Stoupací pásy a vše okolo nich

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stoupací pásy a vše okolo nich

Příspěvekod aksam » stř úno 8, 2023 16:28

Folie mně to udělala také, kraj jsem potom domáznul štětcem lepidlem z tuby a dál neřešil. Když je doma více lyží i pásů tak si dělám výměnu sám, jako i servis, mazání, impregnaci...leda když vytrhnu nebo zlomím hranu pak jdu do skiservisu...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Stoupací pásy a vše okolo nich

Příspěvekod apuka » stř úno 8, 2023 16:46

Jo, kdyz ma clovek vice lyzi/pasu, tak tomu rozumim. Ale kdyz mas jedny a mas to delat nekde v panelakovem byte, tak mi to prijde trochuhorsi.

Ale priznam se, neumim si predstavit, jak je casove narocne napr. vycisteni pasu od stareho lepidla. (No, manzelka ma lepidlo teda pekne zprasene - hlavne od pouziti 2x na konci jara v Jesenikach, kdy sice jeste snih byl, ale v lese vsude same jehlici, prach a saharsky pisek, proste bordel jak na smetisti; to pekne zachazelo dovnitr lepidla. Taky to bylo v case, kdy uz vsechny servisy lyzi mely u nas mesic zavreny kram...). Namazani steteckem si predstavit umim - a prave tam mi vychazi, ze ten straveny cas+ cena materialu by mne neprislo vyhodne oproti servisu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stoupací pásy a vše okolo nich

Příspěvekod apuka » stř bře 15, 2023 17:43

Mate jeste nekdo (krome sobb a vertiga se "zdedenym a nelepivym) zkusenosti s bezlepidlovym stoupacim pasem, nejlepe ty od Kohly? Za tech par let uz vyvoj taky trochu pokrocil (teda doufam). Ma to smysl?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Stoupací pásy a vše okolo nich

Příspěvekod sobb » úte črc 11, 2023 23:14

Já jen můžu podat další report k těm našim pásům - letos jsme je používali relativně častěji a moc se mi líbí. Lepí dobře, snadná manipulace. Používáme je teda většinou jen do delších kopců nebo jen při kratších přejezdech mezi kopci, jinak jdou dolů. Mohér nemohér, skluz bez pásů je prostě někde úplně jinde.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Stoupací pásy a vše okolo nich

Příspěvekod vonkreuz » pát črc 14, 2023 16:24

Čištění pásů, výměna lepidla - na svých jsem 10 let neměnil lepidlo (asi Coltex) a po sezoně jsem sundal lepidlo na jednom pásu za cca 15 minut. Potřebuješ silné prkno nebo fošnu na které si napneš pás. Horkovzdušnà pistole na nahřátí lepidla. Škrabku nebo špachtli, kterou se lepidlo seškrabává. Karton přichycený mechanicky v blìzkosti pásu, aby bylo kde otírat staré lepidlo. Staré lepidlo postupně nahřívám horkvzd. pistolí, seškrabávám a otírám...
Nové lepidlo dávám z pásu, nalelím ho v celé délce a pak postupně zažehluji. Osvedčila se mi žehlička TOKO na voskovánì lyží, protože má silnou, dlouho teplotu držící, žehlícì desku a dost dlouhý kabel. Pás po zažehlenì nechám vychladnout a zažehlím ještě jednou. Sundam folii a drobné cucky lepidla na hraně pásu jsou standard, postupně je na sebe lepím a žmoulám kuličku jak scarabeus...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Předchozí

Zpět na Bílé zboží