Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní batohy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod Etheric » pát úno 18, 2022 6:27

Tak je to TPU laminated, nepíšou "coated", těžko říct, jaký to bude, tipuju něco ala X-pac, každopádně švy podlepený jsou.
Chcu to na aktivity na vodě/okolo vody či v mokrým prostředí, na zemi i pod ní, takže nějaká odolnost nutná, něco jako Ultra-sil by mělo velice krátkou životnost. Samozřejmě ten batoh nesmí omezovat v pohybu a musí mít minimalistickej design, což ten StS 26l splňuje. Cena se mi nelíbí, za látku s PU zátěrem bych to nedal, ale za TPU laminated jo..

V Alpách jsem nikdy nebyl a jinde kde jsem byl bych si nikde nedovolil nechat batoh. Stalo se mi, že jsem něco zapomněl. Vrátil jsem se, dva dny to leželo všem na očích, nikdo to nevzal a že to cenu mělo a lidi tam dřeli bídu.. Ale spoléhat se na to.. Bych byl ve stresu jak debil, že to někdo ukradne. Za mě je lepší mít výbavu, která váží tolik, že mě na těch zádech vůbec nevadí a nemám tak potřebu to nikde odkládat ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod apuka » pát úno 18, 2022 8:54

Etheric píše:V Alpách jsem nikdy nebyl a jinde kde jsem byl bych si nikde nedovolil nechat batoh. .. Ale spoléhat se na to.. Bych byl ve stresu jak debil, že to někdo ukradne.
To mas to same jako s lyzema pred chatami u skialpu/restauracemi na svazich. Taky se vetsinou zapichnou do snehu (i kdyz na svazich uz byvaji i "koje", dokonce i zamykaci.

Pokud je problem, tak je to v drtive vetsine spojene s lidma z nasi vychodoevropske oblasti - jak kratkce po revoluci na rakouskych svazich pred restauracema casto zustavalo nekolik Sulov a Artis Lyzi, zato Nemci, Holandane, Rakusane, atd. marne hledali svoje spickove....
Nastesti toto uz prechazi, uz tam jezdi i z Vychodu lide, kteri si mohou dovolit i ty dobre lyze.

No a v horach v lete to mas tak, ze slapes nekde 3-4 hodiny do sedla a mas dalsi pul nebo celou hodinu na kopec. V tech vyssich vyskach (VHT) mas celkem i prehled, kde kolik lidi kolem chodi a z kopce vetsinou vidis jeste lip. Dolu je to taky napr. 2,5 hodky, vetsinou ne uplne jednoduchym terenem. Takze kdyby nekdo chtel vzit Tvuj batoh, musi pocitat s tim, ze bude jej nest "navic", ze budes mit moznost jej zahlednout a muzes se za nim vydat. No a v tom terene bys bez batohu mel velkou vyhodu, za tu dobu bys je dohonil. Taky nejakou dobu nebyvaji odbocky a kdyby nahodou, relativne na dlouho vzdalenost vidis, kde nekdo jde - a pokud nikde nikoho nevidis, ale je jedna cesta, ktera se pred ocima ztraci, taky vis, kudy dal...
A taky plati, ze kdyz se neco ukrade, tak je to s nejvetsi pravdepodobnosti nekdo z Vychodu - a vzhledem k nahode pri tezsi dostupnosti to bude nahodne a neplanovane, tj. spise se Ti "neco ztrati" ale ne cely batoh. Pro ty ze Zapadu vetsinou Tvoje veci nebudou za to stat - mohou si dovolit koupit lepsi a drazsi a vetsinou to ani nepociti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod Etheric » pát úno 18, 2022 11:37

apuka píše:mohou si dovolit koupit lepsi a drazsi a vetsinou to ani nepociti.

A to jsou prosimtě jaký? Nic lepší a tím pádem i dražší neni, jinak bych si to koupil..
Právě ta náhoda, jak se říká, příležitost dělá zloděje. Hodně lidem to nedá, když někde vidí batoh
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod sobb » pát úno 18, 2022 11:52

Ono to o tom vybavení stejně vůbec není. Prostě pravděpodobnost, že v od civilizace vzdálenějších oblastech Alp, potkáš zlodějíčka, co Ti něco z vybavení ukradne, je natolik malá, že nemá smysl se tím příliš zaobírat. Ale je to samozřejmě každýho věc. My občas necháváme věci někde pod kopcem, kam si chceme vyběhnout, jindy třeba na bivaku, nebo při táboření zašité někde bokem stezek.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod apuka » pát úno 18, 2022 11:55

@Etheric: Soudis "podle zdejsich kraju" :wink: Holt, tam je jina mentalita a jini lide.
Etheric píše:A to jsou prosimtě jaký? Nic lepší a tím pádem i dražší neni
Je to to nejlepsi pro Tebe. To neznamena, ze i pro jine.
A jak jsem psal - da to prilis moc namahy se s tim tahat nekam dolu. Vlastne to je taky duvod, proc se ruksaky nechavaji dole :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod mike » pát úno 18, 2022 16:04

sobb píše:Ono to o tom vybavení stejně vůbec není. Prostě pravděpodobnost, že v od civilizace vzdálenějších oblastech Alp, potkáš zlodějíčka, co Ti něco z vybavení ukradne, je natolik malá, že nemá smysl se tím příliš zaobírat. Ale je to samozřejmě každýho věc. My občas necháváme věci někde pod kopcem, kam si chceme vyběhnout, jindy třeba na bivaku, nebo při táboření zašité někde bokem stezek.

Tohle muzu podepsat, mam to uplne stejne. Mizive riziko proti zcela realne moznosti, ze mi tezky batoh pokazi vystup a navic zvysuje riziko nehody, jelikoz jde obvykle o obtiznejsi teren. Vetsinu z tech vystupu bych natezko asi vubec nedal. Naopak se uz nekdy docela tesim, ze ten tezky kram odlozim a vybehnu si nekam nalehko.

Abych predesel ocekavane reakci, tak jde o akce na tyden a dyl, kdy mam krome veci na spani a vareni taky jidlo na celou dobu a to uz se odlehcit neda.

apuka píše:Holt, tam je jina mentalita a jini lide.

Asi tak. Priklad je treba chata pod Grand Paradisem, ta lepsi. Vetsina lidi tam jde vecer prespat, brzo rano jdou na vrchol, vrati se na chatu a jdou dolu. Kdyz tam clovek nespi jeste dalsi noc, tak musi vyklidit pokoj/postel, aby tam dopoledne mohli uklidit. Dole v suterenu maji mistnost s regalama, kde jsou prepravky, do kterych si clovek odlozi prebytecne veci, ktere nechce tahat na vrchol a po sestupu si je zas vezme. Nikdo to tam nehlida, je tam volny pristup a v sezone se tam za den vystrida klidne par stovek lidi. Na chatu se vejde 150 a dalsi si tam udelaji vyslap s navratem. Tam je riziko podstatne vetsi, nez ze by ti nekdo neco ukradnul v terenu a neresi se to. Neni proc, moc Cechu tam nejezdi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod mike » pát úno 18, 2022 22:22

Narazil na clanek, ktery tenhle cesky fenomem potvrzuje. Sice ho nevidim cely, ale uryvek staci:

Mezinárodní projekt LifePlan vymysleli vědci ve finských Helsinkách. Data sbírají lidé po celém světě i u nás na jihu Čech. Jen tady jim ale práci komplikují vandalové a zloději.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod Etheric » sob úno 19, 2022 6:55

Mám tu opatrnost tak vžitou, že je pro mě nepředstavitelný někde nechat věci bez dozoru a odejít..
Naštěstí to řešit nemusím, chodím jen jednodenní výlety a tak lehkej batůžek nemám potřebu nikde odkládat
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod VAT887 » sob lis 5, 2022 17:05

Ahoj,

Tak, po roce hlásím, že jsem konečně vybral:
(sbalitelný lehký batůžek, s nějakou trochu lepší organizací)

https://www.4camping.cz/p/batoh-osprey- ... ack-20-ii/

Sice nebyl nejlevnější, ale dá se sbalit, moc neváží a nějaké kapsy navíc tam také jsou. Voděodolnost hlavního oddílu je příjemný bonus, sháněl jsem i drysack, takhle jsem vyřešil dvě věci současně...

S Osprey mám dobré zkušenosti, takže nepředpokládám, že se to neutrhne když v tom budu nosit 5L vody + další věci.
VAT887
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 8, 2018 8:29

Re: Sea to summit ultra-sil pack a jiné malé jednodenní bato

Příspěvekod VAT887 » sob čer 17, 2023 9:58

Takže další update po nějaké době, Osprey UL Dry Stuff Pack 20 jsem teď cca 3 týdny "testoval" na ostrovech v jižním pacifiku.

- Kvalita šití super, všechny švy drží, i když jsem tam někdy sbalil docela dost věcí.
- S menším množstvím kapes / oddílů jsem se tak nějak naučil žít.
- Co byl ovšem problém - kvalita materiálu. Po návratu jsem batoh opravoval a napočítal jsem cca 6 drobných dírek v dolní části - což je poněkud problém, pokud se chcete spolehnout na odolnost proti vodě (nová 65W powerbanka v háji, telefon naštěstí přežil). Přitom jsem se k tomu batohu choval v rámci možností slušně a ani jsem nedával dovnitř nic ostrého.

Já chápu, že byl kladen důraz na nízkou hmotnost a objem, ale tohle mne trochu zklamalo. S předchozím batohem z Aliexpressu se mi toto nestalo (ale zase byl problém jinde, no)
VAT887
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pát čer 8, 2018 8:29

Předchozí

Zpět na Batohy