Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod zonn » úte črc 19, 2016 18:38

Mam Futuru 26 a vejde se do nej rozhodne vic nez bunda a svacina. Fakt je, ze prohnuti zad omezuje, treba ntb se tam neda :-) Ted ho pouziva syn a na vikend se skautama se sbali (spacak Pinguin Savana, bunda a nejake obleceni, jidlo, alumatka).
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod booze » úte črc 19, 2016 20:14

Will píše:to booze: jak to myslíš s tím nevyřešeným těžištěm? - co je špatně?

v lezeckem baglu nosim lano, prevlecnaky, lezecky matros, svacinu (tvrde veci). Kdyz batoh naplnim tak batoh jde od tela a pri vystupu tlaci popruhy do ramen nebo se batoh idiotsky koleba na zadech.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » stř črc 20, 2016 9:07

Will ma pravdu, Deuter je nahovno :D

Ale vidim, ze sa tu cela Deuter sekta do neho hned pustila, stacilo ze povedal svoj nazor :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » stř črc 20, 2016 19:09

Jj, kazdy, kdo hlasite nekrici, ze Deuter je nahovno, je Deuter sekta :D

Jediny, kdo se do nej pustil, byl Guly, ale u nej je to spis styl. Svym zpusobem podobny tvemu, asi ze jste krajani :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 9:51

Nejde o to ze nekrici, ze je nahovno, ale naopak, ked sa niekomu Deuter z nejakeho dovodu nepaci, tak hned 5 prispevkov zacne "kricat" a obhajovat ho. :)

On len napisal, ze uz nechce Deuter, z nejakych dovodov, ani nepisal konkretne preco, bolo to jeho rozhodnutie, jeho vec.

Fps z neho ale hned zacal tahat, PROC? On potom napisal svoje dojmy a hned vsetci "to neni chyba Deutra, ale tvoja, Deuter za nic nemoze!" :P Uplne jak sekta :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv črc 21, 2016 10:13

Promin, grco, ale pises naproste nesmysly.

Odmysli si nazev DEUTER Futura a dosad za nej jakehokoliv jineho vyrobce a modelu. Myslim, ze ty reakce by tady byly hodne podobne. Navic si myslim, ze byly plne adekvatni, snad krome stylu gulyho, ale i on jen mirne prestrelil stylem, ne obsahem.
- nekdo si vybral batoh se sitkou na pouziti, na ktere takovy batoh vhodny neni; je to nezavisle od vyrobce o modelu
- nekomu nesedi zada a bederak, na to se bezne da prijit v obchode pri nakupovani, stat se to ale muze kazdemu nezavisle na vyrobci o modelu
- nesedi mu skutecna velikost, na to se taky da prijit v obchodu, navic to hodne muze ovlivnit tvar batohu kvuli sitce, ve skutecnosti objem muze byt tendeklarovany (pocita se to vcetne obsahu uzavrenych kapes), ale ve skutecnosti se tam z beznych veci vejde min, protoze kvuli ohebu se tam vytvori vzduchove mezery. Zase je to nezavisle na vyrobci a modelu, nam se podobne stalo s Millet batohem, ktery deklarovanou velikost ma a prece se tam nalozi mnohem mene nez do stejne velkeho Deuteru, kvuli tvaru.
Vsechny uvedene veci jsou skutecne chybou a nepozornosti uzivatele pri koupi a ne chyba konkretniho batohu, nezavisle na vyrobci a modelu. Nebylo to dokonce nic proti kvalite nebo trvanlivosti, atd.

A kvuli cemu ja bych se urcite ozval je, ze je naprosta hovadina kvuli spatne zkusenosti (a to jeste kvuli vlastni nepozornosti) s jednym konkretnim modelem batohu odsoudit vsechny batohy daneho vyrobce, i kdyz jich je hafo naprosto odlisnych na naprosto odlisne urceni. Ze nam nevyhovuje na nase pouziti ten Millet mi nedava zadny duvod rict, ze nikdy vic zadneho Milleta nechci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 10:28

Boze to je zas alibizmus.

Typek proste napisal, ze nechce Deuter, a ma v pici. Je uplne jedno, ci su tie dovody objektivne alebo subjektivne.

Dolezite je, ze mal Deuter a teraz ho uz nechce a to je cele. Ale klasika, nie ze by to ludia brali ako fakt a poradili mu v tom, na co sa pyta, ale namiesto toho si tu kazdy zacne riesit svoju agendu...

Ano, ten batoh bol chyba vyberu. Chyba v tom, ze si vybral Deuter. :P Nastastie je kopa dalsich batohov a moze si vybrat iny. A mozno zas bude nespokojny a mozno nie...

Uz to tu zacina byt prehnane politicky korektne mam dojem...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 10:35

- Sitka na zádech, dosti nepohodlná při delším treku
- tím že jsou záda vyztužená(velá mezera mezi sitkou kostrou batohu, zbytečné) -
rapidně se zmenšil obejm batohu, 32l absolutně nemá - když vložím hydrovak,
tak zbyde místo max na bundu a svačinu, jednou jsem
v něm nesl malý spacák a stejně byl batoh full..
- bederák bych řekl že pomalu až zbytečný, batoh blbě objímá bedra


Takze 1. bod, regulerny problem, proste si kupil batoh, a je pri dlhsom pouzivani nepohodlny.
2. bod, o Deutroch sa furt vravi jak maju vacsi objem jak vravia, ocividne u tohto batohu, aspon podla jeho skusenosti to nie je pravda a ma objem mensi, co ho sklamalo. Ak iny batoh, ktory udava 32l je v praxi vacsi, tak to je zas normalne regulerny problem Deutra. A kecy typu "mal si si kupi vacsi" su mimo. Tie velkosti su udavane z nejakeho dovodu, si takisto mohol kupit aj 60ku, ze?
3. Dalsie podla mna regulerne minus, bederak mu nesedi, preto uz rovnaky nechce.

Proste typek si kupil batoh a NEPACI SA MU a preto ho uz nechce. A chce iny a najlepsie aj inu znacku. Nevidim na tom nic nenormalne.

Ale vsetci ho tu zacnu presviedcat, ze vlastne ten batoh je super, ale on si zle vybral, ma zly chrbat, zlu panev, nosi v nom zle veci a podobne...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv črc 21, 2016 11:42

Grco, zase jsi mimo. Zkus si precist cele znovu - a bez predsudku a nazoru - od willyho prispevku.

"Poradeno" mu bylo od predesleho milovnika LA batohu... Navic ty prispevky mu vice radily jako se Tobe zda - aby nezopakoval podobnou blbost, ze si koupil na nejake pouziti batoh, ktery na to neni urceny, ba je vyslovene nevhodny. Jedine doporuceni jaky bylo od boozeho, byl tam i Deuter, ale na zaklade zkusenosti a byly tam i jine. Jinak mu nikdo Deutera ne ze nenutil ale ani nedoporucoval - teda krome Tebe, ktery absolutne bez jedineho udaneho duvodu jen mu opakujes, ze urcite ne Deutera (pouzivas na to ruzne slova, takze toto neni citat, ale opakujici se obsah Tvych slov).

A ty tri body si snad dokaze dat dokopy z meho prispevku a Tebou citovane casti willyho. Potom bys me hned videt, ze Tve vyvody jsou i tady ponekud mimo, ja jsem psal o necem jinem jako Ty rozporujes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod booze » čtv črc 21, 2016 11:58

Will píše:Mám dotaz, zdali má někdo zkušenost s batohem Lowe Alpine Alpine Attack 45:55(35:45)
https://www.hanibal.cz/lowe-alpine-alpi ... 55-id16278

Nejak jsem zapomnel napsat, at se podivas na Lowe Alpine Peak Attack.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 12:06

Boze uz je to tu zas, apuka a som v pasti...

Ty si to precitaj znova prosim ta, ja mu nic neradim, v jedinom prispevku mu neradim, aky si ma kupit batoh.

Jedine, co som napisal je, ze ma pravdu, a ze mi pride vtipne jak sa tu hned par ludi zbehlo a zacalo mu vycitat, ze chyba nie je v batohu ale v nom, len preto, lebo nadava asi na "ich hracku".

To ze niekto nechce Deuter neznamena automaticky, ze nema skusenosti a nevie si vybrat batoh.

Nechapem preco niektori ludia maju potrebu furt nieco obhajovat, ze je to vlastne v poradku, len ty delas neco spatne...

Je to jeho vec, jeho batoh, sitka nahovno, objem nahovno, bederak nahovno, tak si proste povedal, ze Deuter nechce, tak to skuste nejak prezit...

Ked tu satyr nadaval na Osprey, tak jedine co som ja napisal bolo, ze je to zaujimave, pretoze ja mam s nim opacne skusenosti, ale nepisal som mu, ze si zle vybral a je to vlastne jeho chyba!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 12:14

A fakt neviem kde si prisiel na to, ze ja mu RADIM ze deuter ne!

Ja som prakticky neadresoval jemu jediny prispevok. Moj prispevok bol adresovany vsetkym ostatnym, ktory ho zacali presviedcat, ze ten jeho batoh je dobry, a chyba je v nom.

Ja som to, ze s tym Deutrom nie je spokojny, zobral jednoducho ako fakt a nevyjadroval som sa k tomu vobec.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 12:18

Ale sam zasnem, ze sa vzdy necham do tychto pindov zatiahnut. Nepoucitelny som ](*,)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod S4TYR » čtv črc 21, 2016 13:44

grco píše:Ked tu satyr nadaval na Osprey, tak jedine co som ja napisal bolo, ze je to zaujimave, pretoze ja mam s nim opacne skusenosti, ale nepisal som mu, ze si zle vybral a je to vlastne jeho chyba!

ber to s humorem :mrgreen: priste si to vynahradis
Ja jsem nadaval na siti a jasne dilenske sracky, ktere byly u Xenithu (a dnes take u jinych), ktery nema s touto litrazi moc spolecneho.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 13:45

Cosi sa ti nepacilo aj na zipsoch, ci co, alebo si to zle pamatam?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod S4TYR » čtv črc 21, 2016 13:48

Presne tak. Bagl mi sedel na zadech jako zadny jiny. :) bohuzel se mi zacaly rozpadat svy na zipech a nepomohlo ani to, ze mel bocni kompresni popruhy.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 13:53

Jo svy su jedna vec, ale mne sa zda, ze sa nadaval aj na nejake zle umiestnenie zipov alebo co, ci to bolo u Gregory? Uz mam v tom gulas :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod S4TYR » čtv črc 21, 2016 14:04

Zipy u Gregoryho si nejak nepamatuji, ze bych resil - Vadilo mi to NEsmyslne reseni kapes, kdy ti z nich proste veci padaji at hledas co hledas a zip mozna u te celni kapsy, kde vyrobce udava vhodne umisteni plastenky (coz by znamenalo, ze z celni kapsy musis logicky vyndat vsechny veci, aby ses k te kapse vzadu vubec dostal) ;)
Je ale fakt, ze co clovek to trochu jinak rostla zada, takze stejne nezbyva nez si to jit osahat do prodejny. U meho Deutera mi povolily popruhy kdyz jsem smycil neco do Prahy a zapomnel jsem na to. Asi mesic jsem pak premyslel, kde ze je chyba a proc mi bagl najednou nesedi :D az jsem se po wawrikove zpusobu nasral, vsechno na vlakaci vyhazel a bagl prenastavil znovu. Ted sedi jak ulity a pritom to byl detail: ulet asi po 5cm v popruzich a vysce zad.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 14:33

Tak asi to boli tie kapsy, nie zipy...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » čtv črc 21, 2016 15:34

grco píše:Boze uz je to tu zas, apuka a som v pasti...

:smt082 tady sis to ale zaslouzil :twisted:

grco píše:Ale sam zasnem, ze sa vzdy necham do tychto pindov zatiahnut. Nepoucitelny som

:shock: co to vidim? Ze by naznak sebereflexe?

No, taky jsem se v jinem vlakne neudrzel a za trest prisla srazka s budem #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 15:41

@mike: ale tak ocividne ty si to pochopil, ze to bolo myslene s velkou nadsazkou (ta deuter sekta), ale asi nie vsetci... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » čtv črc 21, 2016 18:05

grco to tady pěkně rozjel, já jsem jenom chtěl vědět kde měl s Deuterem problém, k tomu přeci OF slouží
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » čtv črc 21, 2016 18:13

@fps: v pohode, uz to neriesme :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Will » pát črc 22, 2016 16:15

Děkuji boozemu za tip, někteří zde jaksi neovládli emoce, Guly mou zkušenost označí
pojmem "rozmazlenost", poté "rozmaznanost", wtf? :D

Každopádně, kdyby měl ještě někdo nějaký tip na horolezecký batoh
a rád by sem přispěl, ocenil bych to. V příštím týdnu chci vyrazit zkoušet.
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Will » pát črc 22, 2016 16:32

btw docela mi padl do oka http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/22 ... y-stout-45

Gregory Stout 45
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » pát črc 22, 2016 18:47

Gregory Stout není horolezecký batoh, ale turistický, ale dost dobrý
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 22, 2016 22:01

Will: me se docela libi nove batohy Ortovox. Maji i jeden horolezecky, nevim ale co si pod tim pojmem predstavujes :). Ma objem 35 a je to podle me spis mensich 35 nvypada dost kompaktne.
https://www.ortovox.com/uk/shop/backpacks/climbing/
Podle tveho popisu chces ale spis neco univerzalnejsiho a s vetsim objemem. Me zaujal treba Ortovox peak 45.
https://www.ortovox.com/uk/shop/backpacks/alpine-tour/
Batohy jsou velmi pekne zpracovane a materiali taky vypadaji kvalitne. Jeden uz mam objednany.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Will » pon črc 25, 2016 12:43

Pierre111 píše:Jeden uz mam objednany.


už ti přišel abys mohl přihodit první dojmy?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » pon črc 25, 2016 13:45

Zatím ne, má přijít bud dnes nebo zítra. Mám ale objednaný Ortovox Traverse 30. Všechny tři batohy mám ale poměrně dobře osahané, několikrát jsem je zkoušel a pocit mám dobrý, proto kupuji. Uvažuju ještě o koupi Ortovos Peak 45, ale to se mi nejdřív musí podařit prodat můj Deuter guide tour 45+ :D. Takže pokud má někdo z deuter sekty zájem, můžeme se dohodnout :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mrvinko » pon črc 25, 2016 19:52

Ahojte, tak ma napadlo. Existuju nejake alternatívy lahkých batohov typu Exos Osprey?
hlavne aby mal ten chrbtový system rovnako dobre/alebo lepsie vyriesený ako Exos Osprey a aby mal tiez tak nieco okolo 1kg. 38-48l, lebo ten Exos som nasiel uz len v par predajniach asi neni uz tak na trhu ako ked prisiel na trh..
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

PředchozíDalší

Zpět na Batohy