Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte led 3, 2017 9:10

šíp píše:Pochopila jsem to správně, že foťák je manželky, ona s ním fotí, ale je umístěn v batohu syna?
Jo, pochopilas dobre :-).
Zase, je to v tom batohu pouze, kdyz je destive pocasi nebo v tezkych pasazich, kde by brasna zavazela, prip. byla az nebezpecna (zachyceni) a v synovem batohu jen kdyz se vezme na turu pouze jeden batoh. Kdyz jde manzelka sama nebo taky ma vlastni batoh, tak si to nosi sama. Za hezkeho pocasi a kdyz nema batoh si nosi fotak v takove "lbederni" brasne, co mi dost pripomina ten Tvuj maly fotobatoh, jen je o malinko mensi.
Fotobatohy (kombinovane castecne na fotak, castecne pro jine veci) jsme parkrat koukali a zkouseli, ale bud maji uplne na houby zada a popruhy, ze se to neda cely den nosit (a dal jsme je nezkouseli) nebo kupodivu, kdyz jsme tam vlozili N7000 na prislusne misto, tak v miste hledacku/hranolu se ten batoh dost vyboulil, proste misto bylo mensi nez vyska fotaku a nijak jinak tam nesel dat. Coz bylo s podivem vzhledem k tomu, ze ty batohu byly urcene i na full frame poloprofi fotaky, ktere jsou znatelne vetsi :roll:.
Ale jinak co je to za znacku batuzku, vypada zajimave. My jsme na nic takoveho v Ostrave nenarazili.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Prenos » úte led 3, 2017 9:43

Takze syn je takovej nosic fotovybavy :)

Ty velke fotaky nas znici.... :)
P.S: kdyz v Alpach vidim nekoho s "velkym" fotakem na krku, tak je to ze 70% někdo z naší krásné vlasti :)
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte led 3, 2017 11:49

To v tech Alpach bych teda vubec nerekl. Ono to zavisi asi, kde. Kupodivu zrcadlovky nebo alespon bezzrcadlovky nosi docela dost "zapadnaru" na hure (ale jeste bez lezeni) pristupnych mistech. A potom na lehce pristupnych mistech (autobus, lanovka) pulka Japonciku... (Ta druha ma co nejminiaturnejsi krabicku a treti pulka iPhone).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod šíp » úte led 3, 2017 21:29

apuka píše:Ale jinak co je to za znacku batuzku, vypada zajimave. My jsme na nic takoveho v Ostrave nenarazili.

Něco málo k tomu batohu jsem napsala zde - k samotnému batohu, byť tam cíleně značku nezmiňuji, se věnuji v druhé půlce článku, v té první spíše popisuji své zkušenosti, jak vozit na kole zrcadlovku.
Konkrétní model je Lowepro Flipside Sport 10L AW a jak jsem právě zjistila, tak se už nevyrábí. Výhody zmiňuji právě v recenzi na svých stránkách, tak se tady nechci opakovat. Produktově fotobatoh pochází z řady Flipside, která má právě přístup dovnitř přes zádový systém. Mrkni na ty batohy, třeba si manželka vybere.

Prenos píše:Ty velke fotaky nas znici.... :)
P.S: kdyz v Alpach vidim nekoho s "velkym" fotakem na krku, tak je to ze 70% někdo z naší krásné vlasti :)

Ono je to vždy o prioritách. Do Alp nechodím, takže tento aspekt neposoudím, ale jinak zrcadlo plus stativ vláčím vždy. A sama, ne tohle nosiče nemám. Občas chodím do hor sama, takže spím na chatách, proto jsem hledala větší "střední" batoh, protože do stávajícího jsem se už nevešla. Natěžko sama nechodím, tak drsná nejsem. Ale i když mám s sebou Luboše, přesto si foťák nesu sama. Logicky, když s ním fotím. Stativ ale mám na Lubošově batohu, to ovšem z praktických důvodů kvůli přístupnosti. Kromě pěších výletů vozím fototechniku na kole, jak nalehko, tak natěžko, a na kánoi. Na kole mám foťák na zádech v tom fotobatohu, jehož fotky jsem zde vkládala. V kánoi ho zase mám na přídi ve voděodolném batohu. Jako exot si nepřipadám a rozhodně bych neřekla, že velký foťák je poznávací znamení našince.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Prenos » stř led 4, 2017 9:25

Jasny ja to chapu :)
Mozna jsem se vyjadril blbe, ale tim slovickem NÁS jsem myslel obecne lidi, ne jenom cechy. Samozrejme ze velky aparat neni znamka cechu obecne.
S tema Alpama mam opravdu ale zkusenost, ze prekvapive "malo" lidi tam jde s velkym fotakem na krku. Coz chapu, ale to je jedno, tohle vlakno je o batohach :).

Tak ja k tomu mam pristup, ze fotoaparat beru jen kdyz opravdu budu fotit neco co stoji za to (budu se venovat prioritne jen tomu, viz muj web) a na turisticke dokumentacni cvaky pres den mam kompakt. Ale bohuzel kdyz rano vyfotim nejaky zaber a pak pokracuji v nekolikahodinove ture, tak holt tem aparat musim nekam dat(presto, ze ho uz nepouziji).

Co se tyce batohu tak asi opravdu nejrozumnejsi pro "outdoorare" je mit brasnu a tu podle potreby prendavat do batohů (podle akce - maly, velky, stredni), tak mi to prijde nejrozumnejsi.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát led 6, 2017 13:42

Jeste velmi kratke shodnoceni batohu Lowe Alpine Cholatse 45 po dvou vyletech. Nalozene bylo 1,5l plna Nalgene flaska, macky, nesmeky (obe veci v obalech), hole, jidlo, zpocatku a na konci mensi fotak s brasnou, nejake obleceni plus neco na vycpani, abych zkusil nesplaskly batoh. Nevazil jsem to. Nachozeno dva dny, celkem cca 22-24km. Plus poznamky syna, ktery to mel pri vystupu na Slavkovak se sneznicema.

+ dobre a pohodlne se nosi, po prestaveni po par metrech zadny problem, ani jsem o nem nevedel, zada se nepotila, ale nijak extra jsem do kopce nestoupal.
+ dobre se zkompresuje bocnymi pasy ne plne nalozeny batoh.

- chybi vnitrni kapsa na zadech, napr. na mapu, na to jsem byl zvykly
- system na uchyceni holi - jako drzak funguje dobre, ale jednak se blbe oddelavaji hole (musel jsem si sundat batoh, jednou rukou drzet uchyt a druhou tocit holi) a jednak na jedne strane byla hole pekne pri ruksaku, na druhe ale vrchni cast ponekud odstavala. Asi by to bylo lepsi pri plne nalozenem batohu. Moc neverim tem vrchnim hackum, ale drzelo to i kdyz jsem o neco holi na batohu zavadil.
- nedaji se na to dobre uchytit sneznice. Potrebuje to pridat popruh, pres poutka vepredu by to nemusel byt problem.
- blbe se uchycuje cepin - horni "uchyt" je ten stejny jako pro hole aspodny hrot cepinu ponekud odstava a pri ne plne nalozenem batohu se dost hybe. Asi je treba vylepsit kusem sucheho zipu do schovanych poutek.
- pri poloprazdnem batohu se blbe leze do spodni komory - mozna je to jeste tvrdosti latky i opatrnosti, ale je treba si pomoci jednou rukou pro otevreni

Suma sumarum, koupi nelituji, ten batoh vypada dobre pouzitelny. Popsane "problemy" jsou spise neprijemnosti a vetsina byla zpusobena malou naplnenosti nebo se da jednoduse vyresit pridanim dalsiho popruhu, resp. uchytu ze sucheho zipu do schovanych uchytu. Uchyceni holi je za nova zvlastni, ale vypada, ze pouzivanim se to zlepsi, resp. mozna prestane ta neduvera vuci uchyceni gumifixu pouze na hacek a utahnuti.
Jedine, ceho mi je lito je ta vnitrni kapsa na mapy nebo par papiru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Sprocho » ned led 8, 2017 13:04

Ahojte planujem kupu batohu na 1-3 dnovu VHT, leto zima...a najlepšie keby som ho môhol použiť aj ako priručnu batožinu pri nejakych low cost letoch :wink:
V podstate som rozhodnutý pre Osprey Kestrel 38 (len neviem vybrať medzi variantou M/L-S/M), okrem litraže je aj nejaký rozdiel v dlžke chrbtoveho systemu, pripadne bedroveho pasu?

- vysoký som 175cm

Nemám si ho kde v mojom okolí vyskúšať, ale zatiaľ som nemal vôbec žiaden problém s rôznymi značkami batohov žeby mi nesedeli :wink:

- nenašiel som tu na fore nikde že by ho niekto už zobral ako priručnu batožinu preto sa pýtam či by nemal byť problem ked nebude uplne full
prípadne kedže sa dá odopnuť veko batohu tam by človek ziskal tiež nejaký ten cm k dobru :D
Sprocho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 7, 2017 10:18

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod LukasHE » čtv úno 2, 2017 11:49

Zkusil sem to tady pročíst, ale odpověď sem nenašel. Nějaké doporučení na batoh s bočním vstupme (35+l), ze kterého lze pohodlně vyndat foťák (řekněme velikosti malé zrcadlovky). Tzn. aby boční vstup nebyla klasická "škvíra v zipu", ale aby ten zip třeba do U a ta část báglu se třeba odklopila? Klasický fotobágly, co sem viděl, měly buď šílený záda a/nebo nebyly na turistiku. Pokud ne, tak holt bude foťák nahoře v hlavní kapse a dolu hodin goretexku apod.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv úno 2, 2017 13:16

Resilo se to nedavno o par tem nize. Zkus se tam podivat (je to kratke), jestli tenejak nenakopne, pripadne link tam na tema o noseni zrcadlovek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod LukasHE » čtv úno 2, 2017 13:41

To jsem právě četl, ale nic sem tam nenašel - nošení na krku je pro mě mimo a ty batohy, co se tam řešili jsou klaska se "škvírou" skrz zp na straně, přes co se stejně blbě tahá technika. Ale jestli je dotaz v blbym vlákně, tak klidně přehoďte.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv úno 2, 2017 15:13

Podivej, ja to zase zopakuji. Pokud budes mit batoh hoc s vynikajicim bocnim nebo prednim vstupem, ale fotak budes mit na spodku, resp. na spodku vrchni komory u dvoukomoroveho batohu, tak vzdy Ti zustane dost zasadni problem. Vytahnes fotak - a vsechno, co je nad nim bude mit tendenci se napchat do uvolneneho mista. Takze kdyz to chces mit takto, tak je rozumne do ruksaku dat neco, co bude relativne pevne a az v tom budes mit fotak. Nejakou zmekcenou "krabici", co byvaji ve fotobatozich. Bez toho to bude opravdu vopruz.
Takze lip by vyhovoval dvoukomorovy batoh, kde muzes mit fotak (pripadne i prislusenstvi) ve spodni komore a vsechno ostatni ve vrchni. Ale na toto taky potrebujes dobre oddelitelnou spodni komoru, ne zadne stahovani snurou uprostred (napr. Mammut) ani oddeleni snurou jinak, jak je to casto u Osprey. Nejlepsi plny zip po cele delce. Ale i tak musis pocitat s tim, ze prehradka bude u naplneneho batohu mit tendenci se vtlacovat do volneho prostoru.

No a ze ktery batoh by Tobe nejlip vyhovel, to si musis, bohuzel odzkouset sam - nejake typy v tom spomenutem vlakne mas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod LukasHE » čtv úno 2, 2017 20:21

Jasný - počítal sem s tim, že bych foťák a objektivy měl v nějakém pouzdře mebo "vnitřku" z nějaké malé fotobrašny, kde budou mít pevní místo a ne mezi věcma, co by po vyndání tecniky spadly dolu.

Zkusim ještě jednou projít vlákna, co je tam za typy. Dky
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod filipzak » pon úno 27, 2017 12:38

Čaute pozerám po niakom batohu 35- 50 na celoročnú turistiku. Momentálne mám http://www.salomon.com/cz/product/evasi ... cle=382392 ale samozrejme je nedostačujúci. Áno, Osprey, Deuter. napadlo ma ešte HAGLÖFS po prípade mammut ale ku tým je tu toho dost napísaného...a posledná otázka čo hovoríte na batohy zajo? že vraj odolné, dobre riešené a majú dobrý zádový systém a v neposlednom rade aj dobre vyzerajú.....napr. http://www.zajo.net/sk/batohy/ortler-38 ... 759-1.html

po prípade celý sortiment http://www.zajo.net/sk/zajo/vystroj/batohy
filipzak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned úno 5, 2017 17:46

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » stř bře 1, 2017 12:04

Kdo jste ho viděl naživo, jaký jsou záda tohoto báglu: Montane Ultra Tour 40?

Tuším, že v menší verzi ho tu má scinkk. Bude to polstrování jakž takž použitelné i u čtyřicítky?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod monaro » stř bře 1, 2017 12:14

sobb píše: Bude to polstrování jakž takž použitelné i u čtyřicítky?

Si myslím že vek v tom až takú rolu nehrá :mrgreen:
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » stř bře 1, 2017 17:08

On-line pokus o sebevrazdu jsme tu myslim jeste nemeli :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » stř bře 1, 2017 21:16

@sobb
o Montane Ultra Tour 40 jsem taky uvažoval, kdyby měl normální víko, tak jinak má vše co chci, tedy jestli nemá strečový bederák a ramenní popruhy? když ti nevadí že nemá víko, tak bych ho zkusil, ale samozřejmě že nebude mít tak pohodlná záda jako třeba Osprey Exos
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » pát bře 3, 2017 22:21

naživo jsi ho tedy asi neviděl?
Roll top mi nevadí a Exos mi stejně nevyhovuje, o tomhle celkem uvažuju. Jsem četla pár dikuzí na fórech a ty záda by nemusely být tak špatný :-k
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » pát bře 3, 2017 22:45

Kam u roll topu dáváte doklady, peníze... ? Horní kapsu moc nepotřebuji, ale jsem rád, když jsou důležité věci v kapse na zip a nemám strach, že je ztratím. Tahle drobnost mě zatím od podobných batohů odrazuje, i když třeba v USA jsou roll topy celkem populární. Asi se to dá vyřešit umístěním do kapsy na hydrovak, ale nepřijde mi to úplně ideální. Je to spíš takový psychologický strach a uznávám, že ziplock na dně batohu se sám od sebe neztratí a po chvilce bych si zvyknul, ale zatím mě to odrazuje.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod wawrik » sob bře 4, 2017 6:30

Závisí, aký máš bágel. Do niektorých sa dá zvnútra o nejakú výstuhu alebo vnútorný švík prichytiť putko.

Ja mám na bágli vrchlík, ktorý síce vo vode pretečie, ale došil som tam putko, o ktoré mám prichytené vodotesné puzdro na doklady. Nakoniec, rovnako to mám urobené aj na všetkých ostatných bágloch.

Dávať doklady navoľno je IMHO koledovanie si o stratu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » sob bře 4, 2017 10:55

já do víka dávám věci co chci mít při ruce, mapu, skládací láhve na vodu, jídlo na den, rukavice, tunel, čepici atd.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod oodoow » sob bře 4, 2017 20:33

Montane Ultra Tour 40 jsem zvažoval koupit, ale nakonec jsem se rozhodl pro skoro 3x dražší Gossamer Gorilla a nelituju, luxusní batoh.
@mitau: Peníze a doklady jsou buď v kapse bederáku anebo v kapse na hydrovak, pokud vím, že je nebudu v dohledné době potřebovat. Taky nemám rád, když se tak důležité věc pohybují někde mezi věcma v hlavním těle batohu a taky to vnímám spíš jako psychologickou záležitost, ale nemůžu si pomoct. :-)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » sob bře 4, 2017 23:57

oodoow píše:Taky nemám rád, když se tak důležité věc pohybují někde mezi věcma v hlavním těle batohu a taky to vnímám spíš jako psychologickou záležitost, ale nemůžu si pomoct. :-)

Taky tak :) Doklady (a mobil) mam v malem ziplocu, ktery strkam do kapsy na hydrovak nebo, u druheho batohu, do sitovane kapsy, co je vevnitr ve viku. Kapsa v kapse, sikovne. Volne ve viku bych to nenechal, jelikoz tam mam mapu a GPS, na ktere obcas koukam a bal bych se, ze to vypadne. V lete jsem takhle ztratil GPS, po mnoha letech noseni ve viku. Pri zastavce jsem uplne nedopnul zip a vypadla. Zjistil jsem to az po par hodinach dole u chaty skoro za tmy. Posledni den, takze jsem ji ani nemohl zkusit hledat (prekvapive se mi pak vratila, nasli ji lidi z chaty a poslali mi ji :)). Tim chci rict, ze tohle je typicky nachystany pruser, ke kteremu pres veskerou snahu jednou za cas dojde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výroba ruksakov a iných veci

Příspěvekod Dann » ned bře 5, 2017 7:40

Ahojte, nechcem zakladať nové vlákno a len ma napadlo či poznáte nejaké značky ruksakov alebo spacakov a stanov kt. su vyrábané v ČR alebo SK alebo hocikde len nie v Azíjskych krajinách. Osprey, MSR a Warmpeace a vsetky dobre značky čo pozná maju výrobu tam.
Dann
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 30, 2017 2:55

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod scinkk » ned bře 5, 2017 10:06

Ano mam ultra tour 22, ale ctyricitku jsem nevidal, i tu 22 mam jeste z doby, kdy sem montane nikdo nedovazel.
Zada, zda se dle fotky, ma asi jine, takze tam tezko soudit. Zada na 22 jsou nozna jediny minus, je to jen zesilena latka na par mm, to by mi ale nevadilo, ale maji divnou delku, takze je mam bezne poskladana do varhan, nastesti to nevadi, nevim zda jsou delana na nekoho vyssiho, ale i tak mi to prijde divne.
Ramenni popruhy mi hodne vyhovuji (zalezi, zda je nezmenili), jsou siroke, ale hodne tenke, takze se prizpusobi, a zrejme budou i lehonce elasticke, stejne jako na Talonu.
Netusim, jak se budou chovat na 40 l.
Rolovaci uzaver je skvely na upravu objemu baglu, staci odjist jidlo, ci narvat do batohu bundu a ten batoh se chova jako by mel danou litraz. Je to pdole me lepsi nez nejake nastavovaci limce a posuvna vika. Clovek tim ale prijde o jednu dost uzitecnou kapsu.
Super je ta velka sitovana kapsa na čele, je hodne elasticka a od te doby co mam tenhle bagl, mi na nekterych batohach tohle reseni chybi (talon ji ma, ale tahle je mnohem lepsi).
Stejna elasticka sitovina je na kapsach bederaku a to je take dobre.
Batoh hodne dobre odola desti, tusim ze jsem s nim sel jeden den cely den v desti, bez plastenky a uplne v podode. Ma zevnitr nejaky zater. A zrejme i diky rolovacimu uzaveru nebyl problem, ze zrejme nema podlepene svy.
Dalsi plus, ktery snad bude platit i pro 40l, je, ze batoh je neskutecny drzak. Je to nejpouzivanejsi batoh, ma za sebou tisice kilometru a nevim, ze by na tom batohu neco odeslo, jen pod rolovanim uz je ten zater takovy osoupany.
Maji trochu ujete ty barevne kombinace, ta doplnkova vyrazna barva, to se snadno zaspini a uz nikdy nevypere. Ja nastesti mam tu svitivou barvu jen na zadech a zipy na bederaku ale i tak. Maji super navykovy system rozepinani prsaku :)

add doklady: u ultratour davam doklady do kapsy na hydrovak, je az dolu, ztraty se vubec nebojim, netusim, co bych musel delat, aby to vypadlo, kor kdyz jsou v baglu dalsi veci a je to oddelene, abych je nevyklepal pri hrabani se v baglu. Navic mam hodne tenkou lehkou dokladovku a funguje tam faktor treni :)
Jinak u Talonu je davam do zip kapsy pod vikem a OMM darebak ma extra kapsicku v kapse ve viku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod scinkk » ned bře 5, 2017 10:33

Jeste k tomu rolltopu. Dalsi vyhoda je, ze ty batohy se sijou, ze se smerem nahoru rozsiruji, takze se batoh lepe naklada, lepe se v nem hleda. Na druhou stranu clovek musi pocitat s tim, aby nahore zbylo trochu mista, aby to clovek mohl alepson 2x ohnout, coz se del treba hure, kdyz nahoru narve zateplenou bundu, ktera nestlacena nabyva na objemu :) A take pri nakladani jsou ty batohy dost vysoke a moc nedrzi samostatne otevrene, pokud nejsou narvane. Dale zapinani je naboku, takze ty batohy muzou mit jaksi plnohodntnou, velkou, kapsi na čele baglu. Dale odpada nejaka otravna snura na stahovani vrsku pod vikem.
Oboje ma sve vyhody a nevyhody, tezke rozhodovani.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výroba ruksakov a iných veci

Příspěvekod fps » ned bře 5, 2017 10:45

Dann píše:poznáte nejaké značky ruksakov alebo spacakov a stanov kt. su vyrábané v ČR alebo SK

batohy - Gemma a Corazon
spacáky - Sir Joseph a Prima
stany - Jurek
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Výběr dvou batohů (cca 35-45l a 75+l)

Příspěvekod Meme » ned bře 26, 2017 0:35

Zdravím všechny,
vybírám 2 batohy a ocenil bych nějaké tipy. Chtěl bych jeden menší, zhruba tak 35-45l na kratší túry a jeden velký 75l na dlouhé. Chtěl bych se vejít někam kolem 8 tisíc, pokud by se to vyplatilo, můžu něco ještě dosypat, když se to vyplatí. :-k

Děkuji za rady O:)
Meme
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 20, 2017 1:29

Re: Výběr dvou batohů (cca 35-45l a 75+l)

Příspěvekod fps » ned bře 26, 2017 8:19

hledej tady viewtopic.php?f=7&t=8121 a tady viewtopic.php?f=7&t=6351, já doporučuji něco od Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon bře 27, 2017 16:37

Slouceno. Druhou pulku dotazu si osetri sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy