Sněžnice

pokec o zimním HW/materiálu - co a kde (ne)koupit

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sněžnice

Příspěvekod Entik » sob říj 15, 2016 6:04

Vážím 88kg.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob říj 15, 2016 6:34

Tak to si kup rovnou dvoje :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod Entik » sob říj 15, 2016 23:11

No to mi snad ani neříkej. S těma samýma půjčenýma,asi 4 roky po sobě, vše fungovalo jak má. Já si je půjčil vždy na 3 štreky (pá-ne) a bez poškození vrátil majiteli zpět...
Zažily x krát jak zledovatělou krustu tak do půli stehen v prašanu. Mám 190.
No tak teď nevím.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » sob říj 15, 2016 23:22

U 325 neslapes normalne na hrazdicku, ktera je nejslabsi misto 438, dan za proslap. Kov tam vydrzi min, nez umela hmota, asi ze neni tak pruzny. Abys urazil hroty, jako ja, potrebujes "spravny" teren, silny led (bezna krusta nevadi), zmrzlou zem nebo sutry. Mozna ses do takoveho netrefil, chodim v zime kazdy vikend, dokud to aspon trochu jde. A sneznice nijak nesetrim a sundavam je az kdyz to fakt nejde, za par hrotu mohlo tohle.

Nebal bych se toho, v nejhorsim se ty nahradni dily daji sehnat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod dudy » ned říj 16, 2016 0:27

Entik píše:Vážím 88kg. (...) Mám 190.

Jko BMI pěkný, ale vypadat musíš divně.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Sněžnice

Příspěvekod Entik » ned říj 16, 2016 20:01

:-k
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvekod scinkk » ned říj 16, 2016 21:18

Mám 84 kg, špatné BMI, vypadám divne a stačí mi jedny sněžnice :) Jinak souhlas, zkus ty symbioz :) samotného by mě dost zajímaly, sněžnice mě začaly dost bavit, takže bych že zvědavosti do nich šel ale loni jsem koupil 438, takže bych to viděl na mnohem později. A taky je otázka zda by něco vykompenzovalo absenci proslapu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » stř lis 30, 2016 21:26

Ze by to uz tenhle vikend bylo v Jizerkach na sneznice? :-k Liberec nezvládá přívaly sněhu, nejezdí autobusy, řidiči čekají v kolonách

Zajimavy je meteoradar. Nad Jizerkama jsou jen modre fleky, zatimco pres Prahu jdou zelene, ale realne srazky jsou presne naopak. V Praze snezi jen mirne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » čtv pro 1, 2016 19:32

Jo jizerky dostaly docela slusny zasah. Smedava bude mit 48h uhrn pres 70 mm. Ale zbytek Jizerek, zda se, je tak na polovine. A asi to i celkem odtava, dle webkamer to zatim nevypada zas na takou dardu. Ale i tak by to mohlo na sneznice uz byt :), hadam, ze to bude dost mokry. Ale dle vyhledu by to po vikendu mohlo slusne umrznout. No ja asi zirtra vyrazim jen kratsi couracku do podhuri. O vikendu ma byt pekne, takze bych ty sneznice zkusil, jeste uvidim, jake budou zitra reporty a jetli Jizerky ci Krkonose. No Beskydy na tom budou asi lepe.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » čtv pro 1, 2016 20:00

Koukam na Jizerku a je tam podle kamery tolik snehu, kolik byvalo na jare, kdyz jsem jeste na sneznice jezdil. Akorat asi nebude mit zadny zaklad. V nedeli ma mrznout, nahore celkem dost, a tak uvidim.

Hmm, nad Alpy se konecne tlaci tlakova vyse, na kterou jsem cekal cely rijen a nedockal se... Takze premyslim o Dolomitech, akorat uz je tam taky snih a do toho se mi nechce :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » čtv pro 1, 2016 20:28

Blbe je, ze mrznout ma az tak od soboty. Bez zakladu to bude nejspis mizet pred ocima, navic do toho nejspis ted prsi a mozna bude celou noc. Ňu uvidime. Ale prosel bych se :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » úte pro 6, 2016 10:33

Zdravim. Zauvazoval jsem a premyslim, ze rozsirim svoje turisticke pole pusobnosti i o zimni prechody. Nabízí se zakoupit sneznice. Nebudu se ptat jake, spis me zajima, jak je to v realu s nimi narocne a kdy se vyplati je sebou vzit a tahat se s nimi a kdy staci třeba macky. Chodim hlavne slovenske hory na tezko s nocovanim navolno, takze kazde kilo navíc resim. Nahodim situaci: mam jit 44km/2 dny, nahoru-dolu, v nižších polohách zadny snih ci max. 5cm, ve vyssich 35cm prasanu, nekde cesta vyslapana, nekde ne. Mají smysl? Pomuzou mi? Diky :-)

A zvladl by vůbec clovek, který nemel sneznice nikdy na nohách, ujit s nimi třeba 20 km?
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » úte pro 6, 2016 10:58

Chôdza v snežniciach je skurvene namáhavá. Ja osobne ich dávam na nohy, až keď naozaj niet inej možnosti - v prašane po kolená a podobne. Pokiaľ sa noha borí 10-15 cm a podklad (alebo utlačený sneh) je pevnejší, jednoduchšie a menej namáhavé je ísť v topánkach/mačkách.

Celkom dobre sa v snežniciach vďaka hrazde chodí do kopca.

V situácii, ktorú popisuješ, by som radšej išiel bez snežníc. Ale kým som dolu, tak neviem, aká je situácia na hrebeni a asi by som predpokladal, že je prašan všade a všetko je neprešliapnuté. Takže by som ich z auta zobral :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » úte pro 6, 2016 11:12

wawrik: diky. uzitecna odpověď. jen me napada u toho hlubokeho prasanu, ze prece ty sneznice se musí i tak dost zaborit a tim na ne prepadnout dost snehu a kdo to ma pak zvedat? :) a obzvlast při stoupani
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » úte pro 6, 2016 11:29

Pokiaľ stúpaš priamo nahor po relatívne rovnom a nehrboľatom teréne (napríklad čerstvo zasnežená zjazdovka, veľké lúky a pasienky), tak to nejaký problém nie je. Vo voľnom teréne s mäkkým prašanom sú snežnice tiež výhodou.

Ale v zložitejšom teréne, prípadne keď sneh je aspoň troška tvrdší, to minimálne kilo na každej nohe navyše je poriadne cítiť. Šikmé traverzy sú prúser, najmä keď máš prejsť nejaký tvrdší úsek, to ťa tie snežnice furt hádžu do doliny.

Minule som s jedným chalanom z OF išiel vo Veľkej Fatre v hlbokom snehu, a celý čas som nadával, prečo som si nezobral snežnice. Terén aj sneh boli vyslovene na ne. Ale cez noc na chate som zistil, že som aj tak menej unavený, ako po akejkoľvek túre so snežnicami, na ktorej som kedy bol.

Ale ja som ľahký a každé kilo na nohe cítim viac, ako nejaký 90-kilový chlap.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2016 11:47

skutrjohny píše:me napada u toho hlubokeho prasanu, ze prece ty sneznice se musí i tak dost zaborit a tim na ne prepadnout dost snehu a kdo to ma pak zvedat?
Ja nejsem velky odbornik na sneznice, ale uz vim ( :twisted: ), ze kdyz napadne vice jak pul metru "spravneho" prasanu, pohorky, bezky i sneznice se bori skoro stejne, ale nejjednoduseji vytahnu nohy v pohorkach. A ze kdyz takoveho snehu napadne metr, nema ani smysl uvazovat nad nejakou i jen trochu delsi turou, at mas na nohou cokoliv. Po kratke dobe budes totalne vycerpany.
Ale vetsina snehu drzi sneznice znatelne lip. Co se tyce zvedani snehu, tak ano budes posilovat i "zvedaci svaly" na nohou :-). K tomu vsemu jeste vice-mene plati, ze sneznice, ktere maji vetsi plochu (tj. co nejmin der v konstrukci nebo "latkove") se budou zapadat do snehu min nez moderni uzsi a sama dira, zato vsak budes zvedat (hlavne u prasanu) mnohem vetsi vahu kazdym krokem. A naopak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » úte pro 6, 2016 12:57

No uvidim, ještě si rozmyslim ci podrazdit rodinnou pokladnu timto nakupem. Zkusim kolem Vanoc bezsneznicovou Muranskou planinu (dle stavu (v metru nového snehu nepujdu;) ) a rozhodnu se.
A jake jiné sneznice (krom TSL) by se daly doporucit v cene do 3,5tis.? Asi predpokladam, ze bych potreboval něco s hroty a drapakem.. Sasquetch nedelaji něco sportovnějšího?
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod wawrik » úte pro 6, 2016 13:07

Ja mám jedny TSL s prešľapom a druhé z Lidlu bez neho, tie stáli niečo cez 30 €. Vo finále nosím častejšie tie lidlácke, lebo lepšie nesú na sypkom snehu, a na tvrdšom aj tak radšej chodím bez snežníc.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2016 13:46

Ja taky mohu doporucit ty z Lidlu, ja jsem je mel za nejakych 1099Kc. Urcite zase budou - jen si je musis poradne prohlednout, nejlepe uz v obchodu, aby byly cvocky u te latky dobre udelane, par lidi se stezovalo. Ale za to cenu jsou neskutecne vykonne. Na tvrdem snehu se da ocekavat, ze gripy budou odchazet drive nez napr. na TSL, ktere je maji, tam je to z tvrdsiho materialu. Myslim si, ze na zkouseni, jestli se mi sneznice zalibi nebo ne je to idealni, kdyz to chces zkusit alespon dvakrat-trikrat, vyjde skoro levneji nez si parkrat pujcit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » úte pro 6, 2016 14:20

Hlavne si je nemam kde pujcit. Desitky km do Zlina ci dokonce do Brna se mi jezdit nechce. S tim Lidlem to uz je ale celkem historie.. No nevim, jestli to tam ještě nekdy bude. Ma někdo Sasquetche? V pripade těchto me desi jen to traverzovani na pevnejsim podkladu
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » úte pro 6, 2016 15:38

Letos uz je meli (min. na zacatku roku) a skoro jiste budou mit zas. Ted prave maji podobne, jen s mensim, jinym spodnym gripem v Tchibu, ale stoji uz 1790,-, muzes se zkusit podivat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod scinkk » úte pro 6, 2016 17:19

Já jsem v lidlu ty sněžnice minimálně dva roky neviděl a že bych si všiml. Jinak s tím co tu napsal wawrik a apuka z drtivé většiny nesouhlasím :-) ale na mobilu to teď datlovat nebudu :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2016 19:11

Taky tak, ale dneska nemam moc cas, tak jen heslovite:
- doporucuju si sneznice predem vyzkouset. Pujcovna nebo od znameho.
- na snehu sneznice pomahaji v naproste vetsine pripadu, nejmin v cerstvem prasanu, nejvic kdyz je krusta, ktera se pod botou prolomi a sneznice udrzi
- je to namaha, vaha navic na nohach je znat, ale vetsinou je to (pro mne) mensi namaha, nez jit bez nich
- strasne zalezi na snehu, ale odhadem se da pocitat, ze clovek ujde na sneznicich polovinu az 2/3 toho, co na stejne trase bez snehu.
- rychlost to same, jsou podminky, kdy jdu 1 - 2 km/h, ale na dobrem firnu 5 - 6 km/h
- co potkavam v zime chodce v Jizerkach, tak mi odhadem v 90% pripadu sneznice zavidi, nekdy hodne, videl jsem krvave holene od krusty, ti pak byli schopni jit uz jen v mych stopach
- je rozdil, kdyz nekdo vazi 60 kilo a nema sneznice rad nebo kdyz ma nekdo normalni nebo vyssi vahu a bere sneznice jako zabavu
- jsou lidi, co nemaji radi ani macky a nasazuji je az kdyz je to nezbytne nutne. Ja naopak, jde se mi s nima lip, sneznice to same. Kdyz to jde, tak jdu v nich a sundavam, az kdyz to fakt nejde. Holt to chce zkusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » úte pro 6, 2016 19:57

ano s timto souhalsim :)

kdyz to vemu jen ciste v ramci minule soboty, sneznice jsem polovinu cesty nepotreboval, cesta byla silne vyfoukana az na kamen. Nu tak jsem hodil sneznice na batoh a sel dal. Pak jsem se ale dostal do casti, kde uz se opravdu hodily, samozrejme by se dalo i bez nich, ale to by se mi urcite nechtelo, nekdo to prosel v botech predemnou a vubec jsem mu nezavidel, ne ze by to bylo na sneznicich zas o tolik lepsi, ale urcite jsem se nepropadl kazdym krokem jako ten prede mnou, navic je to prvni snih, ten je vetsinou ten nejhorsi :)

Kdyz jsem z vyfoukane cesty dosel na cestu, kde lezelo 10-20cm snehu a bylo to rozdupane, radeji jsem nasadil sneznice a sel nevyslapanym stredem, coz povazuji za lepsi nez se drzet rozdupane uzke brazdy, je to mozna dobry trenink na kotniky ale radsi se sunu jako tank a nechci cucet kam dat pokazde nohu :). Vetsinu lidi takto bezproblemu predebehnu. Dokonce bych veril, ze v prumeru budou sneznice rychlejsi nez chuze v botech na stejne trase.

A pokud muzu, tak se cestam zcela vyhnu, to povazuji na sneznicich za to nejlepsi. A to bych fakt bez sneznic nedelal. Ostatne i kdyz narazim na zasnezenou cestu, kde se jeste nikdo necoural ci nedelal brazdu prknama, tak mam opravdu radost (ono preci jen jit po zasnezene ceste je lepsi nez kleci, boruvcim apod.)

Vaha na nohou je znat, ale clovek vetsinou nezveda celou sneznici, o sestupu nemluve. Dobre sneznice v moha situacich zastoupi macky. Ostry traverz neni na sneznicich nic extra prijemneho, takze verim, ze jsou mista, kde je i v hlubokem snehu lepsi jit v botech. A mozna bude muset cely den kvuli par usekum stejnak brat do baglu macky.

Nemyslim si, ze by byl zasadnejsi rozdil mezi typem sneznic, ktere maji silny ram (aka TSL 438) a plne (aka MSR a lidl) jak tu zaznelo. Mam dost kilometru na obou a zasadnejsi rozdil neni, beztak je dulezitejsi, kam clovek zrovna slapne. Kdyz jsem s mikem v krkonosich byl na plnych Atlasech a on mel TSL, tak jsem nepozoroval zasadni rozdil, proste nekde zapadl do diry mike nekde ja :)

Fakt doporucuji vyzkouset, lidl sneznice na to bylo skvele, ale verim, ze bys zvladl i tu pujcovnu. Porad lepsi nez dat nekolik tisic za neco, co se mi neosvedci.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2016 20:47

scinkk píše:radsi se sunu jako tank a nechci cucet kam dat pokazde nohu

Tak. Jako tank. Na dobrych sneznicich se da projit (skoro) vsechno. Vloni jsem dokonce presel potok po zasnezenem strome :) Mozna to ale funguje jen pro lidi, co maji s tankem neco spolecneho :twisted:

scinkk píše:ono preci jen jit po zasnezene ceste je lepsi nez kleci, boruvcim apod

Ale kdyz uz clovek musi jit po zasnezene kleci, tak jsou sneznice k nezaplaceni. Rozdil mezi chuzi po povrchu a propadanim se skrz klec, to nekdy docela boli.

scinkk píše:Nemyslim si, ze by byl zasadnejsi rozdil mezi typem sneznic, ktere maji silny ram (aka TSL 438) a plne (aka MSR a lidl) jak tu zaznelo. Mam dost kilometru na obou a zasadnejsi rozdil neni, beztak je dulezitejsi, kam clovek zrovna slapne. Kdyz jsem s mikem v krkonosich byl na plnych Atlasech a on mel TSL, tak jsem nepozoroval zasadni rozdil, proste nekde zapadl do diry mike nekde ja :)

V tomhle ne, ale na prudsich sestupech maji TSL 438 zasadni vyhodu, ale to prece vis :) Tak podstatnou, ze to vyvazuje to, ze je hrazdicka slabe misto a clovek musi obcas shanet nahradni od zabozroutu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » úte pro 6, 2016 21:04

co maji s tankem neco spolecneho


hmotnost, pomalost a vysokou spotrebu? :) nebo mas na mysli neco jineho? me se totiz vojna vyhla a jsem asi pacifista :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Sněžnice

Příspěvekod mike » úte pro 6, 2016 21:10

Myslel jsem telesnou konstituci, ale tohle taky celkem sedi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sněžnice

Příspěvekod skutrjohny » stř pro 7, 2016 8:19

mike píše:
Ale kdyz uz clovek musi jit po zasnezene kleci, tak jsou sneznice k nezaplaceni. Rozdil mezi chuzi po povrchu a propadanim se skrz klec, to nekdy docela boli


To asi jo, ale kdyz clovek v kleci zapadne se sneznicema, tak to musi byt slusna motanice nez se z tama vyskrabe, ne?;)

Zatim nechci moc investovat, max. do 2 - 2,5tis (:-/). Kdyz me to chytne, tak bych asi casem zkusil neco vyssiho od MSR, a kdyz nechytne, tak budu mit alespon "nouzovku" pro obcasne zimni vylety.
Rozhoduji se mezi temi Sasquetch a Warp. Prijde mi, ze se navzajem kopiruji, ale nechci ani jedny urazit. Verim, ze sneznice od TLS by byly praktictejsi a vsestrannejsi, ale nejak me laka vic ta klasicka konstrukce a jednoduchost. S TLSkama bych si pripadal jak s petkama na noze:) A jasne, nedelam si iluze. Urcite budu pri prvnich turach umirat a litovat :-) Nakonec ale budu vzpominat v dobrem..to uz zname:)

Jinak tvrdite tu, ze neni velky rozdil ve sportovnejsich uzkych/deravych sneznicich typu TLS a ve sneznicich s celistvym vypletem-latkou. Vzdyt prece logicky se musite s latkovymi/plnymi mene propadat, coz je podstatne, ne? Vic se pak sice zveda, ale to je druha vec :)
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Sněžnice

Příspěvekod apuka » stř pro 7, 2016 10:04

@mike, scinkk: Nevim, s cim nesouhlasite, prakticky jste nepsali skoro nic, co by bylo proti tomu, co jsme psali wawrick nebo ja.

Pro nas s wawrickem plati, ze sneznice si dame, kdyz s nima bude chuze jednodussi nez bez nich, resp. v mackach/nesmecich. Kdyz jsou sneznice pro nekoho jako zabava nebo je pouziva jako trening (na leto), tak je to prece jen o necem jinem, ne? Pro mne jsou sneznice pomucka, ktera mi umoznuje projit tam, kde projit bez nich nejde nebo ulehci pruchod tam, kde je to bez nich znatelne vetsi namaha.
No a ze jsou vyhodne, kdyz je pod novym prasanem tenci zmrzla krusta, pres kterou se clovek v botech propadava, je snad jasne kazdemu. Co jsem ja psal, ze se mi lib zveda noha ve vyssim prasanu v botech nez se sneznicema, mi vubec nedoslo, ze by nekdo mohl myslet prasan na takove kruste - tam slapani je za trest.
To same v snehu nad kleci, boruvcim - bez sneznic tam nekdy ani neprojdes, se sneznicemi prakticky bez problemu.

A co se tyce rozdilu v zaboreni sneznic sportovniho a "plneho" typu, tak to samozrejme nejvice zavisi na snehu - na pevnejsim, soudrznejsim to je skoro jedno, nebadat rozdil, u nesourodeho, napr. prasanu ty plne prece jen lepe pod sebou vytvori "schod" z utlaceneho schodu a prenaseji na jednotku plochy mensi tlak. Takze napr.(cisla z bricha, zavisi na sneznici a snehu)) v pul metru zmrzleho prasanu se plne zabori 40cm, sportovni 45cm...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sněžnice

Příspěvekod scinkk » stř pro 7, 2016 10:10

@skutrjohny Jenze se sneznici je vyrazne mene pravdepodobne, ze do klece zahucis :) Vem si, kolik vetvi obsahnu plochou te sneznice. V sobotu jsem klec prelezal, byla jeste malo zasnezena, takze jsem vyslovene prechazel pres vetve. Ano parkrat se mi stalo, ze jsem zahucel se sneznic a ta se tam zaklini pod vetve, ale nic, co se neda resit. A nejhorsim se odepnes a tu sneznici vytahnes.

Urcite budu pri prvnich turach umirat a litovat


neni k tomu zadny duvod. Je treba pocitat, ze rychlost na sneznicich je okolo ci spise max 2 km/h. Ja chodim za jeden den 20km nekdy 25 km. Zalezi na terenu a na snehu, takze nekdy prijdu trochu zniceny, ale pokud mas nejakou kondici, tak se neni ceho bat. Pokud nemas. Naplanuj si polovinu a uvidis. Chozeni se nemusis nijak ucit, dalsi vyhoda sneznic.

Rozhoduji se mezi temi Sasquetch a Warp.

ale vem, si ze TLS jsou sic 2x drazsi, ale pokud te to bude bavit, budes mit rovnou vyborne sneznice a nebudes je muset kupovat draz, pac budes muset prodat ty levne.
A pokud te to nebude bavit, tak tady spis prodas TSL 438 nez Sasquetch, ci s mensi ztratou a sneznice se casem nekazi :) na tohle byly opravdu dobre lidl sneznice za litr, ale...

Vzdyt prece logicky se musite


Pozor, nezamenuj logiku za tzv selsky rozum. Ktery jak vime, ve slozitejsich otazkach casto selhava z nedostatku znalosti problematiky daneho oboru ci vedecke oblasti :)

To tu psal apuka, aniz by sve tvrzeni necim podlozil, proto jsem reagoval a uvedl argumenty proc to povazuji za mylny zaver :)

Vezmu TSL 438, pokud mas na mysli tuto sneznici "samou diru".
Ta sneznice ma siroky a nahoru vypukly ram. Na snehu te udrzi ten ram samotny. neni to tak, ze slapnes do snehu, proboris se, a tryska ti snih tema dirama. Bud se proboris celou plochou sneznice nebo neproboris. Ten snih neni kapalina. Samozrejme adekvatne bezne hloubce doslapu proleze nejaky snih tou dirou, ale to se stane i u MSR ascent a Sasquetch, pac porad mas diru pred spickou ci po stranach ramu. Navic TSL se tvari jako jedna velka dira, ale musis si k te sneznici domyslet jeste svoji nohu, respektive botu. A pak uz tech "der" zbyde pomalu :)
Navic diky te dire maji ty sneznice jednu obrovskou vyhodu, o ktere se tohu tu napsalo dost (viz proslap).
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

PředchozíDalší

Zpět na Bílé zboží