Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod brhel » pon bře 27, 2017 19:10

35 L
Corazon Arco 35
Deuter Guide 35+
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Výběr dvou batohů (cca 35-45l a 75+l)

Příspěvekod Quido » pon srp 14, 2017 14:42

Meme píše: ....jeden menší, zhruba tak 35-45l na kratší túry a jeden velký 75l na dlouhé....


dovolim si trochu poznámek a upresnujicich momentu k tvemu dotazu:

- predne 35-45 l je stredne velky batoh, nikoli mensi, a kolem 75 l je uz opravdu obrovsky batoh a uprimne si nedokazu predstavit, co a jak daleko v nem hodlas vlacet....

- nebylo by od veci upresnit, kam a v jakych lokalitach chces ten ktery batoh pouzivat a k jakym ucelum, kratsi tury muze pro kazdeho z nas znamenat neco jineho a ja si treba predstavuju na kratsi tury batoh kolem 20-25l, maximalne 30l... na delsi tury tak 45-50 l, mozna i 60 l, ale to uz mne desi....
:t:t
neni take jasne jaky typ tury to ma byt, zda se stanem jidlem v uplne divocine, anebo akce alpskeho typu s dostupnym zazemim prakicky kdekoli... a pokud pises tury, predpokladam, ze to nebude lezeni...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sudhrana » ned srp 27, 2017 2:59

grco píše:Ty zas vsetko vies podla 1 produktovej fotky, aj kde ma teziste...

Recenze su dobre, ma vsetko co fps chce, hotovo.


Jeden tester zjistil, že je tak všestranný, že se stává jeho každodenním balíčkem od doby, kdy ho vytáhl. Skutečnost, že je vodotěsná, je dodatečným bonusem. Prohlédněte si zde vodotěsné batohy http://myoutdoorlab.com/best-waterproof-backpacks-review/
sudhrana
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 24, 2017 4:30

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod slezacekm » čtv srp 31, 2017 14:10

nemate nekdo zkusenosti s batohem Arcteryx Alpha FL 30? urceni na letni 1-2 denni hory s ledovcem a letni vicedelky. Pokud by ho nekdo mel (moznost vyzkouset) zajima me jestli mu na nem neco vadi? moc jednoduchy zada? absence postrannich kompresnich pasku, absence klasickeho vrchliku?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod malejjarda » pát zář 1, 2017 9:19

brhel píše:35 L
Corazon Arco 35


Máte někdo zkušenost, o kolik je Arco 35 větší než Deuter TransAlpine 30?
Jestli je vůbec větší. :-)
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod booze » pát zář 1, 2017 15:43

3/4 ma toho Deutera x kolega Corazona a myslim, ze je to objemove stejne jen do deuteru se lip bali.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod malejjarda » sob zář 2, 2017 17:14

Díky.
Přesně tohle jsem chtěl slyšet. :D
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod palci » ned lis 5, 2017 0:13

Chcel by som si kupit batoh na lezenie a VHT. Premyslam nad Deuter Guide 35+/45+. Chcem ho mat aj na 1dnovky a aj viacdenne tury. Z toho dovodu preferujem tu 45tku lebo nie je problem mat prazdny ruksak, nie?
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod zonn » ned lis 5, 2017 7:48

Prazdny batoh postahujes, maly nenafouknes. Dojdi se na ne podivat do prodejny, protoze podle popisu je v rozmerech zanedbatelny rozdil (2+2+3 cm). Ja mam 45 a mensi bych nechtel ani na jednodenni vylety (se zimni vybavou).
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » ned lis 5, 2017 9:34

zonn píše:Prazdny batoh postahujes, maly nenafouknes.

moje řeč
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod palci » ned lis 5, 2017 14:00

Vdaka! pojdem ho pozriet ale som presvedceny o tej 45tke. btw existuje nejaka alternativa k deuteru?
palci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned zář 17, 2017 19:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod korgan » pát pro 29, 2017 1:25

Ahoj,

planuji delsi cestu cca 4mesice a chtel bych pritelkyni koupit novy lehky. Narazil jsem krom Osprey Exos na batoh Axon Denali (https://www.4camping.cz/p/batoh-axon-denali/) - mate s nim nekdo zkusenost(vydrz, komfort pri noseni..)?

Naklad bude okolo 6-8kg.

Dik
korgan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 17, 2017 21:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal1982 » ned led 28, 2018 19:05

Ahoj je tu niekto majitelom batohu znacky Tatonka ? Najlepsie model Pyrox 45. Zaujima ma hlavne chrbtovy system, ktory ten batoh ma a to X light vario. Dakujem
Michal1982
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned led 28, 2018 18:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » pon led 29, 2018 16:03

korgan píše:Narazil jsem krom Osprey Exos na batoh Axon Denali

nemůžeš vůbec srovnávat batohy Osprey a Axon, to je jako by si srovnával mercedes s trabantem, koukni tady na UL batohy, ale jestli je UL už moc, tak koukni třeba na batohy Gregory
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod korgan » pon úno 5, 2018 2:15

fps píše:nemůžeš vůbec srovnávat batohy Osprey a Axon, to je jako by si srovnával mercedes s trabantem, koukni tady na UL batohy, ale jestli je UL už moc, tak koukni třeba na batohy Gregory


Axon mě zaujal udávanou váhou 750g, bohužel ve skutečnosti má 2x tolik a nepochopil jsem jak na tuto váhu výrobce přišel :(( ... Nicméně nakonec jsme vybrali Talon 44. Vypadá, že se vejde i do letadla a lépe sedi na zádech
korgan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned pro 17, 2017 21:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod FrantaKrajta » pon úno 5, 2018 17:35

Nove UL batohy od Osprey pro 2018 (predstaveny tedy uz na podzim, ale jeste jsem je nikde nevidel):

Osprey Levity 45 a Levity 60.

Pro fanousky sitovanych zad vypadaji fajn, jen jsem z infa uplne nepochopil tu latku . UHMWPE je obecne oznaceni pro Dyneemu(tm) a podobne latky, tady Osprey pise UHMWPE ripstop x 100D HT nylon, takze z UHMWPE je asi "jen" ta ripstop mrizka? Min odiratelne casti jsou z 30D silnylon.

Prihazuji sem (bez skusenosti), pac jeste nikdo nezminoval a je to UL batoh ktery bude k ozkouseni v mozna vice obchodech (na rozdil od koupe po internetu z USA). Pokud patri spis do UL vlakna, prosim o presun.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Johnys » úte úno 6, 2018 19:00

FrantaKrajta píše:Nove UL batohy od Osprey pro 2018 (predstaveny tedy uz na podzim, ale jeste jsem je nikde nevidel):

Osprey Levity 45 a Levity 60.

Co vydržej ty ramenní popruhy, na koncích, ze síťky nebo co to je. Ospreye jsem vynechával z výběrů právě kvůli těmto a podobným nápadům, dnes se toho chytá i Deuter kdy po vzorech Ospreye vylepšil všechny Futury a kdoví co ještě hodlá "inovovat" :((
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod FrantaKrajta » úte úno 6, 2018 19:54

Vsak jsem psal "Pro fanousky sitovanych zad" :D
(i kdyz realne urcite neco vydrzi, je to stejna sitovina jakou mas na normalnim batohu pod zady na molitanu, jen je to trochu vic exposed kdyz ji maji takto vice ze stran, neni to na prodirani kleci no ;) )
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Johnys » úte úno 6, 2018 20:44

X let chodím po horách bez toho, nepotřebuji to. Bohatě stačí ke spokojenosti co mám a proč mám v blízké budoucnosti platit zase navíc za něco co nechci, nepotřebuji a je mě to k ničemu. Leda tak abych to šel za dva roky reklamovat?
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod FrantaKrajta » úte úno 6, 2018 23:28

Tak je to informace diskusni vlakno, ze. Ja taky nosim jiny bagl, ale to mi nebrani sem dat info o novem UL batohu od znacky, ktera je z UL jako jedna z mala ve vic obchodech (tj vyzkousitelna). Nikdo te nenuti menit (a sam bych taky nemenil, sitovane zadove systemy sam nemusim, ale de gustibus non est disputandum...) ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Johnys » stř úno 7, 2018 19:28

Tak jsem to ale nemyslel. To vyznělo blbě no, to se omlouvám.
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod booze » stř úno 7, 2018 19:40

FrantaKrajta píše:UHMWPE je obecne oznaceni pro Dyneemu(tm) a podobne latky, tady Osprey pise UHMWPE ripstop x 100D HT nylon, takze z UHMWPE je asi "jen" ta ripstop mrizka?

Pekny batoh a kdyby byl z Dyneema cely, tak jediny problem vidim v tech sitovanych zadech. Kez by se zase obrazila mince a na trh se vratilo vic batohu z dyneema.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod malejjarda » pát úno 16, 2018 9:51

Začínám se poohhížet po batohu na občasné víkendovky.
Padl mi do oka Pinguin Trail 42. Docela lehký (1250g) a co jsem viděl recenzi, tak se z něj dá vytáhnout zádová výztuha (-300g) a nosit batoh bez ní. Máte s tím někdo zkušenost?
Pokud budou sedět záda (nemá stavitelná) tak bych ho nejspíš vzal.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Jencicek » úte dub 24, 2018 10:59

Také hledám nějaký batoh na víkendové toulky. Přemýšlím nad zmiňovaným Gregory Stout 45 jaké jsou plusy a minusy oproti Paragonu 48 a Deuteru Guide 45+? Popřípadě který by jste doporučili? Díky
Jencicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 24, 2018 10:38

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » stř dub 25, 2018 21:48

Mel jsem ted doma pres dva tydny Crux AK37. Vyzkousel jsem, co se dalo, a tak muzu napsat mikrorecenzi. Nemel jsem ho na zadne akci v terenu, jelikoz jsem od zacatku pocital s tim, ze ho mozna vratim, ale pri chuzi s ruznym nakladem jsem ho testoval aspon kolem baraku a v prilehlem okoli celkem dost.

Plusy/minusy:
+ material. Vodeodolny, neprustrelny a pritom lehky.
+ celkova vaha. Batoh je na svou velikost, odolnost a pohodlnost velmi lehky.
+ KISS. Zadne blbosti navic, vsechno jednoduche a funkcni.
+ nosny system. Stejna vaha se pocitove nese lip, nez v jinem batohu. Zkousel jsem maximalne 11 kilo a bylo to lepsi, nez 8 kilo ve starem Ferrinu, co zatim pouzivam.
+ bederak. Jednoduchy, tuhy a pritom lepsi, nez jine polstrovane. Proste sedi a drzi.
+ vyztuhy zad. Velmi lehke titanove trubky, ktere se daji natvarovat tak, aby batoh perfektne sednul. Nejspis se casem prizpusobi zadum samy pri noseni, ale da se to urychlit.
+ vrchlik. Velmi prostorny a na batohu sedi tak, ze je (dvojity) zip nahore, takze pri otevreni nic nevypadne.
+ bocni stahovani. Pracuje se s nim snadno, da se odepnout nahore i dole, takze treba pripnuti sneznic je snadne.
+ "madlo" na zadech. Typicky znak Cruxu a Lightwave batohu, velke, cervene, batoh se za nej velmi snadno chyti a prenasi.

+/- rolltop. Nebylo to s nim zdaleka tak spatne, jak jsem si myslel, v podstate mne neotravoval a rychle jsem si na nej zvyknul. Plus je kompletni vodeodolnost a to, ze se pri zapnuti kompletne schova pod vrchlik. Minus ze je otevreny batoh hodne vysoky, do klasickeho zavirani se saha lip.
+/- prezka na bederaku. Nejdriv nezvyk, ale zanedlouho jsem ji ocenil, rozpinani je velmi snadne. Mensi minus je to, ze pri zapinani se obvykle povoli a bederak je potreba dotahnout.
+/- uchyty na cepin. Funguji, ale jsou pouzitelne prave jen na cepin. Do klasickeho poutka davam hulky, kdyz mam na boku batohu sneznice. Tady je zas dobre, ze cepin nevisi pod batohem.
+/- velikost. Batoh je vetsi, nez jsem cekal. Sbalil bych se do nej na dva dny a rekl bych, ze ma vic, nez 37 litru. Z mereni mi vychazelo 40 - 42 a to bez vrchliku, ktery je opravdu velky. Minus je to proto, ze je na mne velky moc, potrebuju jednodenni batoh, tenhle jsem nenaplnil ani plnou zimni vybavou na sneznice.
+/- barva. Zvenku fajn, ale vevnitr by se hodila nejaka svetlejsi, aby bylo dovnitr videt, zvlast kvuli tomu rolltopu.
+/- kapsy. Na zadech je kapsa puvodne na vodni vak, ktery s rolltopem asi nema vyznam, zevnitr na viku je nedodelana kapsa bez zapinani. Chtelo by to pridat zip nebo suchy zip a byla by fajn.
+/- celkovy tvar. Relativne uzky a vysoky, na lezecky batoh idealni, ale ja bych ocenil trochu nizsi a dole sirsi a tedy i stabilnejsi pri postaveni. Prekvapilo mne, ze je stejne vysoky jako Ultrahike 60, vypada to, ze vsechny Crux a vetsi Lightwave batohy jsou vysoke stejne a lisi se jen sirkou.

No a proc ho vlastne vracim? Vrzal. Delaly to ty titanove trubky. Jsou nasunute v tunylkach z pomerne tuhe latky a ty jsou dost uzke. Pri chuzi se zrejme trochu hybaly a vrzalo to (bez nich ne). Nekomu by to mozna nevadilo, ale zrovna na tohle jsem docela citlivy. Resil jsem to i s majitelem a nevedel, co s tim. Psal mi, ze to obcas nektere batohy delaji, zacne to samo a pak to zas prejde, ze to sam zazil. Jenze mne se to nechtelo riskovat, zvlast kdyz ten batoh neodpovida presne tomu, co zrovna potrebuju (velikost, viz vyse). Mozna jsem mel smulu na konkretni kus, mozna to dela posledni serie, tezko rict. Psal, ze podobnych stiznosti maji jen nekolik do roka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 26, 2018 6:40

Stejná váha se pocitově nese líp než v jiném batohu.....
Kde jen jsem tohle četl a následovala tomu dvoustránková debata o tom, že to není možné. ;)

Jinak škoda, žes ten batoh nějak nenafotil v detailech, je fakt, že sem ho ani v zahraničí nikde nepotkal takže něco co by víc přiblížilo provedení batohu by se hodilo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod slezacekm » čtv dub 26, 2018 7:48

Pod mikovu recenzi bych se podepsal...akorát mám nevrzavou verzi bez rolltop.

Při tom nošení stejné váhy v různých batozích jsem si přesně na Michala82 vzpomněl.

Jinak kdyby někdo chtěl nafocené detaily nebo cokoli, stačí říct, mám doma dva (AK37, AK57)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 26, 2018 7:57

slezacekm - tak to prosím nafot jak to má v detailech udělaný zada jak vypadá batoh uvnitř a td. A třeba ty vystuhy to by taky bylo zajímavej detail.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv dub 26, 2018 9:40

mike píše:+/- uchyty na cepin. Funguji, ale jsou pouzitelne prave jen na cepin. Do klasickeho poutka davam hulky, kdyz mam na boku batohu sneznice.
Tady mala "rada", nejenom na tento konkretni batoh ale na vsechny s podobnym uchycenim: Kdyz trochu povytahnes ten uchyt/kolik (mel by byt na pruznem lanku), do vznikle diry muzes zasunout hrot(y) hulek a nahore je zabezpecis stejne jako cepin. Takto by mely drzet dobre, jedine ze bys na nich mel velke talire a ty by zavazely - to by ale delaly pri jakemkoliv uchyceni.
Konec koncu, nektere batohy maji hodne podobne udelane uchyty na hulky - jen tam neni ten kolik.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod remy77 » čtv dub 26, 2018 17:43

Michal82 píše:Stejná váha se pocitově nese líp než v jiném batohu.....
Kde jen jsem tohle četl a následovala tomu dvoustránková debata o tom, že to není možné. ;)


Presne, ale podstata je v tom, ze pohodlny batoh nemusi mat zakonite 3,5 kg.
A 25 kg na hrbe bude pre kolena, bedra alebo kotniky vzdy 25 kg.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

PředchozíDalší

Zpět na Batohy