Lyžáky

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Lyžáky

Příspěvekod ZbynekN » sob led 17, 2009 13:32

tuso píše:že powerproch také má, ale neviem či ich vypaľoval. Vyzistím.


Vypaloval :wink:
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Lyžáky

Příspěvekod tuso » sob led 17, 2009 13:44

Majcolo píše:Ja som na to nasiel minule na webe zaujimavy prispevok, podla ktoreho sa zda, ze to je o dost vyssi komfort s termoflexovymi papucami, ovsem len za podmienok, ze si ich upecies na svoju nohu. Ja tento rok budem kupovat skialpovu vybavu bo ma to uz nebavi po tolkych rokoch na tych zjazdovkach a tiez rozmyslam nad termoflexovymi papucami, preto sa aj v inom vlakne pytam, ci ma niekto skusenosti s tymi dynafitmi.


1.Skialpy ti možem vrelo doporučiť :mrgreen: Raz skúsiš a na zjazdovky zanevrieš.
2.S termoflexovými papučami buď opatrný. Záleží, aký si "zimomrivec". ja mám obyčajné a potím sa v nich ako prasa. Powerproch má termo a je mu v nich zima. :mrgreen:
3.Dynafity patria mezi skialpami k tým mäkším, takže pozor aby si nebol sklamaný.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lyžáky

Příspěvekod Majcolo » sob led 17, 2009 18:27

Tuso nevies ci su KOHLA pasy dobre? Maju ich za podozrivo dobru cenu, su mix 70 na 30 moher syntetika.
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Re: Lyžáky

Příspěvekod pavproch » sob led 17, 2009 21:17

tuso píše:zaujímalo by ma, ako je to s pohodlnosťou u tepelne tvarovaných vnútorných vložiek. Či tiež tlačia. Zdá sa mi, že powerproch také má, ale neviem či ich vypaľoval. Vyzistím.


taktak, powerproch je má .... v dynafitoch TLT ....aj vypálené.... a tlačia.... veľmi....až tak, že tie vnútorné botičky už používam iba na zjazdovke.... na celodenné šlapanie som radšej kúpil "standartné" mfd .... oveĺa makšie a pohodlnejšie... iba, že mi v nich býva zima na prsty keď je kosa ako na sibíri.... takto tie termo-flexy "šlapem" iba v extremnych mrazoch....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » sob led 17, 2009 21:50

Majcolo píše:Pokial mas moznost za dobre peniaze kupit tvrde boty s vysokym flexom tak ich ber, nizky flex a makke boy su onicom, ani sa do toho poriadne neopries, ani kvalitativne to nie je nic moc. Pokial vsak lyzujes pat krat za sezonu,tak ich kup.U dnesnych komfortnych polstrovanych lyziarkach to vobec nie je pravda, ze znich budes mat otlacene nohy a uz vobec nie otecene, prve dni si ich stiahnes menej a vsetko bude v pohode a potom pritvrdis ked uz s trochu rozlyzujes, lenze makke zostanu maslove uz nafurt


Píšeš o tvrdých a měkkých botách... ale to je relativní. Jakou konkrétní tvrdost bych si tedy měla koupit, když za zimu nejspíš víc jak 10 dnů na lyžích stát nebudu, možná spíš míň, střídám lyže s prknem. Jezdím od dětství, ale s delší pauzou. Ale chci se zlepšovat, na sporty jsem vcelku šikovná, takže věřím, že to půjde. Jsem vysoká, vážím necelých 70 kg (takže nejsem takové to padesátikilové tintítko). Hmm?
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod tuso » sob led 17, 2009 22:14

Majcolo píše:Tuso nevies ci su KOHLA pasy dobre? Maju ich za podozrivo dobru cenu, su mix 70 na 30 moher syntetika.


Pomer dobrý, značka tiež. Skúsenosti nemám, ale ak sú za dobrú cenu tak ich ber. Aj tak je to spotrebák.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Lyžáky

Příspěvekod Majcolo » ned led 18, 2009 12:55

Poviem ti asi tolko, ked si kupis tvrde topanky a chces sa do buducnosti zlepsovat a si koli tomu shocpna nieco obedtovat je to urcite lepsie ako kupit make a po dvoch sezonach ich predavat s vyraznou stratou. To je moj nazor.
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » ned led 18, 2009 14:38

Tak jsem konečně obula mé staré Salomonky a vyzjistila, že flexe je u nich nastavitelná odhadem 50-85. No, to jsem si s tim vybíráním pomohla :-)

Ještě malej OT - když je údaj lyže 100/63/89 - co to o té lyži říká? Díky
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod Peta » ned led 18, 2009 14:59

šířka lyže ve špičce, pod vázáním v nejužším bodě a na patě. Spolu s délkou lyže to vypovídá o radiusu lyže, tzn. jaký oblouk se s nima v ideálním případě dá udělat.
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » ned led 18, 2009 15:35

Peta píše:šířka lyže ve špičce, pod vázáním v nejužším bodě a na patě. Spolu s délkou lyže to vypovídá o radiusu lyže, tzn. jaký oblouk se s nima v ideálním případě dá udělat.


Děkuji. A když má lyže takovéhle parametry, jaká tedy je? (Ale nevím, z jak dlouhé lyže tuhle míru brali, moje mají 167 a ve špičce asi 9,5 cm )
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod Peta » ned led 18, 2009 15:45

Takhle úzký se dnes dělají jen juniorský. Kdyby jsi znala název lyže, bylo by to daleko snažší.
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » ned led 18, 2009 15:55

Jsou to starší lyže, Salomon Axendo 9. Prý v roce 1996 5. nejlepší lyže v Kanadě :lol:
Mam je doma a přemýšlím, co s nimi. Nikdy jsem na nich moc nejezdila, tak by mě zajímalo, na co jsou podle čísílek vhodné.
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod Peta » ned led 18, 2009 16:05

Až takhle starý...možná to budou nějaký obřačky. Pokud jsou delší, půjde s nima dlouhý oblouk. Jsou úzký, takže s nima lehce přejdeš z oblouku do oblouku. V hlubokým sněhu se s nima moc dobře nepojede
A co takhle rovnou nový lyže? (event. jetý z bazaru nebo z půjčovny)
Nový lyže mají daleko lepší jízdní vlastnosti než starší.
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Lyžáky

Příspěvekod Majcolo » ned led 18, 2009 17:40

Skor sa pozri aky maju radius, cim mensi tym tocivejsia lyza a naopak cim vacsi tym dlhsi obluk.
Majcolo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: úte dub 17, 2007 12:52

Re: Lyžáky

Příspěvekod Kometa » ned led 18, 2009 18:18

Bohužel na nich žádný údaj o radiusu není. Z těch čísel co jsem tu napsala dřív se to nedá vypočítat?

Já na těch lyžích nejezdím, půjčuju si z půjčovny, hlavně teda proto, že jsou ošklivý z vrchu :oops: ale skluznice maj pěkný. Tak si říkám, že bych je nechala naservisovat a projela, alespoň ze zvědavosti. Je jasný, že vyhovovat mi asi nebudou, mam radši menší obloučky.

Ale letos si kupuju botky, lyže budou až napřesrok :roll:
Kometa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte bře 7, 2006 15:55
Bydliště: pupek zeměkoule

Re: Lyžáky

Příspěvekod Peta » ned led 18, 2009 18:33

šlo by to vypočítat, ale je potřeba ještě znát délku lyže...
Uživatelský avatar
Peta
účastník
účastník
 
Příspěvky: 225
Registrován: ned kvě 18, 2008 12:51
Bydliště: Vrchlabí/Liberec

Re: Lyžáky

Příspěvekod Rasty » pon zář 11, 2017 18:36

Já hledám lyžáky pro sebe i děti, chceme se letos učit jezdit na lyžích, je tu nějaký zkušený lyžař? Který by nám poradil?
Rasty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 11, 2017 18:35

Re: Lyžáky

Příspěvekod Rasty » pát zář 15, 2017 9:44

A kam je podle Vás nejlepší pro ně zajít?
Rasty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 11, 2017 18:35

Re: Lyžáky

Příspěvekod grco » pát zář 15, 2017 10:55

A kde zijes?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Lyžáky

Příspěvekod Hafi » sob led 29, 2022 16:38

Pro soukromé použití mám snowboard. Občas vyrazím na skialpy. No málokdy, ale rád bych tak aspoň na jeden prodloužený víkend za zimu. Tedy si je občas půjčuju. Kupovat je drahý a nemám, kde to skladovat. A mám malý děti, který se učej na lyžích a potřebuju se tak nějak motat na sjezdovce kolem nich, což na prkně jde blbě. Tedy opět půjčovna.
Napadlo mi mírně snížit náklady na půjčování, zjednodušit zkoušení a zvýšit pohodlí tak, že si koupím skialp boty - k obému použití. A jelikož jsem vyzkoušel obojí a techový vázání je oproti rámovými příjemnější, lehčí, tak jsem zvažoval to. Ovšem dnes mi v Hudy vyvedli z omylu, neb lyžáky na pinové vázíání jsou nekompatibilní se sjezdovým vázáním. Až na nějaké výjimky s nějakým gripemwalkem na podrážce, které ale taky vyžadují specifické sjezdové vázání, což je v kombinaci s půjčovnou nešikovné.

1) je tomu tak, nebo Hudy prodavač informoval jen v rámci své nabídky?
2) když si koupím skialp botu na rámové vázání, tak mě žádnný chyták nečeká?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Lyžáky

Příspěvekod pavproch » sob led 29, 2022 18:03

Už mnoho let mám Garmont Radium (skialpo bota TLT = na skialpo mám vázání Dynafit Tech), které zároveň používám i na sjezdové lyžování a absolutně bez problémů se bota vleze i do Marker Squire.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Lyžáky

Příspěvekod Hafi » sob led 29, 2022 22:57

Tak jsem zjistil, že už to tu samozřejmě bylo řešeno. A ne jednou.

Takže už jsem aspoň dohledal, že když jdou do rámovýho skialp vázání není dostatečné, a hledám že boty kompatibilní s ISO 5355, což se často řeší výměnnou podrážkou, neb 5355 je z definice rovná, což je na skialp blbý.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Předchozí

Zpět na Bílé zboží