Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » úte čer 7, 2016 14:44

- ten kdo má cca nad 190 cm tak jsou pro něj 47 cm záda krátká, ten kdo má cca pod 165 cm, tak jsou pro něj 47 cm záda dlouhá
- jestli dobře koukám, tak jediný Explorer má nastavitelná záda
- ten kdo kdy měl, a nebo má batoh Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude, Fjällräven, Black Diamond, Mountain Hardwear, tak bych řek že má o kvalitě jasno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod tomtom » stř čer 8, 2016 8:17

fps píše:- ten kdo má cca nad 190 cm tak jsou pro něj 47 cm záda krátká, ten kdo má cca pod 165 cm, tak jsou pro něj 47 cm záda dlouhá

Důležitá je délka trupu, respektive zad člověka, ne celková výška. Ještě Pinguin Activent 55 má nastavitelnou délku zad. U tebou zmíněných značek se ale taky jedná o jinou cenovou ligu.
Uživatelský avatar
tomtom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: stř led 11, 2012 19:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » stř čer 8, 2016 13:15

tomtom píše:Důležitá je délka trupu, respektive zad člověka, ne celková výška.
:smt023
Vyska samotna nema absolutne zadnou vypovidaci hodnotu.

Ja a syn merime cca stejne (rozdil asi 1-2cm). Zato on ma min o 10 cm delsi nohy a ruce - tudiz ja zase skoro o tolik delsi zada.
Kolega ma asi 2 m, druhy navlas stejne, ale jejich zada trup je taky naprosto odlisny.

U batohu taky nemusi sedet, ze dva zadove systemy musi mit na stejneho cloveka stejnou delku, aby sedely perfektne.

Je v poradku, kdyz nekdo vyzkousi batoh (a pokud je s nastavitelnym zadovym systemem, tak si jej nasteluje co nejlepe) a rekne - tento ni (ne)sedi. Ale neni uplne v poradku, kdyz si nekdo (nemyslim nikoho konkretne!) rekne o batohu, ze ma kratky zadovy system jen proto, ze ma x-5 cm a on ocekava delku zad x cm - bez toho, aby si ten batoh nahodil na zada a vyzkousel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » stř čer 8, 2016 15:37

- cena je subjektivní věc, a každý to máme jiný, to už pak je jenom slovíčkaření
- čísla jsou samozřejmě jenom orientační aby člověk věděl jakou velikost má začít zkoušet, ale když výrobce dělá jenom jednu délku zad, a ještě bez možnosti si upravit délku zad, tak takové batohy jsou jen pro stření postavu, ne pro všechny
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » sob čer 18, 2016 11:09

Takže jsem nakonec zakoupil batoh Osprey Exos 48, a byl to cca příběh jako u bot La Sportiva Trango Cube, několikrát jsem ho měl v průběhu let na krámu v ruce, i starší verzi, a vůbec se mi nelíbil, šíleně novátorský, nedostatečně robustný, moc UL, barvy hnus. Ale když jsem si ho ozkoušel se zátěží, tak se nedal nekoupit, sedí mi až neuvěřitelně, jako by byl dělany přímo na mně. Zatím jsem ho ozkoušel jenom čtyři dny na těžko, nesl základ bez jídla a vody 7,6kg, 2kg jídla, 0,5kg vody, nejvíc jsem v něm nesl cca 30min 11kg s 2l vody.
- velikost L váží 1225g, potom co jsem z něj ořezal různé nesmysly, třeba vnitřní kapsu na vodní vak a "FlapJacket™ systém pro použití bez víka", a sundal stahovací popruhy má teďka 1102g
- velikost L je na mích cca 195cm tak akorát, pro toho kdo má pod 190cm by mu byli asi dlouhá záda
- je to nejpohodlnější batoh co jsem kdy měl, ramenní popruhy a bederák se na první pohled jeví jako nedostatečně pevný, že nemůžou batoh dostatečně stabilizovat, ale bederák a ramenní popruhy se vytvarují tak aby vyhovovaly stavbě lidského těla, takže batoh je k tělu jako přilepený, ani bederák ani ramenní popruhy nejsou stretchový
- je to nejlépe odvětraný batoh co jsem kdy měl, i přes bederák a ramenní popruhy
- má z venku i zevnitř něco jako silikonovou úpravu co je na stanech, na omak se to jeví cca stejně, cca 4h slušný deště, a po batohu voda stále stékala, uvnitř bylo sucho, mam za to že takhle jsou upraveny i nové batohy Osprey Kestrel, ale na to se ještě musím kouknou, nemá podlepené švy, ale má je podšity légou, tohle podšití légou je ale standard u všech batohu co jsem od Osprey měl a nebo mam
- jediný nedostatek je že občas lehce zavrže když třeba popoběhnu nebo víc zkrotím záda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 6, 2016 13:11

nemate zkusenosti s prodrenou latkou na dne/na zadech na hrane, jak konci vyztuha u kestrelu? prorazila sem mi tam dira, tak sem vyztuhu supla zpet a zasila, ale nevim, jestli to takhle muze v pohode vydrzet nebo to radsi odnest nekam, kde mi to misto zpevni nejakym lepsim matrosem? diky za rady
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » stř črc 6, 2016 16:15

fotka by se hodila, protože vůbec nevím co by se mohlo na Osprey Kestrel zespoda prodřít, je tam tak robustní materiál, že ho neprodřu ani za deset let používání, mam ho cca čtyři roky, a použil jsem ho cca 180x
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 6, 2016 18:28

neni to uplne zespod (navic jak sem nechavala zuzit bederak, pan mi i zpevnil odrenej spodek), ale vylezlo to v tom trouhelniku mezi uchycenim bederaku "na zadech", kde to teda tuplem nechapu... nepodarilo se mi zjistit, zda ta vyztuha ma jen na konci "ucko" aby to nedrelo, nebo je to v necem chyceni, tak sem jen zasila diru, aby mi to nepropadavalo ven zatim.
tady fotka
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2016 18:35

U Ferrina mi taky vylezly vyztuhy spodem, kvalita se holt pozna :twisted:

Z fotky vubec nechapu, kde to je...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 6, 2016 18:48

v tom cernym "rohu" sou takovy modry fleky - od modre nite, tak tam. je to "na zadech" ale tesne u svu se dnem... bederak tam tvori takovej trouhelnik, jak je pridelanej bezovou a zelenou latkou a ta dira vznikla jakoby pod tim trouhelnikem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » stř črc 6, 2016 18:59

Jestli by nebylo lepsi to vyfotit poradne :((
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2016 5:46

nevim jak to mam vyfotit lip.
Je to v miste jakoby dole na zadech, oznaceny cervene na modelovym prikladu (akorat v realu je to az za tim uchycenim bederaku), primo v latce zad
Přílohy
kestrel.jpg
kestrel.jpg (38.05 KiB) Zobrazeno 12986 krát
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » čtv črc 7, 2016 11:28

koukám že máš novou verzi Osprey Kestrel, ten má jinak dělaný spodek, i spodní hranu než má starý Osprey Kestrel, a když se to prodřelo, tak to vydadá že je i z jiného materiálu, se jim inovace moc nepovadla, už když jsme na něj kukal v krámu viewtopic.php?p=454125#p454125, tak se mi moc nezdál

Mawenzi píše:nepodarilo se mi zjistit, zda ta vyztuha ma jen na konci "ucko" aby to nedrelo

starý Osprey Kestrel který mam, tak má konce výztuhy (drátu) ohnutý, cca jako je na fotce
Přílohy
2372(1).jpg
Naposledy upravil fps dne čtv črc 7, 2016 11:37, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2016 11:37

tak ja myslela, ze na fotce zad to bude mikovi jedno, kterej model, ze mu slo o to misto

jinak mam starej (2010) model a jo, mam tam to zahnuty "ucko" dole. Moje teorie je, ze konec toho dratu (tudiz hrana ucka) prodrela latku a pak asi proste vyklouzla ven, takze ted je to narychlo zastehnuty, vydrzelo to v poho celej prodlouzenej vikend a myslim, ze kdyz to prosiju kouskem nejake silnejsi latky, tak by se to uz prodrit nemelo a zustane to tam pekne schovany.

spis mi slo o to, zda ten konec dratu (ucko) je nejak zachycenej, nebo tam ta vyztuha je "volne" - jestli to mam proste zasit, nebo rozparat a to ucko napred uchytit nejak dle puvodniho stavu a pak teprv provest sici akci
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » čtv črc 7, 2016 12:51

zachycený to nijak není, je to tam jenom zasunutý, když to pořádně prošiješ režnou nebo sedlářskou nití, tak to bude úplně stačit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2016 13:21

fps diky, me to tak prislo po ohmatu druhe strany. prosiju to pres kus popruhu teda, jak sem mela v planu, aby ta latka tam byla zpevnena. prece jen si myslim, ze jeste par let by mohl vydrzet:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv črc 7, 2016 14:16

Muzes pouzit Lifetime Warranty a poslat jim to na opravu zdarma. Platis jenom postovne tam. A mozna ze kdyz to zaneses do RockPointu, ze oni to nejak doruci dovozcovi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 7, 2016 14:23

muzu se zkusit zeptat, diky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Will » sob črc 16, 2016 14:48

Mám dotaz, zdali má někdo zkušenost s batohem Lowe Alpine Alpine Attack 45:55(35:45)
https://www.hanibal.cz/lowe-alpine-alpi ... 55-id16278

Věřím ve kvalitu Lowe Alpine, ale jestli za podobnou cenu najdu něco ještě lepšího,
poradte mi :) Pro srovnáni s Osprey,Gregory..
Po velkém zklamaní s Deuterem, nechci udělat stejnou chybu (Futura32).
Momentálně scháním horolezecký batoh objem ideálně 45l - poutka cepín,lyže,..

A ještě mi není jasné jak se berou ty poměry 45:55 (tzn že primárně je to 45, ale je možnost uložit až 55litrů, nebo jak to je děkuji!
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod aksam » sob črc 16, 2016 17:56

Základní objem máš 45 litrů a v komíně můžeš nacpat věci ještě do 10 litrů navíc a máš 55 litrů.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » ned črc 17, 2016 11:44

Will píše:Věřím ve kvalitu Lowe Alpine, ale jestli za podobnou cenu najdu něco ještě lepšího,
poradte mi :) Pro srovnáni s Osprey,Gregory..

dle mně je celkem jedno zda koupíš Lowe Alpine, Vaude, Osprey, Gregory, ale koukni třeba i na Black Diamond, Ortovox, Pieps, ty taky dělají ty nejlepší horolezecký batohy

Will píše:Po velkém zklamaní s Deuterem, nechci udělat stejnou chybu (Futura32).

co se stalo? rozepiš se o tom
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod booze » pon črc 18, 2016 11:21

Will píše:Mám dotaz, zdali má někdo zkušenost s batohem Lowe Alpine Alpine Attack 45:55(35:45)
https://www.hanibal.cz/lowe-alpine-alpi ... 55-id16278

Věřím ve kvalitu Lowe Alpine, ale

ale idiotske zapinani vika
ale idiotsky umistene kapsy
ale idiotske uhly zipu na kapsach
ale idiotsky nevyresene teziste.
A to jsem byl milovnikem batohu LA ](*,)
Lezecky batoh bych doporucil spis Deuter Guide 45+ (mam ho 10+ let a nenasel jsem nic proti) nebo jak pise fps Black Diamond napr. Speed 50 (mel jsem 2roky) nebo Mission 50.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Will » pon črc 18, 2016 15:28

Will píše:Po velkém zklamaní s Deuterem, nechci udělat stejnou chybu (Futura32).

co se stalo? rozepiš se o tom

- Sitka na zádech, dosti nepohodlná při delším treku
- tím že jsou záda vyztužená(velá mezera mezi sitkou kostrou batohu, zbytečné) -
rapidně se zmenšil obejm batohu, 32l absolutně nemá - když vložím hydrovak,
tak zbyde místo max na bundu a svačinu, jednou jsem
v něm nesl malý spacák a stejně byl batoh full..
- bederák bych řekl že pomalu až zbytečný, batoh blbě objímá bedra
_________________________________________________________________________
to booze: jak to myslíš s tím nevyřešeným těžištěm? - co je špatně?
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Guly » úte črc 19, 2016 4:31

Tak ja teda neviem, ale vyčítať batohu, že má malý objem je trošku smiešne. Sklamanie nesprávne adresuješ Deuteru, pričom je to len a len Tvoja chyba pri výbere. Sklamal si Ty pri výbere veľkosti. Deuter za to vôbec nemôže!
A výčitky na bederák, že je zbytočný a sieťka nepohodlná? Nezmysel! Mám Futury 3 a nemôžem si sťažovať. Veľmi pohodlné a vzdušné. Nič sa im nevyrovná.
Na viacdňovky na ťažko so spacákom však 32l nie je určená, ani ak by si bol UL. Minimálne Futuru 42 Pro. Futury rozhodne na lezenie vhodné nie sú. Tam to sklamanie tiež nie je namieste.
Chybu zo sklamania adresuj sebe pri kúpe, nie Deuteru!
A byť na Tvojom mieste, tak by som si dal veľký pozor pri kúpe lezeckého batohu, aby si nezažil to isté sklamanie ak ho budeš chcieť použiť aj na bežnú turistiku.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » úte črc 19, 2016 9:00

taky mi nepřijde že to co napsal Will je ňáký problém, hold si vybral pro něj nevhodný batoh, měl si koupit větší batoh bez síťky na zádech, a s menším bederákem, jsem si myslel že má ňáké závažné chyby
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » úte črc 19, 2016 11:31

Jasné, u každého batohu jde o to, jak ti zrovna sedne a jak ti vyhovuje, ale kvůli dost podobným problémům tu prodávám Futuru 38. Nemyslím si, že je to špatný batoh, ale pro mě zkrátka nevhodný. Měl jsem v podstatě podobné problémy jako Will:
1) těžiště dál od těla - na turistiku v horku možná dobré, ale nejde s tím popoběhnout (což ale většina turistů stejně nechce), možná to víc cítím, protože jsem lehký a od malého batohu bych čekal, že ho skoro neucítím
2) menší než 38l - ve srovnání s Talonem 44 o hodně menší objem. Udání špatného objemu vlastně nevadí, člověk může vybrat větší litráž, ale je to zavádějící, tak je na o dobré upozonit
3) bederák - mám pocit, že u tak malého batohu se prostě nedostane na správné místo nebo batoh není dost těžký, aby byl bederák užitečný. Zas je to ale jen o mém špatném výběru, někomu může bederák vyhovovat
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Will » úte črc 19, 2016 11:49

To Guly: nerozčiluj se, batoh už mám cca 4 roky, možná to bude tím že jsem trošku porostl.
Ale stejně ta sitka prostě neobepne správně záda to se na mně nezlob, jedině že máš záda jako desku :D.. Navíc nic o "viacodniovkach" jsem nepsal, napsal jsem že jsem v něm nesl jednou spacák ;D

Přeně jak píše Mitau co se týče objemu, u Futury 32 ten objem fakt není 32l, to ovšem člověk hlavně pozná, až když ji naloží, objem futury po vložení hydrovaku(1,5l) je asi 25l a to už možná přeháním, kdo nezkusil asi bude pochybovat :) Jenže tohle si člověk v prodejně jen tak neuvědomí, jedině že má předchozí zkušenosti ..
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Guly » úte črc 19, 2016 16:09

Presne o nedostatku skúseností ide. O tom to je. Tiež už 32l Futuru už nenosím, ale nepíšem a nesťažujem sa, že je to nepodarok. A že bederák nesedí? Smiešne! A polemizovať o tom je len mlátenie prázdnej slamy. Na odporúčanú nosnosť je dimenzivaný až až. Rozmazlenost :)
A neviem nič ani o tom, že sieťka ma obopnúť záda! Dotýkať sa má bederák a sieťka sa prispôsobí podľa hmotnosti batohu a polohy tela. Takže ešte raz: Rozmaznanosť?! :)
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » úte črc 19, 2016 16:36

Ale no tak. Will napsal svou zkusenost a v podstate popsal obecne nevyhody batohu se sitkou. Ze si vybral spatne je jasne, ale to se muze stat kazdemu. Mozna si to precte nekdo, komu to usetri podobne problemy. Na tomhle foru si mj. vymenujeme zkusenosti a ty nemusi byt stejne. Co jednomu vyhovuje, nemusi vyhovovat druhemu. Od toho je diskuse, ale fakt neni nutne, aby byla takhle emocionalni.

Mne treba bylo jasne po prvnim vyzkouseni, ze Futura pro mne neni, ale nova je pro mne informace s objemem. Zil jsem v tom, ze Deutery jsou obecne vetsi, nez jine batohy se stejnou litrazi, no a tohle bude asi opacny pripad. Sitka zmensuje objem bezne, ale u Deuteru bych cekal, ze s tim budou pocitat a pridaji jinde. No tak asi ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Guly » úte črc 19, 2016 18:06

Nebola emocionálna. Bol tam 2x smajlík a viditeľne!
A k tej veľkosti? Hmm ... 32l je fakt malý po vložení plného pitného vaku, čo sa zvýrazní oddelením spodnej komory. Je to podľa mňa primerané deklarovanému objemu 32l, ale nepremeriaval som. Sú na ňom ďalšie štyri vrecká a dve sieťové vrecká zvonku, čo je objem nad 32l. Treba ich využívať. v tom je čaro tohto batohu spolu s nezničiteľnosťou. Nevýhodou je len tá hmotnosť. Ja mám starší model a má 1860 g. Momentálne na leto zabehávam na viacdňovky naťažko Futura pro 42 s 1730g, bez pláštenky 1630g. Pre mňa asi letný ideál po viacerých omyloch. Nikomu vnucovať ale nemienim.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

PředchozíDalší

Zpět na Batohy