Lyžáky

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lyžáky

Příspěvekod Vojtos » čtv lis 16, 2006 11:00

Tak jsem tenhle týden strávil výběrem novejch lyžáků a ze všech pouček mám hlavu jak pytel od banánů. Nejvíc jsem byl hotovej z velikostí. Boty nosim 42 až 42 1/2, lyžáky jsem nakonec koupil 42, ale jsem furt trochu na vážkách jestli sem něměl vzít 41 1/2. Ty 42 seděj přesně když je dotáhnu nadoraz tak se mi noha ani nehne a jsou pohodlný. V těch 41 1/2 jsem měl pocit že tu botu cejtim jako prostě úplně, ale zase jelikož jsou fakt hodně přesný (sandále si např kupuju 41) tak už sem si ale nebyl moc jistej že bych v nich vydržel celej den.

Takže bych se chtěl zeptat na Vaše zkušenosti s koupí lyžáků. Jo a nakonec jsem pořídil tyhle
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod Martin350 » čtv lis 16, 2006 11:45

Já jsem vybíral lyžáky asi měsíc, objel jsem snad všechny sporty v Ostravě a okolí až nakonec jsem koupil Salomon X Wawe - jsem s nima velice spokojen.
Při výběru jsem postupoval asi tak: na každou nohu jsem si dal jinou značku popř. rozměr. Ta která mi lépe vyhovovala, tu jsem si na noze nechal a na druhou nohu opět jinou značku, nebo model. Postupoval jsem tak tak dlouho až jsem vybral.
Martin350
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob lis 11, 2006 11:47
Bydliště: Severovýchod

Re: Lyžáky

Příspěvekod bode » čtv lis 16, 2006 12:37

Vojtos píše:Tak jsem tenhle týden strávil výběrem novejch lyžáků a ze všech pouček mám hlavu jak pytel od banánů. Nejvíc jsem byl hotovej z velikostí. Boty nosim 42 až 42 1/2, lyžáky jsem nakonec koupil 42, ale jsem furt trochu na vážkách jestli sem něměl vzít 41 1/2. Ty 42 seděj přesně když je dotáhnu nadoraz tak se mi noha ani nehne a jsou pohodlný. V těch 41 1/2 jsem měl pocit že tu botu cejtim jako prostě úplně, ale zase jelikož jsou fakt hodně přesný (sandále si např kupuju 41) tak už sem si ale nebyl moc jistej že bych v nich vydržel celej den.

Takže bych se chtěl zeptat na Vaše zkušenosti s koupí lyžáků. Jo a nakonec jsem pořídil tyhle


ja mam tietoSalomon Foil a lyziarky si uz od decka kupujem o pol cisla vacsie tak ako pri trekovych topankach, pretoze pri lyzovani mi tiez trochu opuchne noha a potom to uz tlaci, vzdy musis ratat s nejakou rezervou...
bode
nováček
nováček
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte kvě 23, 2006 13:28
Bydliště: Žilina

Příspěvekod Lipon » čtv lis 16, 2006 12:46

14 dni jsem obchazel kdejaky sport, zkousel hafo bot, ale bud mi to nesedelo na nartu nebo byly moc meky; nakonce jsem v Happy sportu koupil po hodinovym zkouseni Tecnica Rival X9
cislo mam tusim stejny, noha sice trochu natece, ale zase se boticka trochu roztahne
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod tuso » čtv lis 16, 2006 15:22

Obecné pravidlo je, že lyžáky se zkoušení na tenkou ponožku, protože polstrování se vytvaruje- tedy zmenší, a když tam pak vezmeš tlustou, budou akorát.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lyžáky

Příspěvekod poiko » čtv lis 16, 2006 15:41

Vojtos píše:Tak jsem tenhle týden strávil výběrem novejch lyžáků a ze všech pouček mám hlavu jak pytel od banánů. Nejvíc jsem byl hotovej z velikostí. Boty nosim 42 až 42 1/2, lyžáky jsem nakonec koupil 42, ale jsem furt trochu na vážkách jestli sem něměl vzít 41 1/2. Ty 42 seděj přesně když je dotáhnu nadoraz tak se mi noha ani nehne a jsou pohodlný. V těch 41 1/2 jsem měl pocit že tu botu cejtim jako prostě úplně, ale zase jelikož jsou fakt hodně přesný (sandále si např kupuju 41) tak už sem si ale nebyl moc jistej že bych v nich vydržel celej den.

Takže bych se chtěl zeptat na Vaše zkušenosti s koupí lyžáků. Jo a nakonec jsem pořídil tyhle


hh, tak to jdeš pro radu s křížkem po funuse, ne? ;) boty na lyže bych na rozdíl od tusa kupoval navečer s tlustou ponožkou, ve kterých jezdíš. Jinak platí co obyčekně: přeskáče musí být pevné a zároveň pohodlné. žádný fígl podle mě není. při výběru bych se koukal na samotvarovací vložku, tvar jazyka (kdysi jsem si koupil přeskáče, v obchodě jsem v nich byl jak v bavlnce, pak jsem s nima odjel jednu jízdu a pak jsem probrečel bolestí celý den. doposud nechápu proč. možná mám na holenní kosti nějaký výrůstek. sestra ty přeskáče užívá v pohodě dotěď), nastavení sklonu horní části. po přeskáčích sjem se už dlouho nekoukal, tak je možný, že s těma počadavkama mi už ujel vlak a je něco jinýho už:)
Zážitek nemusí být hezký, hlavně když je intenzivní
Uživatelský avatar
poiko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 751
Registrován: ned dub 2, 2006 19:20

Příspěvekod pripluv » čtv lis 16, 2006 16:00

S takovouto barvičkou budeš dobře lokalizovatelnej z vrtulníku, to se hodí :D .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon pro 1, 2008 13:32

Takže vytahuju vlákno...

Chystám se v nejbližších dnech pořídit nové lyžáky. Máte někdo nějaké zkušenosti? Ani tak nemyslím jak zkoušet a jak veliké, ale spíš jaké značky ano, jaké ne, ať nekoupím něco s kvalitou Hannah apod...
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod Lipon » pon pro 1, 2008 14:36

zkoušet zkoušet zkoušet
každý výrobce dělá trochu jiný "střih", mě třeba sedly Tecnicy (širší, nižší v nártu), Lange jsem skoro neobul ...
první si ujasnit jak jezdíš, jeslti chceš mekčí pohodlnější boty nebo tvrdší, méně pohodlné, ale zase s lepším přenosem na lyže
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon pro 1, 2008 14:40

Jojo, klasika. Chci nějaký kompromis. Dostatečně tvrdé a přitom pohodlné lyžáky (od rána až do večera na nohách).Taky mám na holku širokou nohu, ale to už vyzkouším na místě.
Spíš mě zajímají různé zkušenosti se značkama. Kupovala jsem si své poslední lyžáky před sedmi lety, takže už nemám přehled
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod Lipon » pon pro 1, 2008 18:17

Tecnica
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Lyžáky

Příspěvekod mike » pon pro 1, 2008 18:42

terkad píše:Taky mám na holku širokou nohu, ale to už vyzkouším na místě.

V tom pripade nic neres predem a zkousej na miste. Budes rada, kdyz potkas aspon jedny pouzitelne. Sam jsem loni zkousel asi 20 a nekoupil nic. I v tech nejsirsich (Salomon) mne po pul hodine zacaly brnet prsty na nohach. Coz je duvod, proc jsem pred par lety musel prodat jinak skvele Nordicy. Po 4 dnech lyzovani jsem nekolik mesicu necitil dva prsty na noze...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon pro 1, 2008 21:59

_mike_ píše:
terkad píše:Taky mám na holku širokou nohu, ale to už vyzkouším na místě.

V tom pripade nic neres predem a zkousej na miste. Budes rada, kdyz potkas aspon jedny pouzitelne...

Jejda :shock: Zas tak strašné to se mnou není. Tím, že mám nohu 41, zas není tak mrňavá a zhruba se to vyrovná
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod mike » pon pro 1, 2008 22:06

terkad píše:[Jejda :shock: Zas tak strašné to se mnou není. Tím, že mám nohu 41, zas není tak mrňavá a zhruba se to vyrovná

No, ja jsem si taky puvodne myslel, ze mam celkem normalni nohy ;-) Ovsem vyrobci lyzaku povazuji za normalni neco jineho. Stejne ti nezbude nez jit a zkouset. Na lyzarske ponozky a aspon pul hodiny v botach, ktere sednou.

Nejspis nic nezkazis osvedcenyma znackama jako Salomon, Nordica, Technica, Atomic nebo Lange (ale ty jsou opravdu uzke).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon pro 1, 2008 22:12

No Lange mám posledních 7 let. A občas mě chytají křeče do noh (jednou mě svážela horská na skůtru :mrgreen: )
Nordica jsem zkoušela zatím jen pánské a ty byly na chodidle fajn, ale neseděly na lýtku. Tak uvidím, co udělá dámský model, snad nebude moc úzký...
Krásně mi seděly jakési Head (ale s kytičkama #-o )
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod zonn » pon pro 1, 2008 22:19

terkad píše:Chci nějaký kompromis. Dostatečně tvrdé a přitom pohodlné lyžáky (od rána až do večera na nohách).

V tomhle je právě ten kompromis hodně těžký najít. Nejsem expert na lyžáky, ale za 25 let jsem nějaké vyzkoušel....... takže......pokud chceš super pohodlnou botu, kup si dvoupřezkové bačkory. Pokud jezdíš sportovně, tyhle boty tě zklamou a budeš hledat tvrdší. I závodní lyžaři z jednoho prostého důvodu hned po jízdě rozepínají přezky :wink: Čím tvrdší botu pro sportovní jízdu najdeš, tím méně bude na vleku pohodlná a bude tě bolet noha.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Lyžáky

Příspěvekod mike » pon pro 1, 2008 22:33

Jestli mas Lange, tak nemas sirokou nohu. Do tech se ja vubec nedostanu asi v obchode :) Myslim, ze vsechny uvedene znacky maji damskou variantu nizsi a sirsi nahore prave kvuli lytkam.

@zonn: v dvouprezkovych se snad neda vubec jezdit, jen se placat po sjezdovce. S rozepinanim mas pravdu, ale plati to az pro zavodni lyzaky. U strednich rozepinat netreba, pokud sedi. Mozna po par hodinach, aby si noha odpocinula.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžáky

Příspěvekod conny » úte pro 2, 2008 10:45

hlavne si ich nekupuj prilis male a tesne, lebo ti v nich bude zima. sice sa ma v obchode snazili presvedcit, ze to nie je mozne a ze do toho nepotrebujem hrubu ponozku - do skialpov mozno - ale do zjazdoviek, kde viac ako polovicu casu postavas alebo sedis na lanovke [-(

ja teda lyziarky postupne pritahujem (ako ide den aj sezona). takze debatovat o tom, ze ci su mi presne alebo nie, nema velky zmysel (na zaciatku idem umriet a po dvoch dnoch su mi akurat).

edit: a stroprezkace teda, to je jasne :D pokial mas obmedzeny rozpocet a nevychytas daku brutalnu zlavu, tvrde zavodne i tak nekupis.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Lyžáky

Příspěvekod centris610 » pon pro 15, 2008 9:20

_mike_ píše:
terkad píše:Taky mám na holku širokou nohu, ale to už vyzkouším na místě.

V tom pripade nic neres predem a zkousej na miste. Budes rada, kdyz potkas aspon jedny pouzitelne. Sam jsem loni zkousel asi 20 a nekoupil nic. I v tech nejsirsich (Salomon) mne po pul hodine zacaly brnet prsty na nohach. Coz je duvod, proc jsem pred par lety musel prodat jinak skvele Nordicy. Po 4 dnech lyzovani jsem nekolik mesicu necitil dva prsty na noze...

tak je nesmis tolik utahovat, to se pak neprokrvujou prsty a necitis je a trva to dele nez to prejde ... :D
centris610
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:45

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon pro 15, 2008 9:24

centris610 píše:tak je nesmis tolik utahovat, to se pak neprokrvujou prsty a necitis je a trva to dele nez to prejde ... :D

No na mě v obchodě s hrůzou koukali prodavači, jestli jim ty přesky při utahování neurvu :((
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod centris610 » pon pro 15, 2008 9:25

_mike_ píše:Jestli mas Lange, tak nemas sirokou nohu. Do tech se ja vubec nedostanu asi v obchode :) Myslim, ze vsechny uvedene znacky maji damskou variantu nizsi a sirsi nahore prave kvuli lytkam.

@zonn: v dvouprezkovych se snad neda vubec jezdit, jen se placat po sjezdovce. S rozepinanim mas pravdu, ale plati to az pro zavodni lyzaky. U strednich rozepinat netreba, pokud sedi. Mozna po par hodinach, aby si noha odpocinula.


jj Lange jsou na uzsi, mam je taky, sedi mne dobre, ale je fakt ze se do nich blbe dostava, kdyz je necham na chate v predsini kde je kosa tak se do nich druhej den nedostanu, vzdy je musim mit v teple, jinak se do nich narvat to je obcas o zlomeni nartu ... :( a zapnout horni dve prezky obcas taky problem ...
centris610
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:45

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon pro 15, 2008 9:36

No já mám ten problém, že třeba dámské nordiky mi byly úzké na chodidle, ale u pánských mi zas neseděl komín.
A u všech ostatních, co jsem zkoušela (Head a Rossignol), jsem dotáhla přesky na max, posunula všechny šrouby a stejně mi v tom ještě málem lítala noha. Navíc se znám a v průběhu sezóny ještě dotáhnu o dva zuby dál.
Taky jsem moc nepochopila, podle čeho se řídí flexe u jednotlivých značek. Nordica uvádí třeba 50 a mám v tom pocit jako v bačkůrkách... :((
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod centris610 » pon pro 15, 2008 10:29

no pritelkyne ma Nordiky, ma silnejsi nohu a jeste ji natykaji, ale v pohode a dopina je taky temer na max., ale co rikala tak ze ji sedi perfektne a leze se do nich taky dobre ... kamoska ma zas uzsi nohu ale ted nevim jakou znacku pouziva, dam vedet pozdejc, ale tak zase ty vis co chces a tak holt musis zkouset ...
centris610
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:45

Re: Lyžáky

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2008 17:35

centris610 píše:tak je nesmis tolik utahovat, to se pak neprokrvujou prsty a necitis je a trva to dele nez to prejde ... :D

Dobra rada nad zlato... Neprokrvovaly se mi, ani kdyz jsem mel vsechny prezky rozepnute :((

Posledni lyzaky, ktere mi to nedelaly a zaroven se v nich dalo jezdit, byly 23 let stare Alpiny. Vloni jsem hodil takovou tlamu, ze prasknul skelet. Asi vada materialu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžáky

Příspěvekod mike » pon pro 15, 2008 17:37

centris610 píše:jj Lange jsou na uzsi, mam je taky, sedi mne dobre, ale je fakt ze se do nich blbe dostava, kdyz je necham na chate v predsini kde je kosa tak se do nich druhej den nedostanu, vzdy je musim mit v teple, jinak se do nich narvat to je obcas o zlomeni nartu ...

Ja si ho malem zlomil v obchode, kdyz mne trouba prodavac presvedcil, at si je zkusim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžáky

Příspěvekod centris610 » úte pro 16, 2008 20:24

tak jeste mam ozkouseny Munari, ma je kamoska oba mame 41tku takze jsem je parkrat mel pujceny a oproti Lange se do nich leze nadherne ...
centris610
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:45

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pát led 2, 2009 20:52

Tak nakonec maraton u konce (snad) a nové botičky mám doma :D Nakonec mi sedly jedny Nordicy. Český odkaz jsem nenašla....
Přílohy
olympia sport sx.jpg
olympia sport sx.jpg (57.86 KiB) Zobrazeno 12327 krát
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 22:07

Vypadaji dobre. Cervene nemeli? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžáky

Příspěvekod poldík » pon led 5, 2009 22:09

_mike_ píše:Vypadaji dobre. Cervene nemeli? :twisted:
hele terka není sirah aby si pořizovala červený :twisted: :finga:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Lyžáky

Příspěvekod pavproch » pon led 5, 2009 22:10

a to držadlo nahoře (jak u igelitky.... :finga: ) je tam na co?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28128
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Další

Zpět na Bílé zboží