Pieps Freeride

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pieps Freeride

Příspěvekod mtb.matysek » čtv říj 25, 2007 18:09

Tak se mi dostal do tlapek novy katalog Rockpointu a narozdil od konkurence v Hudy me tam i neco zaujalo:)
Co rikate na tento pipak:
http://www.pieps.com/cms/content/view/38/64/lang,en/
http://www.bartsport.cz/lavinove-vyhledavace/pieps-freeride

Cena je velmi zajimava a podle manualu z web stranek to vypada ze vyhledavat to umi:) jen se mi nelibi ten dosah teda...
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod pavproch » čtv říj 25, 2007 18:28

Hmmmm... velmi zaujímavé....za ty $$$ .... :((

Kompatibilní s ostatními by měl být (457kHz), ale full-digital kousky (třeba BarryVox) mají (teda esli se nepletu) 3 antény (tendle má jednu).... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod JK » čtv říj 25, 2007 19:18

pavproch píše:Hmmmm... velmi zaujímavé....za ty $$$ .... :((

Kompatibilní s ostatními by měl být (457kHz),


ano

ale full-digital kousky (třeba BarryVox) mají (teda esli se nepletu) 3 antény (tendle má jednu).... :((


pleteš, digitálnost nesouvisí s počtem antén.
viz pojednání o pípácích třeba zde - plně digitální jednoanténová byla třeba Arva 9000

nejobvyklejší starší Barryvox Opti je 2-anténový, nový Barryvox Pulse 3-anténový

doplněno: ale pravdu máš v tom, že skutečně nevýhodou je jedna anténa
Naposledy upravil JK dne čtv říj 25, 2007 19:54, celkově upraveno 1
JK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 5, 2007 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod mtb.matysek » čtv říj 25, 2007 19:35

pavproch píše: full-digital kousky (třeba BarryVox) mají (teda esli se nepletu) 3 antény (tendle má jednu).... :((

Barrywox je i analogovej, mel jsem ho pujcenej a jde to prepnout digital/analog....a tri anteny ma...pekna masinka to je, ale taky ta cena je tomu odpovidajici...ale ma trochu moc slozity ovladani (jako ten Barrywox)

Ten pieps se mi libi krom toho dosahu, cena je fakt hoodne zajimava, by me zajimalo v cem je to oproti ostatnim pipakum minimalne dvakrat drazsim ochuzeny...
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Re: Pieps Freeride

Příspěvekod JK » čtv říj 25, 2007 19:41

mtb.matysek píše:Tak se mi dostal do tlapek novy katalog Rockpointu a narozdil od konkurence v Hudy me tam i neco zaujalo:)
Co rikate na tento pipak:
http://www.pieps.com/cms/content/view/38/64/lang,en/
http://www.bartsport.cz/lavinove-vyhledavace/pieps-freeride

Cena je velmi zajimava a podle manualu z web stranek to vypada ze vyhledavat to umi:) jen se mi nelibi ten dosah teda...


co se k tomu dá říci bez vyzkoušení na sněhu...

-je to obchodně zajímavý tah, cena naznačuje, kolik pípáky "výrobně za materiál" stojí

-dosah je spíš přeceňovaný parametr, nepřijemné spíš je, že závisí na orientaci antén, je teda třeba při prvním hledání pípákem pomalu kývat

-nevýhodou jedné antény je
--pípák v principu nemůže radit s orientací podle "siločáry" pomocí šipek "doleva-doprava", jako 2- a víc anténové digitály
--při jemném dohledání a hlubším zasypání hledající narazí na klasické potíže s chápáním "průběhu pole" - kdy může tvrdě narazit s příliš zjednodušenou představou, že to číslo na displeji je vzdálenost, a zasypaný je tam, kde je to číslo nejmenší
JK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát led 5, 2007 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod pavproch » čtv říj 25, 2007 20:08

Sem to napsal blbě.... :ú

Sem chtěl říct, že mám pochybnosti o přesnosti vyhledávání (zvláště když je zasypaných víc), protože jedna anténa nedokáže rozlišit směr/více signálů tak dobře jako dvě nebo (ideálně) tři...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Astrozzy » čtv říj 25, 2007 20:33

pavproch píše:Sem to napsal blbě.... :ú

Sem chtěl říct, že mám pochybnosti o přesnosti vyhledávání (zvláště když je zasypaných víc), protože jedna anténa nedokáže rozlišit směr/více signálů tak dobře jako dvě nebo (ideálně) tři...


suhlasim. V tomto pripade podla mna cena zodpoveda kvalite resp. rychlosti, presnosti v hladani.
V kazdom pripade hodne zaujimava masinka za pekne dolare, ale najst niekoho na ostro v strese by mohol byt skutocne problem.
Skor by som povedal ze je to masinka pre profikov co si zachovaju chladnu hlavu a maju uz nacvicene stovky hodin v hladani.

Ja nedam dopustit na DTS Trackera je to blbuvzdorene ale aj to chce cvik.
Dufam ze Tuso mi pozicia na fatranskom zraziku na testovanie Arvu.
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod mtb.matysek » čtv říj 25, 2007 21:12

Astrozzy píše:V tomto pripade podla mna cena zodpoveda kvalite resp. rychlosti, presnosti v hladani.
V kazdom pripade hodne zaujimava masinka za pekne dolare, ale najst niekoho na ostro v strese by mohol byt skutocne problem.
Skor by som povedal ze je to masinka pre profikov co si zachovaju chladnu hlavu a maju uz nacvicene stovky hodin v hladani.

No ale furt to asi bude lepsi nez s nejakym analogovym pipakem...
Uživatelský avatar
mtb.matysek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 183
Registrován: pon led 2, 2006 8:58
Bydliště: Taipei

Příspěvekod pripluv » pát říj 26, 2007 5:35

minimálně furt lepší než bez pípáku :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Tomík » stř říj 31, 2007 13:24

Přípluv píše:minimálně furt lepší než bez pípáku :wink:

To určitě :-)
Leč vážně. Chvíli jsem o nich přemýšlel (za tu cenu) do oddílu. Pár pípáků už máme, takže jako že by se to doplnilo na nějaký slušnější počet něčím levným a jednoduchým. Nakonec mě odradila představa jak s tím hledá někdo nezkušenej... Ono to jde. Ale nějak to není vono.
Pokud bys to ovšem bral ak, že tě s tím najdou (tedy ne ž s tím budeš někoho hledat) pak ano. Ale to je snad lepší koupit ty "dětské", co je používají třeba frantíci pro školní výlety. Vycházejí z toho, že by děti stejně nikoho nenašly, takže to jen vysílá - jako prostředek pasivní bezpečnosti jistě dobré, ale z morálního hlediska neúnosné, neboť se tím zbavuješ odpovědnosti pro případ, že náhodou nebudeš tím strženým právě ty. Prostě je to spolehání na jiné.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Aldo » stř říj 31, 2007 13:32

Tomík píše:
Přípluv píše:minimálně furt lepší než bez pípáku :wink:

To určitě :-)
Leč vážně. Chvíli jsem o nich přemýšlel (za tu cenu) do oddílu. Pár pípáků už máme, takže jako že by se to doplnilo na nějaký slušnější počet něčím levným a jednoduchým. Nakonec mě odradila představa jak s tím hledá někdo nezkušenej... Ono to jde. Ale nějak to není vono.
Pokud bys to ovšem bral ak, že tě s tím najdou (tedy ne ž s tím budeš někoho hledat) pak ano. Ale to je snad lepší koupit ty "dětské", co je používají třeba frantíci pro školní výlety. Vycházejí z toho, že by děti stejně nikoho nenašly, takže to jen vysílá - jako prostředek pasivní bezpečnosti jistě dobré, ale z morálního hlediska neúnosné, neboť se tím zbavuješ odpovědnosti pro případ, že náhodou nebudeš tím strženým právě ty. Prostě je to spolehání na jiné.


Možná je dobre se zamyslet nad tím, že učení a následné opakování je matka moudrosti. Mám na mysli skutečnost, že jsem si vědomý menší účinnosti vlastněného pípáku a místo chla...ni po večerech na chatě trénovat. No i při tom trénování se může chlastat a je to na čerstvém vzduchu. :ú
Stejně i s kvalitním pípákem když netrénuješ, tak je to při ostré akci v prdeli. Chalani na slovensku říkají, že s tím starým ze Stropkova najdou zasypaného dříve než kdokoliv jiný s digitálem. Je to jen otázka cviku. Asi do něj půjdu, nevykradl jsem banku.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod Tomík » stř říj 31, 2007 14:04

@Aldo: jasně že jo. Teda že se musí trénovat, a že mnozí s prastarým ortovoxem budou xkrát rychlejší, než třeba já.
Ale řekněme si na rovinu, že se bude jednat o vyhledávač pro zkušené, a právě proto bych ho do oddílu nekoupil. I navzdory tomu, že pro členy děláváme školení a nutíme je cvičit. Úspěšnost metodické činnosti je mizivá, na metodické dny nám chodí pořád ti samí. Většinou ti, kteří to ve skutečnosti moc nepotřebují, protože metodiku berou vážně a tudíž dost umí.
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Příspěvekod Aldo » stř říj 31, 2007 14:06

Jasně chápu. :roll:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod Tomík » stř říj 31, 2007 14:19

Aldo píše:Jasně chápu. :roll:

:-) Jo, já Tě taky chápu (ostatně za příznivce velmi jednoduchých a hlavně levných řešení jsem tady obvykle já). V tomhle konkrétním případě se to ale ve mě trochu pere. Abych si mohl dovolit tak jednoduchou věc, musel bych si s ní bejt jistej (asi jako si jsem jistej se svým stařičkým ruským piklem, a nepotřebuju si kupovat "extrémní" zbraň, která poleze za mě).
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)


Zpět na Bílé zboží