BC běžky / Back Country běžky

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod aksam » čtv lis 28, 2019 8:00

sobb......skluzné části lyží normálně navoskovat bezfluorovým parafínem a pěkně zažehlit, to už můžete udělat teď doma, skluznice Vám poděkuje nevysušuje se a lyže mnohem lépe fungují. Na šupiny jsou proti námrazové spreje. Na pásy použít impregnaci nebo vosk případně i oboje...Na pulk mně zrovna nic nenapadá...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod sobb » čtv lis 28, 2019 16:27

jj, lyže před uložením na léto takhle ošetřujeme pokaždé
takže asi jedině nějaký ten sprej, pokud jednodušší řešení není
po něčem kouknu, díky za rady
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod sobb » úte led 21, 2020 13:23

aksam píše:Na pulk mně zrovna nic nenapadá...
Jsem se ptala přímo výrobce (řešili jsme něco jiného, ale vzpomněla jsem si i na toto) - a prý mám i Paljakku klidně napatlat glajdrem :) Tak to v případě setkání s lepičákem zkusíme.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod aksam » ned zář 11, 2022 11:58

Pokud má někdo cestu přes Lublaň tak v obchodním centru BTC, v podnikové prodejně Alpiny mají vázání Rottefella Xplore za 100 euro a kombinaci boty +vázání za 300.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod oodoow » ned zář 11, 2022 13:18

To už měli dlouho ve Slovinsku na eshopu, jen posílají pouze na balkán, jinak bych to snad i koupil :-)
Koupils? By mě zajímaly zkušenosti.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod aksam » pon zář 12, 2022 8:52

Věděl jsem taky o eshopu, byla cesta kolem tak jsem vázání vzal, boty potřebuji od Alpiny 48, neměli, když někde narazím na Alfy za dobrou cenu vezmu ty, ale letošní sezónu moc nepočítám, že vyzkouším, dával bych to na nové lyže a ty zatím nemám:), zatím zůstávám u nnn bc a chili na to mám Alico ski march.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod aksam » čtv bře 2, 2023 9:10

Kdyby někdo sháněl lyže...dávám odkaz na inzerát na bazoši, výprodej pokladů z půdy jičínské Sagity :), sám už jeden pár taky mám, o víkendu vyzkouším...
https://sport.bazos.cz/inzerat/16475970 ... ountry.php
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod aksam » čtv zář 21, 2023 18:00

Sporten bude mít novinku od října by měla být v obchodech... Sporten Wanderer 83-61-72 se skinem nebo lisovaným protismykem, dalo by se říci nástupce Sporten Expedition (90-70-80)
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod Zdéňa » pát pro 15, 2023 16:38

Nemáte někdo zkušenosti s OAC Skinbased xcd bc 160? Moje představa: do Brd, na Šumavu. Prostě do menších kopců místo sněžnic.
Možná je to kravina, ale přijde mi to do hlubšího sněhu jako celkem rozumný kompromis.
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod oodoow » pát pro 15, 2023 19:16

Viděl jsem s tím lidi na Vysoké Holi v Jeseníkách, asi to tam nědke půjčují. V mírném terénu určitě rychlejší než sněžnice, ale co není rychlejší než "slowshoes", že jo. :)
V těžším terénu anebo na tvrdším sněhu se použitelnost dost sníží.

Oproti klasickým BC běžkám budeš pomalejší, bude to míň ovladatelné ve sjezdu, ale zas výhoda, že do toho můžeš dát normální botu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod lojzmen » pát pro 15, 2023 20:45

Sporten

Ve skalních dobách se to řešilo s lehkými dětskými lyžemi a vázáním typu Kandahár či řemínky
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod mike » pát pro 15, 2023 21:44

Protestuju, aby tomuhle nekdo rikal sněžnice nové generace #-o [-( Vzdyt to se sneznicema nema nic spolecneho, detske lyzicky s mizernym vazanim za nesmyslnou cenu. TVL, to jsem si myslel, ze sneznice jsou drahe...

Docela bych chtel videt, jak s timhle nekde sjede (a prezije) me oblibene sneznicove tereny. Treba 40 stupnovy svah bukovym lesem mezi skalama bud na tvrdem firnu nebo naopak v mekkem hlukokem snehu plnem vetvi a sutru :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod Zdéňa » sob pro 16, 2023 8:05

Jo tohle fakt nejsou sněžnice, marketingové oddělení se zase vyřádilo #-o , ale jsou takhle označovány všude možně, v Decathlonu např. hybridní sněžnice.

Nesjede. Tohle je na úplně jiný typ terénu. Původem z Finska, takže žádná velká převýšení, plno sněhu a málo vyšlapaných tras. U nás si to dokážu právě představit v Brdech, které mám za barákem. Otázka je, kolik dnů v roce to tam člověk využije #-o

Na ten tvůj terén jsou sněžnice nejlepší, případně se můžeš přeučit na klasické skialpy :twisted:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod mike » sob pro 16, 2023 17:05

Ja proti tem lyzickam nic nemam, jen at jim nerikaji sneznice. Opet navrhuju trest smrti za marketing :twisted:

Sve pouziti urcite maji, Brdy, Krusne hory, ale i Jizerky nahore by sly. Ovsem jak se pak dostat dolu zivy, ze ;-)

Skialpy pro mne nejsou. Lyze mam spojene s vysokyma rychlostma a nejake placateni se mimo sjezdovky mne nikdy nebavilo. Zrovna ty sjezdy strmym lesem by byl spis boj o zivot. Zato na sneznicich je to cista zabava :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod Zdéňa » ned pro 17, 2023 6:48

Ani nevíš jak moc ti rozumím. Zkoušel jsem skialpy na Šumavě tak 10 let zpět a jakákoli cesta dolů byla pro mě o hubu. Nemyslím, že jsme špatný lyžař, ale v lese v hlubším sněhu to fakt stálo za prd. Pak jsem si koupil sněžnice a sic času je málo, ale aspoň párkrát za zimu je použiji. Bohužel do Brd je to fakt nepraktické, tolik sněhu tu na ně je tak 2-3x za 10 let..
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1487
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: BC běžky / Back Country běžky

Příspěvekod oodoow » ned pro 17, 2023 13:55

Ono umět jezdit na sjezdovce a v prašanu je úplně jiná dovednost. Přítelkyně umí na sjezdovce ale v měkkém sněhu je ztracená.
Právě když je málo sněhu, tj. jen někde závěje, tak jsou sněžnice mnohem praktičtější než skialpy nebo než ty tlustý krátký lyže se skinama.

To je, pokud chceš ty OAC Skinbased xcd bc 160 do Brd, ale zároveň ti do Brd přijdou sněžnice nepraktické kvůli nedostatku sněhu, tak to moc nedává smysl. :-k
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na Bílé zboží