Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 5, 2023 7:48

dudy
to je radost teda... me osprey nastval predelanim te kolekce komplet, protoze mi pasuje jen a pouze eja (hodnotim ji teda jako nejlepsi batoh, co sem kdy mela, az na to skakani zadovyho systemu), ale tohle je fakt moc...

a exos si nezkousel? eja 48l zvladne 17kg v pohode na telo v tilku a odhaduju eju 38l tak na 43l skutecnych
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » úte zář 5, 2023 9:25

Já vyžaduji dolní vstup.
Nevím jak nová generace Exosu, ale starej byl ještě horší, co se popruhů týče, než ten Talon (někde jsem tu o tom psal), takže jsem se ho urychleně zbavil...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 5, 2023 11:18

dudy
tak to nic. ale popruhy mi prijdou na nove eje fajn i jsou fakt delsi, jak by clovek cekal a ne v polovicni delce...

stara eja mi byli popruhy mega kratky a pansky ok, nova eja mi sou OK a pansky mega dlouhy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lipon » úte zář 5, 2023 11:33

tak z Ortovoxu se ozvali hned ráno, že 5 letá záruka po registraci jen na transceivery a lavinové batohy
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte zář 5, 2023 18:16

@Lipon: pokud jsi to kupoval v CR, tak je to pres dovozce Summit Trade. A tam se pise primo na jejich strankach:
https://www.summit-trade.cz/peak-45?v=1917
Rozklikni "Popis", mas tam uplne posledni odstavec
Nekompromisních 5 let záruky
Batohy ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví opravdu vše.

Tak - pokud jej mas z CZ distribuce, tuto stranku bych ulozil :-). A napsal dotaz o delce zaruky jim. Ale taky se muzes zeptat prodejce...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lipon » úte zář 5, 2023 22:13

Dobrý vědět, díky.
Mám CZ distribuci, 4camping
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pát zář 8, 2023 9:35

koukám, že koncepce batohu řady Peak se poněkud změnila...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » sob zář 9, 2023 6:52

Co tou zmenou koncepce rady myslis? Ze uz delaji i nepromokave? Nebo ze uz je nejvetsi litraz 55/52l misto 45/42?

Jinak mi neprijde, ze by se koncepce rady menila... Je to stale ruksak specializovany na VHT, ledovce. Jsem rad, ze do nejnovejsich modelu uz pridali i drzak na hole, bocni kapsy. A osobne kvituji i zmenu umistneni zipu na mapovou kapsu i modernejsi system uchyceni cepinu. Ale to je tak asi vsechno, co se za poslednich 6 let zmenilo. No a konecne zjistili, ze 45l je na dane urceni s plnou ledovcovou (vcetne zakladni lezecke) vybavou na vicedenni prechody nekdy zalostne malo.
Nebo mi neco uslo?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » ned zář 10, 2023 18:21

tak dobre - mel jsem asi napsat tvar, vzhled a (ano), i rozsah litrazi... to tim myslim
no vida, i kapsa pribyla - ani jsem si neuvedomil, ze puvodne bocni kapsa nebyla
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon zář 11, 2023 16:15

Jo, vypada, ze zmenili i vnejsi material, ted je takovy "horizontalnepaskovany" misto "sikmopaskovaneho", jsou ted jine barvy a zmizely ctyri "ocka" na predku. Jinak ale mne neprijde, ze by se zmenil samotny vzhled, stale se zda byt z pohledu vysky/sirky/ hloubky/... prakticky totozny jako starsi verze. Ve skutecnosti ten batoh vzdy vypadal o dost jinak nez tak pekne napechovany a srovnany na produktovych fotkach :-). Ale na zivo jsem to v rukou jeste nemel, takze zase je mozne, ze mi neco na fotkach uchazi.

Jinak ty bocni kapsy (no, minimalne jedna) nejsou nejake slabe elasticke ale (pry) jsou extremne odolne a pomerne velke, abys tam mohl nosit napr. macky. Takze nevim, jak budou slouzit, kdyz do nich das petku vody. To jen pro info.

@Lipon: Mozna bys mohl o tech kapsach napsat, jak funguji na ty flase. Pro nekoho by to mohla byt zajimava informace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lipon » pon zář 11, 2023 21:31

flašky jsem nezkoušel, měl jsem camelbak
kapsa je trochu vidět tady
je to z boku ještě na zip, kterým se kapsa zvětší a ze strany je takový sklad/harmonika, je to ze strany stále uzavřené, nevypadne nic

nemám to na mačky, nepoužívám, ale chci tam strkat buď cestovní stativ nebo 2 nohy velkého stativu
kapsa je jen z jedné strany, nemá pružný lem, ale má to tam stahovací pásek, který by asi flašku mohl držet na místě

zkusím to vyfotit
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » úte zář 12, 2023 12:09

ted se Peak vice podoba traversu - uzky a vyssi, nema ten nabeh do lichobezniku... jinak asi dost propracovany
ocka by mi chybela...! :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2023 12:38

Tobe se nekdy zdal u Peaku "nabeh do lichobezniku" :shock:. Kdy jsi jej mel v rukou? Mame doma tri modelove roky, muj je ted nejstarsi, skoro 6 let stary model a ani u jednoho neni zadny nabeh do lichobezniku. Krome spodku, kde je to spise zaobleni nez lichobeznik - a to podle fotek ma i novy model stejne. Jinak je to presne stejny tvar jako u noveho - uzsi a vyssi, ale tvaru "cihly" (zase krome predni kapsy na lavinovou vybavu, ta z toho tvaru - pochopitelne - odstava).

Skoro mam dojem, zes predtim musel zkouset uz hodne davny model.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » úte zář 12, 2023 14:05

myslim, ze predloni jsem zkousel v tomto obchode tento... loni jsem pak zkousel traverse a porovnaval; soucasny material je na pohled trochu jiny, ale netusim, jestli i vlastnostma...

i z produktovych fotek je videt rozdil

peak.JPG
peak.JPG (20.12 KiB) Zobrazeno 1631 krát
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2023 14:52

Klidne muzes mit pravdu, protoze (asi) oba hodnotime novy jen podle produktovych fotek. Ale mne to tak neprijde - ty produktove fotky staci udelat z trocha jineho uhlu, trocha jinak naplnit, atd. a uz se to zda rozdilne.

Podle stranek 4campingu jsou rozmery pro 45l
2022: 29 × 72 × 23 cm, vaha 1,49 kg
2023: 27 x 72 x 26 cm, vaha 1,58 kg

po 35l
2022: 29 × 65 × 22 cm, vaha 1,44 kg
2023: 27 x 71 x 25 cm, vaha 1,5 kg

Tj. pro 45 l mas castecne pravdu, je to uzsi o 2 cm, zato tlustsi o 3 - z toho je, predpokladam tak pulka za 3D zadovy system, predtim byl 2D. Ale popravde receno, takove zuzeni je prakticky nebadatelne.
Pro 35 l mi prijde, ze maji nejak spatne zmerene rozmery. Ty lonske by mohly sedet - 35l m prislo s prakticky stejne velkym prostorem batohu, pouze s kratsim, skoro zadnym "kominem", zato podle letosnich rozmeru by batoh mel byt skoro stejne objemny jako 45l.

Ale jak jsem se ted koukal na ty fotky, tka mozna odstranili jednu neprijemnou vec - vrchnak je ponekud jinak prisity i tvarovany, snad uz nebude propadavat dopredu "pres boky" pokud je batoh malo naplneny. Proste mi zacina pripadat, ze na vetsine nedostatku zapracovali a odstranili/pridali reseni. Zada by taky mohla byt jeste lepsi, tvarove se nemeni, jen pridali "3D" a timpadem jeste i odvetrani.

Az se k batohu nekde dostanu, tak to zkusim srovnat s tim, co mam. Potom se bude dat bavit o "praktickych" zkusenostech/rozdilech, do te doby se jen dohadujeme na zaklade fotek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lipon » úte zář 12, 2023 18:13

Fotky boční kapsy, výrobcem určené na mačky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2023 18:30

@Lipon: pochopil jsem dle fotek dobre, ze ta kapsa neni moc pruzna, ze kdyz do ni neco das, je lepsi to upevnit tym popruhem?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lipon » úte zář 12, 2023 21:05

dyk to výš píšu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2023 22:04

Psal jsi jen, ze nema pruzny lem - ale to jeste neznamena, ze neni z pruzne(jsi) latky, proto jsem se jeste ptal. Stejne bude nejlepsi se na to nekde osobne kouknout - i kdyz momentalne novy batoh nepotrebuji, jeste v pohode funguje stary.

Kazdopadne diky za pokus!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lipon » stř zář 13, 2023 11:16

jo tak
ne, latka neni pruzna, je to stejny matros jako zbytek batohu, drzi to ten kompresni popruh
kapsa je ale docela hluboka,
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » čtv zář 14, 2023 13:05

jen se divim, ze u strasi verze nebyla kapsa vubec, jsem si toho nevsuiml - to je jedno,stejne jsem sel do Traverse;
za mne je to dobry pocin - stahovani paskou je dle meho lepsi reseni s ohledem na spolehlivost, nez se spolehat na pruzny lem... taky to neni batoh na vylety, ze...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv zář 14, 2023 16:21

Quido píše:taky to neni batoh na vylety, ze...
Podle mne prave proto tam nebyla zadna kapsa. Bylo to brane jako batoh na alpinizmus (ne primo horolezeni!) a VHT a castecne i na skialpinizmus. Pocitalo se i s nosenim cepinu, lyzi, snowboardu nebo sneznic, prilby i lana - a s tim vsim by moc neslo dokopy tam mit obycejnou kapsu. To i ted bude obcas trochu problem.
Na druhe strane prave nebylo nijak reseno, co s mackama, kdyz je nepotrebujes - mohlo se to upevnit prakticky pouze do tech bocnych popruhu. Coz ale zase trochu omezovalo noseni lyzi, nedalo se to nosit do A-cka, jen pricne vepredu - ale tam zase neslo dobre zesouladit s cepinem. Navic predesla verze mela sitku na prilbu prisitou jednym rohem ke skryte kapse, tj. umoznovala prilbu nosit pouze vepredu - tj. zadne pricne noseni lyzi.

Asi ani soucasna verze toto (lyze, macky a cepin najednou) uplne neresi, ale alespon uz mohou byt macky v kapse a lyze se muze na te strane prizpusobit popruhem. No a taky vypada, ze sitka na prilbu je zase samostatne jako jeste predtim (ja ji jeste tak mam) a da se prilba teda nosit na vrchnaku.

Pokud se toto noseni "vseho" najednou nekomu zda jako extremni vymysleny problem, tak je to uplne normalni napr. na zimnich ledovcovych skialpo turach na kopce/prechodech pres vysokohorske sedla. Pokud jeste neni snih u auta/busu, tak pesky nahoru, na snehu nasadit lyze, na vrcholovy vysvih potrebujes odlozit lyze, nasadit macky a prilbu (pokud ji jeste nemas z lyzi) a pouzit cepin. A k tomu obcas i to lano.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pát zář 15, 2023 6:59

apuka píše:Navic predesla verze mela sitku na prilbu prisitou jednym rohem ke skryte kapse, tj. umoznovala prilbu nosit pouze vepredu -...

asi myslis na celni strane...
toto jsem kritizoval u Traverse... a dostal jsem za to trochu sodu :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lipon » pát zář 15, 2023 8:10

u te nove verze je sitka cela odepinaci, schovana v predni kapse
kam se pripina jsem uplne nezkoumal, panc to nepotrebuju
na obrazkach Ortovoxu to myslim je videt

neskialpuju ani nemackuju, hledal jsem batoh podobne velikosti jako stary Deuter na vikendove akce, kam se vleze vic veci nebo na foceni, kdy potrebuju pobrat s sebou i nejake obleceni a nefoto vybavu
zkousel jsem asi 4 nebo 5 ruznych batohu se zatezi, vcetne Deuteru a Ortovox vyhral pohodlim noseni nalozeneho, ackoliv byl v pomyslnem zebricku spis na chvostu - 4Camping je na zkouseni nastesti pripraven a ma na prodejne 2 petikilove pytle s piskem
a Peak asi vyhral i tou moznosti predniho vstupu

mel jsem ho zatim 3 dny v Rakousku se spanim na OEAV chatach a treba proti predchozimu Deuteru (viz inzeraty Prodej) mi vic vyhovuje uzsi vyssi stavba. A nizsi vaha samozrejme.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pát zář 15, 2023 9:05

jj, ja mam ten traverse - sel jsem spise do nej, pac taky uz jen turistikuju, ani sneznice jsem tuto sezonu nemel...
Tahle znacka ve vetsich batozich (ty male pod 30 l mi nevyhovuji) je fakt dobra volba, prestoze postrada ficurky typu nastaveni vysky zad, je udelany dobre pro vetsinu postav - asi jen extremy a fajnovy smekri muzou mit problem...
celni vstup taky kvituji a jak jsem psal, ocenuji tu spodni vodotesnou kapsu, pro zastance jednokomorvych batohu dobra volba...
tu sitku mam napevno (coz jsem kritizooval a asi jsem byl vyslysen) a chystam se ji upravit, aby byla odelavatelna; nosit ji vicemene nebudu, tu kapsu vyuziju radsi na neco jineho...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pát zář 15, 2023 9:08

apuka píše:No a taky vypada, ze sitka na prilbu je zase samostatne jako jeste predtim (ja ji jeste tak mam) a da se prilba teda nosit na vrchnaku.

o nekolik prispevku drive jsi tu prisitou sitku strasne hajil... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát zář 15, 2023 9:27

Ja jsem chvalil to, ze ji dali do samostatne male kapsicky a nezavazi nekde v jine vetsi mezi beznymi vecmi. Coz jsem mel ted v Tatrach moznost "ocenit" - ja tu moznost nemam, tak byla prilba na hlave, sitka ve spodni kapse vrchnaku mezi doklady, leky, klicem od ubytovani (predni kapsu pouzivam na neco jineho); samozrejme kdyz jsem chtel vybrat z ni sacek magnezia, tak jsem ji musel skoro celou vyprazdnit, bo se vsechno nejak "zamotalo" do sitky :twisted:.
A jeste jsem chvalil, ze je jednym rohem pripojena k ruksaku a neda se ztratit. Ale taky jsem se na to same stezoval, ze by to mohli udelat odelatelne, napr. na suchy zip - i jsem jim to na Ortovox psal. Prave kvuli problemum pri pripevneni lyzi diagonalne - nemuzes tam mit prilbu a pro pripevneni prilby nahore si musis koupit jeste jednu sitku.

Mimochodem, dalsi zkusenost, ktera ukazovala, ze nosit prilbu pouze zepredu neni vzdy dobre bylo, kdyz jsem do tech Tater cestoval - batoh s prilbou vepredu se neda dat prakticky nikam, vsude zavazi. Kdyz je nahore, je jen trochu delsi ale (totalne nacpany jen skoro, chybi asi 1,5 cm :twisted:) vleze i na horni policku v Pendolinu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Tranos » pon říj 16, 2023 11:38

Zdravím
Sháním batoh na 7 denní trek po horách, ve kterém budu nosit kolem 10-13 kg . Chvilkově max 16 kg. Batoh bych používal asi třikrát za rok na vícedenní treky a několikrát za rok na víkendové akce. Objemově by mi stačil do 45 litrů do teď jsem používal 75 litrovou krosnu, kterou jsem nikdy nebyl schopný naplnit více než z poloviny, tak bych chtěl trochu ušetřit váhu na batohu. U batohu kolem objemu 40 litrů co jsem se díval nebo zkoušel je buď maximální hmotnost 8 kg nebo jsou nenositelné při větším zatížení. Můj rozpočet je max 2500 Kč.

Zaujali mě tyto batohy

https://www.sportisimo.cz/loap/montanasio-45/582915/
https://www.decathlon.cz/p/turisticky-b ... ANOV%C3%81
https://www.decathlon.cz/p/pansky-turis ... A0ED%C3%81
Tranos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 14, 2023 16:13

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 16, 2023 13:23

O tech konkretnich batozich Ti nedokazu rict nic, ale mohu dat jen dve doporuceni.

1) kazdopadne si dobre vyzkousej batoh, ktery bys chtel koupit. Klidne naloz na prodejne, jeste lepe si objedat domu a nechat jej nalozeny tim, co tam budes nosit na zadech pul dne, pripadne i dalsi den. To abys zjistil, jak Ti sedi a jestli neco nebude vadit. Na zaklade obrazku a technickych popisu tyto veci nezjistis.
Taky by bylo dobre, kdybys zasel i nekam jinam, kde si muzes - alespon v obchode - vyzkouset i "poradnejsi" znackove batohy. Jen kvuli tomu, abys zjistil, v cem jsou lepsi (pokud jsou), jestli nesedi vyrazne lip, atd.

2) Pokud mas ten dost omezeny rozpocet, muzes se jeste podivat po ruznych slevovych akcich (bude - mozna - Black Friday), vyprodejech, klidne i po nabizenych bazarovych batozich. Pokud, jak pisu vys, zajdes do obchodu vyzkouset i to, co by sis nemohl financne dovolit, tak uz muzes mit nejaky prehled, jaky konkretni batoh by se hodil a potom trochu hledat, kdyz vis presny model, tak klidne i v zahranici. Jen toto chce trochu casu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod milarepa » pon říj 16, 2023 18:13

https://www.nalehko.com/produkt/montane-trailblazer-44/

váží pod kilo a nosnost má kolem 13 kg..........
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Batohy