Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod Pavelsni » sob úno 20, 2021 12:17

Nemáte nějaký tip,kde by to ještě mohlo být v pondělí/úterý na sněžnice? Sever,západ,jih Čech.
Podle všeho to zatím vypadá spíš na jaro a první cyklovyjížďku... *
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob úno 20, 2021 17:28

Jizerky, Krkonose. Je uplne normalni, ze dole je jaro a nahore na sneznice. Naposled jsem tam jezdival prvni vikend v dubnu.

Akorat se dobre koukni na predpoved (CHMU). Ja tam ted nejedu, protoze tam ma byt silny vitr. Prave jenom tam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » ned úno 21, 2021 10:23

Jo jen nezapomenout, ze do pulky Krkonos se na vylet nesmi :) Respektive do te pulky se nejak dopravit.
Snihu bude v obou sneznicove, ale pri techto teplotach se to bude asi taky slusne lepit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod Pavelsni » stř úno 24, 2021 10:07

Tak jsem byl z pondělka na úterý na Šumavě, hřebenovka přes Plechý a Třístoličník. Na sněžnice to bylo cca od 1050 m n.m., nahoře sněhu dost. Jak to taje a sedá, tak byl tvrdší, borci na skialpech se trochu trápili. Počasí jarní, i v noci na vrcholu Plechého bylo hodně nad nulou.
Zkoušel jsem sněžnice z Lidlu, asi je budu reklamovat. Přední upevnění boty se u jedné se povolovalo a špička se prošlapávala až do pravého úhlu, zpátky šla blbě, takže jsem co chvíli zakopával. Dvě Rakušanky jsem musel docela pobavit :)
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » pát dub 30, 2021 17:51

Nevíte náhodou prosím někdo, kdo má v ČR zastoupení sněžnic TSL, nebo kde by se daly sehnat náhradní díly?
U 325 se mi úplně rozletěly plastové špičky vázání. Vystárnul plast a ta dřív skoro gumová věc se tříští a láme...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát dub 30, 2021 19:28

Po kolika letech asi?

V nejhorsim vyrobce, tam jsem kdysi uspel ja s hrazdickama. Nekde jsem videl katalog s nahradnimi dily, normalne to prodavaji. Distributora pro CR nevim, menil se. Mam pocit, ze to tu kdysi padlo, zkus pohledat. Nebo se muzes zeptat vyrobce, prestoze zabozrouti, nemaji problem s maily v anglictine :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pát dub 30, 2021 23:22

Celkem nedávno jsem někde zachytila, že je dovozcem Summit Trade. Akorát na jejich nových stránkách nic takového nevidím (v archivu od strejdy Gůgla to ale vypadlo). Jestli někdo neporadí něco aktuálnějšího, tak se kdyžtak zkus zeptat u nich.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » ned kvě 2, 2021 6:49

Sněžnice jsou výroby 8/2010
Přílohy
IMG_20210430_160438.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » ned kvě 2, 2021 17:43

Hmm, nic moc. Moje TSL 438 jsou priblizne stejne stare a zatim nic podobneho nepozoruju, snad to vydrzi.

Nebyly tam nejake vnejsi okolnosti, ktere starnuti pomohly? Treba garaz s vypary, skladovani na slunci a tak :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pon kvě 3, 2021 9:40

sobb píše:Celkem nedávno jsem někde zachytila, že je dovozcem Summit Trade
U Hudy jsem to taky zahledl, ze radili nekomu s necim se obratit na dovozce ST.

Ale pokud jsou to opravdu oni, tak doporucuji si radeji vse, co se mailem napise smerem k nim overit telefonicky jestli se na necem dela. Vypada, ze moc na maily na nereaguji.
Jsem se je ptal, jestli jsou schopni dodat nahradni prezku na batoh (praskla prezka na prsnim popruhu) Ortovox, psal jsem 8.2. Prvni reakce na tento mail byl v patek 30. 4., ze pry jsem od nich chtel prezku. Tak jsem jim rekl, ze vzhledem k tomu, ze na muj mail nijak nereagovali, jsem napsal primo do Ortovoxu a asi do tydne jsem mel doma prezku (a ze jsem jim tam napsal, ze jsem se ptal dovozce), tak reakce na druhe strane byla cca "tak, no, budeme mit jednu prezku ve firme, kdyby neco"...

Pokud to i se sneznicema pujde podobne, tak bych se taky radeji obratil primo na vyrobce. I kdyz u sneznic ted uz asi je trochu casu :-), batoh se nosi furt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » stř kvě 5, 2021 17:11

@ mike

Nee.
Slunce nižádné a výpary nejvejš z Dudyho.
Sněžnice bydlely v úložňáku pod postelí...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř kvě 5, 2021 17:20

Kyseliny z dudyho by to celkem vysvetlovaly :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » stř kvě 5, 2021 22:17

apuka píše:Vypada, ze moc na maily na nereaguji.
Já jim před pár lety psala jakožto dovozci kvůli nafouknutýmu pytlíku Voyageru a reagovali rychle a vstřícně. Pravda, mnohé se od té doby mohlo změnit, či jsem jen já tehdy měla štěstí, či Ty smůlu.

Dudy by to každopádně mohl teď otestovat. A aspoň se dozvíme, jestli jsou opravdu dovozci.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 16:26

Rád bych sněžnice zkusil, prej to je celkem makačka, takže bych se u toho mohl zahřát..
Mám však jeden problém - existují sněžnice, který lze použít s normálními botami, ne s pohorami? Pohory a moje nohy si nerozumí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sněžnice

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 9, 2021 16:34

reseni by mohlo byt pod vazani dat nejaky zpevneni, at to nemacka botu. mela sem to jako zalozni variantu treba navlek z tvrdsiho koberce nebo neceho co se uplne nepromackne jen pod prostor prezky.

edit
dekac ma jen s takovou mekkou prezkou https://www.decathlon.cz/p/sneznice-s-m ... ?mc=961886 a s obrazkem na "mekcich" botach, tohle vazani by teniskam vadit nemuselo

ale co mam treba na tls tu dokinu na spicku boty to by podle me pohodlny nebylo a mohlo by tlacit nebo nedrzet botu
Naposledy upravil Mawenzi dne čtv pro 9, 2021 18:38, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sněžnice

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 16:40

Neexistuje přímo model uzpůsobenej k nošení s normálními botami?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sněžnice

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 9, 2021 16:48

podle me neexistuje neco jako "normalni" bota, protoze to by vsechny ostatni byly nenormalni.

myslis, ze pro lidi co chodi na sneznicich ci zijou ve sneznicovym terenu je "normalni" bota teniska? myslim, ze neni. a pro lidi z mesta je normalni bota zas polobotka. podle me tenisky sou cokoli, jen ne neco co by sneslo oznaceni "normalni" bota.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » čtv pro 9, 2021 16:48

V podstatě veškeré sněžnice je možné používat s normálníma botama.
Akorát v podstatě u veškerých sněžnic bude v keckách tlačit vázací systém.
Chodil jsem na sněžnicích celý den v Lowa Ferrox, v kterých sem řídil cestou na výlet, zatímco pohory bydlely doma u topení...
Ale v principu je to asi takové přání, jako mačky na sandály...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » čtv pro 9, 2021 16:50

Mawenzi píše:...tenisky sou cokoli, jen ne neco co by sneslo oznaceni "normalni" bota.

Tenisky jsou na tenis...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 17:00

@Mawe: mám na mysli nízký trekovky, ne tenisky ;)

dudy píše:v principu je to asi takové přání, jako mačky na sandály...

Ano toho jsem si vědom, ale v tomto nemám přehled a tak jsem si říkal, že třeba někdo vyrobil nějaký s nějakým vázáním, který je udělaný tak, že to s trekovkama netlačí. Jak by takový sněžnice měly vypadat a zda je to vůbec možný netuším. Hodně věcí se vyvíjí, tak mě napadlo, zda existují sněžnice, který lze úplně v pohodě nosit s nízkými trekovkami. Pokud neexistují, sněžnice holt nevyzkouším.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 9, 2021 17:30

Proc by to delal? Na sneznicich se chodi po snehu a kdo by chodil po snehu v teniskach? (jak tak koukam z okna, tak asi za chvili ja, ale to je neco jineho :twisted:) Proste se pocita s nejakyma zimnima botama. Na zkousku by to asi slo, nebude to moc pohodlne, ale vylozene nepohodlne by taky nemuselo. Zalezi ovsem na konkretnim vazani.

U mych TSL 438 by to jit mohlo. Bota stoji na pevne lyzicce. Vepredu je spicka, do ktere bota zapadne a staci ji utahnout tak, aby nelitala do stran tj. nejsou tam reminky, ktere by ji stahovaly. Zezadu dorazis patu tak akorat, aby se bota neposouvala, jsou tam zoubky, takze na botu netlaci. A pak si das reminek okolo kotniku a pritahnes racnou. Takze by to vlastne melo v pohode fungovat. Jediny problem vidim v ohebnosti boty, mohla by se zvedat pata, ale cela lyzicka se volne hybe okolo osy ve spicce, takze by nemusela mit duvod. A taky to podrzi ten reminek okolo kotniku. Teda, jeste by se mohlo stat, ze bude bota moc uzka a ve spicce a/nebo pate bude litat do stran. Muselo by se vyzkouset, podle mne to za pokus stoji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 17:44

mike píše:pak si das reminek okolo kotniku

Aha, tak nic no, cokoliv okolo kotníku nesnesu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » čtv pro 9, 2021 18:04

@etheric:
Problém je spíš v tom, že sněžnice jsou děsně široký. Tím pádem pokud stoupneš na křivej terén, je tam velká páka, kterou ti musí bota udržet. V měkkém sněhu je to v pohodě, tam budeš mít sněžnici víceméně vodorovně, ale traverzovat třeba urolbovanou sjezdovku už bude v nízkých botech dost opruz. ( Jako že ještě větší opruz než chodit ve sněžnicích obecně. )

Můžeš zkusit něco takového minimálně s tím bude sranda, jak budeš házet držky. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 9, 2021 18:15

Etheric píše:Aha, tak nic no, cokoliv okolo kotníku nesnesu.

:roll: je to pres kalhoty. No tak holt jine vazani, myslim, ze ne vsechny to takhle maji. Akorat pak zas budou reminky okolo spicky a ty budou mekkou botu stahovat. Coz v zime neni vubec dobre.

oodoow píše:Tím pádem pokud stoupneš na křivej terén, je tam velká páka, kterou ti musí bota udržet.

Proc? Bota zustane ve vazani a ohne se noha v kotniku. Jako jo, opruz to bude, tady jsou pevne boty jednoznacne lepsi. Kdyz uz to uznavas i ty, ale chapu, ze pro tebe je to dalsi argument proti sneznicim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » čtv pro 9, 2021 18:31

Etheric píše:Aha, tak nic no, cokoliv okolo kotníku nesnesu.
Uz Ti toho dost napsali a sam jsi zjistil jednu nevyhodu.

Jednu vec si ale uvedom, ze je dulezita u sneznic - neexistuji (rozumne!) sneznice, resp. vazani, kde bys mohl mit jakkoli volny pohyb nohy v kotniku nebo by se Ti noha mohla ohybat na podrazce. Uz z principu (to uz psali) - potrebujes ty sneznica ovladat a k tomu musis mit pomerne pevne uchyceni. Jinak by ses natrapil vice nez je zdravo, navic bys docela riskoval i zraneni. Takze - co si pamatuji jsi psal, ze potrebujes mit volny pohyb kotniku a taky nohy - pro Tebe by to bylo vzdy dost utrpeni.

Ale mozna by Tobe mohlo (krome tech lyzosneznic, najde se jich vice, napr. i u Decathlonu, i takove, ktere muzes pouzit s nizkymi trekovkama) vyhovovat neco takoveho. Ty maji uchyceni sice na tri pasky na suchac, ale vypada, ze by se mohl ten vzadu dat i na nizkou trekovku. Navic nemas pod botou zadnou pevnou desku a cela sneznice se dokaze rel. dost ohybat.
Nevyhodou ale je, ze to bude spise na jen mirne zvlnenou krajinu, jednoduchy teren a oproti beznym sneznicim se budes s nim asi i vice propadavat - ale furt to bude oproti beznym botam nebe a dudy. Myslim si, ze by ses zahrat v nich klidne mohl, hlavne na zacatku, kym si zvyknes na to, ze i v takovychto "senzicich" se chodi jinak nez bez nich a ze mas na nohou nejakou pridanou vahu. (Kdyby se TI to nedarilo, sezen si zavazi a dej si je nekam co nejnize na nohu :lol:.)

Vazne si myslim, ze by pro Tebe mohly znamenat jakysi vstup do zimni turistiky i za vyssi snehove vrstvy. Taky bys mohl zjistit, nakolik dokazes snaset ty umezeni (i tyto budou omezovat hybnost nohy i kdyz nesrovnatelne min nez bezne sneznice). Ani nejsou tak druhe, ze by se to nedalo koupit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 18:38

mike píše:Akorat pak zas budou reminky okolo spicky a ty budou mekkou botu stahovat. Coz v zime neni vubec dobre.

Jo, to asi bude mnohem horší, než řemínek okolo kotníku. Každopádně se sněžnice daj půjčit, dokonce myslím i u nás, jen nevím, jaký maj a nemaj. Určitě bych nekupoval, ale půjčil si je. Kupovat až potom, pokud vše bude ok.
Nebo varianta B - dojít do přírody v nízkých trekovkách, tam nazout pevný boty z batohu a cestou zpět opačně. Jak jsem sledoval chůzi ve sněžnicích, nemusely by mi tady ty pevný boty vadit. Ovšem jen a pouze na těch sněžnicích, dojít bych k lesu musel v nízkých botách.
U nás už by se na ty sněžnice dalo :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 9, 2021 18:41

Domluv se s Mawenzi, ta myslim 438 ma. Ciste na vyzkouseni a uvidis sam.

apuka píše:neco takoveho

To vypada "pohodlne" asi jako croksy a kdyz koukam na ten spodek, tak i v jen lehce namrzlem terenu nebo firnu to bude o hubu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » čtv pro 9, 2021 18:49

mike píše:Bota zustane ve vazani a ohne se noha v kotniku.

No to nevím teda kolik metrů bys s takhle zlomeným kotníkem ušel. Krom toho tě bude do kotníku tlačit to vázání, takže to bude dost bolestivé.
mike píše:Kdyz uz to uznavas i ty, ale chapu, ze pro tebe je to dalsi argument proti sneznicim

Argument je hlavně ten, že je to děsně neefektivní pohyb po sněhu, když si můžu užívat klouzání, nebudu ťapat jak trubka. :roll:
Dnes už to ví i malé děti. :wink:
Přílohy
2IMG_20211204_104736 (2).jpg
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 9, 2021 18:50

jj, klidne pujcim ale tak osobni predani brno, coz je asi nerealny

oodoow
to je skvely! je fakt, ze mam lyze zakazany uz tak 15 let, a predtim sem na nich nidky nestala ale ty bezky to me mrzi furt, na tom se taky z kopce dobre jede :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 9, 2021 18:57

oodoow píše:No to nevím teda kolik metrů bys s takhle zlomeným kotníkem ušel.

Se zlomenym kotnikem jsem sveho casu usel pres 3 km ve vysokohorskem terenu :twisted: Za 9 hodin.

Realne ti v tomhle pohorka zas tak moc nepomuze, taky uhne a kotnik se vytoci do strany. Traverzy na tvrdem snehu nejsou na sneznicich nic prijemneho. Teniska zase neudrzi chodilo rovne, takze kotnik se nezlomi. Neprijemne to samozrejme bude, holt by si musel lip vybirat cestu.

oodoow píše:Argument je hlavně ten, že je to děsně neefektivní pohyb po sněhu, když si můžu užívat klouzání, nebudu ťapat jak trubka.

To je podobny argument jako nebudu chodit jako trubka, kdyz si muzu uzit jizdu autem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží