Lavinový troj/čtyřset - obecný pokec o něm

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod mike » ned led 7, 2018 1:05

apuka píše:Hele miku, vsiml sis, ze muj prvni prispevek byl plne k probirane otazce a vlastne byl prvni, ktery na to alespon z hlediska Slovenska dal odpoved.

Nevsiml, ale i kdyby to tak bylo, tak to prece na tom, ze tyhle veci nejvic resis ty, nic nemeni ;-)

apuka píše:Tak jeste dve veci, jeden primo v odpovedi na puvodni dotaz: Pipak a spol. mas mit kvuli dvem vecem - jednak pipak, aby Te mohl najit nekdo jiny a jednak vsechno, abys Ty mohl najit nekoho jineho a vyhrabat ho (jak uz psal PP). A v obou pripadech je logicke, ze to plati i pro osameleho jednotlivce.

Tomu rozumim, ale sanci vidim jako dost malou. Ten nekdo jiny by musel byt blizko a vyhrabat mne nebo ja jeho do 10 (nebo 15?) minut. Kdyz jdu solo, tak vidim jako zasadni planovani trasy tj. pokud mozno se vyhnout moznosti, aby na mne lavina spadla.

apuka píše:Pri ceste zpet asi zjistili, proc ten zakaz byl - nekolik poradnych vybuchu a velky hluk a duneni. Proste na hrebeni nad sjezdovkami odstrelovali previsy a zaveje, ktere by po ocekavanem dalsim snezeni mohly samovolne odtrhnout a jako lavina spadnout nekam na casti sjezdovek. ... At to ale byl kdokoliv, evidentne mel opravneni uzavrit cele okoli i za vhodnych podminek pro turistiku - protoze lyzari na svazich pres vikend jsou pro ne mnohem dulezitejsi :twisted:

V takovem pripade bych nejake opravneni vubec neresil. Staci rict, ze tam budou neco odstrelovat a pak tam nepolezu ani kdyby mi to nezakazali :)

BTW, pred par lety nad Praegratenem staveli novou cestu do hor a pritom obcas neco odstrelovali. Zrovna jsem se tam primotal a zastavil mne chlapik a slusne mi vysvetlit, ze tam nemuzu a proc. Mel opravneni? Netusim, stacilo mi, ze mel dobry duvod ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod Vectrix » ned led 7, 2018 13:24

Nechce se mi to vlákno pročítat celé, protože se balím. Nicméně napíšu, jak se chovám já.

Chodím v Alpách a to povětšinou sám. Tomu taky přizpůsobuju výběr tras. Naštěstí pro mě jsou tady krásně značené skituristické stezky v okolí sjezdovek, takže to beru pro sebe jakožto osamoceného vlka jako bezpečnou alternativu. Navíc lavinový stupeň zatím neklesl pod 3, což je další argument, proč volit takovéto stezky. Na samotu a klid si prostě budu muset počkat do léta. Zatím se mi ale nestalo, že bych někdy šel ve vláčku. Občas jde někdo 100 m přede mnou nebo 100 m za mnou.

Trojset mám ale vždy s sebou. Pípák mám na těle pod mikinou. Držím se hesla "buď připraven".

Pro ilustraci taková typická stezka tady vypadá asi takto: http://www.rajce.net/f1247351553 (foto z 6. 1. 2018)
Vectrix
Vectrix
nováček
nováček
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř zář 24, 2014 17:01

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod apuka » ned led 7, 2018 18:55

Tak zase zpatky k puvodni otazce.
Vypada, ze v Italii je svata trojice opravdu povinna pri lavinovce 3 a vys.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod ratel » pon led 8, 2018 7:15

Piemont neni Italie. A webu kde je hned pod textem nabidka ortovox bych hned tak neveril.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod apuka » pon led 8, 2018 10:07

Pokud prectes pozorne ten text, tak zjistis, ze v Piemontu zacali vyzadovat set od vsech lidi pohybujicich se mimo zabezpecene a znacene sjezdovky a trasy (a plati to i pro sjezdare!) a tim sprisnili celostatni zakon (cislo najdes v tom clanku, muzes si jej zkusit najit a prostudovat pokud umis italsky :wink:), ktery set predepisuje lyzarum mimo . A ted si uvedomuji, ze tu lavinovou trojku tam pisou, ze maji uz v tom celostatnim, takze mozna v Piemontu musis i kdyz je nizsi stupen.
Tj. je to predepsane v cele Italii pro skialpinisty, ale v Piemontu pro vsechny, co opusti znacene a zabezpecene stezky.

Pokud se Ti nelibi ten clanek, tak si zadej vyhledavani do googlu a najdes vice clanku z ruznych servru a krajin i bez nabidek cehokoliv.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod ratel » pon led 8, 2018 17:14

apuka píše: a tim sprisnili celostatni zakon (cislo najdes v tom clanku, muzes si jej zkusit najit a prostudovat pokud umis italsky :wink:), ktery set predepisuje lyzarum mimo . ... .
Tj. je to predepsane v cele Italii pro skialpinisty, ale v Piemontu pro vsechny, co opusti znacene a zabezpecene stezky.

.


umim :-)

Tak jsem věnoval trochu času a přečetl si citovaný zákon - ten Legge 24 dicembre 2003, n. 363 . Ne lokální pro PIemont.

A řekl bych že se tam nepíše nic o povinnosti mít trojset. Cíl zákona je imho definovat zodpovědnosti a povinnosti provozovatelů a návštěvníků. Jestli znáte FIS desatero, tak je to tam taky. Pak povinnosti informační, zabezpečení bezpečnosti ve střediscích atd. A jednoznačně se tam píše o tom, že provozovatel za off-piste lyžaře neodpovídá. Jediná konkrétní povinnost co se týče nošení je přilba. Pro off piste / (par. 17 ) se píše obecně o vybavení či použití elektronických zařízení , ale to klidně může být i RECCO . Jinak nic konkrétního. Osobně lopatu ani sondu za elektronické zařízení nepovažuju, ale možná jsem jen nesledoval technologický vývoj v poslední době. O konkretním stupni LN se nepise vubec.

Jestli tady je někdo, kdo vládne dobrou ( tj. úřední) italštinou, nechť na to mrkne a opraví mne. Možná je k tomu nějaký prováděcí předpis pro jednotlivé provincie, ale ten se mi fakt nechce hledat.

Tenhle případ se asi dá považovat za názornou ukázku toho že:

1. Ti kteří se takovémuto objektivnímu nebezpečí vystavují ( při přítomnosti zdravého rozumu, dobrého kolektivu, zásad komunity atd, jak píšu výše ) se v tom nerýpou, bo ví svoje.

2. Ostatní ( většinou teoretici) , které baví se vrtat v tom co všechno má být povinné, se rozčilují nad tím, že to nevíme. Nejvíc nahlas poučují ti, co jsou největší teoretici. A živí to noviny, které recyklují jeden článek bez toho že by se někdo zabýval obsahem a relevancí - bez jakékoli přidané hodnoty.

3. Třetí skupina (která se vydává na hory po důkladném shoppingu v outdouršopech a surfování po diskusích na webu) si přečte co má a nemá mít a jde do toho neohroženě.

Když jsem hledal odkazy k těm zákonům, v diskusích zazněl I názor že je taková povinnost kontraproduktivní protože vyvolává pocit falešné bezpečnosti – mám trojset tedy jsem neohrožený. S tím se dá souhlasit.
Pobavil mne i odkaz na surfery, kteří taky lezli do vln přes zákaz, nic nezabíralo až zabrala povinnost nosit štítek s personal id pro snadnější identifikaci ostatků J.

A jen tak na okraj – všiml jsem si že dost diskutérů na toto téma ( vědomě či nevědomě) porušuje jednu ze zásad – nechodit sám, to už platí co lidi chodí do hor. Tomu nerozumím.

Tímto si zakazuji pokračovat v plcích na toto téma. Kdyby měl někdo nějakou osobní zkušenost s hledáním, metody atd. , to by bylo jiné a lepší thema :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod mike » pon led 8, 2018 18:07

ratel píše:Když jsem hledal odkazy k těm zákonům, v diskusích zazněl I názor že je taková povinnost kontraproduktivní protože vyvolává pocit falešné bezpečnosti – mám trojset tedy jsem neohrožený. S tím se dá souhlasit.

Taky souhlasim a neplati to jen v tomhle pripade. Muj oblibeny jsou prilby na sjezdovkach, coz byl jeden z duvodu, proc jsem prestal lyzovat. Priliz mnoho silencu s pocitem nesmrtelnosti a prestal jsem se tam citit bezpecne.

ratel píše:Pobavil mne i odkaz na surfery, kteří taky lezli do vln přes zákaz, nic nezabíralo až zabrala povinnost nosit štítek s personal id pro snadnější identifikaci ostatků J.

:D takhle funguje i Recco desticka. Aby se v lavine lip hledaly mrtvoly ;-)

ratel píše:A jen tak na okraj – všiml jsem si že dost diskutérů na toto téma ( vědomě či nevědomě) porušuje jednu ze zásad – nechodit sám, to už platí co lidi chodí do hor. Tomu nerozumím.

Kvuli tomu ti vlastne odpovidam. Patrim totiz k nim. Tohle mas proste v sobe. Jednak neni jednoduche se s nekym domluvit a vubec najit nekoho, s kym to bude fungovat, ale hlavne mi solochozeni vic vyhovuje. Uz jsem to tu psal driv, ten pocit z hor je uplne jiny, intenzivnejsi, lepsi. Riziko si samozrejme uvedomuju, nakonec uz jsem se dvakrat vrtulnikem svezl, ale kdyz se narodis jako asocial, co nadelas? ;-) V zime jsou navic laviny a tim je to horsi, proto taky (zatim) do opravdovych hor nechodim (nase kopecky nemyslim).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod pavproch » pon led 8, 2018 18:22

Odbočím OT: ref surfeři - fčera sem kdesyk zahlíd fotku surfera poběhávajícho po !zamrzlé! pláži v US of A (jak tam fčíl mají tu arktickou vlnu) s pknem v ruce a v neoprenu.... temu sa říká zanícenost pro věc.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod ratel » pon led 8, 2018 18:57

pavproch píše: temu sa říká zanícenost pro věc.....


tys nikdy nelyzoval v trenkach a nahore bez ? *
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod pavproch » pon led 8, 2018 19:04

nojono, já už zapomjél, co sem kdysik činil za zhovadilosti.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod ratel » pon led 8, 2018 19:12

jakepak zhovadilosti...mam fotky celych smisenych lyzarskych kolektivu ktere dosahly vrcholu nahore bez. Ale nemozu to publikovat , bo co kdyby #ja tez :D
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod mike » pon led 8, 2018 21:19

Konecne neco zajimaveho a on to nemuze publikovat #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod iggi » úte led 9, 2018 7:52

A ktorý teda odporúčate vyhľadávač? Samozrejme 3-anténový, poväčšinou majú ľudia okolo mňa pieps dsp sport. Tak ísť do neho, alebo aj iný?
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod apuka » úte led 9, 2018 12:40

@iggi: precti si posledni testy a rozhodni se sam. Myslim, ze s zadnym bezne prodavanym neprohloupis.

@ratel: Omlouvam se, mas pravdu, ze psali o pipaku podle celostatniho zakona, ne o setu. O tom psali, ze pridali v Piemontu. Netusim, jestli je upresneni v provadecim predpisu nebo v nejakych vysvetlivkach, jen jsem psal, co psali na vice mistech.
Jinak Pieps ma sondu, ktera se dokaze "sparovat" s pipakem (samozrejme od Piepsu) a myslim, jej vypnout, kdyz na dotycneho pod snehem narazi. A to nemyslim vypnuti pichnutim do vypinace :-).
ratel píše:Ti kteří se takovémuto objektivnímu nebezpečí vystavují ( při přítomnosti zdravého rozumu, dobrého kolektivu, zásad komunity atd, jak píšu výše ) se v tom nerýpou, bo ví svoje
No, s tim bych po zkusenostech, poslouchani a rozmlouvani se skialpinistama na ruznych mistech na Slovensku bych docela polemizoval... Stejne tak se schpnosti odhadu nebezpeci v lavinoznim terenu (Zeptam se na Ziarske chate nahodne potkaneho souseda, zkuseneho skialpinistu ktery cely den lyzoval pod Tremi kopami i Barancem: "Jak to vypada v Ziarskem sedlu, cesta tam vede pres lavinovy svah?" Odpoved: "Nevim, nevenujeme se pri lyzovani tomu, ale urcite dobre, vzdyt je jenom lavinova trojka, to je v poradku..." :twisted: - to je tak asi nejbeznejsi zpusob reseni lavinovky. Meli jeden pipak na skupinku :roll: ](*,) , lopatu a sondu ani jednu.)

mike píše:V takovem pripade bych nejake opravneni vubec neresil. Staci rict, ze tam budou neco odstrelovat a pak tam nepolezu ani kdyby mi to nezakazali
Vsak jsem ale psal, ze jim nic nevysvetlili, nic nerekli, jen ze je tam zakaz vstupu. Coz jim dost pokazilo cely den - samozrejme, pokud by jim rekli o odstrelovani, tak je vubec nenapadne tam jit a pelasi nekam jinam. Ale takto se vybrali do udoli - a paradoxne, kdyby spustili vetsi lavinu, tak je tam nekde zasahne mnohem spise nez kudyma meli namireno, po bezpecnem dost sirokem hrebeni.
Nejspise sli zjistovat situacu pred vikendem, kdy meli otevrat sjezdovky a nahore zjistili, ze by bylo fajn neco uvolnit a dostali se k tomu az vecer.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod iggi » úte led 9, 2018 14:09

@apuka Najviac sa mi páči Mammut Barryvox S
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod apuka » úte led 9, 2018 15:47

Tak si jej kup.
Premyslej nad tim, jake jsou rozdily jednotlivych pristroju a ze co z tech rozdilu jsou pro Tebe dulezite. Nakonec stejne zjistis, ze je to prakticky(!) jedno, pokud nejsi zkuseny "hrabos lavinovy", ktery denno-denne vyhrabava zapadle lidi. Jo, muze se stat, ze kvuli nejake odlisnosti s Tvym pristrojem Te za nejakych podminek najdou (nebo Ty nekoho jineho) o 5 min pozdeji (a to muze byt hranice zivota a smrti), bohuzel ale za jinych okolnosti se to same muze stat s jinym pristrojem taky.

Jedine, co muze byt na uvazeni je, ze kdyz mas kolem sebe (ale mysleno ve skupine pri Tvych skialpovych turach) lidi se samymi Piepsami, tak plati, ze pristroje dane znacky ve vseobecnosti nejlepe nachazeji pristorje stejne znacky. Ale rozdily nejsou nijak dramaticke, takze dle mne se Ti vice oplati podivat se, jak se pristroj ovlada, nakolik prijde Tobe intuitivni to ovladani a jak jsi schopny se jej naucit ovladat. To je mnohem dulezitejsi nez ten maly rozdil v nalezeni, protoze Ty (jako hledajici) nebo kamosi (kdyz to zasype Tebe) budete ten nejvice slaby clanek pri hledani.

To je ale jen muj nazor, pockej si na ty, co chodi stale do toho terenu a pouzivaji pipak stale.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod ratel » úte led 9, 2018 16:58

apuka píše:
@ratel: Omlouvam se, mas pravdu, ze psali o pipaku podle celostatniho zakona, ne o setu. O tom psali, ze pridali v Piemontu. Netusim, jestli je upresneni v provadecim predpisu nebo v nejakych vysvetlivkach,


ale oni nepsali nic o pipaku, je tam napsano elektronicke zarizeni/systemy... sistemi elettronici... neprekrucuj to pls, radsi najdi provadeci predpis at mas konecne pravdu


apuka píše:
jen jsem psal, co psali na vice mistech.

na vice mistech znamena ze to je pravda ?? dnes v dobe internetove ? ](*,)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod ratel » úte led 9, 2018 17:09

apuka píše: (Zeptam se na Ziarske chate nahodne potkaneho souseda, zkuseneho skialpinistu ktery cely den lyzoval pod Tremi kopami i Barancem: "Jak to vypada v Ziarskem sedlu, cesta tam vede pres lavinovy svah?" Odpoved: "Nevim, nevenujeme se pri lyzovani tomu, ale urcite dobre, vzdyt je jenom lavinova trojka, to je v poradku..."


podivej se na laviny.sk, mel pravdu :mrgreen:

https://mapy.hiking.sk/?zoom=14&lat=6305828.38829&lon=2194989.75612&layers=00B00FTTTTFFFFFTFFFFFTTT
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod apuka » úte led 9, 2018 18:51

@ratel: ja jsem psal o to, co pisou v tom clanku, co jsem linkoval (i jinde) a tam je jasne uvedeny pipak - "beacon". Takze nic neprekrucuji. Nikde jsem ani nenaznacil, ze bych ten original zakona nekde videl. Samozrejme, nemusi to byt pravda, ale uz jsem na to narazil dokonce i u seriozni ceske cestovky, ale uz si nepamatuji, jake presne, kde u skialp zajezdech do Italie upozornovali, ze ju zakonem predepsany vyhledavac.

Ohledne toho souseda aby bylo jasne, mne nezarazilo, ze stezka by byla extra nebezpecna, tam je jeden (nebo dva?) kratky lavinovy svah, ale to, ze se o to vube nezajimali, pricemz cely den byly v tech krasne ruzovych zonach. A ten pristup byl typu (podobnymi slovy to i rekl) vsak se tam lyzuji i jini borci, tak se nam nic stat nemuze ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod ratel » úte led 9, 2018 20:47

Vzdavam se. To fakt nema smysl. Jdu se modlit at snezi.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod apuka » úte led 9, 2018 22:06

Hele rateli, ujasnime si jednu vec: tazatel se ptal jestli je nekde trojset povinny, ja jsem mu napsal, ze na Slovensku ano a pozdeji ze vypada, ze v Italii taky. Nic jsem netvrdil, dal jsem info. Jedina chyba byla, ze jsem zamenil pipak za set v odpovedi na Tvuj post.
Proc bych ja mel dohledavat vykonavaci predpis? Skialpinisti to potrebuji, ne ja, tak at si to najdete. Je to Vase vec a kdyz nutne potrebujete jenom shazovat, kdyz Vam nekdo najde pripominku, ze neco potrebujete, tak jen hledate vymluvy, proc ne. Tak si zjistete, jaka je skutecna pravda.

A laskove mi nepis dal o nejakem prekrucovani receneho, kdyz to delas sam, ja jsem to nedelal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod slash1111 » stř led 10, 2018 7:53

skutrjohny píše:jinak ja na skialpy nechodim. chodim casto natezko a kazdy kram navic hodne zvazuju.


apuka píše:Omyl, predepisuje... Pokyny HZS na zajisteni bezpecnosti... (ale jinak naprosty souhlas s Tvym oduvodnenim):
Čl. 8 Pokyny pre výkon skialpinizmu
...
(3) Používajte lavínový hľadací prístroj alebo iné zariadenie na ochranu pred lavínami; súčasťou výstroja musí byť lavínová sonda a lopatka.


apuka píše:tazatel se ptal jestli je nekde trojset povinny, ja jsem mu napsal, ze na Slovensku ano a pozdeji ze vypada, ze v Italii taky. Nic jsem netvrdil, dal jsem info. Jedina chyba byla, ze jsem zamenil pipak za set v odpovedi na Tvuj post.


@Apuka, prosim Ta uz tu prestan miast ludi, na Slovensku ziadne povinne (vseobecne) nosenie trojsetu nie je, je povinne iba pri vykone skialpinizmu, co sa "tazatele" vobec netyka.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 10, 2018 9:00

iggi píše:A ktorý teda odporúčate vyhľadávač? Samozrejme 3-anténový, poväčšinou majú ľudia okolo mňa pieps dsp sport. Tak ísť do neho, alebo aj iný?


Dobré shrnutí pípáků a testy jsou např. zde:

http://beaconreviews.com/transceivers/default.asp

Akorát ještě netestovali poslední Mammut (Barryvox S/Barryvox), jen jeho předchůdce (Pulse/Element).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod apuka » stř led 10, 2018 12:12

slash1111 píše:@Apuka, prosim Ta uz tu prestan miast ludi, na Slovensku ziadne povinne (vseobecne) nosenie trojsetu nie je, je povinne iba pri vykone skialpinizmu, co sa "tazatele" vobec netyka.
Prosim Te, prestan psat bludy. Nikde jsem nepsal, ze je na Slovensku pro vsechny povinne noseni trojsetu, na Slovensku jsem citoval, ze je pro skialpinizmus povinny, nic vic. To jsem Ti uz jednou vysvetlil.
Kdyz davas dokopy citace mych odpovedi na ruzne otazky a vytrhnes je z kontextu, tak dostanes, co chces dostat. Ale prekroutis, co dotycny rekl - jako v tomto pripade. Ta moje posledni citovana veta byla k Italii a jsem jen ve zkratce spomenul, co jsem psal predtim. Kdybych napsal k tomu, ze jen pro skialpy, tak bych zase dostal, ze zbytecne pisu vec, ktera se uz vyjasnila a kazdemu to jasne je.
Pokud chces porozumis, pokud nechces, neporozumis a v tom pripade Ti stejne nikdo nepomuze. :twisted:

Ale znovu zopakuji: I kdyz ja v tech terenech bezne v zime nechodim, dal jsem moznost najit nejake informace, ze nekde za nejakych podminek (SK - skialp, Piemont - vsechno) set povinny je. Kazdy ma moznost podle toho hledat podrobnejsi info podle svych potreb. Pokud se nekdo jaky Ty nebo ratel radeji hledate klicky, jak ukazat, ze pisu blbost ze pro nekoho to neni nutne mit, prosim, je to Vase volba. Ale proc jste nedali pozitivni info o tom, co chtel tazatel vedet. Jeste stale plati, ze mimo mne nikdo o tom nenapsal nic, krome ratela, kdo mi chtel ukazat, ze ani pipak neni potrebny. Tak se ukazte a pohledejte podrobnejsi a blizsi info. Co komu brani aby napsal nekam do informacnich kancelari nebo mistnich horskych sluzeb nebo nevim kam a prim tam se zeptal a zadal i pripadne odkazy, podle ceho? Proc to nikdo, kdo na takove mista chodi a koho to zajima neudela??? Az to udelate, tak me upresnete, tim pomuzete vsem, bude Vam kazdy vdecny, vcetne mne. Vytahovanim slovicek z kontextu a poukazovanim na to, ze apuka nekde nedomyslene neco (pro normalne premyslejiciho cloveka lehce domyslitelneho) nedopsal nebo se popletl si pomuzete akurat egu svemu a mozna jeste nekoho jineho, ale jinak to nema zadny prakticky smysl a je to zbytecna ztrata casu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod slash1111 » stř led 10, 2018 14:06

Ty mas asi dost velky problem priznat si nejaku svoju chybu, vsak? :D

Ak sa Ta moja reakcia dotkla, tak sa ospravedlnujem, nie je to nic proti Tebe, vobec mi nejde o nejake dokazovanie Tebe/sebe, ale o to, ze ked si to tu niekto precita, tak si bude mysliet opak toho, co si myslis, a co je skutocnost.

@skutrjohny : Na Slovensku nie je, s vynimkou skialpinizmu, nosenie trojsetu ani pipaku povinne.
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod apuka » stř led 10, 2018 14:56

Ja si klidne chybu priznam, nemam s tim zadny problem (a ano, i tady jsem priznal, ze jsem omylem, resp. nedavanim pozor napsal o trojsetu misto pipaku v Italii), ale znovu zopakuji v tomto pripade sis dal dokopy veci, ktere jsem ja psal v odpovedi na ruzne prispevky. Pokud nekdo umi cist kontinualne a v kontextu, jak se to napise, odpoved najde a nemusi pritom nekomu jinemu silou mocou pripisovat, co nenapsal (tak, jak se mu to predklada). A pokud nekdo takto cist neumi, tak si "precte" bludy kdekoliv, i kdyz to bude dopodrobna do nejvetsich presnych detailu vsechno vysvetlene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod pavproch » stř led 10, 2018 16:12

hmmmmm, tak mám takový pocit, že si budu muset někoho přidat do "ignore" listu.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod time.warp » stř led 10, 2018 17:32

Jak se to prosím dělá? Také mě moudra a poučky Panateoretickyvšehoznám nezajímají.
time.warp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: úte dub 3, 2007 18:43
Bydliště: kopřivnice

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod pavproch » stř led 10, 2018 17:40

klepni na profil toho určitého člena a "přidat nepřítele"

btw, už je tam.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Lavinový trojset - obecný pokec o něm

Příspěvekod ratel » stř led 10, 2018 19:37

pavproch píše:
btw, už je tam.... :mrgreen:


hotovo :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží