Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod mvaldo » stř črc 22, 2009 15:58

taktiez Ta oslovil? =D>
myslim, ze dobra volba :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod mayya » stř črc 22, 2009 16:13

Já mám pro Ospreye slabost...tento by byl třetí. Sháním něco s litráží +-50l, uvidíme.....možná do něj investuju prémie :rolleyes: .
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Batoh 45-50l, aneb Deuter VS Vaude

Příspěvekod rezna » stř črc 22, 2009 16:20

jestli jeste plati v rock-pointu sleva pak maji Osprey Kestrel 48l za 2.590,- - mam ho od nich asi tyden. Prima Trek XP (delsi) tam vleze i v kompresnim obalu (zkouseno hned na prodejne).
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 45-50l, aneb Deuter VS Vaude

Příspěvekod Opiate » stř črc 22, 2009 16:43

Hmm, ten Osprey vypadá parametrově moc dobře (tedy až na těch 7l, o které jdou navíc Deuter a Vaude rozšířit, by mi možná chyběly), přeci jen Expedition Rock a Guide jsou spíš na hory a lezení a proto třeba ty postranní kapsy chybí - s pitím z PET-ky ve stěně se moc nepočítá. Jenže se trochu obávám o výdrž - měl jsem možnost si vyzkoušet pár batohů od této firmy a ten materiál + celkové provedení mi přišlo v porovnání s uvedeným německým duem, Bollem, nebo třeba Corazonem dost křehké. Chtěl bych, aby mi ten batoh vydržel alespoň 5-7let, no a "amíci" většinou nemají výdrž/odolnost v žebříčku priorit moc vysoko, zato design/množství vychytávek určitě ano - je to pro ně spotřebák, který se v případě defektu vyhazuje.
"Inside the wound I found my wings and walked away from this human skin..."
http://tinyurl.com/yenfaqt http://www.exitmundi.nl http://tinyurl.com/dawpta http://www.vhemt.org http://www.trekearth.com
Uživatelský avatar
Opiate
nováček
nováček
 
Příspěvky: 53
Registrován: pon črc 20, 2009 21:39
Bydliště: Eurasie

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod mayya » stř črc 22, 2009 22:24

@rezna: Jj, Kestrela (v menší litráži) jsem v pondělí okukovala na spolulezci, taky vypadal dobře. Uvidíme uvidíme....

@Opiate: Ospreye se z hlediska výdrže a odolnosti fakt neboj, je to velmi solidní značka. I Exposure má pocitově a vzhledově slabý materiál, už pár let ho tahám všude a nijak nešetřím, drží perfektně.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod hledani » stř črc 22, 2009 23:13

mvaldo píše:mam dokupit k batohu Osprey Exos 46 aj plastenku za 543 Ck?
dik :)


Vcera jsem to tu cetl do 4 rano, ale nenasel jsem, ze by v CR Osprex Exos 46 (a nejlepe v Olomouci nebo v Brne) nekdo uz prodaval ...chtel jsem na nej nekde kouknout, vyzkouset, mozna hned koupit .... pokud ho nekdo mate, jak jste s nim spokojeni? Ta vaha 1 kg me fascinuje...snad to neni na ukor pevnosti materialu ci prilisnych zjednoduseni.
V nedeli z Brna odjizdim na tyden na Ukrajinu, potrebuji do te doby novy stredni batoh (mam stary Metasport, sice velky ale bez vystuhy zad)... ten batoh spis na vikendove prechody, obcas ferraty a lezeni s mačkama, cepinem, prilbou ... ceka me za 14 dni ma prvni vetsi akce a to 3 denni prechod Dachsteinu - vyse uvedene... a vaham mezi temi batohy ... Osprey Exos 46 nebo Deuter Guide 45+10... merim 185, vazim 75 kg... ktery z nich by jste mi doporucili? Podle me je Ospray je lehci a sexy, ma postranni sitove kapsy, ale zase asi neni kam dat skialp lyze (skialp pro mne neni zatim aktualni, ale kdo vi :-). Deuter je asi festovnejsi,ale zase tezsi ... Mimochodem na mou vysku ten Ospray velikost "M"? Diky za jakekoli nazory a info!
hledani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 22, 2009 22:34
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod zbuddy » čtv črc 23, 2009 10:24

@ hledani: už z logiky věci, když máš 185 cm, tak nemůžeš mít batoh vel. M. Určitě L. Na stránkách Osprey jej sice v tabulce délek zad zatím nemají, ale na visačce batohu (manuálu batohu) to určitě bude. A pokud si ho dáš na záda, tak stejně uvidíš, či spíše ucítíš...

Bohužel Osprey přestal dělat výborný batoh Exposure 50, jehož je Exos 46 myslím náhradou...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod hledani » čtv črc 23, 2009 17:37

zbuddy píše:@ hledani: už z logiky věci, když máš 185 cm, tak nemůžeš mít batoh vel. M. Určitě L. Na stránkách Osprey jej sice v tabulce délek zad zatím nemají, ale na visačce batohu (manuálu batohu) to určitě bude. A pokud si ho dáš na záda, tak stejně uvidíš, či spíše ucítíš...

Bohužel Osprey přestal dělat výborný batoh Exposure 50, jehož je Exos 46 myslím náhradou...


Mas pravdu, meril jsem si ted poprve v zivote zada, navic jeste stavebnim a ne krejcovskym metrem :D - vysledek je cca 58 obvod pasu,boku cca 88 ... to podle tech jejich tabulek na ostatni batohy spada do L. Takze diky, te tabulky jsem si na jejich www nevsiml, sel jsem hned do produktu.

Jinak mam v Hudy v Ol do zitra odlozeny ten Deuter 45+5, protoze ten Ospray uz bych asi nestihl do soboty koupit (konec koncu D. stoji i o 2 tis. mene).

Ale jeste jeden dotaz bych mel - na to me urceni (viz muj minuly pispevek) - je ta velikost batohu optimalni? Vaham trosicku jeste i nad Deutrem Guide 35+8, libi se mi jak ta oranzova kombinace, tak si rikam, jestli pri lezeni neni lepsi trosku mensi. Na druhou stranu mam uz cyklo Deuter Trans Alpine 30 (velikostne ale mensi nez normalni Deuter 30), ktery na jednodenni vystupy doted stacil (bez materialu). Zkuste mi prosim nekdo napsat nazor jeste dnes, zitra se uz musim vydat nakupovat ...
hledani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 22, 2009 22:34
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod terkad » čtv črc 23, 2009 21:43

hledani píše:Podle me je Ospray je lehci a sexy...

A já blbec se tahám s Deuterem :twisted: :wink: Kdybych to věděla dřív, hned bych ho byla bývala pořídila :-k
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod mvaldo » čtv črc 23, 2009 22:05

keby si kupila Osprey Exos 46, nebola by si v Deuter sekte :mrgreen:
PS. ta farebna kombinacia Osprey Exos 46 nie je az taka vyhra :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod hledani » čtv črc 23, 2009 22:12

mvaldo píše:keby si kupila Osprey Exos 46, nebola by si v Deuter sekte :mrgreen:
PS. ta farebna kombinacia Osprey Exos 46 nie je az taka vyhra :)


Hej lidi, vy mi to zase komlikujete ... a nikdo neporadi tu velikost :axe:
hledani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 22, 2009 22:34
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod mvaldo » čtv črc 23, 2009 22:41

ja mam L, 189 cm :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod hledani » čtv črc 23, 2009 22:47

mvaldo píše:ja mam L, 189 cm :)


Zrejme jsem dotaz nepolozil presne, omlouvam se :wink: Tak znovu:
Na nize uvedene urceni je lepsi: a/ 35+8 nebo 45+10?
(... ten batoh spis na vikendove prechody, obcas ferraty a lezeni s mačkama, cepinem, prilbou ... ceka me za 14 dni ma prvni vetsi akce a to 3 denni prechod Dachsteinu)
hledani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 22, 2009 22:34
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod lara » pon črc 27, 2009 20:07

@hledani: pokud se budeš držet značky Osprey, stačí ti bohatě 35+8. pokud si vybereš jinou značku, možná bych šla do většího. ale pokud to chceš mít jen na víkendové pochody a sem tam lezení, tak 35+8 stačí nad hlavu :wink:
Cokoliv si umíš představit, toho lze i dosáhnout.
Uživatelský avatar
lara
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2226
Registrován: pát bře 20, 2009 20:26
Bydliště: Beskydy :-)

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod pripluv » úte črc 28, 2009 5:27

35+8 by melo stacit, jestli budes prechazet kde co a casem potahnes lano, helmu, hromadu zeleza ... a do toho budes chtit dovnitr narvat penovou karimatku a nemas nejmensi spacak ... pak 45+10. tim nic nezkazis a stahnout namensi to jde. osobne mam 45+10, pouzivam 45 bo ty nastavby nemam rad.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod zbuddy » úte črc 28, 2009 8:21

@ přípluv: nepochopil si, že pláčeš na špatném hrobě. Chlapec psal, že v Ne (tuto) odjíždí na UKR.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod pripluv » úte črc 28, 2009 9:25

i mnoho jinych se muze poucit
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod zbuddy » úte črc 28, 2009 9:27

@ -p-: jinak souhlas s radou koupit 45 L a ne 35 L
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod terkad » úte črc 28, 2009 15:03

zbuddy píše:...jinak souhlas s radou koupit 45 L a ne 35 L

Jj, souhlasím. 35+ je sice skvělý a užiju ho až až, ale někdy se mlátím do hlavy, že jsem nevzala 45+.

I když v tom případě beru 50+ a je to nastejno :P
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod hledani » úte srp 4, 2009 23:10

pripluv píše:i mnoho jinych se muze poucit

Jo jo.. urcite vam vsem moc diky za odpovedi! I kdyz je pravda, ze jsem s koupi batohu cekal do posledniho dne pred odjezdem a nikdo sem jak na potvoru nepsal a nepsal #-o

Po dvou nocich cteni prispevku a recenzi i on-line diskusi s mvaldo a terkad ... zvitezil ... Deuter 45+10. A jsem rad, ted jsem ho vyzkousel na cestovani a vesly se tam na ceste zpet z Krymu i dve lahve mistniho vina:-) Od pozitri ho otestuji pro zmenu na ferratach v Alpach :D

Takze vsem jeste jednou diky ... i za tenhle web.
hledani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 22, 2009 22:34
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod pripluv » stř srp 5, 2009 6:41

A teď si vem, kolik flašek sis mohl dovézt, kdyby sis vzal sedmdesátku :twisted: .

Jinak dobrá volba. BTW, co ty štelovací ramenní popruhy, povolují se?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod mayya » stř srp 5, 2009 7:54

@rezna: díky za tip, tak mám Kestrela 48 doma :supz:
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod hledani » stř srp 5, 2009 9:49

pripluv píše:A teď si vem, kolik flašek sis mohl dovézt, kdyby sis vzal sedmdesátku :twisted: .

Jinak dobrá volba. BTW, co ty štelovací ramenní popruhy, povolují se?


Hele, mne asi ne, ale nijak zvlast jsem si to nehlidal. Taky jsem tam mel kvuli letadlu jen 15 kilo + 3 kg vody, mozna to dela jen pri nejake vetsi zatezi. Kouknu na to ted v tech Alpach a jeste se po navratu ozvu.
hledani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 22, 2009 22:34
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod hledani » úte srp 11, 2009 20:07

hledani píše:
pripluv píše:A teď si vem, kolik flašek sis mohl dovézt, kdyby sis vzal sedmdesátku :twisted: .

Jinak dobrá volba. BTW, co ty štelovací ramenní popruhy, povolují se?


Hele, mne asi ne, ale nijak zvlast jsem si to nehlidal. Taky jsem tam mel kvuli letadlu jen 15 kilo + 3 kg vody, mozna to dela jen pri nejake vetsi zatezi. Kouknu na to ted v tech Alpach a jeste se po navratu ozvu.


Takze k popruhum ... bohuzel, povoluji se... ani ne tak moc ty uplne nahore na rameni, ale ty pod ramenem urcite. A hodne:-( Na 1 km chuze 10 cm posuv :x

Co s tim? Reklamovat? Treba mi nasiji nejake nove ... jestli to vezmou :axe:
hledani
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 22, 2009 22:34
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod vonkreuz » úte srp 11, 2009 20:12

Psal jsem to už Guidovského vlákna:
Výrobce uznal, že zvolil nevhodnou kombinaci popruhů a plastových přezek (pracek). V další sérii by toto mělo být prý opravené. Nedokážu Ti říci, zda Ti to vezmou jako reklamaci. Já osobně bych to řešil tak, že se pás buď ošoupe a ochlupatí a tím pádem už nebude prokluzovat... Nebo bych ochlupacení pomohl pár tahy smirkového papíru po popruhu :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod pripluv » stř srp 12, 2009 5:10

To je sice hezký, že to uznal, ale co z toho budeme mít my jako koncový uživatelé? He?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod holgerus » stř srp 12, 2009 6:23

Jo přesně :evil: Mně se ty popruhy taky povolujou a to celkem nepříjemně. Já myslel že za ty prachy a s tou pověstí by tyto věci měli mít vychytané :roll: Očvividně nemají. Otázka zní - co s tím?? Ono se to povoluje dost.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod pripluv » stř srp 12, 2009 11:10

kdo je vlastně výhradní dovozce, hudy šrot?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod horis » úte zář 1, 2009 21:14

Přidám se do tohoto vlákna :o)) A prosím o radu či doporučení a pak zkušenosti od majitelů následujících batohů :o)

Z širokého spektra v této litráži, do mého finále se dostaly tyto batohy:

Osprey Kestrel 48l a Talon 44l. Teď jsem se ještě dočetl o Exos 46 (Tady mě už trošku děsí ta cena - nevím zda je zcela úměrný rozdíl mezi těmito batohy) a v pozadí mám schovaný Vaude Expedition Rock 45+10.

Na Kestrel a Talon jsem koukal dnes v shopu a opravdu netuším pro jaký se rozhodnout... Případně prosím o rady a klidně i typy na nějaký jiný. Chci to hlavně na nějaké ty 2-3 denní přechody... kde dám krom standartu hlavně zrcadlovku (jen s jedním objektivem :o) )
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod pripluv » stř zář 2, 2009 5:12

bez do kseftu, kde je vsechny maji, vyskladej si je vedle sebe a hrabni po tom, co te na miste nejvic zaujme, jinak se nerozhodnes. ten pak narvi ficurama, nasedlej na zada a pobihej (postup jiste znas). zjistis-li, ze je neco spatne, udelej totez s tim, co se ti taky libi, ale je druhej v poradi. a tak dal ... a ja bych stejne pozadi posunul do popredi :rolleyes:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

PředchozíDalší

Zpět na Batohy