skialp lyze ako univerzalka

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

skialp lyze ako univerzalka

Příspěvekod sik » sob úno 18, 2017 23:56

ahoj,

prosim o radu pri vybere skialp lyzi (ktore budem pouzivat aj na zjazdovke)
ide mi hlavne o vlastnosti v zjazde, hmotnost nehra rolu - hore nemam problem vyjst :t:t , ale musim sa za kazdych podmienok dostat dole __II
lyza musi byt stabilna na ladovych a rozbitych svahoch (prasan asi minimalne) a mala by byt obratna aby mi pomohla tocit - cize by mala byt zrejme pevna, tvrda (?), uzka, s rockerom vpredu

vychadza mi to na shuksan - je to dobra volba? je to uz starsia lyza...
zvazujem aj 7 summit a baltoro ale bojim sa ze budu makke (baltoro starsi model a fisher xtreme makke boli)
mate este iny tip?

mam 160 cm, 45 kg, chcela by som 150 cm lyze do 300-400 eur
sik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 18, 2017 23:32

Re: skialp lyze ako univerzalka

Příspěvekod pavproch » ned úno 19, 2017 18:17

šukšany sou dobré enem pro vyšší váhové kategorie, pro nedorostlé kusy sou imho krapet moc tvrdé...

fišery x-treme sem měl asi troje nebo čtvery, nebyla to špatná lyže, ale už bych je nechtěl - jsou moc "malé" (úzké a krátké)

imho dobrá uni lyže (on a off piste) nemusí být ani úzká ani těžká.... aktuálně jezdím čtyři páry Scottů (PowdAir, 2x CrusAir, X-plorAir) se šířkou pod botou 80, 90 a 100 mm a ...

on-piste sem jezdil hlavně ty bílé CrusAiry (90mm pod botou), ale paxem okusil "PowdAiry" (pod botou 100mm) a.... do Francie už neberu jiné

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: skialp lyze ako univerzalka

Příspěvekod sik » ned úno 19, 2017 19:35

dakujem pavproch
uzsiu lyzu chcem aj kvoli tomu aby sa lepsie ovladala - nie som extra dobry lyziar

s nedorostlymi kusmi je to dobra poznamka - je mozne ze shuksan nepreslapnem :-k ako sa to bude potom spravat? bude mat lyza zly tvar?

makkych lyzi sa ale bojim - s fishermi xtreme ktore poznas som mala na vysuchanej zjazdovke problem ked som trochu nabrala rychlost
ocakavam ze budem lyzovat tvrde, ladove a rozbite veci tak urcite potrebujem nieco tvrdsie co bude drzat

tu scott xlplor air si este pozriem
sik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 18, 2017 23:32

Re: skialp lyze ako univerzalka

Příspěvekod pavproch » ned úno 19, 2017 20:22

Hele, asi takle: v ovladatelnosti není velkého rozdílu mezi těma fišerama Xtreme a (černýma) CrusAirama... ale ve stabilitě (dané velikostí lyže) je ten rozdíl obrovský... a samozřejmě taky float v měkkém je násobný

našel sem fotku fišerů Xtreme a (černých) CrusAirů

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: skialp lyze ako univerzalka

Příspěvekod minqea » úte úno 21, 2017 21:35

Tak ja som mala podobnú dilemu. Tiež mám extremy a lietam s nimi po ľade jedna radosť. Minulý týždeň som vyskúšala 7summits od dynafitu..v Lomnickom sedle na zjazdovke aj vo voľnom teréne. V porovnaní s fischermi som bola spokojna. nebol ale ľad. .no výsledok je taký že som si summity práve kupila:-)
V sobotu je na malinom brde testovacka skialp výstroje. Ak to nemáš ďaleko, skoč vyskúšať.
minqea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 4, 2017 20:27

délka skialp lyží

Příspěvekod Markus » čtv pro 21, 2017 11:45

Zdravím, chci se zeptat zkušených skialpinistů. Mám možnost koupit za 3000,- téměř nejeté lyže Dynafit Baltoro 2.0 ve velikosti 183 nebo 167. Na lyžích jsem 6 let nestál, jsem takový mírně pokročilý až středně pokročilý lyžař a chtěl bych začít se skialpem. Měřím 183, vážím 105 kg. Jaká velikost by byla pro mě vhodnější? Díky moooc.
Uživatelský avatar
Markus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 13, 2011 12:40
Bydliště: Beskydy

Re: skialp lyze ako univerzalka

Příspěvekod pavproch » čtv pro 21, 2017 11:49

183
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Bílé zboží