Rada Skialp lyže 75mm a vázání 92... půjde to?

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rada Skialp lyže 75mm a vázání 92... půjde to?

Příspěvekod Judy » ned říj 1, 2017 11:09

Ahoj, potřeboval bych poradit. Maželka má nové skialpy lyže se šířkou pod patou 75mm a mám možnost dobře koupit lehce jeté vázání Dynafit Radical ST v šířce 92mm.

Jde mi o to, zda-li se brzdičky schovají k lyži, aby nevadily při chůzi (aby nebyly moc široké a nevadily by při šoupání lyží při chůzi nahoru...)

Moc děkuji za rychlou reakci.
Judy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 1, 2017 11:03

Re: Rada Skialp lyže 75mm a vázání 92... půjde to?

Příspěvekod pickard » ned říj 1, 2017 13:07

To je přece úplně jedno. Brzdy jsou široké 92 bez ohledu na to, jak široké jsou lyže. Tedy - pokud by brousila brzdama 92 o sebe na lyžích 75mm širokých, bude jima brousit úplně stejně i na lyžích širokých 88mm.

Otázka tedy ve skutečnosti je:

Drbete o sebe brzdama 92mm širokýma?

Odpověď je, že to asi může být velmi individuální, ale nijak bych se toho nebál. 92mm brzdy jsou v daném segmentu spíše ty užší a nikdy si nestěžuje.

Tedy na 75mm lyži to bude trochu blbě vypadat.

Jiná otázka ovšem je odstávání brzdy od lyže na tvrdém terénu v traverzech a nakloněných obloucích. Tam je samozřejmě idiotské, pokud sklopená brzda reje do sněhu dřív než hrana... Skočím se podívat, jak to vypadá...

No. Tak brzdy na tomhle vázání se zaklapujou nahoru a dovnitř, takže se schovávají docela hezky. Jsou vysoko a přitažené k patce. Umím si asi představit situaci, kdy to bude z hlediska odstávání od lyže nikoli ideální z pohledu terénu, ale podle mě to nestojí za řeč.
Z hlediska chůze, jak jsem napsal, je to jedno.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Rada Skialp lyže 75mm a vázání 92... půjde to?

Příspěvekod Judy » ned říj 1, 2017 13:24

Moc děkuju za poměrně vyčerpávající odpověď, se skialpama začínáme, tak proto ta zvláštní otázka.

Ještě jednou díky a jdu vázko objednat.
Judy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 1, 2017 11:03

Re: Rada Skialp lyže 75mm a vázání 92... půjde to?

Příspěvekod pavproch » ned říj 1, 2017 19:00

Já bych si teda brzdy 92 na lyže 75 mm pro skialpo nedal.... budou dost široké a to by mohlo v extra prudkém tvrdém ledovatém vadit... u sjezdovek je to bublifuk, ale na skialpech mnohdy i zdánlivá kravina může být smrtící...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Bílé zboží

cron