Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » úte led 12, 2021 19:33

Kosa tam bude slušná no, zvlášť pokud bude jasno a bude svítit měsíc. Chce to aspoň vychytat den s minimem větru.
Pokud chceš mít jistotu, tak to chce dojet dřív a po déváté být už v lesích. Ráno tam asi nikdo hlídkovat nebude.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 19:42

Jo, musela by byt fakt dobra predpoved. Jit pres Hejnice bych se asi trochu bal, ale v Bilem Potoce chcipnul pes a je to par set metru, to by museli cekat primo na nadrazi. Jinak by se dalo dojet uz o dve hodiny driv.

Coz mi pripomina, ze bych mel jit ven, jinak vecerku zas nestihnu :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv led 21, 2021 23:52

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pát led 22, 2021 0:10

Jsem vůbec netušila, že TSL vyrábí v Annecy. Jsem se tam mohla stavit pro náhradní hrazdičky :)
V článku použili Annency, by mě zajímalo, jestli je za tím počeštění, chyba nebo ještě něco jiného.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 0:29

Tys tam byla a nestavila ses pro nove hrazdicky? #-o :D

Typicka "novinarina", nic vic bych za tim nehledal. Annecy to je skoro jako Nancy, takze Annency ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod sobb » pát led 22, 2021 0:56

Byla, naposled předloni. Neinformuješ, mě to vůbec nenapadlo, že jsou odtama :wink: #-o
Holt musím spolíhat na to, že hraždičky lámat nebudu, páč jsem "lehká děva" :twisted: (a vůbec raději nepátrám po tom, jaký je mužský ekvivalent :) )

To je možný. I když ty počeštěnosti jsou někdy taky podivuhodný.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát led 22, 2021 1:40

Copak jsi mne informovala, ze tam jedes nebo jsi byla? #-o (navic jsem dodnes netusil, kde vyrabeji :twisted: )

Muzsky ekvivalent? Gigolo? :-k :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod AnkaF » pon úno 8, 2021 15:08

Ahoj!
Jsem tu nová a prosím o radu s výběrem sněžnic. Hledám něco levnějšího na příležitostné procházky a lehčí turistiku v Beskydech a Jeseníkách (do max. 20 km/den), mám 155 cm a 57 kg.
Myslíte, že jsou použitelné sněžnice z Army shopu?
https://www.army-shop.cz/produkty/obuv- ... ZBEALw_wcB

Moc děkuji za jakoukoliv radu! :-)
AnkaF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 8, 2021 14:36

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 8, 2021 18:21

Poradim ti nekupovat nic v army shopech. Vojenske veci maji jine urceni a nic moc pomer cena/vykon, ac na prvni pohled muzou vypadat levne. Ony teda puvodne levne jsou, je to spotrebni zbozi pro armadu, ale ty army shopy to prodavaji s prirazkou (nejspis obrovskou) proti puvodni cene.

Dobre zkusenosti na zacatek jsou kupodivu se sneznicema z Lidlu. Uz je to par let, nevim, jak jsou na tom ted.

20 km za den na sneznicich neni lehka prochazka, ale slusna tura i v nejlepsich podminkach a v nejhorsich (hodne cestveho snehu) velmi az extremne narocna. Zazil jsem v Jizerkach tury, kdy jsem se na 20 km vyridil vic, nez na 50 km bez snehu v pohorkach po kopeckach.

Na zacatek doporucuju sneznice nekupovat, ale pujcovat si je (v pujcovnach). Ruzne, at si vyzkousis, jestli te to vubec bude bavit a to nejvic sedi. Sneznice se velmi lisi a dost zalezi i na detailech (vazani, vyska hrazdicky, hroty, gripy apod). Kdyz te to chytne, tak si mozna budes chtit koupit lepsi a drazsi, vyplati se to. Ale jen tomu, kdo na nich opravdu chodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pon úno 8, 2021 20:11

Ty Lidl sneznice uz asi nikdy nebudou, respektive pred nejakym rokem meli jine, ve stylu celoplastovych MSR.
Myslim, ze jejich chyba, kor letos by sli na dracku :)
Krom co pise Mike, ty z armyshopu, tezko rici jak dobre maji vazani, ono je to an sneznicich hodne podstatne, na druhou stranu vypada hodne podbne co maji ty Lidl sneznice, a taky se dalo.
Ja myslim, ze by poslouzili, ale nemaji v ramu zadne hroty ci aspon zuby. Na ledove plotne muzou byt celkem nezepecne, ale plati to spis o vetsich kopcich.
Jak bylo receno, sneznic maji tu vekou vyhodu, ze se daji pujcit. Pokud ej to aspon torchu dostupne, na jednu sezonu je to nejspis nejlevnejsi reseni a pak se clovek nebude bat do nich dat od tritisic vys.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte úno 9, 2021 8:44

Lidl sneznice mozna budou - jenze za soucasne situace si je asi nenechali udelat, resp. alespon do CR dovest. V ramci akci to na prodejnach prodavat nesmi a asi jeste dlouho nebudou smet.

Ani ty novejsi nevypadaly uplne spatne. Ano, byly to "kopie" nejakych jinych MSR nez ty puvodni, ale si myslim, ze prave na popisovane uceli, co se ted ptalo by byly akurat. Jen se do jejich vazani nevesly sirsi a vetsi boty.

Jeste me napadava zkusit nejake Decathlonacke vlastni, ale nikdy jsem je na nohou nemel. Kdyby byl Dekac otevreny, poslal bych tam, at se podiva, jeslti nahodou zase nemaji TSL-ka v polovicni sleve...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod AnkaF » úte úno 9, 2021 10:13

mike, apuka, scinkk, moc děkuju za všechny rady!
O sněžnicích z Lidlu vím, ale jsou bohužel vyprodané.

S těma kilometrama jsem to myslela jako maximální myslitelnou vzdálenost a kombinaci prošlapaných a neprošlapaných terénů. Nicméně díky za upozornění, i když jsem na už sněžnicích byla, člověk si někdy může v nadšení ukousnout větší kus chleba, než by mohl sníst.

Nejbližší půjčovnu sněžnic mám asi dvacet km od domu, takže půjčování je možné, ale není to moc pohodlné. Chtěla jsem taky využít aktuálního počasí, kdy po několika letech máme i "za humny" asi 30 cm sněhu ...

Na decathlon jsem se také dívala, ale nic jako poloviční sleva se samozřejmě nenabízí ...
AnkaF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 8, 2021 14:36

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte úno 9, 2021 10:52

AnkaF píše:Na decathlon jsem se také dívala, ale nic jako poloviční sleva se samozřejmě nenabízí ...
Na eshopu nikdy nebyly... ale na prodejnach, alespon v Ostrave uz nekolikrat. Coz je ted ale stejne passe, protoze ta cast sortimentu se nesmi primo v obchode nabizet.

Ale jak koukam, ted jsou sneznice skoro vsude uplne vyprodane... :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » úte úno 9, 2021 11:02

Pokud si uz an sneznicich byla, vis ze te to bavi a vyuzijes je i kdyby prilezitostne, tak bych se opravdu nebal si priplatit, ty sneznice se proste "nezkazi" a v nejhorsim je prodas (nebal bych se ani vetsi ztraty hodnoty pac je to univerzal kor kdyz si prave priplatis za znackove a osvedcene), v ramci sportu 3500+ neni takova palka.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod AnkaF » úte úno 9, 2021 11:38

Aha, to jsem nevěděla, že na prodejnách může mít Decathlon jiné ceny než na eshopu, i když letos je to stejně úplně jedno ...

apuka píše:Ale jak koukam, ted jsou sneznice skoro vsude uplne vyprodane... :((

- ano, teda aspoň v těch větších známějších obchodech
Naposledy upravil AnkaF dne úte úno 9, 2021 11:47, celkově upraveno 1
AnkaF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 8, 2021 14:36

Re: Sněžnice

Příspěvekod AnkaF » úte úno 9, 2021 11:41

scinkk píše:Pokud si uz an sneznicich byla, vis ze te to bavi a vyuzijes je i kdyby prilezitostne, tak bych se opravdu nebal si priplatit, ty sneznice se proste "nezkazi" a v nejhorsim je prodas (nebal bych se ani vetsi ztraty hodnoty pac je to univerzal kor kdyz si prave priplatis za znackove a osvedcene), v ramci sportu 3500+ neni takova palka.


No a co bys doporučil? Máš nějaký tip? Z těch levnějších (původní cena cca 3500) jsem našla např. https://www.insportline.cz/20510/snezni ... 0511#56880 - bohužel nejsou skladem ... :-(
AnkaF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 8, 2021 14:36

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 9, 2021 17:42

Ferrino bych nekupoval. Vsechno, co jsem od nich kdy mel, se driv nebo pozdeji rozpadlo. A to jsem bral jen jejich HighLab radu, ktera mela byt nejkvalitnejsi. Navic ty sneznice vypadaji divne nevyvazene.

Slusne sneznice za dobrou cenu se daji koupit ve vyprodejich, ktere byvaji nekdy k jaru. Ted je na to nejspis jeste brzo a navic neni vhodna doba, zajem je velky, tak proc by snizovali ceny. No a jinak sneznice proste nejsou levna vec a setrit se na nich moc nevyplati. Jestli chces neco rychle a levne, tak holt asi ty army kramy, ale asi to nebude nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod FrantaB » úte úno 9, 2021 18:40

Troufnu si tvrdit, že okolo a pod 3k pořizovací ceny není nic lepšího, než Voženílkův Sasquetch.
Ty dotazované mají tvarovou předlohu ve snežnicích, které používá US armáda )a už taky přechází na lepší :wink: ) a na tomhle je napsáno MilTec. Moje zatímní zkušenost s čímkoliv od MilTec vlastní i zprostředkovaná (co se ke mně dostalo, co jsem viděl, co jsem po prohlídce raději nekoupil) je taková, že jsou to tvarové modely spáchané z převážně mizerných materiálů. Ano, MilTec dodává armádě, vzorování je stejné-ale materiály někde úplně jinde. Funkčně rozdíl asi jako kvér a jeho airsoftový modýlek...
Už podle lesku (resp. matnosti) je drapák i podpatní hřeben z nějaké hlíny zmačkatelné v ruce a ne z něčeho pořádného (6060, 7075 apod.). Na tvrdém sněhu docela problém.

Edit:
Aby bylo jasno-s čímkoliv od MilTec. Hadry, opasky, boty, sumky... Cokoliv nové dodané na civilní trh. Ostatně spoustu těch věcí za podobnou cenu najdete na Ali/Banggod/whatever
Naposledy upravil FrantaB dne úte úno 9, 2021 19:17, celkově upraveno 2
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 9, 2021 18:50

Moment, Sasquetch je za 2.5 kKc? Pak neni co resit. Mel jsem za to, ze byval za dvojnasobek. Tohle je rozumna cena a sneznice to nejsou vubec spatne. Ve sve kategorii, samozrejme.

Teda, videl jsem na vlastni oci, jak praskla trubka tesne pred spojem vzadu, ale sneznice uz byly jete a kupovane z druhe ruky. U novych bych se toho bal rozhodne min, nez u tech army a i kdyby na to po letech doslo, tak uz bude mit AnkaF ohledne sneznic jasno a jestli se ji budou libit, tak koupi neco lepsiho (TSL 438 ;-)). A ne, tentokrat jsem to nebyl ja, kdo tu trubku zlomil :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod FrantaB » úte úno 9, 2021 19:08

Sasquetche v tom místě praskaly v prvních dvou generacích, kde byl ten koncový ohyb dost ostrý, fakt do vingle. Postupně je to udělané s rádiusem (r=40? odhadem tak). Pokud vím, snad už od třetí generace praskají už jen dost zřídka a chce to chodit/běhat s báglem po spádnici na tvrdším sněhu (takové ty kroky co jsou na povrchu 3-4 metry od sebe, mezi nimi občas díra od třímetrové hole) a mít zhruba metrák a víc, nebo je s podobnou váhou často trápit mezi větvemi pod sněhem. Kamarád má takhle nachozeno na 3 nebo 4 generaci asi 10k, vůbec se s tím nemaže, se zimním báglem bude mít 110-115 kilo, občas je mu jedno kam šlape-a no problem.
Současná pátá generace, která je i ve verzi s ráčnovým vázáním by neměla mít problém. A to ráčnové vázání je super, i když na botu pod 39 je skoro velké. A o dost míň ji odrbává než předchozí řemínky. Ano, TSL 438 jsou v lecčem lepší, na druhou stranu v měkkém nesou míň.

Edit:
u těch "army" bych tipoval, že přejít v nich parkoviště bude znamenat ohnuté zuby na drapáku a ometené zuby pod patou. Na tvrdé/ledové krustě (skleněné hory model Krkonoše minulý víkend, nebo loňská zima) se nechytí. Navíc je ten rám svařovaný a pokud po svaření a přebroušení svaru rám neprošel žíháním na uklidnění (což bych se za ty peníze spíš divil kdyby ano), tak to v něm dřív či později praskne.
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » úte úno 9, 2021 19:15

Pokud je vsude vyprodano, tak sezonni vyprodeje asi nejsou moc pravdepodobne, ale o to je pravdepodobnejsi, ze bude plno sneznic v bazarech :)
Sasquetch neznam, ale nekdo si je tu chvali, takze z tech dobrych asi nejlevnejsi.
No a pak nejake TSL 305, vsechny MSR jsou asi o dost drazsi, takze to uz pak rovnou TSL 438
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Sněžnice

Příspěvekod Lipon » úte úno 9, 2021 21:15

I ty 438 jsou téměř všude pryč, dnes jsem na to koukal. Na heurece jediný shop má (snad) skladem. Volal jsem tam, zítra budou ověřovat reálněbe skladu. Vodahory.cz že Vsetína.
Chtěl jsem si i půjčit na jarňáky, na střídání s běžkama. No chance. Občas na některý den uprostřed týdne k dispozici, jinak ne. Zas tak jsem tedy s úspěchem nepočítal.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod AnkaF » čtv úno 11, 2021 23:17

Ještě jednou díky za rady a komentáře. Podařilo se mi za levno koupit na vyzkoušení sněžnice z Lidlu, tak se po víkendu ozvu ;-)
AnkaF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 8, 2021 14:36

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv úno 11, 2021 23:20

Super. Ktere? Meli nekolik ruznych typu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » pát úno 12, 2021 10:57

Ty lepsi :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod Lipon » pát úno 12, 2021 15:24

tak vodahory.cz sice sněžnice poslali, akorát úplně jiné :axe:
obal sice je od 438, ale vevnitř byly 226 a na štítku, přidělaném na obalu je ještě rukou psaná poznámka "komise"
volal jsem tam, telefony nikdo nezvedá, tak jsem psal mail, uvidíme ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pát úno 12, 2021 17:12

Epic fail :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Sněžnice

Příspěvekod Lipon » pát úno 12, 2021 17:52

Už jsem byl natěšený, jak je o víkendu vyzkouším a prd
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod AnkaF » pon úno 15, 2021 0:00

Sněžnice vyzkoušeny v nenáročném terénu v údolí Řeky v Beskydech (cca 8 km, převýšení cca 350 m). Díky :-)
AnkaF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 8, 2021 14:36

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 15, 2021 18:45

mike 10.1.2021 píše:Chci pul metru na Lipske hore, sestup primo po hrane ploutve by fakt stal za to :)

Me prani se splnilo. Temer.

Hlasim prvosestup Lipske hory vychodnim svahem na sneznicich. Mozna i prvovystup, ale to nevim jiste. Dobre to bylo, obcas jsem jel s prachovou lavinkou. Polozil jsem to jen jednou. Svah opravdu stoji za to, jedina chyba byla, ze snih nemel zadny podklad. Takze jsem skrtal o kameny a vetve a celkem se bal, ze chytnu o nejaky kmen pod snehem a poletim. Kdyby si tohle sedlo a napadlo jeste jednou to same, tak by to bylo skvele, ale to se bojim, ze uz bych chtel moc.

Sestupy ze Solanske hory a Lhoty taky nebyly spatne, tam jsem si i omylem skocil mensi skalku. Akorat uz byly kratsi, jen nejakych 100 hm, zatimco LH ma 250.

Do Ceskeho Stredohori jezdim aspon 15 let a tohle bylo poprve, co se tam dalo na sneznicich. Nepotkal jsem zadne jine sneznicove stopy, jen od bezek a zoufalcu bez niceho.

Po trech letech opet na sneznicich, navic krasny den a jindy sneznicove nedostupna krajina. Super. Boli mne cely clovek :)

cs.jpg

lh2.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží