Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 20:40

Pul hodiny? :D Zkousel jsi proslap v nejakem poradnem svahu? Aspon 30 stupnu? Oblouk obcas udelam ;-) Ale proc, kdyz muzu primo dolu svahem, coz bych si na nicem jinem netroufnul. Hlavne ale casto chodim terenama, kde neni kde udelat oblouk, neni misto, na lyzich se tam proste nevejdes.

BTW, kdyz obcas nekde vidim sjizdeni prudkych zlebu stylem skok na jednu stranu, skok na druhou se smrti v ocich, tak sorry, ale to u mne neni zadna jizda. Radej bych to sel primo dolu na sneznicich. Na lyzich je fajn rychlost a odstrediva sila v obloukach behem plynule dlouhe jizdy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod oodoow » úte úno 13, 2018 21:37

@mike: Aha, takže ty vlastně rád sjíždíš a kvůli tomu si na sněžnicích vybíráš 60 stupňů sklony, kde to ujede i na sněžnicích s hroty dole. Jako já ti věřím, že to je dobrý pocit, že se sklouzneš, ale pak nechápu, proč sis nekoupil skialpy. Hledat na sněžnicích ty příkré terény, kde se pak na nich sklouzneš mi přijde takové to drbání se špatnou rukou za uchem, je tu na to skoro i smajlík. :(( Místo toho ses mohl klouzat na lyžích všude jinde a užil by sis toho klouzání mnohem více.
Jinak jak říká Ratel, není to o tom, jak moc drsný terén sejdeš, je to o tom pocitu z obloučků. Proč bych měl lozit někam, kde to třeba tak tak sjedu, ale neužiju si to. Krom toho, když už si vystoupám kopec, tak si to pak dolů chci užít pokud možno co nejvíce, tj. udělat co nejvíc obloučků a na takové obloučky jsou nejlepší mírné loučky. Tam ztrácíš těžce vyšlapanou výšku jen pomalu a přitom si to nejdéle užíváš. Prostě na sněžnicích oblouček neuděláš a telemarkový už vůbec ne, ale zase si tam můžeš dobře zadupat, to jo. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 21:58

Vzdyt to pisu, protoze bych se tam s lyzema nevesel. Ani s tema kratkyma. Jezdim do Jizerek, protoze to mam relativne blizko a tam potkam skialpnisty jednou za uhersky rok. Neni tam na to teren. Bud jsou svahy moc mirne, ale zato obcas pekne boulovate, takze by ses utahal nebo naopak moc strme a neprehledny teren. Na sneznice ideal, na skialpy tezky opruz.

oodoow píše:Aha, takže ty vlastně rád sjíždíš a kvůli tomu si na sněžnicích vybíráš 60 stupňů sklony, kde to ujede i na sněžnicích s hroty dole.

Takhle to uplne neni. Ze to trochu ujede je jen vedlejsi efekt, mne se spis libi ten sestup, je to jako do perin. Normalne totiz sestupy nesnasim a na sneznicich jsou fajn. Lyze jsou jiny sport. Tam mne bavila rychlost, jak jsem psal. Na sjezdovkach, 70 - 90 km/h a dole 180 tepu za minutu. Volne tereny jsem zkousel, ale nebylo to ono, tohle tam proste neudelas nebo jen vyjimecne.

oodoow píše:Jinak jak říká Ratel, není to o tom, jak moc drsný terén sejdeš, je to o tom pocitu z obloučků. Proč bych měl lozit někam, kde to třeba tak tak sjedu, ale neužiju si to

To jsem ovsem psal ja :P A presne o tom to je, obloucky si uziju na upravene sjezdovce ve velke rychlosti. Pomale obloucky mne nebavi.

oodoow píše:Krom toho, když už si vystoupám kopec, tak si to pak dolů chci užít pokud možno co nejvíce, tj. udělat co nejvíc obloučků a na takové obloučky jsou nejlepší mírné loučky.

No a to je presne to, co mne nebavi. Nejede to, taha se to, je to otravne a unavne. Na takovych louckach jsem jezdil v sesti letech, kdyz jsem se ucil lyzovat ;-)

oodoow píše:Prostě na sněžnicích oblouček neuděláš a telemarkový už vůbec ne, ale zase si tam můžeš dobře zadupat, to jo.

Bingo :twisted: Viz tady. Mne se proste to dupani na sneznicich libi i kdyz je to fyzicky znicujici :)

Hele, kazdy jsme jiny a kazdeho bavi neco jineho. To je naprosto v poradku a ja vam skialpy neberu. Jen si dovolim pripomenout, ze tohle vlakno je o sneznicich ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod FrantaKrajta » úte úno 13, 2018 23:22

Smarja, nechtel jsem tu svym mirne OT dotazem vyvolat konflikt mezi sneznicema a skialpama :( :oops:

Taky, kdyz jdu nekam na sneznicich, vetsinou je to prechod s baglem, coz u nas spis lesem a terenem, a uzivam si v idealnim pripade spis rozhledy nebo jen zasnezenou krajinu, nepotrebuju obloucky ke stesti :) (a v nekterych usecich napr. Rychlebek na uzke hranicni ceste ani nevim, kam bych oblouckoval ;) ) Sjizdet uzke kuloary take nemusim, takovy lyzar fakt nejsem. Spis mne zaujaly na prilezitostne pouziti, na nektere trasy, kde jdu po hrebeni, a zase si chci ulehcit treba ne zas tak dlouhy sestup do sedla pred dalsim kopcem.

No nic, zpatky ke sneznicim :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Sněžnice

Příspěvekod Tkuh » ned úno 18, 2018 18:38

Včera jsem byl poprvé v životě na sněžnicích, ale jen na chvíli. Musím říct, že je to zvláštní pohyb, ale v zásadě mě zaujal, jen nevím, jak moc se k němu dostanu #-o

Může mít vliv, že jsem měl sněžnice půjčené od známého, který je asi 2x těžší?

Mike - když ti tak nevyhovuje Student Agency zkoušel jsi hledat spojení s FlixBusem?
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 20, 2018 19:41

To uz mi predtim radil Hafi. Hledal, zadne lepsi neni, jsou jen horsi. Kdyz jedu v 9 z Cerneho Mostu, tak tam stoji Flixbus, co jede v 8:50. S nim bych nic neziskal, musel bych cekat na vlak o neco dyl. A jet z domu o bus driv, abych tam byl najisto. Logiku moc nechapu, mohli jet v 8 jako ten zruseny jancurak, ale oni musi jet skoro stejne #-o Zajimave je, ze ac je levnejsi, tak je poloprazdny, zatimco jancurak vedle narvany.

Tkuh píše:Může mít vliv, že jsem měl sněžnice půjčené od známého, který je asi 2x těžší?

Co tim myslis? Jaky vliv? Mozna je ma vetsi, nez bys mel ty, ale spis je to tak, ze tobe se pujde lip. Jestli teda nevazis 50 kilo, pak by ti stacily mensi. Co to presne bylo za sneznice?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » sob úno 24, 2018 19:19

Tak vcera mi obe sznenice taky zacaly skripat v ose, jelikoz to zacalo hned od zacatku, bylo to dost protivne, musim na priste maznout a priste to preventivne udelaj i v pulce sezony :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob úno 24, 2018 22:24

Rekl bych, ze to souvisi s teplotou. Jak jsem psal puvodne, teplotni roztaznost. Samozrejme jsem to namazat zapomnel, ale jak ted bylo trochu tepleji, tak to nevrzalo. Az tak od -5 nize.

Samozrejme jsem taky zapomnel koupit WD40, a tak jsem tam ted dal trochu olivoveho oleje 8-[ Zkusil jsem ho nejdriv dat ven, na balkone mam asi -4 a zustal tekuty. Pak do mrazaku a v -18 uz ztuhnul, ale snad to nebude vadit, i tak jeste trochu klouze. Uvidim zitra, nahore ma byt podle Meteoblue -15.

Rozjel se mi zip u obalu na TSL 438. Po tech letech uz ma asi narok... Zustal jen na jedne strane a sesadit to zpatky byl docela porod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Sněžnice

Příspěvekod zonn » sob úno 24, 2018 23:12

Jo, taky mi dneska zacaly v -7 vrzat panty u kufru auta, stacilo striknout WD 40
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2018 1:39

Olivovy olej zafungoval :) Zadne vrzani a to byla opravdu kosa, -10 az -15, prizemni teplota mohla byt i nizsi (na Jizerce -18 kdyz byl vzduch -15).

Akorat mne pro zmenu zlobilo vazani, leva spicka. Uz to delala minule, dneska jeste vic. Ke konci, povolovaly se bocni reminky a pak se spicka zasekla pod sneznici a vyletel jsem z ni. Furt jsem to nemohl srovnat a kdyz to udelala asi popate, tak jsem zarval neco sprosteho (jestli jste to nekdo slysel, tak se omlouvam, normalne to nemam ve zvyku ;-)), dorval reminky nadoraz a pak uz to kupodivy vydrzelo. Budu se na to muset kouknout nebo sneznice odepsat, ale rad bych na nich dochodil 1000 km, uz se blizim :)

Vrzal jen uslapany snih, strasne, kdyz jsem musel jit kousek po magistrale.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod scinkk » úte úno 27, 2018 8:54

Myslel jsem že by to tuhnutí olivace nemělo vadit, fungovat by měl i tak, možná i lépe pac z něho svým způsobem vznikne něco jako vazelína
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod Tkuh » úte úno 27, 2018 16:42

Mike - Mám půjčené (potencionálně i celkem dlouhodobě) TSL 810.

Mám cca 75 kg a majitel má skutečně minimálně 2x víc. Jde mi o to, že jsem dost klouzal, měl jsem dojem, že jsem asi úplně nedošlápl. Podobně jako, když má někdo příliš tvrdé běžky a prostě je neprošlápne.
Jinak v pátek jsem byl na sněžnicích podruhé. V Jizerkách jsem měl jít původně běžkovat, ale pak jsem změnil plán. A žádný zázrak to nebyl. Sněhu bylo dost málo a asi bych bez sněžnic nebyl výrazně pomalejší, místy spíše naopak. Kvůli běžkařům jsem totiž uhnul do lesa, kde jsem byl občas dost neohrabaný a pěkně je otloukl.
Takže do Jizerek příště radši na běžkách a na sněžnicích někam do větší "divočiny" :t:t
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 20:25

Sneznice se normalne neproslapuji, maji dosedat celou plochou. Kdo vi, jak tyhle vypadaji, co jsem nasel, tak jsou do 110 kilo a jestli ma majitel pres 150, tak uz z nich mohl nadelat kajaky :D Pak se nediv, ze klouzes.

Navic jde o nejnizsi model, ktery se uz nedela, a tak tezko muzes cekat zazraky. Tohle je tak mozna dobre na chozeni po louce v hlubsim snehu, na aktualni podminky (prasan na betonu) moc ne. Dobre sneznice vypadaji jinak, ale taky stoji vic, nez dvojnasobek. Tohle je proste pripad za malo penez malo muziky. Pujc si nejake lepsi a uvidis rozdil.

Ano, v aktualnich podminkach se da chodit i bez snezic, ale proc? Se sneznicema je to vyrazne lepsi, ja jsem se svyma TSL 438 velmi spokojen. Zrovna se docela uplatni gripy, zakousnou se a neuklouznes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod Tkuh » stř úno 28, 2018 13:51

Tak vypadají celkem neporušeně :D :D I když s tou váhou jsem to asi přehnal, ale 130+ jsem si jistý :D

Tak já od toho žádné zázraky nečekal, a když jsem si zvykl, jak se v tom chodí, tak už to šlo dost dobře i prudce do/z kopce :finga: Tak pro mě to byla varianta bezplatného půjčení a myslím, že nad nimi ještě nezlomím hůl, ono to zlé nebylo.

To je otázka vkusu. Ty se ptáš proč chodit bez, já bych se zeptal proč s nimi, jakou přidanou hodnotu mi dají. V těch Jizerkách moc velká nebyla :?
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř úno 28, 2018 20:21

Pridana hodnota dobrych (!) sneznic je v tom, ze se v nich jde lip. Neni to jen pocit, mam to i primo zmerene. Kdyz v aktualnich podminkach obuju sneznice, tak jdu okamzite rychleji (koukal jsem na zaznamy z GPS). Proto, ze funguji jako velke macky, na firnu drzi jako pribite a nemam zadny prokluz, jako kdyz jdu v botach. A neni to tak, ze bych vylozene klouzal, jen je chuze kvuli mensimu treni namahavejsi a tedy i pomalejsi. A to i pres vetsi vahu na nohach. Na sestupu to same, jdu v nich, dokud to jde a strasne nerad je sundavam, protoze se mi jde vyrazne hur. Tady jde hlavne o jistotu a stabilitu.

Aktualni podminky v Jizerkach jsou celkem vyjimecne, pockej par tydnu, az se otepli a poznas vetsi rozdil. Bez sneznic se obcas necekane propadnes a dostanes zasek krustou do holene (krvave holene uz jsem tam videl vickrat). Na sneznicich to same projdes a ani to nekrupne.

Dalsi pridana hodnota je na vetsich svazich, to co vylezu bych v botach bez macek nedal a to, co slezu, mozna ani v mackach (samozrejme na sneznicich s proslapem). Plus mne to bavi a projdu vsude, kde porost dovoli. I tam, kde bych bez snehu neprosel vubec. Posledne jsem treba prelezl Ptaci kupy uplne mimo stezku, v lete bych to nedal a bez sneznic ani nahodou. Leda v mackach s cepinem nebo dvema.

Jinak fakt nejsou sneznice jako sneznice. Sveho casu jsem jich vyzkousel dost a u nekterych bych ted opravdu radej sel bez nich. Ty tve jsem nezkousel, ale vypadaji hur, nez nejhorsi z tech, co jsem zkousel ;-) Proste low end model, na tom si zbytecne kazis dojem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod Lipon » čtv bře 1, 2018 9:18

Podobné pocity, byť jsem ohledně sněžnic greenhorn
Kde byly kolikrát hluboké stopy od pěších, jak zapadali, ve sněžnicích piánko
Když jsem vyrazil skrz les, sice se šlo pomaleji kvůli hlubšímu sněhu, ale nezapadal jsem do půlky lýtek do sněhu
Hůř se s nima skáče přes pangejt

Akorát po delším sestupu z prudkého kopce mě bolela přechod mezi nártem a holení, kde bylo upnuté vázání a pak špičky prstů v botách, jak jsem brzdil (sestup od kříže na Velkém Javoru ke stanici lanovky)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod GreyMouse » čtv bře 1, 2018 10:32

@Lipon: Až se mike probudí, doporučí ti sněžnice s prošlapem, na kterých si budeš prudké sestupy užívat a nic tě bolet nebude :D

Blbě se se sněžnicema přelejzají ohrady :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 15:52

Ona mi snad cte myslenky :-k :twisted:

@Lipon: vitej v klubu ;-) Co pises muze byt kombinace konkretniho vazani a bot, mozna jsou moc mekke a mozna trochu mensi, nez by mely byt. Na sneznice nosim B/C pohorky, ktere jsou dostatecne tuhe, takze vazani necitim a dostatecne velke, aby zvladaly dlouhe sestupy v horach, takze sneznice taky v pohode. Co mas za sneznice a vazani? Kdyz jsem driv delal pokusy s ruznyma, tak se to dost lisi a nektere citit bylo.

GreyMouse píše:Blbě se se sněžnicema přelejzají ohrady

A leze po zebrikach ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Sněžnice

Příspěvekod Lipon » čtv bře 1, 2018 18:22

Měl jsem půjčený Inook Expert, pohony mám Asolo Sasslong
Vlastní zatím pořizovat nebudu, letos to byla s běžkama náhrada za to, že jsem nemohl kvůli kolenu na sjezdovky
Esli se povedla artroskopie a rozcvičím to, tak snad zas budou příští zimu sjezdy
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 19:03

Tyhle? Tlaci te ten spodni pasek pres nohu, co? Prijde mi to blbe navrzene, je moc uzky a moc nizko. TSL to maji v kuse a maji po cele plose polstrovani. Zkus to min utahovat, u tohodle typu vazani to nijak zvlast utazene byt nemusi. Pohory vypadaji v pohode, asi bys na sestupy potreboval o pul cisla vetsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Sněžnice

Příspěvekod Lipon » čtv bře 1, 2018 22:06

Jo, tyhle. Boty jsou velikostí ok, nedotahoval jsem je nafest, ve spojení s vázáním to v ohybu nohy při dlouhém sestupu škrtilo. Kromě prudkých sestupů to netlačilo.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 2:08

Dneska zacala ke konci zas jedna sneznice mirne vrzat. Olivovy olej tedy vydrzel necele dve tury :) Snad se konecne dokopu sehnat WD-40.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » pon bře 26, 2018 18:36

Vcera se mi povedlo udelat (na TSL 438) tohle:
vazani2.jpg

Neni mi uplne jasne, jak. Zakopnul jsem pri sestupu (malo snehu), spicka se mi dostala pod sneznici, predni vazani se rozepnulo, bota vyskocila a posunula patou. Pri tom to muselo nejak vyskocit. Podobne zakopnu na kazdem vylete, ale takhle to jeste nikdy nevyskocilo. Nastesti. Bez naradi v terenu tezko opravitelne, doma mi to s klestema trvalo par minut. Venku jsem horko tezko posunul patu, abych tam dostal botu, nastesti uz to byl zaverecny sestup a dalo by se jit i bez sneznic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 20:02

Mel jsem vcera takove neprijemne tuseni, ze se mi neco stane se sneznicema. Cekal jsem zlomenou hrazdicku. A ono ne, hrazdicky vydrzely, ale rozbila se mi spicka vazani. Prestal drzet ten zapinaci bazmek a furt se to rozepinalo. Na druhe uz to udelalo davno a mam ho natvrdo privazany, tak jsem to udelal i tady. Akorat si to nemuselo vybrat dobu, kdy jsem spechal na vlak #-o

Myslim, ze tohle byla po letech prvni sezona, kdy jsem nezlomil zadnou hrazdicku :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte dub 3, 2018 21:50

Vcera jsem prekonal 1000 km na sneznicich 8)
sneznice2.jpg
sneznice2.jpg (14.93 KiB) Zobrazeno 4852 krát

Na prvnich TSL 438 a porad jsou jeste pouzitelne. Spotreboval jsem na to 5 hrazdicek a jak tak koukam na statistiku, tak ty aktualni jsou na hranici zivotnosti a je slusna sance, ze prasknou obe pri prvni ture pristi sezonu #-o Sneznice uz vypadaji hodne jete, hroty jsou obrousene, gripy maji odrenou barvu, na umele hmote je spousta skrabancu, zapinani obou spicek je privazane, aby se nerozeplo... ale furt jeste na vyrazeni nejsou. Rekl bych, ze je to slusna zivotnost, zvlast pri mem stylu pouziti. A naklady na kilometr uz mam lepsi, nez auto ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř dub 4, 2018 19:47

Ja zas posledni akci prekrocil 500 km. Jinak jak jsem psal, ze sneznice skripaly v ose, tak po aplikaci silikonoveho oleje ani skripnuti nezavisle na teplote vzduchu, priste si an to musim vzpomenout v pulce sezony.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř dub 4, 2018 20:04

A porad ti jeste nerupla zadna hrazdicka? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49286
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Sněžnice

Příspěvekod brhel » pát říj 26, 2018 5:56

Od čtvrtka 1.11. budou v Lídlu sněžnice
https://www.lidl-shop.cz/Sneznice-Unise ... p100246492
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » pát říj 26, 2018 10:40

Jsem myslel ze po X letech oprasili ten "svuj" model, a hle, odvazne do plastu. Tim nam to komplikuji, pac az tu budeme psat o lidl sneznich, budeme muset uvadet o kterych piseme :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 26, 2018 12:03

Tak kde se Lidl inspiroval tentokrát? :D Předchozí mi silně připomínaly MSR Lighting Ascent, nové MSR EVO? :-k ... podoba už není taková, ale jiné značky jsou ještě odlišnější.

Myslím, že to byly právě MSR EVO, které jsem měla kdysi půjčené a musím říct, že zapínání u těch z Lidlu (podle obrázku používá stejný princip i nová verze) je uživatelsky mnohem příjemnější. Snadné, rychlé, v pohodě i v silnějších rukavicích. U MSR jsem bojovala s každám páskem a připevnění bot mi zabralo mnohem víc času. Možná má to lidlovské vázaní proti MSR i nějaké nevýhody, ale ty se při mém použití (lehké rekreační) zatím neprojevily.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží