DSP pro je šedo-černý
DSP sport je zelený
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod suslos » pon kvě 13, 2013 20:39

Super, děkuji za odkazy :wink: __II
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod Skipp » pon kvě 13, 2013 20:39

Měl jsem na lavinovém kurzu možnost vyzkoušet vyhledávání s vícero druhy pípáků (Pieps, Ortovox, Mammut...) a Freeride byl na vyhledávání jednoznačně nejhorší. Nevím jak vysílá, ale člověka bych s tímto pípákem do party rozhodně nechtěl. Jednou vedl tak a podruhé zase úplně jinak.

Nejlépe se mi hledalo s Pulsem a Elementem od Mammutu. A takový Element vychází na pětku, což už taková pálka není. Má tři antény a display, bohužel neumí markovat. Byl jsem tedy vyveden z omylu, umí.

Pořádně bych to promyslel, jestli se zrovna tady vyplatí šetřit.

edit Skipp
Naposledy upravil Skipp dne pon kvě 13, 2013 21:00, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 13, 2013 20:45

pavproch píše:
vonkreuz píše:ten polo-set co prodávám

2 ze tří je polovina? cos měl z matyky? :twisted:

Píšu snad že prodávám polovinu? :finga:
Polo jako částečný voe. Bohužel anglina by to vyjádřila asi lépe - "semi-set".

Ještě jak psala Reneeska o tom chybějícím displayi jako negativu. Začínal jsem na bratrově Ortovox F1 a do dneška ho považuji za nejrychlejší vyhledávač (pokud to člověk uměl), pak jsem přešel si koupil svuj první BCA Tracker a display mi nechyběl. Potom jsme koupili "do rodiny" pro přítulku DSP a ona display oceňuje.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod grco » pon kvě 13, 2013 20:54

Element markovat umi!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod suslos » pon kvě 13, 2013 21:00

o všech negativech freeridu vím a do party bych ho určitě nevzal, budu ho používat na něco jiného.

vk: toť otázka.. ale každý "lepší" už displej má, krom zoomu, ale ten nemá marking
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod Skipp » pon kvě 13, 2013 21:07

To jsem pochopil, ale vyvstává otázka, zdali není lepší a ve výsledku výhodnější koupit rovnou něco echtovního, s čím můžeš i k někomu do party, jelikož jak píšeš, nějakou partu stejně hledáš. A jakmile ji najdeš, budeš muset nakonec stejně něco lepšího koupit. Ale to už je samozřejmě na tvém uvážení.

:-k
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod suslos » pon kvě 13, 2013 21:13

samozřejmě máš pravdu, ale asi na to ty peníze nevyhrabu. Ale potřebuji to až v listopadu, kdoví co do té doby bude :supz:
každopádně freeride set je za danné situace asi to jediné..
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod grco » pon kvě 13, 2013 21:13

Tu su inak minulorocne vysledky jedneho testu pipakov...

Kupoval som inak pipak tuto sezonu a po asi 2 rocnom rozhodovani sa, a skumani, mi prisiel Pieps stabilne najslabsi. V testoch, aj podla osobnych skusenosti ludi, co ho mali... Najlepsie mi vychadzal Mammut Pulse/Element a Ortovox S1+/3+.

Najlacnejsi z toho je Element, ktory stoji 5000kc. Pulse a Ortovox 3+ stoja 7000kc. S1+ 9000kc.

Na freeride za 2500kc by som sa vykaslal, ked mozem mat Element za 5000kc, ked aj tak v buducnosti planujes kupit nieco lepsie. Element ma 3 anteny, displej, vie markovat a v testoch vychadza vynikajuco.
Přílohy
kassensturz_lvs_test_result_thumbnail_01.jpg
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod suslos » pon kvě 13, 2013 21:19

Grco, děkuji za Tvůj příspěvek, asi jste mě přesvědčili :oops: začínám šetřit __II

ty jo, jaktože ty Piepsy jsou slabší? :-k
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod grco » pon kvě 13, 2013 21:21

@vonkreuz: Inac s tym CZ guidom, co robil ten test pipakov s HS, som bol na kurze a ten Pieps sme tam mobilom fakt vypinali :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod suslos » pon kvě 13, 2013 21:26

A Grco, jestli se můžu zeptat, jaký jsi nakonec vybral ty?
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod grco » pon kvě 13, 2013 21:35

@suslos: Ok, ako som pisal, vysli mi najlepsie Mammut Pulse, Mammut Element, Ortovox S1+, Ortovox 3+.

Prvy som vyradil S1+, pretoze stoji 9000kc.

Mammut Pulse mi prisiel zbytocne moc "advanced". Ma ako jediny z tych styroch aj analogovy mod a neviem co este. Je to profesionalny vyhladavac, nieco co ja nevyuzijem. Skor to moze byt na skodu, lebo to clovek nevie ani ovladat poriadne. Podla mna je lepsie mat jednoduchsi vyhladavac, ktory vies poriadne pouzivat. Element mi prisiel pre mna ako vhodnejsi, jednoduchsi na pouzivanie, ale ma vsetko co potrebujem, nic co nepotrebujem. Cenovo je tam tiez nezanedbatelny rozdiel, asi 7-7.5 tisic za Pulse vs. 5 tisic za Element, takze favoritom bol Element.

Zostaval este Ortovox 3+. Funkcionalitou rovnaky ako Element, neviem o nicom, co by mal navyse. V testoch vychadzal tiez podobne, ALE cena 7000kc. Skoro ako Pulse. 2000kc je podla mna dost velky rozdiel, ked nema nic navyse...

Takze vyhral Element a kupil som ho, a odporucil som ho aj zene, ktora si ho kupila tiez. Podla mna je za tu cenu bezkonkurencny. Keby stal 7 tisic, tak ako Ortovox 3+, tak by bolo to rozhodovanie mozno tazsie. :)
Naposledy upravil grco dne pon kvě 13, 2013 21:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod suslos » pon kvě 13, 2013 21:40

Děkuji moc! :prayer:

Jdu hledat všelijaké info __II
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 13, 2013 21:44

@ Grco - myslím, že nějaký elektro-geek vysvětloval že je to také tím, že Pieps má přepínač funkcí elektromagnetický (nebo jak to napsal) a např. Ortovox mechanický.
Ale v návodu je psané, že bys neměl pípák dávat dohromady s ostatními elektor vecami - vysílačka, mobil... takže pome na to a jeb naschvál mobil/vysílačku k pípáku. Ikdyž rozumovo zdravý člověk si snad dá pípák na tělo a mobil do kapsy.

Znám ještě jeden trik s Pieps DSP, ale je zbytečné ho psát, protože je z kategorie "narazil jsem autem naschvál do stromu a ono se rozbilo a proto budu všude říkat, že je to šmejd".

Ortvox 3+ má navíc od Baryvox Element nebo i Pulse funkci "smart anténa". Zkus zahrabat normální pípák ne na plocho, ale nabok/naštorc a pak ho zkoušej hledat... a pak takhle dej Ortovox 3+ a zkoušej ho hledat. :wink: Pak pochopíš. Smart anténa je svázána s "pohybovým" čidlem, takže s tím plyne další funkce - nejen, že rozpozná že jsi zasypaný nestandardně a pře/zapne vysílání na smart anténu. Ale pokud hledáš a zasype tě sekundár lavina, tak po 120vteřinách od zastavení laviny a tvém zabetonování v ní se hledání přepíná na vysílání a to prváě díky tomu "pohybovému" čidlu.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod reneeska » pon kvě 13, 2013 21:45

Smart anténu má je Ortovox, ne? :-k
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 13, 2013 21:49

Ano, jen Ortovox má smart anténu a to u modelu 3+, S1 a Zoom.
3+ Smart Antenna
The 3+ has a position sensor, which can analyze the position of the device in the avalanche and switches to the best transmitting antenna. Worst coupling positions are thus eliminated.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod reneeska » pon kvě 13, 2013 21:52

S1 ju nemá, až S1+ právě ....
Uživatelský avatar
reneeska
účastník
účastník
 
Příspěvky: 365
Registrován: pát bře 12, 2010 9:37
Bydliště: Rosice

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod grco » pon kvě 13, 2013 21:53

@vonkreuz: Je uplne bezne, ze HS nosi vysielacky pripnute na bunde zvonku. Ked mas ten pipak na tom popruhu na tele, tak je tym padom hodne blizko. Je to standardne miesto, kde sa vysielacka nosi. Mat mobil vo vnutornej kapse od bundy tiez nie je uplne nepochopitelne podla mna, je to celkom bezne, aj ked ja sam ho tam nenosim. A ano, je to kvoli tomu elektromagnetickemu zapinaniu/vypinaniu u Piepsov.

K Ortovoxu...
1. Prepnutie na vysielanie po nejakom case, maju vyhladavace asi vsetky, nie len Ortovox...
2. Smart antena ano, to je asi jedina vec, ktoru maju navyse oproti Mammutu. Ale nie je to pre mna nieco, co ten pipak musi za kazdu cenu mat a neviem ci mi to stoji za 2000kc. A vyradenie este ovplyvnilo toto http://www.ortovox.com/3737--recall_campaign_3plus.html
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod suslos » pon kvě 13, 2013 21:57

Mně se ceny vyrovnávají, kdybych tedy uvažoval nad touto investicí, tak:
element + sonda + lopata = cca 8K
set ortovox 3+ = 8K
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod grco » pon kvě 13, 2013 21:59

@suslos: Jo, v sete ten 3+ uz vyjde cenovo prijatelnejsie.

Ako som pisal, podla mna je ten 3+ "vykonovo" zrovnatelny s Elementom, takze rozhodla u mna cena. Za rovnaku cenu, by som si mozno hodil mincou, alebo co :) Neviem najst ziadny jednoznacny argument v prospech jedneho alebo druheho. Ale Pieps by som nekupoval.

Co sa tyka toho prepinania o ktorom pise vonkreuz: Mammut sa prepne za 8 minut, nie za 120s ako Ortovox. Urcite cim skor, tym lepsie. Ale ked sa na to pozriem realisticky, aka velka je asi sanca, ze ma zasype druha lavina a dalsi ludia, co ma pridu hladat, tam budu skor ako za 8 minut? Podla mna celkom mala, takze tych 8 minut vidim ako rozumny kompromis.
Naposledy upravil grco dne pon kvě 13, 2013 22:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 13, 2013 22:03

Neobhajuju Pieps, jen říkám, že taková prezentace je lehce tendenční.
Naštěstí jsem lavinu nezažil, ale co jsem kdy viděl vysílačky od Horskej, tak vždy měli vysílačky cvaknuté jen klipsem ze zadní strany vysílačky na ramenním popruh batoha. A ať se mi nesnaží namluvit, že po pádu v lavině se vysílačka udrží na tom popruhu a pak bude rušit vysílání jejich Piepse. :smt044 Ale co by kdo něco vysvětloval kingom z horskej. :mrgreen:

Ano, i ostatní výrobci mají nastavení časového spínače za kolik sekund/minut od začátku hledání se má vysílač přepnout do vysílacího modu. Ale považuju to za číčovinu, bo jsi soustředěný na hledání a najdnou bác! Tvuj nebo parťákuv pípák se přepne do vysílání a všechni kdo hledají ho najednou vidí jako nový vysílač, který jim zasírá eter, když nejvíc spěchají. ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod grco » pon kvě 13, 2013 22:11

@vonkreuz: Ta vysilacka nerusi vysilani, ona ten pipak VYPNE. Akoze normalne ho vypne, jak keby si vypol vypinac, takze ti ho vypne este predtym, jak na teba spadne lavina a ked uz si zasypany, tak ho mas vypnuty, aj ked si si ho rano zapinal a vysielacka uz v tom momente moze byt kludne niekde v prdeli.

2. Ten pipak sa ta pyta, ci ho chces prepnut, ak nestlacis nic, tak sa prepne, inak nie. To ak niekto necha prepnut, tak to znamena, ze ten pipak nevie pouzivat a chodi s nim, co znamena, ze je debil. To, ze to vies pouzivat a poznas, ake to ma funkcie, beriem ako zakladny predpoklad.

Mne to vypinanie ukazoval clovek, ktory ma s lavinami skusenosti viac, jak vsetci ludia, co poznam, dohromady a sam povedal, ze by ten Pieps mat nechcel. Nevidim dovod, preco by som jeho nazor nebral ako najviac fundovany, nie je totiz dovozcom Ortovoxu alebo Mammutu... :)

Pipak je proste cast vybavy, na ktoru sa chcem moct spolahnut na 110%. A aj ked nenosim mobil vo vrecku od bundy, tak ked vidim, ze sa to takto jednoducho da vypnut, tak ta dovera klesa. Takisto ako klesla, ked som cital o tom recalle 3+, aj ked to samozrejme opravili, uz to nie je ono.

A ked mi recallnu aj Element, tak ho predam a kupim nieco ine, ale neviem co :D
Naposledy upravil grco dne pon kvě 13, 2013 22:21, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod vonkreuz » pon kvě 13, 2013 22:16

Většina pouzder pípáku je delaná na nošení na levé srdcové straně a proto je moc těžké nosit vysílačku na pravém ramenním popruhu.
Co jsem videl já, tak došlo k vypnutí po přiložení a opětovném naskočení po oddálení vysílačky.

Při hledání už bude pozdě poznávat, že s pípákem neumí hledat. Cosik mi říká, že Pepsi Freeride to má automatické bez ptaní. Zítra to vyškouším v práci.

Idem já spat, jsem utahaný jak dva psi.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod grco » pon kvě 13, 2013 22:19

@vonkreuz: Ako to ma Freeride, to neviem, ja viem len ako to ma Element. Pipne, ze sa ide prepnut a mas cas (neviem presne aky, tipujem par sekund) stlacit jedine tlacidlo, co ten pipak ma. Ak ho stlacis, vyhladava dalej, ak nie, tak sa prepne. Ten Ortovox system je urcite lepsi, to sa nehadam, ale pride mi pouzitelne aj to riesenie od Mammutu.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pípáky, lav. vyhledávače

Příspěvekod pavproch » stř lis 25, 2015 19:07

Vytahuju a očekávám reakci a doporučení od vK resp. petra z SPS... :mrgreen:

Stále ještě provozuju historickou Arvu Evo3+ .... spokojenost, mám ji ráth pro trotlfest/bodenfest/idiotensicher funcionalitu.... ale je to velká těžká kráva, co žere baterky.... čili přišel čas na obnovu šatníku.... teda jeho poloviny, vlastně třetiny (bo mám doma ty pípáky tři - 2x Evo3 pro sebe a Jr. a stařičkou Arvu1 - už jen jako cvičný cíl pro trénink)

Takže kerýho? ... aby byl malej ale šikovnej...

Jo a jaxi automaticky předpokládám, že i tady ty nový hračky běhají na 457kHz....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží