Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » úte črc 26, 2016 9:46

- nevím jak u vás, ale v Praze v Rock Pointech není problém Osprey Exos koupit
- bohužel o jiným UL batohu který má podobná záda jako Osprey Exos, a aby se dal u nás koupit nevím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Guly » úte črc 26, 2016 20:35

Osprey exos 38 som po vychvaľovaní Ospreyov nakoniec kúpil. Fakt pohodlný a podpíšem sa pod názor fps. Ale pre úplnosť mi nedá doplniť, že materiál je rádovo poznateľne slabší ako Deuter futura 42 pro. Tam je jeho slabina. Druhú malú slabinu vidím v chýbajúcich vonkajších vreckách na zips, čo je daň za malú hmotnosť. Taktiež u 48 l a 58 l variante by som uvítal aj druhú komoru. To sú ale len a len moje výhrady, ktoré nikomu nevnucujem. Suma sumárum veľmi pohodlný bátoh, ani som to nečakal keď som ho objednával. Zatiaľ som v ňom nad 10 kg nemal. Obávam sa, že pri prekročení 13 až 15 kg nákladu už tak pohodlný nebude, tam na Deuter futuru 42 pro mať navrch určite nebude a mať ani nemôže. Ak skúsim, napíšem.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » stř črc 27, 2016 12:37

taky bych u Osprey Exos upravil některé věci, i když to co tobě chybí, tak mě vyhovuje že nemá, já bych třena na Osprey Exos připevnil horní víko na klasické stahovací popruhy, ne na ty háčky, horní víko bych udělal o trochu větší, na horním víku by taky nebyly špatné dvě venkovní kapsy na zip, a pak by to chtělo kdyby byl Osprey Exos v barvě hodící se víc do přírody
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Batoh (45?) na lezení i delší tůry

Příspěvekod alp » ned srp 7, 2016 8:59

Ahoj,

potřeboval bych poradit s výběrem batohu se kterým se dá lézt po stěnách (Alpy), ale zároveň s ním může člověk vyrazit na týden do kopců. Ideálně s odnímatelnou hlavou a bederním pásem. Cena do 3 tisíc (+-).

Díky za tipy.
alp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 7, 2016 8:53

Příspěvekod komin » ned srp 7, 2016 10:03

Mam Lowe alpin alpin atack 45/55 je to super na lezenie ale neviem si predstavit v tom nosit veci na tyzden nakolko to je ako vsetky lezecke batohy minimali. Batoh a tak aj vyzera bedrak a vela toho teda neunesie. Chces tak trochu mackopsa.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Batoh (45?) na lezení i delší tůry

Příspěvekod alp » ned srp 7, 2016 10:50

jj, já měl http://www.levnyoutdoor.cz/skialpinisti ... GwodOrUC6A

(bohužel jsem ho musel při jednom sestupu zahodit. Vypadal dobře, ale byly tam věci, které mi vadily (horší těžiště, horší hlava).

Myslím, že těch 45 je na týdenní výpravu pokud to není do výš než 3-4 km, s přivřením obou očí dostačující
alp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 7, 2016 8:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon srp 8, 2016 1:09

Neni. Leda se spanim a jidlem na chatach. Na VHT do 4k a tyden je akorat 60. 45 nestaci ani na podzimni Alpy do 2.5k bez macek a cepinu, jak si jeden nejmenovany vloni overil. Ja v pohode s ne moc plnou 60 a on 45 jako vanocni stromecek.

Slouceno, nezakladej zbytecna vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Cornero » ned srp 28, 2016 21:13

alp: zalezi na tom jak moc mas skladnou vybavu a kdy v tech 3000 chces trajdat. Jestlize to bude v lete, mas spacak treba 300, o neseni stanu a vareni se s nekym podelis a ostatni vybavu mas taky skladnou tak to jde docela v pohode. Pokud pocitas ze pri tom tejdenim lozeni budes muset mit macky cepin lano apod. tak to uz nemam primou zkusenost takze si netroufam radit. Jinak jsem byl v lete po horach kolem 3000 metru na tejden mel jsem 50l bagl a nesl jsem v nem 3,5kilovej stan komplet vareni a pulku jidla pro dva. Vsechno jsem mel uvnitr krom flasek s vodou. Pokud bychom meli inteligentni stan, podelili se o nej, podelili se o vareni tak bych se do 45l baglu vesel urcite. Zalezi ale co tahas za kraviny. Jsou lidi kteri si bali na kazdej den ciste spodni pradlo, 4 trika, troje kratasy apod.
Cornero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned črc 31, 2016 13:46

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2016 12:27

Chtel bych poprosit znalejsi o doporuceni batohu, prave neco mezi 35 a 45l, idealne spise 40-45l. Ma to byt spise na jednodenni tury v lete i v zime, ale vetsinou veci pro min. 2 lidi ale aby se dal pouzit i na obcasny 2-3-denni trek. Rozhodne zakladni pozadavky jsou dvoukomorovy s dostatecne prostornou spodni komorou, max. minimalne ohle zada, radeji rovne, rozhodne ne ohle se sitkou jako napr. Deuter Futura a ma mit plastenku. Bez osobniho vyzkouseni to nechci, takze neco, co se da rel. bezne sehnat a vyzkouset v OV a okoli.
Dale potrebuji tam mit moznost dobre upevnit cepin, lepe dva. Musi byt dostatecne hluboky, musi se tam v pohode vejit Nikon D7000 i s brasnou - cimz se vylucuji prakticky vsechny Deutery, tam se to vleze jen velice obtizne.
Rad bych neco slusnejsiho, Pinguiny nejsou spatne, jeden mame a spokojeni, ale radeji neco, co vydrzi pokope dele, chci to na mnoho let, tucnaka je treba obcas zasivat vevnitr :evil: .
Zatim jsem nasel prakticky jenom dva adepty:
-Osprey Kestrel - ale 38 je mozna malo, 48 zase uz moc :twisted:
-Lowe Alpine Cholatse 45 - o tom ale moc nenajdu, hlavne ne o modelu 2016, kdy to cele predelali
Jeste je par Mammutu, ty by vsak bylo dobre videt.

Pokud je nekdo, kdo ma s hlavne s novyma Cholatse zkusenosti, budu za ne rad. Pripadne srovnani s Kestrelama.
Prosim, neradte jednokomorovy - chci mit lehce pristupne misto, kde bude prevlecne obleceni, navleky, macky v obalu (pro min. dva lidi, takze dvakrat), a to bez otevirani hlavni komory, hoc i pod plastenkou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » úte říj 18, 2016 14:04

co třeba dost dobrý Gregory Stout 45
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte říj 18, 2016 14:16

Na ten jsem se koukal, ale (jako prakticky vsechny Gregory v teto ktegorii) ma jenom jednu komoru, jen dva vstupy k tomu, neni tam zadny oddelovac. Tj. jakmile si vyberu veci zespodu, tak mi vsechno vyse spadne a ja to tam uz zpatky nedam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » úte říj 18, 2016 14:26

je to sice už déle co jsem ho zkoušel, ale mám za to že má uvnitř sundavají oddělovač?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2016 8:50

Vypada (na fotkach, co jsem nasel), ze tam oddelovac neni. Ale vlastne je to jedno, stejne jej nikde nemaji... Jinak, fps, Tobe nevadi, ze je to Made in Philippines :wink: ?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » stř říj 19, 2016 9:12

- tak to máš smůl, já ho na jaře zkoušel v Praze na Vinohradské, kde měli jak černý tak modrý ve velikosti L
- proč by mi mělo vadit Made in Philippines? nechci sem tahat politiku, ale důvody proč nekupuji věci Made In China jsem na OF už párkrát napsal, mně tedy stačí úplně jenom ten, že nechci podporovat komunisty, ale těch důvodu je samozřejmě mnohem víc, není přeci problém i ty ostatní důvody najít na internetu, když tedy chceš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » stř říj 19, 2016 13:04

Kurna, ted koukam, ze Osprey na novych modelech Kestrelu zrusil jedno poutko na hole/cepin, takze tam zase bude problem s uchycenim dvou cepinu ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte lis 8, 2016 14:16

Jeste jednou se chci zeptat, jestli ma nekdo zkusenosti s nasledujicimi batohy, resp. jejich zadovym systemem (proto ani neuvadim presnou litraz). Jde mi hlavne o ten nosny system, jak se to nese a o vydrz/trvanlivost batohu ale pokud ma nekdo neco, na co je treba dat bacha nebo to muze byt odrazujici, uvitam to.

Mammuty:
Heron crest
Creon Pro - tady by me zajimaly zkusenosti s tema motylkovyma zadama
Trion Advanced
Lithium Crest

Lowe Alpine Cholatse - tady by me taky zajimalo, jestli nekdo zkousel ten novy AirMesh zadovy system

Budu rad za kazdy poznatek, u nas se to dost blbe shani na vyzkouseni... A toto jsou prakticky vsechny, co mi prichazeji v uvahu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » úte lis 8, 2016 17:43

Nejake Mammuty tehle velikosti jsem tusim vloni zkousel. Nevim presne ktere, ale nejspis i nektere z tech, na ktere se ptas. Nesedel mi ani jeden, blbe tvarovana zada nekompatibilni s mymi. S jinyma znackama takovy problem nemivam, kdyz to ma spravny tvar do S, tak obvykle i sedi. Tyhle ne. Takze rozhodne doporucuju vyzkouset, mozna aspon nejaky, ktery bude, tohle mi prislo u vsech stejne a kdyz ti nesedne jeden, tak dalsi asi taky ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon lis 21, 2016 11:38

booze píše:
slash1111 píše:Tieto si pozeral?
CHOLATSE 35

Pokud by se jednalo o model 2016, tak jsem nekde popisoval muj dojem. Nebrat.
Hledal jsem, hledal, ale nejak jsem Tvuj dojem na Cholatse 2016 nikde nenasel... Nemohl bys jej znovu priblizit? Ten batoh zustal prakticky jako jediny ve vyberu (ostatni jeden po druhem vypadly kvuli ruznym vecem), ale zatim jsem mel moznost videt a "zkouset" jenom 65:75, coz je trochu neco jineho. Ale zadovy system se nezdal byt spatny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte lis 29, 2016 8:35

Ted mam doma CHolatse 35, dneska vracim a beru 45...

Muze mi nekdo vysvetlit, proc mnoho vyrobcu zacalo pouzivat zpusob reseni spodku batohu sikmym zarezanim do hloubky, aby samotny spodek byl plytsi??? Coz hlavne u spodni kapsy je hovadina. Konkretne u toho Cholatse je cely batoh hluboky az cca 25-27cm, ale spodni kapsa ma uplne dole hloubku asi (presne jsem nemeril) 13 cm, nahore min. o deset vic. V konecnem dusledku to znamena, ze kdyz se do kapsy da neco vice jak zalozni bunda, tak se to narve do vysky a potom se uz do hlavni kapsy jen tak-tak vleze 1,5l petka na vysku. Spodni kapsa je tak do 2/3 celkove vyse batohu. Takze nakonec (pro mne) je nepouzitelna jak spodni kapsa (chci tam dat dvoje macek) tak i vrchni. ](*,) ](*,) ](*,)
Kdyby spodek byl strizen normalne "rovne dolu", byl by ten batoh presne to, co jsem shanel.
No a koukal jsem se, ze mnoho jinych vyrobcu ma reseni velice podobne, i u jednokomorovych. Az nekde od 55-60l zacinaji byt batohy klasicky strizene...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod šíp » úte pro 27, 2016 20:29

apuka píše:Chtel bych poprosit znalejsi o doporuceni batohu, prave neco mezi 35 a 45l, idealne spise 40-45l. .... Musi byt dostatecne hluboky, musi se tam v pohode vejit Nikon D7000 i s brasnou - cimz se vylucuji prakticky vsechny Deutery, tam se to vleze jen velice obtizne.

Před několika dny jsem řešila podobný problém, jako apuka. Po asi 8 letech se ukázalo, že mi můj dosavadní "střední" batoh už velikostně nestačí, a hledala jsem za něj náhradu. Po té jsem toužila už asi rok, protože se stávající fotovýbavou jsme nebyla schopna se vejít. S koupí nového, většího batohu jsem ale otálela, protože jsem nechtěla mít dva podobné batohy, lišící se jen o 10 litrů. Jelikož se mi ale naskytl zájemce, najednou jsem měla možnost, respektive nutnost, si nový batoh pořídit. Jednu z podmínek jsem měla stejně jako jako apuka, tedy dovnitř se musel vejít fotoaparát v pouzdře. Použití na víkendové výlety celoročně nalehko se spaním v chatách, tedy kromě foťáku bude v batohu náhradní mikina, rukavice, čepice, základní hygienické pomůcky. Jedna z podmínek byly velké postranní kapsy, do nichž se dá narvat termoska, a integrované pevné popruhy, kdy jeden z nich musí pojmout relativně široký stativ. Někdo může namítnout, že když primárně řeším fotovýbavu, mám jít fotografického batohu. Omyl, touto cestou se nehodlám vydávat. Důvody jsou dva: fotobatoh na rozdíl od turistického má horší zádový systém, tudíž je i méně pohodlný, a hlavně: foťák v pouzdru mám v batohu jen po dobu přepravy dopravními prostředky, po většinu doby na treku jej mám mimo batoh, a to dokonce i v dešti.
Na pořízení nového jsem relativně spěchala, a jedna z podmínek v šíleném předvánočním období byla, že preferuji naslepo objednání přes net, než osobní zkoušení v obchodě s davy lidí. Protože jsem šťastnou majitelkou několika Deuterů, věděla jsem, že jejich zádový systém mi padne bez nutnosti testu na zvířeti. Využila jsem slevy na Hudy kartě, kdy předminulý víkend nabízeli dvojnásobek, a objednala nový batoh. Druhý důvod, proč jsem šla do Deuteru, byť jsem si dlouho pohrávala s myšlenkou na Osprey, byl fakt, že u Deuteru se mohu spolehnout na udávaný objem, a vím tedy, jak velký batoh mám očekávat. Srovnání s Ospreyem jsem neměla, resp. jsem netušila, jaká udávaná velikost by odpovídala Deuteru, a experimentovat jsem nechtěla. Navíc jsem se obávala zkušenosti popsané tuším Mawenzi, že jeden typ Ospreye má na její vkus úzké ramenní popruhy.
Můj stávající batoh byl Deuter ACT Lite 35+10 SL. Už je u nového majitele, snad s ním bude zacházet slušně. Jeho nástupcem se stal Deuter Aircontact 40+10 SL. Už se těším, jak jej pozítří vezmu poprvé na výlet. Abych předešla námitkám, že je příliš těžký, tak chci zdůraznit, že jeho deklarované váhy jsem si vědomá. Ovšem věřte mi, že u víkendového fotovýletu, kdy spím na chatě, opravdu neřeším, zda batoh má 1,5 nebo 2,5 kg. Vzala jsem si starší verzi Aircontactu, která byla o 500 Kč levnější. Důvod nebyly až tak finance, jako spíše to, že nová verze má poněkud jiný zádový systém, než starší, a já mám na sobě vyzkoušenou tu starší verzi. Druhý důvod byly poutka na přední straně batohu /starší má suché zipy, novější pružnou gumu/. Osobně preferuji suché zipy. Ty mám na velkém batohu, který vlastním a po světě vláčím už více než 10 let, a zatím slouží, jak mají. Těm gumám moc nevěřím.
Doma jsem si už zkoušela, kam se dá upnout stativ. Bez problémů ho dostanu jak na stranu batohu pomocí popruhů, tak na spodní komoru, kde se upne naležato do popruhů.
Mám otázku na apuku. Proč máš dojem, že se nevejdeš s D7100 do Deuteru? Moje tělo /fotografické!/ je určitě větší, a vejdu se bez problémů.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte pro 27, 2016 23:05

@sip: Ne ja se nevejdu, ale manzelka, resp. ted uz je to u nas zarizene tak, ze ja shanim a kupuji, syn nosi a manzelka tam ma veci :lol: ( :evil: ).

Mame starsiho Deutera 35l, nikdy si nepamatuji jmeno, Alpine nebo tak nejak, je to jednoduchy horolezecky batoh a uz se leta nevyrabi. Tam se brasna napchat da, ale jen s trochou nasili, vybrani je potom dost slozite. Asi pred rokem jsme synovi shaneli batoh na cesty na kolej a puvodne jsme chteli ACT Lite 40+10, ale ten je hrozne "plytky" (deklarovanych 23cm) na noseni veci - s prihlednutim na zabaleni notebooku v obalu na konec, aby se dal ve skole vybrat/tam dat, takze jsme nakonec brali 50+10. Uz do 40+10 by se fotak vesel, ale podobne jako do stavajiciho, 50+10 je uz zase prilis velky, i kdyz tam by to bylo v pohode, uz 40+10 je vic, nez by bylo treba. Aircontact 45+10 je jeste plytsi nez ACT Lite. Navic tyto Deutery jsou vysoke a uzke (hlavne Aircontact), co nam moc nevhovuje, radeji o trochu nizsi a sirsi. Navic bych rekl ze ACT Lite 40+10 je ve skutecnosti, resp. pocitove plytsi nez nas staru Deuter, ktery mel byt stejny. Mozna je to tym zadovym systemem, ktery je tlustsi. Jo, SL verze neprichazi v uvahy, vzdyt jsou "damske" a nas prerostly pubertak by to neprijal :-).
Futury uplne vypadaji z vyberu kvuli ohlemu zadovemu systemu a plati tam to same o plytkosti a vysce jako u predchozich. No a tim (krome Guide 45+, ktery nevyhovel hlavne kvuli prilis "jednoduchemu" zadovemu systemu, stejnemu jako ma nas stavajici Deuter) se vycerpaly vsechny dvoukomorove Deutery...

Ale jeden velky rozdil mezi Tebou a manzelkou je, ze Ty vybiras fotak na zacatku a ukladas na konci vyletu, manzelka ale je peclivka a vetsinou schovava fotak po kazdem foceni do brasny a batohu ("It's not a bug, it's a feature" :-)), tj. vybira a dava zpatky mnohokrat, obzvlaste v horsim pocasi (no, nemame nepromokavy objektiv a plastenka na brasnu uz tak uplne neplastenkuje po tech letech, uz se parkrat stalo, ze byla brasna pod pldtenkou docela vlhka zevnitr i pri parhodinovem mrholeni a mirnem desti, kdyz se fotak ani nevyndal). Takze je jasne, ze preferuje ponekud vetsi prostor kolem, aby mohla vybrat/ulozit i v rukavicich v zime).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Hance » stř pro 28, 2016 11:42

Já třeba mám tenhle: http://www.prima-spacaky.cz/prima-basic-trekker-65
Jsem s ním hodně spokojená. Ale používám ho hlavně, když jedu na vodu. Do hor s ním nechodím, takže nemůžu posoudit.

Deuter taky není špatný, měla jsem ho předtím a vydržel mi hodně dlouho :D
Hance
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 17, 2016 16:20

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » stř pro 28, 2016 13:33

srovnávat tenhle batoh s Deutrem je jako kdyby si srovnávala trabanta s mercedesem, ten odkaz smrdí reklamou?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » stř pro 28, 2016 15:30

Odkaz smrdel reklamou, a tak jsem ho zmenil na web vyrobce. Coz by mel byt standard pro vsechny, kdyz neni duvod to udelat jinak. Propaganda vlastniho eshopu ovsem duvod neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod bbaru » čtv pro 29, 2016 17:22

Ahoj, chystám se do světa a potřebuju batoh, kterej bude lehkej, dobře se s ním bude manipulovat, ale nerozpadne se. :) A vůbec toho od něj nechci zrovna málo:

- Chci s ním zvládnout vícedenní treky se spaním venku. S tím, že většinou nepůjdu sama (=nenesu všechno) a hlavně, chci se naučit balit "light". Vekej batoh už mám...
- Chci aby byl dobře komprimovatelnej, a šel vzít i na jeden den, když bude potřeba. (jde mi o cestování, doma malej batoh mám..)
- Musí projít (ne plnej) jako kabinový zavazadlo do letadla. Takže ne úplně velká konstrukce..?
- Chci takový ty klasiky jako kapsu na bederáku, síťky na láhev, kapsu ve víku.. Líbí se mi odepínací víko, co dělá Osprey.

Takže potřebuju nějakej kompromis mezi malým a velkým batohem, vlastně tisíc v jednom. :D Líbí se mi třeba Osprey Exos 48... Ale budu ráda za další tipy a postřehy. Třeba nemám moc přehled, jak jsou na tom batohy velikostně napříč značkama. Vím, že třeba Deuter dělá velký batohy na danou litráž, jak je na tom třeba Osprey? A ostatní, jestli víte..

Díky!
bbaru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 29, 2016 16:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv pro 29, 2016 18:01

bbaru píše:Musí projít (ne plnej) jako kabinový zavazadlo do letadla.
Tak s tim Ti preju hodne stesti...
Par prikladu, nezapomen, ze do rozmeru musis zapocitat i bederak, resp. zadovy system:
- Wizzair (42x32x25cm) - prilis mala vyska, celkovy obsah krabice(!) je cca 33,5 l, takze se plnym 35l ruksakem vejit ani teoreticky nemuzes (pokud neklamou objemem)
- Ryan (55x40x20cm) - prilis mala hloubka

No a pozadovane kapsy na bederaku a na viku budou rozmery jeste zvetsovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod bbaru » čtv pro 29, 2016 21:27

apuka píše:takze se plnym 35l ruksakem vejit ani teoreticky nemuzes.

Já se ale právě NEchci vejít s plným. Potřebuju v něm mít akorát věci na cestu letadlem (tak 15l) a prostě přestěhovat batoh. :) Jo, a s lowcostama prakticky nelítám...teď rozhodně nepoletím.
To by nemuselo bejt scifi, ne?
bbaru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 29, 2016 16:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Hroch » čtv pro 29, 2016 23:03

Pokud chceš chodit nalehko, kromě Exosu se podívej i na Osprey Talon/Tempest (33,44/30,40).
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv pro 29, 2016 23:24

Jeste stale Te upozornuji, ze si dobre ten batoh zkontroluj na rozmery, pokud to chces mit jako kabinove zavazadlo. Vysku zadoveho systemu nesnizis, bederak taky moc neohnes, popruhy a hloubka zadoveho systemu se taky zapocitavaji do rozmeru. I mezinarodni asociace (pouzivane ne-nizkonakladovymi spolecnostmi) ma taky omezeni na 56x46x25, ale max soucet vsech stran je 110cm. A to neosalis.
Takze si vybirej, ale do obchodu zajdi s metrem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod šíp » pon led 2, 2017 21:41

apuka píše:@sip: Ne ja se nevejdu, ale manzelka, resp. ted uz je to u nas zarizene tak, ze ja shanim a kupuji, syn nosi a manzelka tam ma veci :lol: ( :evil: ).
Jo, SL verze neprichazi v uvahy, vzdyt jsou "damske" a nas prerostly pubertak by to neprijal :-).


Pochopila jsem to správně, že foťák je manželky, ona s ním fotí, ale je umístěn v batohu syna? :shock:
Tak mám za sebou konečně první test nového batohu. Zatím se nejednalo o klasický přechod hor, ale o návštěvu příbuzných, kam jsem vezla foťák a stativ. Zatím jsem spokojena, dovnitř se vedle sebe vleze jak fotovýbava, tak stativ. Sice je to tam takhle dost natěsno, ale nervu to tam násilím. Při této příležitosti mě napadlo, za další rozdíl mezi Tvou manželkou a mou maličkostí bude možná i ve fotobrašně. Nevím, co užívá na fotovýbavu Tvoje hezčí polovička, ale já mám pouzdro pistolové, které se liší od klasických fotografických pouzder v rozměrech, kdy nejdelší je výška, nikoliv šířka. Nemám tedy problém foťák nacpat téměř do libovolného batohu.
Když jsem si přečetla, jak Tvoje manželka pokaždé ](*,) použije tak, že sundá batoh, vyjme pouzdro, vytáhne foťák, spáchá fotku, foťák dá pouzdra, to uloží do batohu, ten nandá na záda... :-k , tak mě napadlo, zda by jí nevyhovoval fakt primárně fotografický batoh. Ten je totiž přesně na tohle užití určen. Velikost samozřejmě bude potřebovat těch zmíněných 35-45 litrů. Já mám fotobatoh malý, 10 litrů, který užívám na kole. Tyto batohy totiž mají krásně určené místo ve svém nitru, a není potřeba další pouzdro, ve kterém by byl foťák uložen. Přikládám pro pochopení foto tohoto 10 litrového fotobatohu.
Přílohy
fotobatoh_01.jpg
fotobatoh_02.jpg
fotobatoh_03.jpg
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Batohy