Lyžáky

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lyžáky

Příspěvekod mike » pon led 5, 2009 22:12

Vsechny zensky chteji cerveny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon led 5, 2009 23:00

pavproch píše:a to držadlo nahoře (jak u igelitky.... :finga: ) je tam na co?


:axe: A za co budeš lyžáky držet, když se s něma budeš producírovat pod sjezdovkou? :shock: :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon led 5, 2009 23:02

_mike_ píše:Vypadaji dobre. Cervene nemeli? :twisted:

Neměli :mrgreen: A ani jsem červený nechtěla. S těmahle lyžákama chci projezdit tak troje lyže, takže jsou univerzální :wink:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » ned led 11, 2009 17:35

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s Alpinama?
Sháním botky do 5000,- co by šly k modročernému oblečení a umožnily sportovnější jízdu (teda nedokážu posoudit, jak dobře jezdím, ale většinou jsem na svahu s chlapama a musím respektovat jejich tempo :(( )

Teď jsem zrovna našla toto:
http://www.lyze-shop.cz/alpina/lyzarske ... 9-1079.php

Je to dost k vzteku, jak má každá firma jinak očíslovaný flexe... kdo se v tom má vyznat.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » ned led 11, 2009 19:50

Kometa píše:Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s Alpinama?

Osobní ne, ale prý jsou dobré.
Kometa píše:Sháním botky do 5000,- co by šly k modročernému oblečení

V té cenové relaci seženeš v pohodě. Barvu neřeš. Ber to, co ti sedne nejvíc. (teda pokud nebudou růžové :twisted: )
Kometa píše:...a umožnily sportovnější jízdu (teda nedokážu posoudit, jak dobře jezdím, ale většinou jsem na svahu s chlapama a musím respektovat jejich tempo :(( )
Je to dost k vzteku, jak má každá firma jinak očíslovaný flexe... kdo se v tom má vyznat.

To si budeš muset rozmyslet. Záleží na rychlosti a stylu. Každá firma má flexe trochu jinak, ale 80, co píšou na těch Aplinách už bude asi moc. Budou tě z toho možná bolet nohy a budeš je muset častěji povolovat. Cca 50 je klasika.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » ned led 11, 2009 20:47

No, kdybych brala flexi 50, určo bych si vybrala pěkný botičky i za mnohem míň než 5000,-- Já právě ten limit posunovala proto, že mam pocit, že nějaký o trošku tvrdší budou lepší. Přeci jen jezdím od mala, sice né moc často, ale ani ne špatně. Je teda pravda, že od té doby, co není in hranění, už na černé moc nelezu, ale i na červených se to dá vzít ostře. A právě že bych nechtěla vybavení, co by mě v něčem limitovalo a ve chvíli, kdy je napsáno na všech botkách do 50 včetně, že jsou pro začátečníky .... :((

Doteď jsem měla starý Salomony, se zadním nástupem, ale už je ten vnitřek dost slehlej a měla jsem z toho otoky kosti na holeni. Takže až do tohoto týdne jsem ani neměla ponětí, že nějaká flexe existuje natož abych věděla, co mi vyhovuje.

Škoda, že v test centrech nemají i botky, že by si člověk odzkoušel co mu bude vyhovovat, v půjčovnách to bývaj všechno šunty na jedno brdo.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod jonza » ned led 11, 2009 23:56

Vis o tom, ze otoky na holeni budes mit i v novych? Tvrdsi te budou limitovat na lanovce, pri chuzi a tak, ale lyzuje se s nima lepe. Dale neres vyrobce, vsichni za podobne penize nabizeji podobne zbozi. Vyzkousej si vsechny, do kterych se vlezes financne a pak si kup ty ktere sednou nejlepe. Pristi sezonu si koupis jine kalhoty a budes litovat, ze sis vzala lyzaky, ktere se nejvice libily, ne ty co nejvice sedely.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Lyžáky

Příspěvekod Letec » pon led 12, 2009 1:33

Tak tak. A s tou flexí-každý výrobce ji má jinak nastavenou, tudíž co je x u jednoho, to ještě nemusí být x u druhého. Jen třeba vím, že nedávno koupila Tecnica Nordicu, a to číslování flexi sjednotila, kže ty se porovnávat dají. Já nedávnou koupil Nordicy s flexí 100-110, což by tak celkem odpovídalo tomu, jak lyžuji (Nordica má flexe 45-150). A jsem rád, že jsem si tak tvrdou botu koupil, pač kdybych vzal nějakou flexi 80 za menší prachy, tak by ty prachy byly vyhozený-bota by byla moc měkká. A jak píše Jonza:mám tvrdou botu, na lanovce je to celkem peklo, musim skoro furt rozepínat, ale na svahu, to je úplně o něčem jiném-noha mi v botě perfektně drží, bota je pěkně tvrdá a konečně cítím, že ty lyže ovládám a mám s nimi dobrý kontakt. Takže když koupíš měkké, tak v nich v poho vydržíš celý den, ale nebudou tak dobré na jízdu, když vemeš tvrdé, tak je sice budeš muset cestou nahoru rozepnout, ale zase se v nich bude dobře jezdit.
P.S.: Před čtvrt rokem jsem věděl kulový, ale nedávno jsem si také prodělal nákupní maraton... Tad doufám, že tu neplkám úplné blbosti. Kdyby ano, tak se předem omlouvám.
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » pon led 12, 2009 8:53

jonza píše:Vis o tom, ze otoky na holeni budes mit i v novych?


Jak to, že budu mít otoky i v nových botech? Právě že spolehám na to, že nebudu :shock: Jiný lidi je nemaj a já zas snad nejsem taková cíťa, aby to bylo způsobený mnou :oops: Jako chápu, když holeň bude trochu citlivá, ale nemůžu tam mít takový boule, kvuli kterým už druhý den vůbec nepůjde vlizt na svah (Loni jsem např. šalamounsky kombinovala -den lyže, den prkno, a to docela šlo).

Nakonec jsem se rozhodla pro barvu stříbrno-černo-bílou - protože je otázka náhody, kdy si člověk tu modrou bundu rozerve a další se mu bude líbit třeba červená.

Ale furt je tu otázka té flexe. Jeden koupil 50, druhý 110, babo vyber si. Já rozepínala na lanovce taky, ale jak jsem měla jednopřeskový, byla to uplná pohoda, až na ty otoky byly dokonalý (no, dobrá, možná fakt nešlo tak dobře naštelovat utažení, ale kdyby mi nikdo neprozradil, že to může být i jinak, nestěžovala bych si).
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod Letec » pon led 12, 2009 10:20

Flexi vol podle toho, jak dobře lyžuješ. Jestli jezdiš pomaličku a smýkáš, tak je asi zbytečné rvát do bot velký peníze a kup nějakých 60, pokaď oblouky řešeš ve vyšších rychlostech, tak bych pod 100 nešel. Jen je třeba stále mít na paměti, že se flexe u výrobců nedají jednoduše porovnávat
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Re: Lyžáky

Příspěvekod conny » pon led 12, 2009 10:33

Kometa píše:Ale furt je tu otázka té flexe. Jeden koupil 50, druhý 110, babo vyber si. Já rozepínala na lanovce taky, ale jak jsem měla jednopřeskový, byla to uplná pohoda, až na ty otoky byly dokonalý (no, dobrá, možná fakt nešlo tak dobře naštelovat utažení, ale kdyby mi nikdo neprozradil, že to může být i jinak, nestěžovala bych si).


ja len, ze jednoprezkove su vacsinou vcelku makke lyziarky - tym padom by som prilis tvrde zvazila, aby ta neboleli nohy este viac ako teraz (nota bene, ked je jednym z dovodov vymeny to, ze ta tlacia). mam nordiky, kde sa da tvrdost prepinat a poviem to tak: ten tvrdsi stav vyuzivam na ciernych zladovatenych zjazdovkach a dole som rada, ked si to prepnem na walk a mozem chvilu odpocivat, celkovo v tom vydrzim pol dna a mozem ist zhumplovana domov. ale je fakt, ze ja v mojom pokrocilejsom veku preferujem makke lyziarky - na zavodnu karieru to uz aj tak nebude, tak preco si to nesprijemnit?
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Lyžáky

Příspěvekod tuso » pon led 12, 2009 10:34

Kometa píše:
jonza píše:Vis o tom, ze otoky na holeni budes mit i v novych?


Jak to, že budu mít otoky i v nových botech? Právě že spolehám na to, že nebudu :shock: .


Jestli si koupíš nové boty, které tvarově "sednou" na tvoji nohu, tak budeš mít problémy jenom první sezónu. Tohle dělají každé lyžáky. Jestli tě to trochu uklidní, tak moje skialpové jsou určené 50% na sjezd a 50% na chůzi, mají v jednotlivých dílech různou flexi a první sezonu jsem cedil krev- doslova. Teď v nich ušlapu klidně 15km po asfaltu a cítím se jako v pohorách.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lyžáky

Příspěvekod tuso » pon led 12, 2009 10:36

conny píše:ja len, ze jednoprezkove su vacsinou vcelku makke lyziarky - tym padom by som prilis tvrde zvazila, aby ta neboleli nohy este viac ako teraz (nota bene, ked je jednym z dovodov vymeny to, ze ta tlacia). mam nordiky, kde sa da tvrdost prepinat a poviem to tak: ten tvrdsi stav vyuzivam na ciernych zladovatenych zjazdovkach a dole som rada, ked si to prepnem na walk a mozem chvilu odpocivat, celkovo v tom vydrzim pol dna a mozem ist zhumplovana domov. ale je fakt, ze ja v mojom pokrocilejsom veku preferujem makke lyziarky - na zavodnu karieru to uz aj tak nebude, tak preco si to nesprijemnit?


To je presne problém tvrdých závodných lyžiarok. Primárne sú určené na štýl- pár jázd a dole z nohy. Lyžuje sa v nich skvele, ale vydržať v nich celý deň na zjazdovke je masochizmus.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon led 12, 2009 10:37

Ty Nordicy, co jsem nedávno kupovala,jsou pár příspěvků nahoru a mají flexi 55/65 (přepínací). Zatím jsem v nich na lyžích nestála (na Lysé bude o víkendu premiéra) a v porovnání s původníma Dalbello (60) je to zatím podobné. V botkách mě chytají křeče, takže jsem do ničeho tvrdšího nemohla. Vůbec bych nedojela vlekem nahoru, natožpak dolů. Ale myslím, že na rychlejší jízdu, řekněme moje střední carvové oblouky to stačí. Jezdím ráda rychleji a po hranách a myslím, že už celkem dobře :oops:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » pon led 12, 2009 17:41

conny píše:ja len, ze jednoprezkove su vacsinou vcelku makke lyziarky - tym padom by som prilis tvrde zvazila, aby ta neboleli nohy este viac ako teraz (nota bene, ked je jednym z dovodov vymeny to, ze ta tlacia). mam nordiky, kde sa da tvrdost prepinat a poviem to tak: ten tvrdsi stav vyuzivam na ciernych zladovatenych zjazdovkach a dole som rada, ked si to prepnem na walk a mozem chvilu odpocivat, celkovo v tom vydrzim pol dna a mozem ist zhumplovana domov. ale je fakt, ze ja v mojom pokrocilejsom veku preferujem makke lyziarky - na zavodnu karieru to uz aj tak nebude, tak preco si to nesprijemnit?


Tak jsem dnes prolezla 4 obchody a ozkoušela .. no.. přiměřené množství bot :lol:
Přičemž všude, když jsem řekla, že jezdím od dětství, i když nijak často, hned přinášeli tvrdosti 70-90. První byly Rossignolky 80, na které jsem vyjeveně zírala, protože mi připadaly oproti tomu, jak si pamatuju své staré boty, hrozně měkké! Obecně bych si uměla představit, že by ty boty měly delší komíny, takhle mám pocit, že se skoro nemám do čeho opřít, ale asi je to jen nezvyk. Co však bylo zlé je to, že mi všechny byly pohodlné! Možná o malinko víc třeba Fishery nebo ty Rosignoly, možná méně Salomony, ale ví bůh, jestli to nebyla sugesce, taky záleží, jak to zrovna člověk utáhnul, dobré byly všechny.. až na ceny...

Tak si teď o víkendu nechám ty staré botky přivést z chaty a ještě je vyzkouším, jakou že mají tu flexi. Ony ale jsou tak dokonalé, že si ji člověk může měnit cca na stupnici 5 různých. Jináč mě tlačí proto, že tam uvnitř je jen slehlý molitan a když si je stáhnu, abych v nich neplandala, tak na tu nohu tlačí různé hrbolky toho plastu, který pochopitelně není jednolitý. Noha se s tim všude jinde vyrovná, ale na té holeni je to plast X kost. Kdyby byly vnitřní botičky vyndavatelné, určo bych se jen dopídila po nových, ale tohle je holt dost starý typ.

Kde bych viděla výhodu měkčích bot je možná na boulích.. tam by měkké boty mohly udělat část té pružící práce za člověka. Ale ty jsem stejně nikdy moc neuměla jezdit, takže to je skoro putna.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod mike » pon led 12, 2009 17:46

Kometa píše:Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s Alpinama?

Jee, to jeste existuje? Zkusenosti mam. Nic moc, po 23 letech mi vloni pri silene tlame prasknul skelet. Sel bych je reklamovat, ale nejak nemuzu najit ucet :twisted:

Co se tyce flexe, chce to vyzkouset nekolik bot a porovnat. Zapnout navrdo a oprit se celou vahou dopredu. Pri jizde je to sice jine, ale aspon trochu se to odhadnout da. Na cisla kaslat, pokud uz nemas zkusenosti s jinou botou stejne znacky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » pon led 12, 2009 17:57

Letec píše:Flexi vol podle toho, jak dobře lyžuješ. Jestli jezdiš pomaličku a smýkáš, tak je asi zbytečné rvát do bot velký peníze a kup nějakých 60, pokaď oblouky řešeš ve vyšších rychlostech, tak bych pod 100 nešel. Jen je třeba stále mít na paměti, že se flexe u výrobců nedají jednoduše porovnávat


Smýkala jsem celé dětství, měla jsem ten styl ráda, jiný se tu ani neučil, že. Až loni, jeli jsme s partou lidí do Alp, vesměs výborní lyžaři, tak člověk se nechce ztrapnit. Před tím jsem několik let na lyžích nestála, takže na začátek první jízdy měl člověk problém to ukočírovat i po modré, ale během pár hodin jsem svištěla kárvem s nimi. Sice se mi občas ty lyžičky rozeběhly, ale to je spíš otázka vložené energie a koncentrace. Vcelku jsem (až na míčový záležitosti) na sporty docela šikovná.
Ale na černé zledovatělé nelezu. Carvovat rozumnou rychlostí se tam nedá a zas tak rychle jezdit nemusím. Lyže i na červené dokážou jet pěkně fofrem a fakt bych se v té rychlosti, co jsme jezdili, nechtěla vysekat. Je to oproti obvyklému přesvědčení, ale lyže mi připadaj nebezpečnější než prkno, na tom si neblbnoucí člověk tak max. natluče zadek, ale z lyží by byl vejpůl.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » pon led 12, 2009 18:50

Letec píše:Flexi vol podle toho, jak dobře lyžuješ. Jestli jezdiš pomaličku a smýkáš, tak je asi zbytečné rvát do bot velký peníze a kup nějakých 60, pokaď oblouky řešeš ve vyšších rychlostech, tak bych pod 100 nešel. Jen je třeba stále mít na paměti, že se flexe u výrobců nedají jednoduše porovnávat

Určitě nesmýkám, jezdím rychle a těch cca 60 mi vyhovuje :((
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod jonza » pon led 12, 2009 19:27

cim vice se predklonis, tim rychleji jedes => tim vice otlacene holene
Naposledy upravil jonza dne pon led 12, 2009 21:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Lyžáky

Příspěvekod mike » pon led 12, 2009 19:37

jonza píše:cim vice se predklonis, tim rychleji jedes => tim vice otlacene kolena

Coze? Kolena jsem teda od lyzovani jeste otlacene nemel, ale je pravda, ze lyzuju teprve nejakych 35 let :twisted: S tim predklanenim to taky neni uplne pravda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Lyžáky

Příspěvekod jonza » pon led 12, 2009 21:10

sorry, uz jsem to opravil, jsou to holene.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Lyžáky

Příspěvekod Letec » pon led 12, 2009 22:55

terkad píše:
Letec píše:Flexi vol podle toho, jak dobře lyžuješ. Jestli jezdiš pomaličku a smýkáš, tak je asi zbytečné rvát do bot velký peníze a kup nějakých 60, pokaď oblouky řešeš ve vyšších rychlostech, tak bych pod 100 nešel. Jen je třeba stále mít na paměti, že se flexe u výrobců nedají jednoduše porovnávat

Určitě nesmýkám, jezdím rychle a těch cca 60 mi vyhovuje :((

Každýmu vyhovuje něco jiného. Jsou lidi, kterým vyhovuje chodit po Vysokých Tatrách v keckách.
Takže jsi spokojená, a to je to hlavní ! Navíc co já vím, třeba se mojích 100 u Nordicy rovná 60 u tvých lyžáků...
Letec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 260
Registrován: sob dub 15, 2006 12:27
Bydliště: Praha

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » úte led 13, 2009 14:37

Letec píše:Navíc co já vím, třeba se mojích 100 u Nordicy rovná 60 u tvých lyžáků...


To asi nee, když máte Nordicy oba, ale to je fuk, hlavně že jste spokojeni.

Já totiž pořád ne. Na netu jsem si vybrala botky Alpina Eve 8, moc pěkný a za dobrý peníze.
http://www.alpina-katalog.cz/index.php? ... ev&pager=1

No, a on je prostě v Praze fakt nikdo neprodává :cry: No, a jet si do Brna vyzkoušet botky by se poněkud prodražilo.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod terkad » úte led 13, 2009 15:43

Kometa píše:No, a on je prostě v Praze fakt nikdo neprodává :cry: No, a jet si do Brna vyzkoušet botky by se poněkud prodražilo.

Pokud provozujou v tom obchodě v Brně i e-shop a ty lyžáky opravdu chceš, tak to riskni a objednej. Bude to levnější, než tam jezdit a i když je budeš posílat zpět, víc jak o stovku nepříjdeš.
Zkoušela jsi už nějaké jiné Alpiny? Pravděpodobně budou mít pobobné botičky a aspoň si ujasníš velikost, jakou případně objednat.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » úte led 13, 2009 16:29

To je právě ono, jediné Alpiny, co jsem kdy viděla, byly ty prastaré dětské modré, co mi asi ve 13 letech rupnul skelet (jako mikemu, akorát při chůzi po schodech :wink: )

Jako uvažuju o tom, mám ověřené, že až snad na Fishery a Technicy jsem měla u všeho velikost 25,5. Ale nemam s tím posíláním moc zkušenosti. Skočím ještě juknout na Harfu, maj tam slušné starší modely bot kole 5 500,-

Třeba tyto by měli mít flexi 70/80... ačkoli teda teď si vzpomínám, že R mi přišli měkčí než ostatní... ale třeba to bylo jen tím, že jsem je zkoušela jako první...
http://eshop.harfasport.cz/detail.php?c ... d=01040159

No a kdybych si tam nevybrala, možná bych to riskla.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod Majcolo » sob led 17, 2009 8:32

Pokial mas moznost za dobre peniaze kupit tvrde boty s vysokym flexom tak ich ber, nizky flex a makke boy su onicom, ani sa do toho poriadne neopries, ani kvalitativne to nie je nic moc. Pokial vsak lyzujes pat krat za sezonu,tak ich kup.U dnesnych komfortnych polstrovanych lyziarkach to vobec nie je pravda, ze znich budes mat otlacene nohy a uz vobec nie otecene, prve dni si ich stiahnes menej a vsetko bude v pohode a potom pritvrdis ked uz s trochu rozlyzujes, lenze makke zostanu maslove uz nafurt
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Re: Lyžáky

Příspěvekod tuso » sob led 17, 2009 9:32

Majcolo píše:Pokial mas moznost za dobre peniaze kupit tvrde boty s vysokym flexom tak ich ber, nizky flex a makke boy su onicom, ani sa do toho poriadne neopries, ani kvalitativne to nie je nic moc. Pokial vsak lyzujes pat krat za sezonu,tak ich kup.U dnesnych komfortnych polstrovanych lyziarkach to vobec nie je pravda, ze znich budes mat otlacene nohy a uz vobec nie otecene, prve dni si ich stiahnes menej a vsetko bude v pohode a potom pritvrdis ked uz s trochu rozlyzujes, lenze makke zostanu maslove uz nafurt


Tak toto je dost odvážne tvrdenie. Možem sa opýtať, ktoré to sú?

PS Samozrejmes s tou kvalitou lyžovania v tvrdších lyžiarkách súhlasím.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lyžáky

Příspěvekod Majcolo » sob led 17, 2009 11:02

Tak s tym otecenim noh som to myslel asi tak, ze nech si nepredstavuje, ze z nich vytiahne nohu a bude ju mat modru na amputaciu, na druhej strane vsak ten kto chce poriadne lyzovat, musi mat poriadnu fyzicku a lyzovania v takych skalach s vysokym flexom je proste o tom, ze na takej urovni lyzovania uz aj nieco musis vydrzat na zaciatku pre to aby si sa niekam posunul, preto som napisal, ze ak pojde lyzovat 5 krat za zimu tak su zbytocne pretoze taky lyziar tie lyziarky a ich prednosti ani nevyuzije, pretoze za tych par krat sa ani nerozlyzujes tak aby si to na nich poriadne mastil. Proste si to nepredstavuj ako nejake extremne utrpenie prvych par dni ale noha ta chvilu pobolievat moze, naproti tomu co ti take topanky v kombinacii s dobrymi lyzami dokazu poskytnut je to vsak minimalna dan, ktora aj tak nie je trvala a trva len par dni u niekoho sa nedostavi vobec :mrgreen: . Dalsia vec je ake mas lyze, si kupis poriadne topanky a mas maslove lyze, tak to tiez nebude to prave orechove :mrgreen: , ked sa do nich opries a na tvrdom ti ustreluju hrany :mrgreen:
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Re: Lyžáky

Příspěvekod tuso » sob led 17, 2009 12:29

@Majcolo: Asi si rozumieme. Len ten prvý príspevok si napísal tak jednoznačne, že som musel reagovať. Mám totiž skialpové lyžiarky s premenlivou flexiou- v porovnaní so zjazdovými sú samozrejme o dosť mäkšie, a prvá sezóna bola zábavná. A to patrili do najvyššej cenovej kategórie.Je síce pravda, že sú primárne určené na trochu iný druh pohybu. Ale zaujímalo by ma, ako je to s pohodlnosťou u tepelne tvarovaných vnútorných vložiek. Či tiež tlačia. Zdá sa mi, že powerproch také má, ale neviem či ich vypaľoval. Vyzistím.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lyžáky

Příspěvekod Majcolo » sob led 17, 2009 13:00

Ja som na to nasiel minule na webe zaujimavy prispevok, podla ktoreho sa zda, ze to je o dost vyssi komfort s termoflexovymi papucami, ovsem len za podmienok, ze si ich upecies na svoju nohu. Ja tento rok budem kupovat skialpovu vybavu bo ma to uz nebavi po tolkych rokoch na tych zjazdovkach a tiez rozmyslam nad termoflexovymi papucami, preto sa aj v inom vlakne pytam, ci ma niekto skusenosti s tymi dynafitmi.


http://www.kuchyna.net/?p=38#comment-368
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží