Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř lis 21, 2018 19:52

Chybí mi kapsy na bederáku, přední síťka a dolní vstup. Nesnáším "voděodolé" zipy...
Jo a má kónickej tvar...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod ondrejst » stř lis 21, 2018 20:47

dudy píše:Osprey Exos 38
Deuter ACT Trail Pro 40
Deuter Aircontact Lite 40+10
Black diamond Speed 40
Lightwave Fastpack 40
Gregory Z 40
Fjallraven Abisko Friluft 45
Montane Ultra tour 40
...


Ahoj, přimlouval bych se - až budeš mít chvíli - jestli bys napsal ke každému batohu 4 věty - s ohledem na vzájemnou konfrontaci z pohledu jednoho člověka..
Chápu, že každý má jiné preference ale od jednoho člověka je to alespoň konzistentní..
ondrejst
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 16, 2014 13:56
Bydliště: Brno

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 21, 2018 20:56

Mel jsi vyzkouset Ortovox Peak 45 :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř lis 21, 2018 21:40

Ale to všechno budou takový povšechný subjektivní kydy, jakože mi chybí spodní vstup, který vyprovokujou flame, že spodní vstup je na hovno a tak.
Povětšinou mi nesedly záda.
Ale prostě ten Talon z toho vylezl jako vítěz.
Má všechno co chci, nemá co nechci a ještě je kompatibilní s mym hrbem...

Třeba Exos mi nesedl vůbec, přestože si ho skoro všichni vychvalujou a prodal jsem jak osmapadesátku tak 38 teď tady prodávám.

Kterej mám fakt rád je Gregory Z 40 první generace, ten jedinej mi zůstal doma, má, krom dolního i přední vstup, výbornou přední kapsu na zip, špičkový popruhy, ale je těžkej, nestojí a mám výhrady k síťovejm zádům.
Ten kdyby měl záda a matroš jako Talon, čímž by se přiblížil i hmotnostně, tak by byl ideál.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř lis 21, 2018 22:14

Ale budiž:

Osprey Exos 38 (58)
Neseděj mi záda, krátké a hrubé polstrování ramenních popruhů, takže v létě řežou a dřou. Síťovaný záda a prohlá konstrukce nejsou můj šálek kávy.

Deuter ACT Trail Pro 40
Debilní přední vstup otevíranej nahoru, radši bych dolní vstup, pevný víko, jedna síťovaná boční kapsa, těžkej.

Deuter Aircontact Lite 40+10
Malej dolní vstup, úzkej, přední kapsa při narvanym báglu spíš symbolická, jedna velikost stavitelnejch zad, těžkej

Black diamond Speed 40
Nemá spodní vstup a kapsy na bederáku ani boční kapsy, záda mizérie, vyloženě lezeckej bágl

Lightwave Fastpack 40
Viz. výše

Gregory Z 40
Viz. výše

Fjallraven Abisko Friluft 45
Divně řešenej přední vstup, těžkej, zip na vrcholu kapsy, materiál G 1000

Montane Ultra tour 40
Mizerná záda, rolovací uzávěr, málo kapes, jediný vlez.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod ondrejst » stř lis 21, 2018 22:16

Z 40 první generaci mám taky, ale pár věcí mi na něm vadí (malé kapsy na bederáku, pevné přišití víka a absence kapsy na popruzích...) exos 38 pořád zvažuji, že bych vyzkoušel, protože gregory už je celkem jetý a oproti němu je lehčí, má přední síťku a ne kapsu (kterou nevyužívám prakticky vůbec)..

super, moc díky za zhodnocení
ondrejst
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 16, 2014 13:56
Bydliště: Brno

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř lis 21, 2018 22:38

Budeš zklamanej.
Ty popruhy jsou oproti tvarovanejm polstrovanejm mercedesům u Z40 fakt tragédie.
Záda jsou víc prohlý, takže horší využitelnost prostoru, mě osobně schází právě ta variabilita vstupů jako u Z40, horší je i bederák.
Kapsička na popruhu je stejně k hovnu, ta je tak na MP3 nebo pidiGPS, foťák, smartphone, nebo normální navigaci do toho stejně nedáš, kapsy na bederáku jsou skoro stejný.
Jako jo, Exos je príma UL bágl, ale mě těch pár gramů za to nestojí a ta navrátivší se stará láska Talon je fakt srdcovka a váží jak Exos.
Ale pokud chceš, zrovna tu skoro novej Exos prodávám.
Za ty prachy je to na test, si myslím, gut...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » stř lis 21, 2018 22:53

Ja ted shanim sobe presne 35-45l batoh a po kouknuti, co se v okoli da sehnat a vyzkouseni asi pulky toho rel. nalehko (tj. bud jen vycpany nebo par malo kil) v obchode plne chapu rozhorceni dudyho... :twisted:
Vetsi cast batohu jsem vyradil uz jen letmym pohledem kvuli:
- prohnutym zadum (sitka)
- pro mne priblblemu tvaru (uzky a vysoky; hrozne plytky; moc zkoseny spodek - nestoji; nekterym smerem moc kuzelovity)
- prilis uzkym popruhum (1,5 cm mi prijde opravdu malo, stejne jako 2-2,5cm na bedernim pasu)
- moc choulostivemu materialu (vetsinou sitka nebo elasticka textilie) na predni kapse, evidentne jenom ceka na prvni vetvicku aby se roztrhla
- "designovym" nedodelkum, napr. kapsa predo-bocni se otevira jednym zipem vodorovne, druhym svisle, kde se zipy setkaji, je presite latkove "premosteni zipu" cca 1,5 cm, kvuli cemu zipy nejdou dovrti a zustane tam vzdy ta 1,5 cm nezavreta dira ](*,)
atd.
Co zustalo jsem zkusil v obchode "nalehko" a vetsinu z nich vyradil kvuli:
- nesedici zada (vyzkousel jsem ruzne velikosti i nastaveni)
- pro mne blbe misto nebo "smerovani" bederniho pasu (napr. hodne otocene nahoru, aby neprekazel sedaku, zato se zapina o 5-10 cm vys na brichu nez normalni pasy.
- spatne ovladani napnuti bedernich pasu (zatahnout byl vzdy boj)
- ramenne popruhy prilis daleku od sebe
atd.

Zustalo par malo, zatim mam doma dva Mammuty, ktere mi moc dobre sedeli "nalehko". Prvni jsem nalozil svyma vecma (dokopy mozna 9-10 kil, asi max, zatez) a - zada batohu dobra, jen silny pocit jako by se pod batohem ohybala ma zada :-k ](*,). Zitra zkusim druhe, jeste ma v zaloze tretiho Mammuta a dva Gregory, mozna nakonec taky skoncim u Ortovoxu Peaku (ach, ta cena!!! :evil:)

Schvalne jsem nepsal sve pozadavky, ty nejsou dulezite a byly dost jednoduche - stejne se stale jedna o min 30 ruznych batohu od renomovanych vyrobcu, ktere vetsinou dost chvalili lidi tady i v recenzich. To jen aby bylo videt, ze kdyz se clovek snazi byt pozorny, vnimat sve telo pod batohem a neda jen na doporuceni jinych, tak mu nakonec na vyber moc toho nezustane.

Edit: Kupodivu me Talon 44 hodne prekvapil, jen tak jsem si jej zkusil a fakt sedel ("nalehko") na zadech jako prisity, jeden z nejlepe sedicich, bohuzel neni uplne jaky chci.
Naposledy upravil apuka dne stř lis 21, 2018 22:57, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod ondrejst » stř lis 21, 2018 22:56

Asi jsi mě od exosu 38 celkem zvládl odradit :-)
Tak teď už mi vychází jen vyzkoušet GG Kumo, nebo nevymýšlet a nechat z40 než se zcela rozpadne..

děkuji za názor

Jinak od osprey jsem měl stratos a neseděl, Deuter guide mi celkem vyhovoval, ale 45+ celkem velký, Futura 28 neseděla..

Budu muset vyjet i s vybavením do prodejny nalehko a vyzkoušet něco i tam..
ondrejst
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: ned bře 16, 2014 13:56
Bydliště: Brno

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř lis 21, 2018 23:13

Pierre111 píše:Mel jsi vyzkouset Ortovox Peak 45 :).

Jednoznačně lezeckej pingl, což fakt! nechci.
Ale to hlavní, kouknu a vidim, popruhy co drží horní kapsu začínají až nahoře, takže když máš poloprázdnej bágl, tak kapsu nepřitáhneš a bude se tam mlet jak vzteklá...
Jo a navíc to má přes kilo a půl...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř lis 21, 2018 23:25

Kdo chce kam...
Na ty bágly Gossamer Gear sem koukal a to je takovej batoh z pětasedmdesýtýho, co sem s nim jezdil na pionýráky, akorát ušitej z nějakýho kosmonautickýho materiálu Robic nylon Extreema , ale nosit se to bude stejně a stojí to nesmysl...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Miuan » stř lis 21, 2018 23:34

Dudy, a jak jsou na tom kapsicky na bederaku a bederak samotny kdyz srovnas Exos a Talon, prosim?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř lis 21, 2018 23:50

Exos versus jednička Talon vyhrává Exos, ale u dvojky Talonu mi přide lepší Talon.
Možná jsou trochu menší.
Počkej až ta dvojka přijde, poreferuju podrobně, kapsičky jsem fakt dopodrobna nesrovnával, ale až je budu mít vedle sebe...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 22, 2018 11:17

Tak mě nepřijde jako lezeckej batoh, spíš skialp nebo mě přijde vhodný na ledovec. Lezecký batoh by podle mě měl být rozhodně lehčí, nepotřebuje tak hodně dimenzovaná záda a popruhy. Přijde mi, že má tea popruhy na víko usazené podobně jako Tallon, nicméně víko se při prázdném batohu trochu mele, ale to je způsobeno těmi zadními popruhy na zádech batohu, které jsou uchyceny právě nízko a záda jsou pevná. Potom dojde k tomu, že tyhle popruhy se přetáhnout přes vyztužená záda/spadnou a víko nedrží tak pevně. Nicméně to by člověk musel běžet, aby to poznal.


Já to ale myslel, tak, že by jsi mi ho potom mohl prodat se slevou ;) :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv lis 22, 2018 12:19

@Pierre111: Ty mas Peak 45, pokud si dobre spominam. Nezkousel jsi srovnavat velikostne 45 a 35? Podle rozmeru je tam hodne maly rozdil, krome vysky, coz ale je ten "pridany" zatahovaci kus latky pod vrchem. Podle jedne recenze to nekdo srovnaval a taky vice-mene shledal pouze tento rozdil, ale radeji bych to slysel od nekoho, kdo to mel moznost v realu zkusit nebo videt. Bohuzel, maji to pouze v Praze a zase si nechat na blint poslat domu a pripadne zpatky je trochu drazsi.

Edit: A protoze uz jeden mas, ten teoreticky dudyho slevneny bys mohl nechat mne :wink:. Je to ale batoh, ktery rozhodne jinak vypada na fotkach nez na zadech a proto si jej treba vyzkouset pred usudkem (vlastni a manzelcina zkusenost).

@dudy: Peak je spise "alpinisticky" batoh, ne lezecky - sice umoznuje docela dobre nosit matros, ale neni to ten uzky a vysoky pytel a i zada ma poradna (i proto je tezsi).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 22, 2018 13:42

Já mám právě Peak 35 ale co jsem měl možnost porovnávat tak Peak 45 byl opravdu větší. Přišlo mi, že je i trochu širší a hlubší, ne jenom vyšší. Co jsem se kouknul, tak rozměry nikde nevidím ( Ortovox, Hanibal), takže těžko říct přesně, ale co si pamatuju batoh byl od pohledu celkově větší.

Edit: Tak jsem rozměry nějaké našel. Výška je o 7cm větší a hloubka o 1cm. Mě se to teda zdálo více na tu hloubku i šířku a je možné, že to tak i bude. Změřit to totiž pujde asi těžko, ten batoh nemá úplně pravidelný tvar.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv lis 22, 2018 15:20

Diky. Ono je to mozne, mne v obchode taky tvrdili, ze u Gregory Targhee 35 neni rozdil v objemu pri zadech M a L. Pricemz kdyz si je clovek dal vedle sebe, tak L-ko (nenalozene, tj. pouze "kostra") vypadalo jako o skoro ctvrtinu vetsi batoh ](*,).

Jinak jsem se nedavno moc potesil, ze jsem natrefil na dobry kup - Peak 45 za 100 GBP, coz je cca 3000 Kc (Ted tam maji za cca 116 GBP). Jenze doruceni do CR je za 35 GBP, co uz prestalo byt az tak hodne vyhodne... Byt v Anglii nebo Walesu by to bylo hodne zajimave.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod pby » pon lis 26, 2018 7:31

Vrátim sa k rozhodovaniu 35 vs 45

- opýtal by som sa na jeden detail (vyskúšal som rôzne batohy na predajniach a nejako tak stále som za deuter guide aj ked napr ortovox peak bol veľmi ok)

ALE duter Guide 35+ som našiel v predaji v dvoch rozmeroch:

1) https://www.sportrysy.sk/deuter-guide-3 ... -titanovy/
- 1600g
- 72 x 32 x 22cm
- asi stary mod.

2) https://www.sportrysy.sk/deuter-guide-35-navy-granite/
- 1550g
- 72 x 26 x 19 cm
- asi novy mod.

Došlo k zmenšeniu pri novom modeli ? Ak je to naozaj tak je prakticky môj problém vyriešený, lebo nova 35+ sa ešte zmenšila, a to som už aj tak váhal či nebude mala (aj keď litre ostali nezmenšené)

Ak stara 35+ mala 72x32x22 a nova 45+ ma 74 x 28 x 22 tým pádom je stara 35+ je cca na úrovni novej 45+ čo sa rozmerov týka
https://www.deuter.com/DE/en/climbing/g ... e-red.html

Potrebujem potvrdiť čo je to naozaj tak
Diky
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon lis 26, 2018 8:11

@pby: Vsak jsem Te na to hned na zacatku Tveho vyberu upozornoval... Rozdil neni jenom ve vaze :twisted:.
Byl to jeden z duvodu, proc jsem zalozil tady jedno vlakno, v bode 5) mas hratky s cisly prave u Deuteru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod pby » úte lis 27, 2018 13:23

no janee, som vedel ze som to niekde postrehol s tymi rozmermi.. :D inak mal som tu 45+ v rukach a upllna pohoda idem do nej do starej by som nesiel nova 35 mi pride uz fakt vylucne ako 1 dnovy batoh to mi nestaci..
pby
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: stř říj 12, 2016 7:23

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte lis 27, 2018 21:14

Za posledny tyden jsem si doma poctive odzkousel 4 batohy v teto objemove kategorii a vubec me "vysledky" nepotesily. A to ani kdyz odhlednu od hodnoceni sedi mi-nesedi mi. Ale je vhodne uvest, ze jsem je vybiral na zaklade zkousek "naleko" na prodejnach, kde sedely vyborne. Uvedu tady jen, co me dost prekvapilo (samozrejme, neprijemne), kdyz jsem do nich nalozil cca 8-10 kil, do kazdeho to same a stejne rozlozene. Nekomu uvedene veci nemusi vubec vadit nebo projevit - jinak vsechny ty batohy vypadaji dobre a je predpoklad, ze dobre poslouzi.

1) Mammut Trion Guide 35+7
- i kdyz byl zadovy system akurat, s malou vahou presne jak ma byt, kratsi by byt nemohl, po nalozeni taky vypadal dobre, ale kdyz jsem se zastavil, po kratke chvilce me nutil mirne se shrbit mezi ramennymi popruhy a bederakem, jako by se zmensil zadovy system... Navic se vahou samotny batoh o par cm posunul nize pod bederak nez byl normalne (je pravda, ze jsem dal na spodek macky, tj. neco tezsiho, ale toto se mi nikde jinde nestalo). Tim se teziste dost rozhodilo.
- zadovy system po noseni nalozeneho batohu cca 15-20 minut vypadal divne. Dole "hrb" u prodlouzeni bederaku, nad tim par cm hluboka prohluben - ale podle latky to vypadalo, jako by zada s tim nepocitala, musela se ohnout (ne prirozeny S-kovy ohyb), byla tam latka neprirozene mirne nasbirana, mela nabeh na faldy. Cele to vypadalo fakt divne.
- mirne vejcovity tvar spodku - tezko se prostor vyuzije, nic podobneho tvaru nemam a zustane tam "dira".
- zavinovaci uzaver (batoh by mel byt ze zateroveho materialu ale neni deklarovany jako plne nepromokavy)

2) Mammut Trion Pro 35+7, ma (principialne) stejny zadovy system, jen ma pres nej zadny vstup do U az na spodek
- zadni "deska" zadoveho systemu posunuta o 1,5-2 cm blize k zadum, pricemz uchyceni ram. poprhu je na stejnem miste jako u Guide => pri zatezi citit na zadech mirny tlak "polstarku" a nastaveni popruhu ani bederaku nepomaha; Oproti Guidu se ale nevytvoroval neprorozene
- velka vyztuzena predni kapsa sice dobra napr. na lavinovou vybavy, ale kdyz se batoh naplni, neni v nem skoro zadny prostor
- kratke zacvakavaci popruhy na zabezpeceni cepinu na spodku jsou nasite cca doprostred pasu materialu, ne na vnejsi kraj. Kdyz se tam da cepin a zatahnou, tak se ten pas shrne. Je to neesteticke a hlavne zbytecne namahane misto a svy
- taky nutil se shrbit pri nalozeni a posunul se spodek pod bederak
- trochu mene ale stale vejcovity tvar spodku

3) Mammut Lithium Crest 40+7
- zadovy system dobry, nastavovaci, ale vyztuz je ram + tenky umelohmotny vylisek, ktery se ale pri tlaku napr. flase dokaze mirne ohybat a hlavne vydavat pri tom zvuky (jako kdyz se rukou ohyba plast :-)), ktere pri uvolnenem obsahu mohou docela lezt na nervy. Dal by se vsak vybrat.
- zip pristupu do spodni komory je uplne jednoduchy jak na saty, navic jednocestny ](*,) , tj. je jej treba zatahnout az uplne na bok. Kdyz se batoh naplni, jde to hodne obtizne, otevrit jeste hur.

4) Osprey Talon II 44 (mel jsem jej na zadech zatim jen chvili dnes vecer)
- i kdyz podle tabulek rozmeru je o 9 cm hlubsi nez nejplytsi z Mammutu, ve skutecnosti je rost plytky - ja jsem nameril hloubku vycpaneho batohu jen 22-23 cm v nejhlubsi casti vcetne slozeneho bederaku navic. (a ne udavanych 33) Navic pocitove (dva Mammuty jsem uz vratil) se zda opravdu s mensim objemem nez kterkolvek z Mammutu bez vyuziti rozsireni objemu (tech +7), pricemz o Osprey se pise, ze jsou vetsi nez ostatni, protoze se pocita jen obsah hlavni komory. :(( V Mammutech jsem mel po nalozeni jeste dost mista, tady je to skoro uplne plne (a to jeste mi tam chybi vlozena zimni bunda).
+ zada sedi nejlepe
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Aranyafea » pát led 4, 2019 12:44

Ahoj, rád bych znal názor někoho, kdo má zkušenosti s těmito batohy.
Vybírám batoh okolo 35. litrů, a výběr se ustálil na
Osprey Kestrel 38
Osprey Stratos II 34

Oba mi sedí zdá se dobře, zkoušel jsem je naložené už dvakrát. Jejich rozdíl v litráži pro mé potřeby není podstatný. Rozdíl je hlavně rozmístění kapes a konstukce zad. Plusem u Kestrela jsou pro mě kapsy na batohu, pro mě lépe řešené než na Stratosu. Stratos má zase vzdušnější záda.
Kritéria výběru bylo okolo 35l, dvoukomorák, s možností přípnutí více věcí na batoh, batoh co můžu univerzálně používat v létě i zimě (prostě nemám na to kupovat víc batohů), pouze do terénu nikoliv do města.
Zajímá mě srovnání, jestli měl někdo možnost srovnat oba batohy, se kterým byl spokojenější, nebo aspoň zkušenosti s jedním z nich. Na kestrely už jsem četl docela dost chvály.
Díky!
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát led 4, 2019 16:06

Kestrel 38 se prave probira v topicu "Batohy pro zenu", je tam par postrehu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Aranyafea » pát led 4, 2019 23:17

Díky, mrknul jsem na to

Ještě by mě zajímalo, jestli tu má někdo nějakou zkušenost s tím Stratosem, hlavně prakticky, jak je funkční a efektivní v terénu.
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon led 7, 2019 12:27

talon 44 by se mel vejit do rozmeru prirucaku asi bez potizi kdyz nebude napechovanej ale jen tak lehce naplnenej?

nebo i napechovanej do maxima jen bacha na vysku by mel projit?

diky za rady
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9385
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » pon led 7, 2019 13:17

záleží i na letecké společnosti, povolené maximální rozměry se liší

Takže si zjisti povolené rozměry, nacpi Talon a změř si to :wink: Kontrolují se všechny rozměry, na letištích na to mají aerolinky klece, kam musíš zavazadlo nacpat. S batohem je to obvykle jednodušší, než s kufrem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon led 7, 2019 14:13

nemam s tim moc zkusenosti jak to meri - letela sem.2x a nikdy mi prirucak nepremerovali takze kdyz to nacpu do klece treba i lehce pod tlakem.tak asi OK?

budem dnes asi kupovat letenky, nwvim zda se musi batoh prikoupit hned nebo pripadne jde i pozdeji a zda vubec ma smysl treba jeden narvat hodne a druhy jako prirucak nebo se na to vykaslat a nechat si odbavit oba, vubec nevim jak.moc je slozitejsi mit odbaveno

no a taky je otazka jestli se do talonu zbalim hm takze radsi zavazadlo prikoupit a pak se uvidi... nejak.sem na tyden vzdy jezdila.s 68 a ten talon 44 se mi asi nepodari nejak poresit :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9385
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon led 7, 2019 14:54

sobb píše:záleží i na letecké společnosti, povolené maximální rozměry se liší
JJ, a to o dost hodne, nekde se do toho nevleze malem ani damska kabelka a stale si vymysleji "upravy rozmeru" ](*,).
Mawenzi píše:vubec nevim jak.moc je slozitejsi mit odbaveno
Slozite to neni vubec, jen drazsi :wink:. Zase zavisi od spolecnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » pon led 7, 2019 16:23

Mawenzi píše:nemam s tim moc zkusenosti jak to meri - letela sem.2x a nikdy mi prirucak nepremerovali takze kdyz to nacpu do klece treba i lehce pod tlakem.tak asi OK?
jo, jen se u toho musíš tvářit, že to pod tlakem není :mrgreen: Jinak klasika - co nejvíce oblečení na sobě. Experti mají speciální vesty s kapsama, kam narvou spoutu dalších věcí :lol:

Mawenzi píše:budem dnes asi kupovat letenky, nwvim zda se musi batoh prikoupit hned nebo pripadne jde i pozdeji a zda vubec ma smysl treba jeden narvat hodne a druhy jako prirucak nebo se na to vykaslat a nechat si odbavit oba, vubec nevim jak.moc je slozitejsi mit odbaveno
Přikoupení odbaveného zavazadla taky může záviset na společnosti, podívej se do podmínek té vaší. Mít odbaveno není složitější, ale jak píše apuka, je to dražší (někdy i dražší, než samotná letenka :evil: ) a vyžaduje to být o něco dřív na letišti než při letu jen s příručákem. Další nevýhodou je riziko, že Ti ho ztratí.
Řešením je odbavit s někým dohromady velkej bágl a v příručákách už toho pak mít míň. Děláme to tak, když vezeme nějaké věci, které v příručním neprojdou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon led 7, 2019 19:07

dik, nechci to tu zakyadat, kpupuli sme rovnou zavazadla pac stejne nevim zda se do talona zbbalim na tyden a je vyreseno
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9385
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy