Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod djx1 » úte srp 16, 2011 11:13

No já se taky lek, zda není dámský (dle webu nové modely jsou). Ale ujisila mě, že když ho tenkrát kupovala, tak byl prodáván jako pánský. Navíc koupeno v Hudy.

Spíš mě v Hudyně zaujal ten Lite. Ale přišel mi takovej...no....Lite. Ale váha zajímací.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod zbuddy » úte srp 16, 2011 11:23

To, že jí ho p(r)odal jako pánský, nemusí znamenat, že není dámský. A proč kupovala pánský, když dámské modely tu už dávno jsou k dostání? Tu cedulku asi nebude mít, že? Ale pokud není dámský, tak nebude mí t vyšito "SL".
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod djx1 » úte srp 16, 2011 11:30

Tenkrát právě v dámském nebyl. Tehdy to bylo ještě s dámskýma na prdlačku a tak kupovala batohy pro chlapy. No okouknu výšivku:-)))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod vonkreuz » úte srp 16, 2011 13:01

zbuddy píše:Futura 45+10 SL je dámský.
Pokud chceš Futuru, tak radím 40+10, vzácně se vidí i 50+10.
Pokud je to tento 45+10 rm 140 z těchto malajských stránek, tak nevím. Už jsem na zvláštní typy, které se tady uvádějí, narazil a přemýšlel, zda to je fake nebo ne (tj. fakt licence Deuter), ale nevím.

Spíše to jsou modely vyráběné pro místní trh nebo obchodní řetězec. Např. v Interšrotu jsou občas vidět batohy Deuter Explorer 30, které jinak v nabídce nenajdeš.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod djx1 » úte srp 16, 2011 13:10

Netuším. Ale vím, že byl kupován v Hudy (je to moje bejvalka a já bych ji jinam než do Hudy a RP nepustil...navic docela se v tom vyzná:-))) ). Okouknu ho. Samotného mě to zajímá.

Ale víc mě láká ten ACT Lite. Přeci jen Futura tam má tu poblázněnou síť a u té si nějak nejsem jistý...doposud jsem se jí vyhýbal. Přijde mi, že zmenšuje objem báglu a navíc netuším, jak by se těžký bágl choval na zádech, když místo nosného systému je tam síť. Ještě pokukuji po Guide 45+, ale ten mi přijde spíše jako lezecký (ferraty atd) než jako na trek.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Batoh 45 litrů

Příspěvekod zaba86 » úte srp 16, 2011 15:57

Osobně Ti doporučuju Guida. Mám ho 3 roky, cestuju s ním všude. Má perfektní záda, super bederák a není na něm nic, co by se Ti mohlo pokazit nebo nedejbože rozbít. Nicméně je to asi jediný Deuter, který mi sedí. Jinak moc značku Deuter nepodporuji, ale Guide je model, který překonává všechno ostatní a má u mě velké +.

Navíc co se týče výdrže - dělám výškové práce a denně ho nosím narvaný věcma do práce. A pořád je v pohodě, jen je trochu víc špinavý.

Jinak velikost je úplně ideální, loni v létě jsem se do něj v pohodě zabalil na měsíc a půl po Maroku a Španělsku. Výhodu to mělo hlavně v tom, že jsem si ho vzal jako příruční zavazadlo do letadla (Ryanair). Jde i suprově stáhnout popruhama a víko hodíš dovnitř. Sice to není do deště (myslím tím jen to víko uvnitř, jinak i nějaký déšť vydrží), ale třeba na lezení vícedélek je taktéž úplně ideální.

Na kratší 2-3 denní skialpy je taky výborný. Prostě to je batoh za všechny prachy. A výhodu má v tom, že na něj narazíš často i v akci.

Je to jediný výrobek od Deuteru, který jsem si kdy koupil a můžu říct, že jsem maximálně spokojený.
Uživatelský avatar
zaba86
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř dub 29, 2009 10:55
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

jaky batoh na turistiku?

Příspěvekod bart1707 » pát zář 9, 2011 15:19

ahoj resim jaky si mam poridit batoh na jendodeni vylety neco okolo 30 az 40 litru?

Mam zatim dva favority a nevim ke kteremu se priklonit mohl by me nekdo rict par nazoru...? nebo vubec jiny tip

Jeden z nich je Deuter guide a to bud ve ve verzi 35 nebo 45
a druhe co se mem libi je Deuter Futura pro 38 nebo nebo 32

ty velikost nechavam jeste otevrenou ale priklanim se spis k tem vetsim objemum
fakt nevim k cemu se priklonit vzhledove se me vic libi ty Guidy ale zase nevim jestli pro me jako spis pro turistu sem tam feraty neni lip uzpusobena ta Futura
bart1707
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 9, 2011 15:10

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 9, 2011 15:35

Sloučil jsem ti dotaz do vhodného vlákna.
Chápu, že je skutečně těžké projít si vlákno batohy a zjistit, že na cca 15. pozici je vlákno, do kterého bys mohl zasadit svůj dotaz a proto raději vytvořít vlákno s nic neříkajícím, v podstatě anonymním názvem. :twisted:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod deckardph » sob zář 10, 2011 9:59

Bart: Kup si guida alespoň budeš vypadat jako velkej horolezec :twisted:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: jaky batoh na turistiku?

Příspěvekod karitapepe » sob zář 10, 2011 11:00

bart1707 píše:Jeden z nich je Deuter guide a to bud ve ve verzi 35 nebo 45
a druhe co se mem libi je Deuter Futura pro 38 nebo nebo 32
,ale zase nevim jestli pro me jako spis pro turistu sem tam feraty neni lip uzpusobena ta Futura

Oba modely jsou skvělé(jedinečné),ale každý má jiný zádový systém(Alpine back system a druhý Aircomfort Futura system),jeden je určený pro climbing a druhý hiking.Já chtěl síťku na záda(Aircomfort) a klasický turistický batoh(hiking) a tak mám Futuru 32.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod nunu » sob zář 10, 2011 18:21

Ja som si pred nedavnom zaopatril Lowe Alpine 35+10 Air Zone centro.Mozem iba odporucit.Perfektny batoh,prepracovany.Okamzity pristup do hlavnej komory.A este tam aj mas SOS pistalku :prayer:
nunu
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: stř říj 28, 2009 0:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod aksam » stř říj 12, 2011 16:24

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá zkušennosti s batohem Arcteryx Cierzo 35l, rozhlížím se po "útočném batohu", po letošním návratu z Alp už se mi nechce tahat takřka 3kg jinak výborný Lowe Alpine Makalu.
V Alpsportu jsem měl na zádech Gregory Serac 35l,seděl výborně a ještě Osprey Variant 37 také nebyl špatný,kdyby měl ještě někdo nějaký tip,budu rád...díky
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod aksam » čtv lis 10, 2011 23:11

tak jsem po měsíci zkoušení batohů skončil u Gregory Serrac 35,nejlíp sedí na zádech..tak uvidím jak se osvědčí..
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Odolný univerzální batoh 35+ L

Příspěvekod William » čtv pro 22, 2011 11:41

Ahoj,

potreboval bych poradit s vyberem batohu, jelikoz se uz vice jak rok pro nejaky snazim rozhodnout. Za ten roko bohuzel pribyvaji dalsi parametry a hledani je cim dal slozitejsi.

1/ Zacalo to tim, ze batoh budu nosit denne. Batoh musi byt vhodny ke kezdodennimu pouziti.
2/ Protoze ne vzdy mam moznost bejt k batohu uhleduplny a musim se proste nekde prosmyknout skrz neco/kolem neceho, tak musi byt odolny. Nechci nic z tenouckeho materialu, jen kvuli o trochu nizsi hmotnosti.
3/ Nechci moc barevny batoh, idealne spise hnedy/cerny/pastelove barvy, mozna jeste dalsi barva jako doplnek.
Pred rokem sem vahal, mezi Deuter freerider Pro 35L a Salewa pure 30 BP
4/ Pak jsem zacal nakladat objemnejsi veci, vybavu na trening(a)2x triko, kratasy, chranice holeni, rukavice, rucnik, lahev vody, b) lezecky, pytlik, kalhoty triko, rucnik..+ veci do prace) a rek sem si, ze bude potreba asi 35 a vice litru, spise vic
5/ Kompatibilni s vodnim rezervoarem
6/ A ted to nejhorsi - Castokrat s sebou skoro nic nemam, jen zakladnich par veci ale nechci mit vic batohu jak jeden a proto potrebuji, aby i prazdny batoh se dal stahnout tak, aby se pohodlne nosil, neplandal a vypadal dobre i temer prazdny.

Kdyby mi pomohl nekdo tento orisek rozlousknout, byl bych moc vdecny!
William
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 17, 2011 20:37

Re: Odolný univerzální batoh

Příspěvekod grco » čtv pro 22, 2011 13:15

Osprey Kestrel 38, Gregory Z40 alebo Z45, Mountain Hardwear Trad, Black Diamond Axiom 40
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Odolný univerzální batoh

Příspěvekod Lhotse » čtv pro 22, 2011 13:48

DOLDY ALPINIST EXTREM

DOLDY ARROW

Nebo něco podobného od nich. Mám od nich starší verzi batohu Alpinist už 7let, na cestu do práce, pracovní batoh (nacpat do toho věci na výškovky apod) vydržel vše. Po 5-ti letech jsem měl prodřené dno - za 300 Kč přešili :mrgreen: Když není plný, tak ho stáhnu na boku a horní klopu dám dovnitř a stáhnu ho jen šňůrkou (to ho dost zmenší a ta klopa tam neplandá) Petr*
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Odolný univerzální batoh 35+ L

Příspěvekod zbuddy » čtv pro 22, 2011 14:21

Doldy Arrow nesplňuje všechny podmínky.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Odolný univerzální batoh 35+ L

Příspěvekod Lhotse » čtv pro 22, 2011 14:36

Jestli myslíš kapsu na camelbag, tak ten já někdy cpu do horní klopy, takže ta by mi tam nechyběla...
...nejdůležitější je mít čas, nehledat výmluvy a vyrazit...

www.spsport.cz
Uživatelský avatar
Lhotse
účastník
účastník
 
Příspěvky: 226
Registrován: pát říj 21, 2011 10:42

Re: Odolný univerzální batoh 35+ L

Příspěvekod VEPA » čtv pro 22, 2011 15:47

Mám víc jak 10 let Deuter Futura 38. Nosím ho skoro denně, jak na "vandr" tak i na nákup a pod. Zatím drží a nemá žádné znatelné závady. Až se mi jej podaří zničit půjdu zase k Deuterům. Můžeš si vybrat i o něco větší nebo menší.
Komprimovat se dá dostatečně na všechny strany. Nevím jak je to teď u těch inovovaných.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Odolný univerzální batoh 35+ L

Příspěvekod vonkreuz » čtv pro 22, 2011 17:35

William píše:Ahoj,

potreboval bych poradit s vyberem batohu, jelikoz se uz vice jak rok pro nejaky snazim rozhodnout.

Kdyby mi pomohl nekdo tento orisek rozlousknout, byl bych moc vdecny!


Moderátorská poznámka:
Pomohu ti alespoň rozlousknout oříšek s používáním fora - nezakládej zbytečně nová téma a pokud to jde (jako v tomto případě!) použij existující vlákna.

vK
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod William » pát pro 23, 2011 13:25

Dekuji vsem z informace, jeste se zeptam, protoze jsem to nikde nenasel pohromade, co se odolnosti materialu tyce tak od "nejhorsiho" je to:

ripstop --> cordura --> Ballistic nylon?

Dekuji
William
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 17, 2011 20:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod VEPA » pát pro 23, 2011 14:35

asi se nedá jednoznačně určit nejlepší a nejhorší ale domnívám se, že pořadí od nejméně odolného na otěr je:
ballistic nylon - ripstop -cordura.

Ale! cordura je těžká používá se hlavně na expediční batohy,
ripstop je technologie, kdy se do základního materiálu vetkává síťka silnějšího vlákna je známá již delší dobu a
může mít mnoho variant. Poměr váha a odolnost je asi nejlepší ze všech tří materiálů.
nylon je lehký a dostatečně odolný pro batohy menších objemů.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » pát pro 23, 2011 14:55

Cordura vobec nemusi byt tazka :)

1.3kg, 60L, Cordura
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod VEPA » pát pro 23, 2011 15:02

co je to za batoh? není to pytel na zmije?
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » pát pro 23, 2011 15:04

To je batoh, ktory strci Deutra do kapsy :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Dr4k3 » pát pro 23, 2011 16:44

grco píše:Cordura vobec nemusi byt tazka :)

1.3kg, 60L, Cordura


hmmmm, tak to jde do wishlistu...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: jaky batoh na turistiku?

Příspěvekod ostravskypes » pát pro 23, 2011 16:46

karitapepe píše:
bart1707 píše:Jeden z nich je Deuter guide a to bud ve ve verzi 35 nebo 45
a druhe co se mem libi je Deuter Futura pro 38 nebo nebo 32
,ale zase nevim jestli pro me jako spis pro turistu sem tam feraty neni lip uzpusobena ta Futura

Oba modely jsou skvělé(jedinečné),ale každý má jiný zádový systém(Alpine back system a druhý Aircomfort Futura system),jeden je určený pro climbing a druhý hiking.Já chtěl síťku na záda(Aircomfort) a klasický turistický batoh(hiking) a tak mám Futuru 32.

Tak,tak,The Best
Mám v pi-i kolena,ale stále se vrhám do kopců.Banik
ostravskypes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 23, 2011 16:44

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » pát pro 23, 2011 16:47

@Dr4k3: Tiez ho mam vo wishliste, maju ho tady, ale rad by som ho videl nazivo.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod William » ned pro 25, 2011 20:51

Ahoj, mate nekdo zkusenosti s batohy Klattermusen? Konkretne flinta? Popripade Bergans? Diky moc
William
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 17, 2011 20:37

Re: Odolný univerzální batoh 35+ L

Příspěvekod William » úte pro 27, 2011 17:16

William píše:Ahoj,
potreboval bych poradit s vyberem batohu, jelikoz se uz vice jak rok pro nejaky snazim rozhodnout. Za ten roko bohuzel pribyvaji dalsi parametry a hledani je cim dal slozitejsi.
Kdyby mi pomohl nekdo tento orisek rozlousknout, byl bych moc vdecny!


Nikdo nezminil Pinguin boulder 38 nebo Berghaus talus 45, jsou to dobre batohy? Cenovy rozdil neni podstatny, chci batoh na hodne let, ne na jednu sezonu. Dekuji
William
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 17, 2011 20:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy