Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » úte črc 2, 2019 12:28

Pod síťkou mám záda zpocená, sice ne tolik ale na profouknutí to stačí. A stejně se zpotím pod bederákem na zádech tj. ideální pro ledviny.
Neříkám že ten zádový systém u toho Peaku budou špatné, jenom nepřicházím na chuť těmto řešením, ať to co je u Kestrelu, Talonu, Gregory nebo i ten Peak. Třeba pro mě měl nejlepší záda Deuter Guide a v podstatě i starý Aircontact.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 2, 2019 12:33

Vidíš já mám třeba Deuter Guide tour 45 a záda mi na něm prostě nesedí. Má na mě v zádové části moc široký bederní pás a ten mi nejde pořádně stáhnout. Nesu pak váhu hodně na ramenou a z nějakého důvodu mě z něj bolí na začátku túry kyčel. Holt je to hodně individuální.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte črc 2, 2019 12:50

@Bertik, Michal: kluci, stale chodite dokola v tom, ze soudite podle uplne jinych batohu zadovy system Peaku. ZKuste si nekdy nekde od nekoho pujcit a udelejte v nem alespon jednu turu. Ten zadovy system Peaku fakt funguje uplne jinak nez jine kontaktni zada. Ta smes vlny a plastu opravdu dokaze dobre odvadet vlhkost (a "z druhe stranu" a z boku jej odparovat - jakasi analogie kominoveho efektu u vlnenych ponozek v pohorkach) a rozhodne pri noseni batohu skoro nevnimam, ze mam zada zpocena, coz teda jsem vzdy citil a to poradne. Dokonce bych rekl, ze potom, jak se prestanu potit a stale mam ruksak na zadech, se mi zada i s trickem dokazou rel. rychle uschnout. To se mi taky pod jinym batohem nestava.
Takze zkuste a mozna sami zjistite, ze je to o necem uplne jinem nez napovidaji predsudky - mel jsem to stejne, takze dobre vim, proc si myslite, co si myslite. Samozrejme, mozna zjistite, ze Vam batoh vubec nesedi - ale s tema zadama se to musi odzkouset.

Jo, jeste jedna poznamka - normalni kontaktne batohy s podobnou strukturou materialu maji problem ve snezeni, hlavne v prasanu, snih se zachyti, roztopi, zada namoknou a studi. Peak sice taky zachyti snih, ale nijak jsem si nevsiml, ze by zada nejak citelne navlhla tak, abych to citil. Proste tu roztopenou vlhkost ze snehu taky stihaji odvest.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod zdenki » úte črc 2, 2019 16:40

@Pierre111: a co se týká odvodu vlhkosti ze zpocených zad... (v létě) Je ten Peak nějak výrazně lepší než byl Guide nebo přibližně stejný? (bez ohledu jak který sedí..)
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Miuan » stř črc 3, 2019 7:52

Kdyz je vedro zpotis se i bez batohu, takze tento argument nepobiram. Ale nejhorsi batohy na vetrani, a to nejhorsi s obrovskym naskokem, jsou batohy od Gossamer Gear, nic horsiho jsem na zadech v zivote nemel. V mem pripade Kumo, ale ostatni jejich batohy budou bezpochyby to same, prispivaji k tem neprodysnym zadum i ty jejich tlusty neprodysny popruhy. To je v lete cista esence zla, k tomu je treba pripocist i nejdebilnejsi system zavirani co nejaky vyrobce vymyslel, a stupidne udelane kapsy, takze nechapu tu oblibu na UL scene.
Jiste, jsou lide co se nepoti, to je dano zejmena geneticky, nebo mozna kdyz je nekdo otyle prase, ale lide co se moc nepoti jsou podle mne v mensine. Ale vas co se aspon trochu potite varuju, vyhnete se tehle firme sirokym obloukem. Aspon na leto urcite.
A sitka, ja s ni nemam problem, mam batoh se sitkou, vetra to skvele, ale bohate mi staci kdyz ten bagl ma aspon nejake vetrani, to je zpravidla dostacujici.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » stř črc 3, 2019 13:51

Hele to se těžko posuzuje. Určitě není horší, spíš o něco lepší. Navíc mám pocit, že tyhle záda jsou i zpocená trochu příjemnější. Prostě nejsou pocitově tak mokrá a méně studí a rychleji schnou.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod zdenki » stř črc 3, 2019 15:52

Supr, díky za info...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » čtv črc 4, 2019 8:15

Právě páchám zvěrstvo. Na zádech si nesu "retro" Deuter Aircontacta a vyrážíme na hřebenovku...
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 4, 2019 9:06

Hřebenovka na Českomoravské vrchovině ? :D ;)

Jestli se ti nosí dobře, tak ho nos, je to přeci tvoje věc. Nějak nechápu tyhle příspěvky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » čtv črc 4, 2019 9:31

Jenom Krkonoše.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 4, 2019 9:37

Zítra taky odjíždím na jednu hřebenovku, tak uvidíme zda se zadaří. :D

http://www.goat.cz/index.php?path=Alpy_ ... ornVystupy
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » čtv črc 4, 2019 12:01

Ať se daří a užívej si všeho nejlepšího :)
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv črc 4, 2019 13:08

@Bertik: Taky si myslim, ze se vykasli na priblble poznamky nekterych (kdyby se ukazaly). Stokrat lepsi, kdyz pujdes s batohem vazicim dvakrat tolik, ale perfektne sedicim, ktery kvuli tomu na zadech "skoro necitis" nez s batohem sice polovicni vahy ale ktery Te bude celou cestou stvat, protoze nebude sedet a furt jej budes nastavovat, upravovat, ale nikdy uspokojive nenastavis.
A Aircontact JE z batohu, ktere svoji vahu "vyrusi" prave tim "padnutim". Samozrejme pouze za predpokladu, ze sedi dobre.

@Pierre: Pokud tam budes mit Peaka, ten tam dobre zapadne, v tech koncinach se citi jako doma :smt023. Pekny vylet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 4, 2019 14:41

Ano budu mít s sebou Peak a taky nové boty, nové mačky a cepíny ;). Už se těším, jak to vše ozkouším.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » čtv črc 4, 2019 15:14

apuka píše:A Aircontact JE z batohu, ktere svoji vahu "vyrusi" prave tim "padnutim". Samozrejme pouze za predpokladu, ze sedi dobre.

Zadnou vahu nevyrusi. Takove reci mivaji podavaci, kteri se ti snazi prodat tezky batoh ;-) Deutera jsem mel resp. jeste mam, sedi skvele a vymenil jsem ho za lehci, protoze mi ta vaha vadila. A to se mnou po horach nachodil hodne. Kilo navic je proste kilo navic.

Samozrejme je blbost srovnavat tezky dobre sedici batoh s lehkym, ktery sedi vylozene spatne. Takhle ale volba nestoji. Vybiras mezi dvema batohy, ktere oba sedi dobre. Ten tezky mozna o trochu lip, v mem pripade to tak je, ale to kilo navic rozhodne nevyvazi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » čtv črc 4, 2019 16:56

V pohodě každému sedí a líbí se něco jiného. Koupil jsem nového Aircontacta 45+10. Je super ale tak na dvoudenku, ten kovový rám není moc ready tak jsem ho vyměnil za Aircontact 55+10 verzi pro tzv. staré konzervy jako jsem já tzn. SMU. Když jsem ho dával na záda tak jsem vzpomína light backpacking ale v podstatě s tím těžkým Aircontactem vyběhnu kopec a ani o něm nevím, akorát ho doladit trvá chvíli. Tak nevím no... 2,6kg batoh bez nálože, s nákladem celkem 13 kg. Je fakt že mám i starou 45ku a asi si ji nechám na kratší akce.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv črc 4, 2019 18:29

mike píše:Deutera jsem mel resp. jeste mam, sedi skvele a vymenil jsem ho za lehci, protoze mi ta vaha vadila. A to se mnou po horach nachodil hodne. Kilo navic je proste kilo navic.
Nemas Ti nahodou Aircontact (ACT) Lite? To je totiz dost jiny batoh (hlavne zada) nez klasicky Aircontact (a jeste trochu jiny je Aircontact Pro). Mame doma ACT Lite 50+10 i Aircontact Pro 55+15 SL, oba jsem obcal na zadech mel (ano, i damskou verzi) a vim dobre, jaky je tam rozdil.
Jde presne o to, co popsal Bertik - vybehnes s nim na zadech a ani nevis o tom, ze jej tam mas. Jo, treba k tomu taky pridat, ze kdyz mas nejakou minimalni vahu). A hlavne nemusis resit, jake to bude, kdyz pridas dalsich 5 kil. Pocitove to stale bude stejne. Samosrejme, to kilo se fyzicky neztrati - ale citis jej v nohach a ne v celem tele.

Ale samozrejme, kazdy at nosi, co mu vyhovuje - a na nejakych 7kg nakladu je Aircontact (Pro) kanon na vrabce...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » čtv črc 4, 2019 18:57

Jo, mam ActLite 50+10. Nikdy jsem ho necitil po celem tele, vzdycky v nohach. No a ten rozdil proti lehkemu batohu je fakt znat. Resit, jake to bude, kdyz pridam 5 kilo navic, fakt nebudu, to bych se radej picnul, nez tahat po horach o 5 kilo navic :twisted:

Nosim v nem obcas tezky nakup, s batohem to ma 20 - 25 kilo. Nese se to furt v pohode, ale proste je to tezke, do schodu uz je to v nohach sakra citit. 1000 - 1500 metru prevyseni denne ve vysokohorskem terenu, co s 15 kilovym normalne chodim, si s timhle moc nedovedu predstavit. Netroufnul bych si s tim ani na nektere stezky, bal bych se, ze neudrzim balanc a setrvacnost mne shodi do udoli.

No a navic jsme ve vlakne o malych batohach, kde je nejakych 12 kilo rozumne maximum. I s maximalni jednodenni VHT vybavou se vejdu do 10, se sneznicema o neco malo vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv črc 4, 2019 22:24

No, at si kazdy nosi co mu vyhovuje, ale za sebe uz vetsinu casu nechavam Aircontact (55+10) spis ve skrini, krome zimy, kam nemam velikostni nahradu. Kdyz jsem ho nosil treba 14 dni v kuse po horach, ke konci jsem si vzdycky nadaval. Ono pri kazdodennich prumernych tisic+ nahoru a tisic dolu se kazde usetrene kilo fakt hodi :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Miuan » pát črc 5, 2019 10:17

Ja ten Deuter budu muset nekdy v krame vyzkouset na zadech jestli je to opravdu takovy zazrak jak uzivatele tvrdi, nebo jen prosty hype. Ja u lehkych batohu zadne nepohodli necitim, asi je to tim ze se nenosi na zadech nic tezkeho, takze to uz by musel byt extra spatne vymysleny batoh aby mne skrtily preba popruhy.
Ale pokazdy je znat kdyz dokoupim jidlo a doberu vodu jak pak ztezka funim do kopce, a v tom mi zadnej, ani ten nejpohodlnejsi tezkej batoh na svete, nepomuze.
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod FrantaKrajta » pát črc 5, 2019 10:43

@Miuan, tak nosí se pořád celkem dobře (akorát mi - asi jsem zhubnul :D - nějak nesedí bederák, což je docela zásadní nevýhoda, Pierre to tu zmiňoval podobně u Guide). To je ten prastarý (SMU) model, novější mají záda možná lepší. A je to stále dost odolný baťoh. Jen se mi už nechce nosit spíš zbytečnou váhu navíc, když mi kupodivu i docela minimalistický lezecký bágl s dobrými zády (menší objem, ale zase plný těžkého matroše a lana) sedí stejně dobře (myslím, že by mi úplně stejně dobře sedel i větší model toho lezeckého, srovnatelný velikostí s 55 Deuterem). Funím sice úplně stejně, jen o kilo a půl méně :D
A sorry, je to trochu mimo tohle vlákno :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pát črc 5, 2019 15:24

@Miuan: neni to hype, ale neni to ani zazrak. Proste solidni pevny zadovy system, ale taky patricne tezky. Myslim ty velke, nektere male Deutery maji naopak zadovy system uplne shitozni.

Rozdil mezi mym ActLite 50+10 a skoro o kilo lehcim Lightwave Ultrahike 60 neni v tom, jak sedi a jak se nosi, to je skoro stejne, ale Deuter ma odvetrani pomoci polstaru a tunylku mezi nima. Je to znat na tom, jak moc mam promocena bedra. Pri noseni to moc znat neni, ale u Ultrahiku se mi pri delsich akcich v tech mistech obcas dela vyrazka, to u Deuteru nebyvalo. Holt je potreba prevence, mazat a pripadne i desinfikovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod remy77 » sob črc 6, 2019 19:25

Pierre111 píše:Zítra taky odjíždím na jednu hřebenovku, tak uvidíme zda se zadaří. :D

http://www.goat.cz/index.php?path=Alpy_ ... ornVystupy


Vychodnym hrebenom? Tak si to uzi a daj vediet co a ako. Pokukujem prave po vychodnom hrebeni
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » sob črc 6, 2019 20:51

mike píše:Rozdil mezi mym ActLite 50+10 a skoro o kilo lehcim Lightwave Ultrahike 60 ... Deuter ma odvetrani pomoci polstaru a tunylku mezi nima. Je to znat na tom, jak moc mam promocena bedra. Pri noseni to moc znat neni, ale u Ultrahiku se mi pri delsich akcich v tech mistech obcas dela vyrazka, to u Deuteru nebyvalo. Holt je potreba prevence, mazat a pripadne i desinfikovat.
Tak teda promin, ale uz kvuli tomu (vyrazka) by ten Lightwave musel ode mne pryc a to velice rychle. At se za to nikdo nezlobi, ale zdravi mi je furt prednejsi nez kilo vahy navic - a stejne tak at se nikdo nezlobi, ale "prevence, mazat a pripadne i desinfikovat" neni resenim, ale zavani pri castejsim pouziti pruserem.
Ale jinak jsi pekne popsal jeden dulezity rozdil - v AC se zdaleka tak moc nepoti zada jako v mnoha jinych batozich. Nosit 2-4 tydny kazdy den potom rozdil bude. A u mne by se to jeste projevilo problemy s ledvinama (kvuli vlhkosti a nasledne zime).
mike píše:Resit, jake to bude, kdyz pridam 5 kilo navic, fakt nebudu, to bych se radej picnul, nez tahat po horach o 5 kilo navic
No jo, Ty chodis uplne sam a jsi ultralightista. Ale co, kdyz chodite dva-tri a Ty se rozhodnes projit lehci a jednodussi cestou a tem dvema vezmes co nejvice z jejich batohu, aby museli nest co nejmene, nutne minimum
Navic napr. ja (a zdaleka v tom nejsem sam) nemam (ani nechci mit) veci co nejlehci, ale takove, co mne nejvice vyhovuji, i kdyz budou vazit trochu vice. Navic, pokud je to mozne, tak co nejuniverzalnejsi. Napr. mne nevyhovuje KISS batoh ani bundy, nemam perovku ale Primaloftovy svetr, misto co nejlehci a nejskladnejsi nepropro obleceni radeji mam takove, co neco vydrzi (kdybych ted mohl chodit na tezsi cesty a jeste i v zime, tak mam z GTX Pro a asi ne z nejlehciho), myslim i na nouzi a nesu si sebou veci, ktere vys napr. Ty povazoval za zbytecnost, atd. Tim ani v nejmensim nechci nikoho hodnotit, kazdy mame svoje potreby nastavene jinak - ale prosazovat smer "vsechno UL a minimum" jako jediny spravny je, s prominutim, ulet. Pro nekoho je to to nejlepsi, ale pro nekoho je to uplne mimo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » sob črc 6, 2019 23:47

apuka píše:Tak teda promin, ale uz kvuli tomu (vyrazka) by ten Lightwave musel ode mne pryc a to velice rychle. At se za to nikdo nezlobi, ale zdravi mi je furt prednejsi nez kilo vahy navic - a stejne tak at se nikdo nezlobi, ale "prevence, mazat a pripadne i desinfikovat" neni resenim, ale zavani pri castejsim pouziti pruserem.

Souvislost vyrazky s Lightwavem muze byt jen korelace, taky to muze byt vekem, kuze je citlivejsi. Neni to zadna tragedie, jen neprijemne, svedi to. Nevim, jakym pruserem zavani mazani, to je normalni prevence odrenin, pouzivam i na jine casti tela a je to bezna vec. Na desinfekci jsem prisel nahodou, dokaze tu vyrazku zrusit, kdyz je rozjeta. Opet pouzivam i jinde, obcas mne (hlavne v zime) svedi kuze ruzne na nohach. Neni tam nic videt, ale svedi priserne a beznym kremum trva dny, nez to prestane. Betadinu hodiny a navic to pak vydrzi delsi dobu. Myslim, ze to souvisi s vekem, driv se mi to nedelo, kuze je sussi a zrejme se do ni pusti nejake bakterie, ktere jod znici.

apuka píše:Ty chodis uplne sam a jsi ultralightista.

Ja ze jsem ultralightista? :D Ti se vejdou do 7 kilo, ja nosivam 12 - 15. Podivej se na shoeho pacificke vlakno, to je pravy UL, ja bych to s takovou vybavou nedal. Samozrejme davam prednost lehcim vecem, ale ne za cenu funkcnosti. Kdybych to nedelal, tak taham 20.

apuka píše:ale prosazovat smer "vsechno UL a minimum" jako jediny spravny je, s prominutim, ulet. Pro nekoho je to to nejlepsi, ale pro nekoho je to uplne mimo.

To tady nekdo prosazuje? ;-) Treba ty batohy, najdou se vyrazne lehci, nez muj Ultrahike, ale moje podminka je pevna vyztuha v zadech (zadna HDPE kravina), idealne kovova.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod vonkreuz » ned črc 7, 2019 8:01

Už zhruba rok nosím na více denní turistiku Millet Prolighter 38+10. Primárně je to alpinisticko lezecký batoh. Ale vyhovuje mi váha, rychle tomu schnou záda, dobře mi sedí. Mám ho na zádech defakto 2-3 dny v týdnu, protože s ním chodím i lézt. Takže si dovolím říci, že ho zatěžuji více (myšleno na počet cyklů) než běžný turista. Všechno drží, jen na první tůře jsem si hranou nařízl jeden z popruhů držících vrchlík (sám nechápu jak...).
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » ned črc 21, 2019 20:16

Po delší odmlce po hřebenovce s mým těžším retro Deutrem vstoupím opět do tématu. Tak trochu hledám batoh na dva max tři dny, s objemem 35 -40l s podmínkou oddělené spodní komory a možností připnout karimatku na spodní část. Deuter takové řešení krom Futury nemá a ve výsledku jsem došel k Gregory Stout a Osprey Kestrel, o tom jsem přemýšlel nedávno a zavrhnul to. Známá mě přesvědčuje o Kestrelu. Po zkoušení a zkoumání mne zajímá životnost a spolehlivost tohoto batohu. Jediné co mne zarazilo je provedení zakončení výztuhy ve spodní části komory, které by mohlo zapříčinit prodření materiáu na zadní části. Jelikož nechci koupit něco na dva roky, chtěl bych se zeptat na dlouhodobější zkušenosti s tímto báglíkem.
Předem dík.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » pon črc 22, 2019 14:48

to záleže na tom, jakou verzi Osprey Kestrel myslíš, mám tu starou verzi cca 7 let, a žádný problém, ale s nejnovější verzí která je značně jiná bude mít těžko někdo delší zkušenosti když je to nová verze
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon črc 22, 2019 15:10

Mám na mysli verzi ll, starší neznám, nevím jak má třeba zakončení výztuh vespod atd.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon črc 22, 2019 18:39

U nas na zastavkach MHD je reklama uz "na ctvrtou generaci techto skvelych batohu"... (Kestrel). Praveze se mi zda, ze uz je venku dalsi novejsi verze - v cem se lisi, netusim, nemam ani jednu.
Ja jen, ze se urcite musi odzkouset to, co by nakonec koupit mohl - a dlouhodobe zkusenosti opravdu nebudou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy