Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 20:40

Pul hodiny? :D Zkousel jsi proslap v nejakem poradnem svahu? Aspon 30 stupnu? Oblouk obcas udelam ;-) Ale proc, kdyz muzu primo dolu svahem, coz bych si na nicem jinem netroufnul. Hlavne ale casto chodim terenama, kde neni kde udelat oblouk, neni misto, na lyzich se tam proste nevejdes.

BTW, kdyz obcas nekde vidim sjizdeni prudkych zlebu stylem skok na jednu stranu, skok na druhou se smrti v ocich, tak sorry, ale to u mne neni zadna jizda. Radej bych to sel primo dolu na sneznicich. Na lyzich je fajn rychlost a odstrediva sila v obloukach behem plynule dlouhe jizdy.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod oodoow » úte úno 13, 2018 21:37

@mike: Aha, takže ty vlastně rád sjíždíš a kvůli tomu si na sněžnicích vybíráš 60 stupňů sklony, kde to ujede i na sněžnicích s hroty dole. Jako já ti věřím, že to je dobrý pocit, že se sklouzneš, ale pak nechápu, proč sis nekoupil skialpy. Hledat na sněžnicích ty příkré terény, kde se pak na nich sklouzneš mi přijde takové to drbání se špatnou rukou za uchem, je tu na to skoro i smajlík. :(( Místo toho ses mohl klouzat na lyžích všude jinde a užil by sis toho klouzání mnohem více.
Jinak jak říká Ratel, není to o tom, jak moc drsný terén sejdeš, je to o tom pocitu z obloučků. Proč bych měl lozit někam, kde to třeba tak tak sjedu, ale neužiju si to. Krom toho, když už si vystoupám kopec, tak si to pak dolů chci užít pokud možno co nejvíce, tj. udělat co nejvíc obloučků a na takové obloučky jsou nejlepší mírné loučky. Tam ztrácíš těžce vyšlapanou výšku jen pomalu a přitom si to nejdéle užíváš. Prostě na sněžnicích oblouček neuděláš a telemarkový už vůbec ne, ale zase si tam můžeš dobře zadupat, to jo. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » úte úno 13, 2018 21:58

Vzdyt to pisu, protoze bych se tam s lyzema nevesel. Ani s tema kratkyma. Jezdim do Jizerek, protoze to mam relativne blizko a tam potkam skialpnisty jednou za uhersky rok. Neni tam na to teren. Bud jsou svahy moc mirne, ale zato obcas pekne boulovate, takze by ses utahal nebo naopak moc strme a neprehledny teren. Na sneznice ideal, na skialpy tezky opruz.

oodoow píše:Aha, takže ty vlastně rád sjíždíš a kvůli tomu si na sněžnicích vybíráš 60 stupňů sklony, kde to ujede i na sněžnicích s hroty dole.

Takhle to uplne neni. Ze to trochu ujede je jen vedlejsi efekt, mne se spis libi ten sestup, je to jako do perin. Normalne totiz sestupy nesnasim a na sneznicich jsou fajn. Lyze jsou jiny sport. Tam mne bavila rychlost, jak jsem psal. Na sjezdovkach, 70 - 90 km/h a dole 180 tepu za minutu. Volne tereny jsem zkousel, ale nebylo to ono, tohle tam proste neudelas nebo jen vyjimecne.

oodoow píše:Jinak jak říká Ratel, není to o tom, jak moc drsný terén sejdeš, je to o tom pocitu z obloučků. Proč bych měl lozit někam, kde to třeba tak tak sjedu, ale neužiju si to

To jsem ovsem psal ja :P A presne o tom to je, obloucky si uziju na upravene sjezdovce ve velke rychlosti. Pomale obloucky mne nebavi.

oodoow píše:Krom toho, když už si vystoupám kopec, tak si to pak dolů chci užít pokud možno co nejvíce, tj. udělat co nejvíc obloučků a na takové obloučky jsou nejlepší mírné loučky.

No a to je presne to, co mne nebavi. Nejede to, taha se to, je to otravne a unavne. Na takovych louckach jsem jezdil v sesti letech, kdyz jsem se ucil lyzovat ;-)

oodoow píše:Prostě na sněžnicích oblouček neuděláš a telemarkový už vůbec ne, ale zase si tam můžeš dobře zadupat, to jo.

Bingo :twisted: Viz tady. Mne se proste to dupani na sneznicich libi i kdyz je to fyzicky znicujici :)

Hele, kazdy jsme jiny a kazdeho bavi neco jineho. To je naprosto v poradku a ja vam skialpy neberu. Jen si dovolim pripomenout, ze tohle vlakno je o sneznicich ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte úno 13, 2018 23:22

Smarja, nechtel jsem tu svym mirne OT dotazem vyvolat konflikt mezi sneznicema a skialpama :( :oops:

Taky, kdyz jdu nekam na sneznicich, vetsinou je to prechod s baglem, coz u nas spis lesem a terenem, a uzivam si v idealnim pripade spis rozhledy nebo jen zasnezenou krajinu, nepotrebuju obloucky ke stesti :) (a v nekterych usecich napr. Rychlebek na uzke hranicni ceste ani nevim, kam bych oblouckoval ;) ) Sjizdet uzke kuloary take nemusim, takovy lyzar fakt nejsem. Spis mne zaujaly na prilezitostne pouziti, na nektere trasy, kde jdu po hrebeni, a zase si chci ulehcit treba ne zas tak dlouhy sestup do sedla pred dalsim kopcem.

No nic, zpatky ke sneznicim :)
FrantaKrajta
nováček
nováček

Příspěvekod Tkuh » ned úno 18, 2018 18:38

Včera jsem byl poprvé v životě na sněžnicích, ale jen na chvíli. Musím říct, že je to zvláštní pohyb, ale v zásadě mě zaujal, jen nevím, jak moc se k němu dostanu #-o

Může mít vliv, že jsem měl sněžnice půjčené od známého, který je asi 2x těžší?

Mike - když ti tak nevyhovuje Student Agency zkoušel jsi hledat spojení s FlixBusem?
Tkuh
nováček
nováček

Příspěvekod mike » úte úno 20, 2018 19:41

To uz mi predtim radil Hafi. Hledal, zadne lepsi neni, jsou jen horsi. Kdyz jedu v 9 z Cerneho Mostu, tak tam stoji Flixbus, co jede v 8:50. S nim bych nic neziskal, musel bych cekat na vlak o neco dyl. A jet z domu o bus driv, abych tam byl najisto. Logiku moc nechapu, mohli jet v 8 jako ten zruseny jancurak, ale oni musi jet skoro stejne #-o Zajimave je, ze ac je levnejsi, tak je poloprazdny, zatimco jancurak vedle narvany.

Tkuh píše:Může mít vliv, že jsem měl sněžnice půjčené od známého, který je asi 2x těžší?

Co tim myslis? Jaky vliv? Mozna je ma vetsi, nez bys mel ty, ale spis je to tak, ze tobe se pujde lip. Jestli teda nevazis 50 kilo, pak by ti stacily mensi. Co to presne bylo za sneznice?
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Bílé zboží