Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » čtv dub 26, 2018 19:03

Tak. Zrovna Crux je toho dokladem, jelikoz batohy jsou lehci a pritom pohodlnejsi, nez ostatni. A navic odolnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » čtv dub 26, 2018 20:21

remy77 25kg.... já to testoval se 30kg ;)

Jasné ze to nosit nemusíš - když jdu na dva dny tak mám taky výrazně jinou váhu. Ale když si neses zásoby na 3 týdny tak to jde nahoru.

———
Nemusí mít 3,5kg ale to provedení - vztupy, kapsy, nastavení zadoveho systému a td se mi líbí a už fakt ze je to letama prověřeny batoh na dlouhé treky kde se nosí vysoké zátěže pro mě měl jistou hodnotu.

Sak říkám skoda zes nedal nějaký detailní fotky nebo ho poradně netestnul - zas chápu zes ho chtěl vracet.

Třeba slezacekm dodá místo tebe.

Mike a mě je jedno jak si to napsal - já souhlasím s tím ze i větší zátěž se v pohodlnem batohu nese lip než menší v nepohodlnem a ze to je pro klouby větší zátěž nikde nepopírám. Ale člověk má jiný pocit nemá ,,rozlamana,, zada a cítí se lip.

Mě šlo o to ze když sem to napsal před půl rokem já bylo to hned námětem dlouhé debaty o popírání fyziky a kdesi cosi a hledme, po půl roce napíšeš to samé a najednou je to ok - ze bys poznal ze opravdu některé batohy tu váhu rozloží proste lépe?

Jinak bych si rad ten Crux s 20-30kg vyzkoušel ideálně vedle stejně naložené Kajky ne ze bych ho chtěl kupovat - v tomhle objemu mi jednokomora vadila, ale proste mě to zajímá a rad bych se na nej koukl.

To je cele ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 0:41

:roll: zase to prekrucovani a restartovani stare diskuse. Pisu porad to same. Na vaze batohu zalezi a cim je tezsi, tim vic.

Aby ses zas nepokousel "vysvetlovat" to, co musi byt jasne i policajtovi po lobotomii. Batohy nejsou stejne a kazdy se nese jinak. Tohle tady nikdo nikdy nezpochybnoval.

Kdyz budu mit dva stejne tezke batohy, tak si vyberu ten, ktery se nese lip. Kdyz budu mit dva batohy, ktere sedi stejne, tak si vyberu ten lehci. V praxi tohle nenastane, a tak musim zvazit, co je pro mne dulezitejsi. U mne vaha. Nejlip se mi nosi stary Deuter, co ma dve kila. Prave kvuli vaze ho uz na outdoor nepouzivam, jen kdyz potrebuju z kramu donest 20+ kilo. Nahradil jsem ho Lightwave Ultrahikem, ktery se nese nepatrne hur, ale je skoro o kilo lehci a to dela v horach zasadni rozdil. To je ta fyzika. Neodvedu si prestavit, ze bych dal kvuli pohodli noseni prednost batohu, ktery vazi 3.5 kila. Protoze ty 2 - 2.5 kila navic kvuli tomu proste nepotahnu.

Proto si vybiram batohy, ktere jsou lehke a zaroven se dobre nosi. Tedy Lightwave nebo Crux.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 0:51

apuka píše:Kdyz trochu povytahnes ten uchyt/kolik (mel by byt na pruznem lanku), do vznikle diry muzes zasunout hrot(y) hulek a nahore je zabezpecis stejne jako cepin. Takto by mely drzet dobre, jedine ze bys na nich mel velke talire a ty by zavazely - to by ale delaly pri jakemkoliv uchyceni.

Tohle jsem zkousel, nejak to slo, ale nic moc. Jednak mam velke zimni talire, jelikoz hulky mimo sneznice nepouzivam a jednak jsou horni uchyty delane na cepin a neni snadne tam dostat rukojet hulky, natoz dvou hulek. Navic jsem zvykly nosit hulky opacne, hrotama nahoru. Strcim rukojeti do poutka na cepin, otocim o 180 stupnu, takze se poutko utahne a nahore zajistim tou gumickou. Je to hned a drzi. Uchyty na Cruxu jsou proste na cepin, na ty jsou skvele, na hulky moc ne.

Michal82 píše:Jinak škoda, žes ten batoh nějak nenafotil v detailech, je fakt, že sem ho ani v zahraničí nikde nepotkal takže něco co by víc přiblížilo provedení batohu by se hodilo.

Fotek se da najit hodne, ale stejne ti to moc nepomuze. Predem jsem se koukal na vsechno, co jsem nasel, dokonce jsem pretrpel i nejaka videa a stejne je to v realu neco jineho. Batoh proste poznas, az ho hodis na zada a az vidis skutecne rozmery i tech detailu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod oodoow » pát dub 27, 2018 9:42

Ten Crux to je hrozný pytel, však to je fakt jenom takovej vak na záda. :roll:
Možná jako lezecký batoh dobrý (na ty je tu ale myslím jiné téma), ale jako turistický děsně nepraktické. Žádná síťka vpředu na rychlý přístup k věcem během dne, miniaturní kapsy na bocích z kterých asi vypadne i petka, pokud ji neupevníš těmi dalšími popruhy. Žádné kapsy na bederáku.
Cena podle mě šílená vzhledem k výsledku, přijde mi to spíš jako nějaký jeskyňářský nepromokavý vak na canyoning a jiné podobné aktivity, než turistický batoh.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pát dub 27, 2018 17:00

Vec nazoru. Mne se to naopak libi, KISS. Zadne blbosti navic. Urceni je primarne alpinismus. AK znamena Alpine Kevlar (viz treba tady). Na lezeni samozrejme taky, ale alpinismus neni nutne lezeni, jen se tam nevyhnes odirani o skaly, vsechny blbosti navic orves a batoh z malo odolne latky prodres nebo proriznes. Plus obcas prsi, na snehu a ledu je mokro, takze nepromokavost ocenis.

Mne tenhle zpusob vyhovuje i na turistiku. Zrovna jsem prosel par kramu, prohrabal se spoustou batohu a vetsinu okamzite zahodil. Spatna zada bez vyztuhy, blbosti navic, treba zrovna ta sitka vpredu je pro mne skoro showstopper. Obcas totiz ani u nas nechodim po stezkach, ale prodiram se lesem, krovim a nekde bych ji urval. A hlavne, k nicemu ji nepotrebuju, nesaham do batohu tak casto, aby mela nejaky vyznam.

No a nakonec jsem skocil u toho, ze si musim vybirat z lezeckych batohu, protoze vyvoj turistickych sel uplne sejdrem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Brasi93 » pát kvě 18, 2018 12:56

Zdravím, mám trošku dilema a mohl bych poprosit o zkušenosti či podnětné rady k Osprey Talon 44 vs Gregory Paragon 38?

Zkoušel jsem oba, bohužel nemůžu vyzkoušet v jedné prodejně vedle sebe .Oba mi sedí dobře, ale nemůžu se rozhodnout. Budu nosit max 10kg +2kg voda spíše méně. Jaké jsou zkušenosti s talonem a jeho zády, co jsem hledal na foru měl by airscape být vyztužený Učkem z hliníku? Vypořádá se v pohodě s těmi max 12kg?

Talon +lehčí
+ větší, akorát do letadla
- nepolstrované popruhy a bederák, pro mě velká neznámá záda

Gregory +poctivé polstrované popruhy
+ trubková výztuha zad, nesl se festovně
- menší, těžší a a možná trošku kratší, ale to nemužu porovnat, když nejde vyzkoušet v jedné prodejně oba

Moc díky za rady, lupu jsem použil, ale ohledně paragonu jsem nic extra neviděl :/.
Brasi93
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát kvě 18, 2018 12:39

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » pát kvě 18, 2018 13:12

Jestli jsi z Prahy, tak nejlepsi misto na vyzkouseni je kolem Namesti Miru - Alpsport (Gregory) a Hanibal (Talon) jsou 5 minut od sebe. Muzes si s sebou zkusit vzit par veci, dat je do obou batohu a z toho dostanes dobrou predstavu o ruznych objemech. Kdyz ten batoh porovnas s klasickou penovou karimatkou, tak bys mohl dostat i nejake srovnani vysky, ale dulezity je samozrejme pocit na zadech. Extrem je koupit si nadejnejsi z batohu, porovnat je nazivo v druhe prodejne a v nejhorsim ten koupeny batoh vratit (zvlast kdyz je na to pripravis predem, tak by s tim nemuseli mit problem - ostatne pri objednani pres internet bys mel 14 dni na vraceni).

Ja na Talon 44 nedam dopustit, s 12kg si podle me poradi rozumne. Fps si tu stezoval, ze jsou popruhy pruzne a kvuli tomu presel na jiny batoh. Kazdy jsme jiny, tohle si fakt musis rozhodnout podle svych zad.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát kvě 18, 2018 13:19

Nebo kdyz nespechas a nevadi Ti se na kratkou dobu "zbavit" par tisic korun, tak si je oba objednej pres eshop a v klidu si vyzkousej doma se svyma vecma. No a co je lepsi, si nech, to druhe vrat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Miuan » ned kvě 20, 2018 13:46

Hele, vam vadi u techto batohu a predpokladane vahy to polstrovani na popruhach a hlavne bederaku? Ja mam LA Eclipse starsi model, to polstrovani bude stejne jako na tom Talonu, a problemy mi to nedela. Pritom je jeste o neco vetsi nez ten Talon. Nebo vy v batohu teto velikosti tahate 20+kg?
Miuan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 184
Registrován: úte pro 5, 2017 11:24

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Leitor » čtv čer 21, 2018 9:31

Zdravím, jdu pro radu ohledně výběru nového batohu. Pomalu mi dosluhuje starší 32L, hledám náhradu na jednodenní treky po horách (primárně jednodenní tatry, alpy), ale i na dvou až tří denní treky (velmi výjimečně) a horolezení, vše převážně v létě. Počítám s tím, že na delší výlety půjdou spacák a karimatka na batoh zvenku.

Ideálně tedy něco 35-45 litrů, pláštěnkou, nejlíp samo nepromokavý, prakticky řešené připínání všeho možného horobordelu a spacáků zvenku, ideálně spodní/boční zip navíc. Postava cca 165 cm.

V aktuálním výhledu je Lowe Alpine AirZone Trek+ 33:40 nebo Deuter Aircontact Lite 35+10, zvažuju i Osprey Kestrel 38.

Uvítám tipy i zkušenosti s výše uvedenýma.
Leitor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 21, 2018 7:18

Re: Batoh 35-45L do hor

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 21, 2018 9:52

Ahoj, požadavek nepromokavosti bude problém, vyřadíš tím spousty batohů a dostaneš se cenou dost nahoru. Navíc nepromokavost poměrně rychle při náročné používání asi i odchází. Taky jsme chtěl nepromokavý batoh na horolezení ale musel jsem udělat kompromis. Já bych ti doporučil se kouknout na Ortovox, Mountain-equipment, Arcteryx, Deuter.

Například:
https://www.ortovox.com/uk/shop/backpac ... nthracite/
https://www.mountain-equipment.co.uk/tupilak-pack-story
https://arcteryx.com/us/en/shop/alpha-fl-45-backpack

Případně já mám Deuter Guide Tour 45+, který asi splnuje hodně tvých požadavků a je na prodej, tak kdyby jsi měl zájem můžeme se domluvit na nějaké ceně.

Jo a nezakládej nová vlákna :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod pavproch » čtv čer 21, 2018 13:22

Sloučeno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28248
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Leitor » čtv čer 21, 2018 13:32

My bad, pardon :)

Minimálně potěší integrovaná pláštěnka a odolný dost na to, aby se to člověk nemusel bát postavit na dvacet minut do mokrý trávy a nenesl pak rybníček. 45+ už se bojím že bude velký na nějaké jedno-dvoudenní přelezy po hřebenech :-k
Leitor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 21, 2018 7:18

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » čtv čer 21, 2018 13:52

Tak píšeš, že chceš nosit spacák a karimatku, na to je 45l dobré, do 35 se asi ještě vejdeš (záleží na tom jak objemné máš vybavení) do menšího to už asi bude problém. Osobně nosím karimatku uvnitř (mám nafukovací), pěnovou bych dal klidně ven. Spacák podle mě ven nepatří, takže do batohu. Pokud hodláš s batohem lézt, tak není dobré ho mít ověšený jak vánoční stromeček a navíc tak choulostivými věcmi jako spacák. Větší batoh lze stáhnou kompresními popruhy, menší nezvětšíš. Samozřejmě předpokládám, že s nebavíme o batohu do stěny, to je trochu jiná kategorie :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » čtv čer 21, 2018 17:25

@Leitor: koukni na Crux AK37, tady je moje mikrorecenze: viewtopic.php?p=494693#p494693

Rekl bych, ze splnuje to, co chces. Je zcela nepromokavy a nebal bych se, ze to nevydrzi. Na jednodenni akce je az moc velky, ale kdyz chces i 2 - 3 dny, tak bude akorat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 22, 2018 8:31

Splňuje toho hodně až na ty boční/spodní vstupy ;). A taky cena celkem brutal, ale kousek je to zajímavý.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod booze » pát čer 22, 2018 10:08

Presne jak pise piere111 spacak dovnitr a pokud mozno i karosku cim vic veci mas zvenku, tim vic ti batoh rozhazuje stabilitu pri chuzi. Mame s 3/4 na lezeni a feraty Deuter Guide 45+. Je tezsi, ale drzak.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát čer 22, 2018 11:03

U toho Guide 45+ bacha na hodnoceni nove verze podle starsich. Je mezi nimi docela znacny rozdil - a to vcetne obsahu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pát čer 22, 2018 17:41

Pierre111 píše:Splňuje toho hodně až na ty boční/spodní vstupy ;)

Aha, to jsem prehlid ;-) Si musi vybrat, bud chce nepomokavost nebo zipy navic, dohromady to nejde. Nepromokavy zip neexistuje. Kdyz teda pomineme to, ze spodni a bocni vstupy jsou u tak maleho batohu pitomost.

Pierre111 píše:A taky cena celkem brutal, ale kousek je to zajímavý.

U Petera na outdoorline.sk se da koupit o neco levneji. Furt to neni nic levneho, ale myslim, ze cena odpovida kvalite a predpokladane vydrzi (zaruka na material myslim 10 let).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát čer 22, 2018 18:03

mike píše: cena odpovida kvalite a predpokladane vydrzi (zaruka na material myslim 10 let)
Ehm...
https://www.outdoorline.sk/en/backpacks/crux-ak37 píše:Crux AK37 3G (RT)
37 liters | roll-top | 1040g | 40% Kevlar 60 % Cordura PU-coated
Opravdu jsi si jisty, ze ten PU zater 10 let vydrzi :-k
Jeste jsi dnes nerekl, ze PU je ... (tyvisco) :wink: :lol:

Mimochodem - kolik (alespon tech trochu vetsich) batohu se vyrabi z materialu bez vnitrniho PU zateru? A z nich kolik je s vodeodpudivym zipem? Ty vsechny jsou vuci beznemu desti, polozeni do mokre travy, snehu vodeodolne - alespon nove, kym se nepotentuje PU zater a vodeodpudivost zipu. Jasne, Crux ma vodeodolny uzaver a asi silnejsi zater...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pát čer 22, 2018 20:48

OK, PU je zlo a zlo musi byt zniceno [-( :twisted:

Jenze neni PU jako PU. PU zater na obou Ferrinech (puvodni i vyreklamovane) se mi zacal loupat po trech letech. U Deuteru po 10. Prvni Lightwave batoh jsem znicil pri pranim po 5 letech, ale PU zater byl netknuty a to i po tom znicujicim prani. Vyrobce tvrdi, ze na Cruxech ma byt jeste odolnejsi TPU varianta, takze tech 10 let mu klidne verim. Nakonec, dava zaruku na material a kdyby se zater zacal loupat driv, tak ho proste vyreklamujes.

Co se nepromokavosti tyce. Deuter protekl v desti vzdycky (i uplne novy) a to jsem ho pouzival s plastenkou. Ligthwave (Ultrahike) jsem nosil bez plastenky, zazil se mnou nekolik bourek s prutrzi mracen i hodiny trvajici silny dest a mokre snezeni a nateklo do nej jen minimum. Ve vrchliku bylo vlhko (zip) a na dne batohu taky, ale proti Deuteru to nebylo nic. Ma zater, podlepene svy, ale zada uplne vodeodolna nejsou. U Cruxu ano, ty plavou. Jinymi slovy, zalezi na konstrukci batohu. Tece pres zipy, svy a pres zada. Zater je podminka nutna, nikoliv vsak dostacujici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Will » sob čer 30, 2018 20:30

Vrátil jsem se z Tater a docela mě zarazil můj nový Osprey Kestrel 48,
popruhy jsem nastavil a dotáhl. Vše se jevilo ok, ale při druhé túře najednou
mně bolela levá část zad, hlavně oblast lopatek. Dotek míst mezi lopatkou a svalem dost bolestný.

Je tam minimální mezera mezi zady a nějak ne a ne přijít na příčinu této nepřijemnosti.
Nějaké zkušenosti, rady? Dělá to jen při chůzi do kopce, z kopce je vše ok.
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » sob čer 30, 2018 20:38

a je to batohem? nemuze to byt nejaky bodnuti hmyzem do nervu, pretazeni, ofouknuti ve vlaku co se projevuje jen treba kdyz do kopce treba mas lehce jinou polohu?

jako nedovedu si moc predstavit, jak by konkretni batoh mohl zapricinit takovyto druh potizi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » sob čer 30, 2018 21:30

A to ja zas jo. Protoze mne se deje neco podobneho s Osprey Mutantem 28 a zadny jiny batoh mi to nedela. Tj. je to Osprey. Nevim to jeste jiste, ale mam pocit, ze je to tim, ze nahore az moc kopiruje zada. Pri chuzi v tech mistech do zad pri kazdem kroku lehce narazi a telo reaguje takhle. Druha moznost je, ze v tech mistech vznika mokry flek od potu, protoze batoh brani odparovani, ale jelikoz tam trochu mezera je, profukuje tam, sval prochladne a boli. Nebo oboji dohromady.

Zatim experimentuju a vypada to, ze kdyz batoh natvaruju tak, aby v tech mistech byl dal od tela (jako ostatni), tak se to nedeje. Coz je muj prozatimni tip: zkusit natvarovat zada jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Will » sob čer 30, 2018 23:28

Mawenzi píše:a je to batohem? nemuze to byt nejaky bodnuti hmyzem do nervu, pretazeni, ofouknuti ve vlaku co se projevuje jen treba kdyz do kopce treba mas lehce jinou polohu?


Deuter Futura 32 ani Gemma 55 mi to nedělá, tak pátrám po příčině problému.
O nervu jsem uvažoval, ale jen co jdu dolu z kopce je to v pořádku.
Batoh cestou dolů je více natlačený na záda, není tam zminovaná malá mezerka.

Projevuje se to pálením a při dotyku to bolí, tak nevím jestli je to oslabeným svalem,
ztuhnutím,.. Je to dosti nepříjemné. Trošku cítím záda po 3 dnech nošení 10kg batohu, což při Futuře s 15kg nikoliv.

To mike: ad tvarování zad; jak to myslíš?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » ned črc 1, 2018 0:10

Mutant ma kovovou vyztuhu, ktera se da naohybat podle potreby. Blbe je, ze je plocha a trochu pruzi, coz prave zpusobuje poskakovani na zadech pri chuzi. Nevim, jak to ma Kestrel.

Will píše:Projevuje se to pálením a při dotyku to bolí

Tak se muze projevovat podrazdeny nerv. Muze to byt od patere ze spani ve spatne poloze. Nemusi se to projevit hned rano, ale az pozdeji, po nejakem pohybu, po zatezi apod. Samozrejme to ale muze byt i batoh, ktery zada zatezuje nejak blbe plus to, co jsem psal vys a pak se to secte.

Uvidis casem. Jestli se to bude se stejnym batohem opakovat, pak bych hledal pricinu v nem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » ned črc 1, 2018 10:08

Souhlasim s mikem, ze toto rozhodne neni ofouknuty, prochlazeny sval. Spise to vypada, ze neco z toho batohu nejakym zpusobem drazdi nejaky nerv (nebo sval ale klidne muze i kost). Problemem muze byt, ze to drazdeni nemusi byt v miste bolesti ale klidne nekde u patere nebo i jinde.

Muzes zkusit se (nejlepe s pomoci nekoho jineho) podivat, jak se meni postaveni Tveho tela vuci batohu, kdyz jdes do kopce a kdyz po rovine nebo s kopce. A zamer se na zkoumani mist, kde vidis rozdil. Potom muzes aplikovat, co mike navrhl s vyztuhou. Ale mozna nejprve bys mohl zkusit ezperimentovat trochu s jinym nastavenim popruhu - pustit batoh trochu niz na zadech nebo naopak "zvednout", zmenit pritahnuti ramennych popruhu k batohu (ty snury "za krkem" na rem. popruzich, atd. Muze pomoci i maly kousek jine nastaveni - ale samozrejme taky nemusi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon črc 2, 2018 2:06

No, zacal bych tim, ze bych pockat, az se to uplne uklidni (nekolik dni az tyden) a pak batoh zkusil znovu. Protoze to s nim nemusi mit nic spolecneho. Vypada to jako typicky skripnuty nerv v pateri, za ktery obvykle muze spatna poloha pri spani. Nerovny povrch, moc mekka matrace apod. a pak se uz staci jen trochu blbe pohnout. Tyka se to hlavne nas starsich a pokrocilych, mivam to nekolikrat do roka :?

A ano, je typicke, ze pricina byva jinde, nez to boli. V miste, kde postizeny nerv vychazi z patere.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod salaon » čtv srp 16, 2018 0:01

Podobné problémy jsem měl taky - pálivá bolest pod levou lopatkou směrem k páteři. Nakonec jsem došel k tomu, že to mám z chůze s hůlkami. Stejný problém mívám v zimě z běžek/skialpů. Nemůžeš to mít taky tak?
salaon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř črc 9, 2014 10:52

PředchozíDalší

Zpět na Batohy