Pytel na brambory a jine obaly na batoh

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod diabolique » ned říj 11, 2009 21:50

Hledam zpusob, jak ochranit batoh pri cestovani, kdyz se dava do zavazadloveho prostoru letadel (na letistich, kde neni balici sluzba) a taky pri cestovani v zemich, kde se bezne davaji batohy na hromadu na vrsek autobusu. Neco pevneho, do ceho by se batoh dal strcit a zavazat, aby se mechanicky neposkodil a nezaspinil. Nemyslim plastenku proti desti, ale neco, do ceho se da cely batoh zavrit (muze to pusobit i trochu jako ochrana proti zlodejum). Jde mi pri tom predevsim o minimalni hmotnost takovehoto reseni.

Na jednech strankach jsem se docetl o pouziti pytle na brambory, do ktereho se batoh zavaze. Nenasel jsem ale nikde zadne presne specifikace takovehoto pytle - nepouzivate nekdo takovyhle pytel na brambory nebo jine reseni, co by se dalo pouzit? Zajima mne predevsim hmotnost.
diabolique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 11, 2009 0:39

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod pripluv » pon říj 12, 2009 5:03

asi bych to resil velkym pevnym igelitovym pytlem - ani nemusi byt pruhledny. na strechach autobusu obcas i prsi.
Jutove pytle jsou tezke...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod rebi » pon říj 12, 2009 6:25

Cca pred 10dny sem za presne timto ucelem znarodnil dva pytle z pevnejsiho igelitu (je pevnejsi nez klasicky odpadkovy pytle),kdyz sem odlital z LA.
Je to s nadsazkou receno pruhledna predimenzovana igelitka do kery se ma 70ka vesla v pohode..Videl sem to prvne na letisti,pac jinde bejvaj takovy ty balici sluzby,ale tadyhle mely proste v ohromnejch rolich nabaleny tyhle "igelitky"..Proste stejnym zpusobem jako si beres takovy ty igelitaky na rohliky,tak tady se odtrhavaly tyhle ohromny obaly..

Pak staci vrsek oblepit kobercovkou,pripadne jen zavazat nejakym provazem(pro vicenasobny pouziti je hadam rozumnejsi ten provaz) a mas vystarano.
Jinak ja to dycky resim cernejma,tusim 120l pytlema na odpadky..Vyhodou je,ze sou levny(za 50,- mas tusim 12 nebo tak nejak uz nevim..proste zadna sleha), lehky a skladny...Nevyhodou je od toho pytle co sem popisoval vejs je fakt,ze se snadno potrhaj..
Proste tyhle cerny dokazes v ruce klidopido protahnout,az roztahnout..to se Ti s tim pytlem,kerej sem psal vejs nepovede,teda pokud nejsi nako extra namakanej :)

Pytel na brambory ti razdva podle me promokne..a nevim kam to teda mas namireno (alespon podle tvyh nedavnych postu soude do naky divociny),ale pytel na brambory je podle me k prdu...pri shazovani bagaze z busu ho kolikrat nemas kam dat nez treba do bahna a to z nej tezko dostanes,nemluve o tom,ze voda se skrz nej dostane a cely je to pak na dve veci.

Snad sem pomohl..

Rebi

btw:nechces se pochlubit kam,ze se to vlastne chystas.. :) ?
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod diabolique » pon říj 12, 2009 9:04

Diky za odpovedi, ale stejne mne nejvic zajima ten pytel na brambory. Moje predstava by byla treba na ten vrsek autobusu vzdycky na ten batoh dat plastenku na batoh (teda jenom ze 3/4) a to cele dat do neceho pevneho velmi lehkeho, cemu by nevadila ta spina a co by to chranilo hlavne mechanicky - proste nejaky ten "pytel na brambory". Ale at jsem hledal na netu jak se dalo, zadnej rozumnej pytel na brambory jsem nenasel - jedna se mi hlavne o tu mechanickou odolnost a nizkou hmotnost.

Muzu se zeptat na vahu tech igelitu, co pouzivate? Ja jsem si pred casem poridil pro jiny ucely peknej pevnej igelitovej pytel, ten by tuhle funkci urcite zastal, ale zda se mi silene tezkej na to ho pro tyhle ucely sebou tahat - vazi 244 g, je pruhlednej, ale z nejakyho tezkyho pevnyho materialu. Presto myslim, ze by se pri nejakym nesetrnejsim zachazeni snadno mohl roztrhnout.

Jinak ten vylet je tak nejak "vsude" :) - napred asie a afrika, uvidime kam az nakonec dorazime :)
diabolique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 11, 2009 0:39

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod rebi » pon říj 12, 2009 9:43

zvazim a dam vedet,ale az vecir..
osobne mi ten igelit prijde odolnejsi...a co se tyce vahy,tak to zjistim
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod Aldo » pon říj 12, 2009 10:28

Viděl jsem to řešit smršťovací fólii. Normálně to obtočil několikrát kolem dokola a klídek.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod diabolique » pon říj 12, 2009 10:46

Aldo píše:Viděl jsem to řešit smršťovací fólii. Normálně to obtočil několikrát kolem dokola a klídek.


Mas na mysli takovou tu co ji pouzivaji v Praze na letisti? Prodava se to nekde samostatne? Kolik toho takova role muze vazit? Je to docela lepkavy, nezkouseli jste to nekdo po letisti znovu rozmotat? Ja to musel rozrezat nozem, drzelo do pohromade opravdu dobre a urcite to je superlehky, kdyby se to dalo zase smotat, mohlo by to byt idealni reseni ...
diabolique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 11, 2009 0:39

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod ZbynekN » pon říj 12, 2009 10:53

Tady, ale celá není lehká a zpátky ji těžko smotáš :-k
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod diabolique » pon říj 12, 2009 10:58

Hmm, tak jsem to nasel treba tady - http://www.strec-folie.cz/strecove-foli ... folie.html
Vaha role je ale 3 kg a to je moc. To by ten pytel na brambory byl lepsi.

Zbynek: jo, ta Tvoje bude asi lehci, ale stejne to je vsechno tezky.
diabolique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 11, 2009 0:39

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod rebi » pon říj 12, 2009 11:07

co se tyce tyhle folie,tak kamoska znamyho si jednou nechala zaplatit,aby ji to do toho zabalili a prej ji uz asi 5krat recyklovala...tj.,ze si s tim da tu praci a opatrne to sunda..
ale nedokazu si to predstavit pro Tvuj pripad,kdyz rikas,ze to chces na busy a tak..ono sundat a nandat ji chvili trva...a delat se s tim nekolikrat denne treba kdyz mas nekolik prestupu a mezi nima potrebujes do baglu...no nevim..
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod diabolique » pon říj 12, 2009 11:11

rebi píše:co se tyce tyhle folie,tak kamoska znamyho si jednou nechala zaplatit,aby ji to do toho zabalili a prej ji uz asi 5krat recyklovala...tj.,ze si s tim da tu praci a opatrne to sunda..


Hmm, tohle je MOC zajimavy, pripadalo mi to, ze to prakticky vubec nejde rozmotat, ale jestli to jde, tak by to mohlo byt reseni. V mem pripade by se to balilo / rozbalovalo spis jenom na vetsi cesty jak do letadla, tak na ten autobus, kde dulezite veci mas u sebe v prirucnim batuzku a velkej bagl mas zabalenej na celou cestu.
diabolique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 11, 2009 0:39

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod pripluv » pon říj 12, 2009 11:57

Nevim, jak si predstavujes jizdu batohu na všemoznych mistech vsemoznych dopravnich prostredku, ale:

diabolique píše:Moje predstava by byla treba na ten vrsek autobusu vzdycky na ten batoh dat plastenku na batoh (teda jenom ze 3/4)...

Timto zpusobem prijdes o plastenku, proste se roztrha...

diabolique píše:...cele dat do neceho pevneho velmi lehkeho ... jedna se mi hlavne o tu mechanickou odolnost a nizkou hmotnost.


Pytel na brambory je pomerne tezkej a zas tak extra odolnej taky neni. Ze stareho pytle od brambor mam usitou bundu - je tezka jako prase. Nove pytle z nylonu nebo ceho jsou blbe v tom, ze tam je mnozstvi dir (bramboram to staci), batohu na strese ne.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod pripluv » pon říj 12, 2009 11:58

A jeste jedna vec, kdyz budes trvat na tom, ze si ten bagl vezmes s sebou dovnitr do dopravniho prostredku, zpravidla si jej vezmes. Nas ted jelo ve furgonu pro 15 lidi 25 a vsechny tasky a bagly a klece byly uvnitr s nami.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod diabolique » pon říj 12, 2009 12:12

Ja mel na mysli tu plastenku na batohu a to cele v tom bramborovem pytli - tak by se snad roztrhat nemela. Praveze stary pytle od brambor myslim ze byvaly dost tezky, mel jsem na mysli takovy ty novejsi, snad z neceho modryho - to je z nylonu?
diabolique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 11, 2009 0:39

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod šíp » pon říj 12, 2009 12:18

normální potravinářská folie, kterou seženeš v kdejakém kšeftu. Dokonce i v Helsinkách to měli v potravinách, k tomu jsme dokoupili izolepu a jak nám pak všichni baťůžkáři na letišti záviděli :-..
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod pripluv » pon říj 12, 2009 12:27

shanej si to v rusku :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod pripluv » pon říj 12, 2009 12:29

a nebo jinak. kup si bagl, co neco vydrzi. mam corazon (70l) a gemmu (40l), na letisti nebalim ani jeden, obcas ani neresim utahovani presek. pravda, pri transportu se muze zaspinit (coz vadi zejmena u popruhu a bederaku, co mas na tele), neproprsi mi (bo pytel mam zevnitr). vydrzely uz moc (gemma ma 17 let) a jeste hodne vydrzi.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod Alijóša » pon říj 12, 2009 12:40

nedoporučuji balit do igelitu,pač ten neklouže!při nakládání baťohů do zavaz.prostoru letadla se bagáž posouvá po podlaze,když je obalená igelitem nebo smrš´tovací fólií,tak to neklouže a bagáž se hází vzduchem,i to nerozbitné se rozbije.
Alijóša
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 17, 2008 20:35

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod zbuddy » pon říj 12, 2009 12:44

Alijóša píše:nedoporučuji balit do igelitu,pač ten neklouže!
To už se tu psalo...Samozřejmě v jiném vláknu.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod diabolique » pon říj 12, 2009 12:47

pripluv píše:a nebo jinak. kup si bagl, co neco vydrzi

No novej bagl si kupovat nechci :-) Mam Supercouloir 80+10 od Ferrina a jsem s nim moc spokojenej, ale jestli ho muzu uchranit pred poskozenim na letistich a autobusech, tak to udelam :-)
diabolique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 11, 2009 0:39

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod šíp » pon říj 12, 2009 12:49

Pro nás je důležitější, aby nám nikdo neurval žádnou přezku z báglu, než riziko, že igelitem obalený baťoh bude někdo házet. Co by se mi tam asi tak mohlo rozbít? Jinak, naše baťohy už mají za sebou pár pádů ze skal, a horší to tedy na letišti už být nemůže
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod diabolique » pon říj 12, 2009 12:50

zbuddy píše:To už se tu psalo...Samozřejmě v jiném vláknu.

Jo, to uz jsem cetl, ale to mne zase tak moc netrapi, navic ten velkej igelitovej pytel co mam bych rekl ze docela klouze ... ale presto mne ted zajima asi nejvic kombinace toho potravinarskyho igelitu co by se pracne zase dal rozmotat a neceho ve smyslu nylonovyho pytle na brambory - nemate ho nekdo, abyste mohli rict co to vazi?
diabolique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 11, 2009 0:39

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod pripluv » pon říj 12, 2009 12:52

co pak v divocine s kilometrem odrezany folie? tahat to tri tydny s sebou? pytel vysypes, sbalis a je to. btw, daji se sehnat i pytle ze zdrsneneho igelitu a to zas tak neklouze.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod zbuddy » pon říj 12, 2009 12:55

Pytle od hnojiv jsou pevné a kloužou dobře. Kdyžtak pak v dešti dáš věci do něj a do batohu :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod diabolique » pon říj 12, 2009 13:02

zbuddy píše:Pytle od hnojiv jsou pevné a kloužou dobře. Kdyžtak pak v dešti dáš věci do něj a do batohu :wink:

Nemas link na takovej pytel? A da se to koupit i bez toho hnojiva? Nebo mas na mysli, ze bych to mohl vzit rovnou i s tim hnojivem a prispivat tim pak mistnim rolnikum? :)
diabolique
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 11, 2009 0:39

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod pripluv » pon říj 12, 2009 14:06

ona ta raselina moc nestoji
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 12, 2009 14:42

zbuddy píše:
Alijóša píše:nedoporučuji balit do igelitu,pač ten neklouže!
To už se tu psalo...Samozřejmě v jiném vláknu.

Alijosa je pouceny ode me :wink: :mrgreen: Vykladal jsem mu pribehy ze zivota nakladace zavazadel na letisku :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod Schnappi » pon říj 12, 2009 17:37

Pytle na brambory jsou různé - těžší i lehčí... Ale být tebou, stejně bych zkusil splašit nějakého známého u PČR a vyškemrat si pytel na mrtvolu - se zipem, pevné to taky jakž takž je. :wink:
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod sobb » pon říj 12, 2009 20:33

diabolique píše:
zbuddy píše:Pytle od hnojiv jsou pevné a kloužou dobře. Kdyžtak pak v dešti dáš věci do něj a do batohu :wink:
Nemas link na takovej pytel? A da se to koupit i bez toho hnojiva? Nebo mas na mysli, ze bych to mohl vzit rovnou i s tim hnojivem a prispivat tim pak mistnim rolnikum? :)
nebo můžeš zkusit pytel od granulí pro psy ... pokud nevíš co s obsahem, tak ti pošlu značku žrádla, který rád náš chlupatec ... :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pytel na brambory a jine obaly na batoh

Příspěvekod hombreee » pon říj 12, 2009 20:35

Pocujte, a to je problem kupit v metrovom textile kus pevnej latky a nechat si z toho usit jednoduchy pytel so stahovanim na snurku (alebo rovno namiesto snurky dat ocelove lanko s ockami aby sa to dalo zamknut)?
Uživatelský avatar
hombreee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: čtv čer 19, 2008 8:45

Další

Zpět na Batohy