Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lhotse » čtv led 19, 2012 14:38

@oodoow: Tak TX Pro ve vel. 27 se tam vlezou. Fyzicky odzkoušeno :wink:
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod kaarkull » čtv led 19, 2012 14:49

inak u toho BCA nejde len o to, ze ma izolovanu hadicku na camelbag, ale ze ju celu vratane toho pititka na konci schovas do ramenneho popruhu, ktory sa ti vyhrieva od tela. to teplo pomaha tomu, ze voda nezamrza a je to chranene pred vetrom atd.
~ Vidět daleko, a dojít tam, není totéž. ~

www.sulovskevrchy.sk
Uživatelský avatar
kaarkull
účastník
účastník
 
Příspěvky: 301
Registrován: pon črc 11, 2011 13:23

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » pát led 20, 2012 10:02

Tak som bol vcera obzriet nazivo Ortovox Haute Route 45. Vsetko v pohode, az na jednu vec. Nie som moc nadseny z toho, ze vsetky komory su na zips, aj ta hlavna. Nemam nic proti zipsom na malych/vedlajsich komorach, kde ked sa mi posere zips, tak to nejak prezijem. Ale ked budem mat plny batoh oblecenia, pojdem niekde na tyzden (to je dovod preco chcem aspon 40ku) a akurat sa mi posere zips hlavnej komory, tak som v prdeli a nezavriem to a bude mi do toho minimalne snezit, ak to nebude aj vypadavat. Nema to totiz ziadne viko, ani stahovanie, ani nic podobne, cim by sa to dalo aspon nejak provizorne zavriet, ked nefunguje zips.

Inak ale vypada velmi dobre, tak neviem co si o nom mysliet. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod zbuddy » pát led 20, 2012 10:20

grco píše:pojdem niekde na tyzden (to je dovod preco chcem aspon 40ku) a akurat sa mi posere zips hlavnej komory, tak som v prdeli a nezavriem to a bude mi do toho minimalne snezit, ak to nebude aj vypadavat.

:wink:
A teď vážně, mne opakovaně fascinuje obava z posrání zipu na batohu, zde dokonce jen na 40 L. Tento batoh nebudeš určitě každodenně používat a několikrát denně otevírat, aby mohl zip dostat možnost se zkazit. Ta "nepromokavá ochrana" se dejme tomu ošoupe...Navíc bych se u Ortovoxu nekvality nebál.
P.S. Možnost upevnění tam přece je: spojit něčím horní poutko na čelní kapse a horní úchyt lyží.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » pát led 20, 2012 10:36

No tak sorry, ale videl som vela roztrhnutych zipsov. Posledny len 5 dni dozadu.

Praveze keby to bol batoh na 1 dnovy vyjazd, neriesim. Sa posere, pridem domov, dam do opravy. Ale ja chcem batoh vylozene na prechody a ak sa mi prvy den posere zips, tak fakt nechcem chodit tyzden s otvorenym batohom, este k tomu v zime.

Mne celkovo zipsy nevadia, moze ich mat ten batoh pre mna za mna aj 50. Napriklad na Altre mam 4 zipsy a nebojim sa, ze sa posere nejaky, kazdy ma svoj ucel, ale kazdy uzatvara len nejaku "vedlajsiu" malu kapsicku, ktora keby bola otvorena, tak tie veci z nej prehodim do hlavnej komory a neriesim. Hlavna komora je ale normalne stahovacia a este ma klasicky ten batoh horne viko.

PS: Inak jeden z pokazenych zipsov co som videl bol na batohu Vaude (co je myslim tvoj oblubeny, alebo si ta tu s niekym mylim? ak jo, tak si to nevsimaj :))

PS2: Inak nechapem tu citaciu na tie nepremokave obaly, to mi moc nepomoze proti vypadavaniu veci z batohu, ked bude dosiroka otvoreny.

PS3: Dokonca je na tej Altre 5 zipsov, jeden tiez na pristup do hlavnej komory. No teraz mi doslo, ze keby sa mi posral, tak som tiez vprdeli. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » pát led 20, 2012 10:59

zajcev píše:Zdar, tiez chcem kupit nejaky batoh v tomto objeme, na zimne jednodenne vypravy, hlavne aby mal uchyty na sneznice a do buducna eventualne lyze

podle mně nejsou Millet COULOIR 35+ a PRO Deuter Cruise 30 vhodný na upevnění sněžnic, sněžnice se na malé batohy upevňují z čela, kde na to musí být speciální úchyty, na Millet COULOIR 35+ a PRO Deuter Cruise 30 nic takového není, a ještě mají z čela popruh který stahuje víko batohu, takže když tam budeš mít sněžnice, tak se nedostaneš do batohu, já mát tenhle na jednodenní tůry http://www.namche.cz/katalog/index.php? ... eerider+25, a na několikadenní tůry tenhle větší http://www.pinguincz.cz/batoh-activent-48-green.html, když jsem sháněl menší batoh z možností upevnění sněžnic, tak jsem došel k závěru že takové skoro nikdo nedělá, jenom VauDe, Boll a Pinguin, koukni se taky sem viewtopic.php?f=7&t=4103&start=60
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » pát led 20, 2012 11:01

@fps: Arc'Teryx Silo 18. Je pre teba dost maly? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pát led 20, 2012 11:15

A co něco od Ferrina TU .
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » pát led 20, 2012 11:29

No na skialp mi tam moc dobry nepride ani jeden.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Frantisek Zapletal » pát led 20, 2012 11:47

Tak mě napadl ještě TENTO.
Uživatelský avatar
Frantisek Zapletal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 527
Registrován: ned čer 1, 2008 18:20
Bydliště: Přerov

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod zajcev » sob led 21, 2012 11:22

fps píše:podle mně nejsou Millet COULOIR 35+ a PRO Deuter Cruise 30 vhodný na upevnění sněžnic, sněžnice se na malé batohy upevňují z čela, kde na to musí být speciální úchyty, na Millet COULOIR 35+ a PRO Deuter Cruise 30 nic takového není, a ještě mají z čela popruh který stahuje víko batohu, takže když tam budeš mít sněžnice, tak se nedostaneš do batohu, já mát tenhle na jednodenní tůry http://www.namche.cz/katalog/index.php? ... eerider+25, a na několikadenní tůry tenhle větší http://www.pinguincz.cz/batoh-activent-48-green.html, když jsem sháněl menší batoh z možností upevnění sněžnic, tak jsem došel k závěru že takové skoro nikdo nedělá, jenom VauDe, Boll a Pinguin, koukni se taky sem viewtopic.php?f=7&t=4103&start=60


Cruise 30 ma uchyty zpredu, kamarat ho ma a vlaci na nom sneznice Morpho Trimalp, ktore patri k tym obludnejsim.
Ale ako pises na tejto velkosti sneznoce asi iba zpredu, pretopozeram batoh, ktory ma pristup do hlavneho priestoro od zadu, co som si vedel u Cruise omakat na zivo. Pri Millete COULOIR 35+ PRO to v specifikaciach uvadzaju, ale nevidel som ho v ziadnom obchode zatial, ani som nenasiel ziadny komentar uzivatela k nemu, tak neviem.

Inac tu su asi naj fotky, okrem tej standardnej zo stranky vyrobcu co davaju vsade:
http://www.backcountry.com/millet-couloir-35-plus-pro-backpack-2135cu-in.html
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod tomtom » sob led 21, 2012 21:05

Jarilo píše:Pokud Ti nevadí jednoduchost u Taluse a jeho primární zaměření, jdi do něj, neb vše nasvědčuje tomu, že Ti rozhodně vydrží déle, než ten Pinguin.


A co až skončí záruka? Kdo ti Berghaus opraví? Není proto lepší jít do tuzemský značky, která umí pozáruční servis? Nebo ho pošleš do UK?
Uživatelský avatar
tomtom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 11, 2012 19:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod vonkreuz » sob led 21, 2012 21:12

Třeba Gemma v Brně? :twisted:
Dobře, co se na takovém batohu může pokašlat?
Přezka - koupím jinou a našiju sám nebo dám do opravy obuvy/brašnářství.
Rozjede se šev - dám do opravy obuvi/brašnářství.
Rozbije se mi zip - dám do opravy obuvi/brašnářství.
Zlomím nějakou výztuhu - budu hledat po kovomatech, železářstvích a Řempech nebo kamarádech.
Roztrhnu látku - dám do opravy obuvi/brašnářství.
Prodřu nějaký vyměkčený popruh, bederák - dám do Gemmy nebo do Corazonu...

Joj, mám Mammmut Extreme 45, starý zhruba víc jak 10let a všechno drží. :-.. Tak proč se bát pozáručního servisu.

Edit: Děkuji Šipce za opravu hrubky. ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod tomtom » sob led 21, 2012 21:26

vonkreuz píše:Dobře, co se na takovém batohu může pokašlat?


OK, ber to spíš jako otázku celkového přístupu k výběru vybavení. U mě je třeba servis dost důležité kriterium.
Uživatelský avatar
tomtom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 11, 2012 19:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » ned led 22, 2012 9:50

@tomtom: A podla teba ako zahranicne znacky nerobia pozarucny servis? V tomto ohlade mas jedno odkial to je. Zanesies to do obchodu, kde si to kupil a oni to poslu kam maju. Ak to predajca odmieta vyriesit, tak to posles sam rovno vyrobcovi a toho konkretneho predajcu posles do prdele. :) Vacsina kvalitnych vyrobcov s tym nema problem a opravuje aj po zaruke zdarma, napriklad Millet, Arc'Teryx, Osprey.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod tomtom » ned led 22, 2012 20:21

grco píše: Vacsina kvalitnych vyrobcov s tym nema problem a opravuje aj po zaruke zdarma, napriklad Millet, Arc'Teryx, Osprey.


S tím máš osobní zkušenost nebo v to jen doufáš? Z mé zkušenosti, když předáš vadný zahraniční produkt v řetězci na reklamaci tak jde často do nasmlouvaného brašnářství ( k obuvníkovi atd .). Nezažil jsem, že by se např. batoh posílal k výrobci.
Uživatelský avatar
tomtom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 11, 2012 19:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod William » stř led 25, 2012 14:44

Ahoj, jak uz x mesicu/let hledam batoh, postupne se meni moje pozadavky. V soucasne dobe jsem to sumarizoval jen na par pozadavku, velikost 40l+- a neznicitelny material. Vhodne pro denodenni pouziti, dobre stahovatelne, vylety max parkrat do roka, takze zadne velke tahani se konat asi nebude.
V soucasne dobe, co jsem zkousel, vede Doldy big wall 40, ktery mi jednak prijde zajimavy, jednak dost velky, celkem mi sedi a material mi prijde hodne prasuvzdorny. Jeste me napadlo zabrousit do armyshopu. Co si myslite o tamnejsich batohach a co si myslite o doldy big wall/alternativach? Dekuji
William
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 17, 2011 20:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Trafikant » stř led 25, 2012 14:52

Pokud si seš vědom toho, že Big Wall je primárně dělaný jako "alpinistický" batoh, je přehnaně těžký a nemá nic moc záda (ale pokud Ti sedne, tak v pohodě - osobně mi taky vyhovují jednodušší zádové systémy, ale kvalitní =)), tak proč ne. Ale z mého subjektivního pohledu je 40l batoh o váze 1,8kg fakt bláznovina.

Navíc píšeš, že to chceš na výlety párkrát do roka - proč potom tu velkou odolnost? Na normální turistiku nepotřebuješ Corduru nebo Hypalon, to se jen často čeští turisté přeceňují (neber to osobně), navíc nejde jen o samotný materiál, ale i o kvalitu šití atd.

Bágly z army shopů - myslíš tím obecně vojenské batohy předpokládám?

Určitě ne kopie od firem jako MFH (Miltec), Condor atd. - ty lepší komerční značky jsou dejme tomu Warrior či ještě Pantac, 5.11ka či TT taky mají zajímavé věci, ale zbytečně drahé.

Eso firmy jako LBT jsou pro Tvoje použití taky zbytečně drahé.

Zajímavé jsou menší kousky od Berghause - Munro 30 a 45. Případně tradiční britský Patrol.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod William » stř led 25, 2012 15:30

Obecne mam rad, kdyz veci neco vydrzi, nechci mit strach ze kdyz ho hodim v praci nekam do kouta, ze se o neco roztrhne, je pravdepodobny, spise urcity, ze naroky na odolnost precenuji, ale proste to mam v hlave, chci mit vse pocitove odolnejsi pro pripad co kdyby.
Chapu, ze je dulezita i kvalita siti a prezek a podobne, na druhou stranu si myslim lip se zasije rozparany sev nebo vymeni prezka, nez se nahradi zniceny bok.
Taky je mozne, ze vse co pisu sou nesmysli a proto pisu radsi sem, aby mi par lidi napsalo, ze sem trouba, vybiram nesmysly a pak mi to treba dojde a necham si dobre poradit. Zkousel sem si i jeden batoh od gregory, sedel o trochu lepe jak doldy,ale byl dost drahy, a nebyl mi tak sympaticky.
William
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 17, 2011 20:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Lhotse » stř led 25, 2012 16:11

@William: "prasuvzdorný" je velice trefné pojmenování. Fakt to vydrží téměř všechno. Až tomu jednou prodřeš dno (má zkušenost je po 7 letech - Doldy Alpinist) tak Ti ho za pár peněz krásně přešijí :supz:
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sally » čtv čer 28, 2012 21:15

Zdravím - dúfam, že je toto to pravé vlákno na môj dotaz.

Môj Camp Kappa 20 je mi už malý a tak zháňam batoh, ktorý bude vhodný na nasledovné využitie:
-lezecký matroš + veci na 1-3 dni (spacák dnu/von? Spím v hamake, stan neriešim)
-jednodňové výlety
-lezenie po ferratách (v batohu veci pre 2 osoby) = teda zvonka žiadne sieťky a podobné vyfikundácie, no mám rád popruhy, resp. veľa možností prichytenia vecí
-1 až 3 dni skautská výprava (som oddielový vedúci, tak toho ťahám dosť)
-nosenie do školy, po meste, na nákupy (kašlem na civilný výzor, resp. vzhľad všeobecne, no nemám rád behanie po meste s batohom expedičnej veľkosti)

Váha batoha nie je podstatná (mám prax s britským bergenom s vonkajšími vreckami)
A detail - som alergický na odrazky na batohoch a tie mrchy už teraz montujú skoro všade ](*,)

Zatiaľ pokukávam po Guide 35/45 (45 kvôli spodnej komore kam by šiel spacák). U nás v shope máme Vaude, no ich produkcia ma neoslovila (možno tak Challenger 35, no nebolo to ono). Budem vďačný za radu alebo aspoň navedenie správnym smerom :)


A druhý dotaz - v tomto fóre možno trocha čudný, ale budiž: aký batoh by ste doporučili namiesto starého kletráku? Matroš koža + plátno, ideálne s pevným chrbtom/krosnou. Ak to bude mať nejaké vrecká, bude to super a čím lacnejšie, tým lepšie - bude to batoh na čundre, tiché plíženie sa československou divočinou v zálesáckom duchu trampingu...teda žiadna moderna. USka a Tele mi prídu až moc "hardcore." :supz:
sally
nováček
nováček
 
Příspěvky: 74
Registrován: sob pro 1, 2007 13:44
Bydliště: kde nebe je vysoké a modré

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Striker » čtv lis 15, 2012 17:29

Dobrý den,
potřeboval bych trochu pomoc s výběrem batohu, spíš poradit jestli vás napadají nějaké další batohy podle zadaných kritérií. Dopředu říkám že nedělám skialpy nebo horolezení (max. vylézt 5ti metrovej "kámen" bez jištění, lana apod.) je určen spíš na obyčejnou a (spíše vymečněji (1-2 do roka)) vysokohorskou turistiku

batoh bude určen převážně na víkendy a prodloužené (od jara do podzimu, spaní pod širákem, v kempu, v lese) a jednodenní výlety (po celý rok).
objem 35-45l.
v lepším případě by měl být dvoukomorový
měl by mít horní plnění s nastavitelným víkem nebo svislými popruhy přes spodek batohu, protože občas tahám stan, tak bych ho potřeboval někam uchytit.
nosnost 15kg víc by nemělo být potřeba
nemusí mít přípravu na vodní vak (PETka mi příjde praktičtější)
měl by mít boční popruhy + kapsičku nebo síťovinu (na PETku) a uchycení karimatky.
zepředu by mohly být gumicuky nebo popruhy, na bundu, sušení prádla, není podmínkou.
a na závěr cena do 2500,-
víc mě teď nenapadá.

teď už snad jen jak by to mohlo vypadat...

http://www.hudy.cz/batohy_turisticke/62460,futura-pro-38.html
http://www.ferrino.cz/zbozi/3666-boulder-38/ v úvahu připadá ještě 48l verze ferrino má ty litry nějaký menší...
http://pinguincz.cz/batohy-detail.php?ID=336

máte tipy kde vyzkoušet ty batohy v brně?

Doufám že jsem to napsal celkem srozumitelně a dopředu Vám děkuji.
Striker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 15, 2012 16:44

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Skipp » čtv lis 15, 2012 20:33

Mám Futuru Pro 42 a na 5 dní se stanem a karimatkou to je málo. Zvenku tam ta karimatka (samonafukovačka od Jurka) není kde přidělat, popruhy jsou krátké. Ale jinak je to fajn batoh, tohle jsem si měl ohlídat při koupi. ](*,)
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » stř led 23, 2013 10:33

nevíte jaký je přesný rozměr Osprey Exos 49 http://www.ospreypacks.com/en/product/s ... ifications velikost L? ani na stránkách Osprey to není, a nebo zda se do něj na dno vejde spacák Sir Joseph Koteka 850 v tom kompresním obalu?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod aksam » stř led 23, 2013 11:14

fps ...máš tam rozměr 70cm výška, 35cm šířka a 30cm hloubka....jinak pošli sz jarilovi někde tu psal, že ho má v trafice
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » stř led 23, 2013 13:06

ten rozměr není k Osprey Exos 49 velikost L, ale asi k M, u ostatních mají rozměry na všechny velikosti, ale u Exos ne
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř led 23, 2013 14:05

?????????????????????????????????????????
Myslíš, že rozdíl mezi L a M bude tak brutální, že se Ti, kvůli tomu, nevejde spacák? Navíc, spacák nejni cihla a je formovatelnej. Pokud ho teda nevozíš v plechový krabici.
Naposledy upravil mike dne stř led 23, 2013 18:32, celkově upraveno 2
Důvod: zmrsena citace nejdriv upravena a pak smazana, protoze byla zbytecna
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod budo » pát úno 22, 2013 20:42

Zlehka hledám pro někoho batoh.

určení - max. 3 denní treky, nákupy, krámy na sport do tělocvičny, občas jako denní batoh
nízká váha i cena
techničtější provedení
neokoukaný design
síťka (záda) není podmínkou, ale je výhodou
objem cca 36 považuju za optimální

adepti:
Pinguin Vector 35
Pinguin Trail 42
Boll Trail Head 30 - obávám se aby nebyl už příliš malej

Nějaký rady či tipy ? Případně doporučení jiných batohů v podobné ceně a kvalitě ?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Greeen_day » ned bře 3, 2013 18:32

Zdravím kolegové ve zbrani,

je mi jasné, že podobná otázka byť rozličně interpretovaná, zde byla zodpovězena již několikrát. Proto jsem pročetl několik vláken, tohle dokonce celé :) a přes svou nerozhodnost se o své dojmy rád podělil s vámi po "xté". Hledám středně velký batoh pro svou tchýni, který by měl posloužit pro jednodenní výšlapy, současně jako cestovní zavazadlo pro nejrůznější turistické pobyty. Neočekávám feraty, VHT či horolozectví, ale přesto by mělo zavazadlo mít pohodlný zádový systém, nejlépe uzpůsobený dámským zádům a menší postavě. Objemově bych ideal viděl někde mezi 45-55l, dále by součástí měla být integrovaná pláštěnka, možnost předního vstupu, dále mě nic ze základních požadavků nenapadá. Cenově bych ho chtěl situovat někam k hladině 2500,-

z toho co jsem našel mě zaujaly tyto varianty:

Pinguin Activent 55
http://outdoor.online-sport.cz/batohy/t ... 55-zeleny/

Doldy Pumori 55
http://www.mall.cz/turisticke-batohy/do ... ady-s-s12-

Wolfgang Vagabunda 50
http://www.affekt.cz/wolfgang-batoh-wol ... 25881.html

předem díky za vaše názory, dojmy.
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Seul » ned bře 3, 2013 18:52

Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

PředchozíDalší

Zpět na Batohy