Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon led 7, 2019 19:16

sobb píše:jo, jen se u toho musíš tvářit, že to pod tlakem není

Nahodou, tohle byva obcas na letistich pekna komedie :twisted: Slecna s batohem, co po nem nakonec v zoufalstvi i slape, chlapek s kufrem, co se ho tam snazi postupne nacpat ve vsech polohach a nechape, proc to nejde, kdyz to posledne slo... :D

Mawenzi píše:kpupuli

Kpupuli? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon led 7, 2019 21:22

jo, naucit se cist po sobe... a videt to! :D a ted potrebuju ty rady jak se do toho talona zbalit:D (nadsazka, pokud se mi podari dostat penovku z venku tak s prehledem)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » pon led 7, 2019 21:25

a je nějaký zvláštní důvod dávat pěnovku dovnitř?
My ji naopak cíleně nosíme zvenku, protože je po ruce, když jsme znaveni a toužíme někam usednout :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » pon led 7, 2019 21:29

mike píše:Nahodou, tohle byva obcas na letistich pekna komedie :twisted: Slecna s batohem, co po nem nakonec v zoufalstvi i slape, chlapek s kufrem, co se ho tam snazi postupne nacpat ve vsech polohach a nechape, proc to nejde, kdyz to posledne slo... :D
Komedie to může být, když stojíš ve frontě a na odbavení a zrovna nijak moc nespěcháš :wink: Ale jo, ty scény jsou někdy skoro až srdceryvné :lol:

Posledně mě nakrkli, když mi poručili dát příručák dolů (se nám nechtělo někde tvrdnout ve frontě, tak jsme šli tradičně až jako jedni z posledních a tak to dopadlo) :evil:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon led 7, 2019 22:25

Jj, tak jsem to myslel. Videl jsem i scenu, kde uz chteli volat ochranku, ale pak se dotycni uklidnili a nekam odesli, takze pokracovani nevim :)

To ti muzou naridit dat prirucak dolu? Co kdyz tam mas veci, ktere dolu nesmi nebo jit nemaji? Draha elektronika apod. Zazil jsem, ze mi v letadle porucili dat si batuzek pod nohy, protoze jsem sedel vepredu a boxy nahore si obsadila posadka :evil:

K odbaveni posledni nechodim, fronty sice taky nerad, ale zas bych rad odletel. Coz by se nekde nemuselo stihat a pak je takova ta nepekna vec zvana overbooking. Posledni chodim az do letadla, na gate uz nic neutece, a tak si sedim a pozoruju ovce, jak se radi do fronty ctvrt hodiny predtim, nez vubec zacnou poustet :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » pon led 7, 2019 22:34

Když to mají v podmínkách, tak jo :? Naštěstí má tenhle batoh odepínací víko, takže ještě v buse k letadlu jsem všechno cenné a ukradnutelné (nákup drahého alkoholu z duty free) přeházela do něj a něco do Laďovy igelitky.

Však jo, toto bylo až u gate :wink:

Co se týče overbooking, tak by mi až tak moc nevadil, pokud by to bylo cestou domů, když bychom zrovna nikam nespěchali :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon led 7, 2019 22:44

Co udelas, kdyz bude chybet jen jedno misto? ;-) Mne by to vadilo vzdycky, daji ti akorat hnusny hotel u letiste, ktere je nekde mimo civilizaci a co tam? Ztrata casu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » pon led 7, 2019 22:49

Většinou se dobrovolníci najdou :wink:

Mnohé hotely u letišť hnusné nejsou a často je tam v okolí i co k vidění :) A kompenzace taky není k zahození. Vím, že overbooking je přáním některých leteckých cestovatelů.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon led 7, 2019 22:52

Uchylove jsou holt vsude ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » pon led 7, 2019 22:53

Dík :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon led 7, 2019 22:56

Myslel jsem ty, co si to primo preji ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » pon led 7, 2019 23:33

To už neokecáš :twisted:

A navíc by mi to v některých případech a na zajímavých místech nijak zvlášť opravdu nevadilo, možná i naopak.

Ale tohle by se už nějakou dobu hodilo do úplně jinýho vlákna, co tu někde máme, ale nechce se mi ani hledat ani přesouvat, bo jdu spát :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pon led 7, 2019 23:36

8-[

Mne taky ne, jdu delat veceri. Dobrou :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte led 8, 2019 8:18

nekdy se da dokoupit garance prirucaku na palubu jinak se muze stat, ze to hodej taky dolu, akorat je to zadarmo... ale to tak teoreticky.

sobb - ja rada nosim vsechno uvnitr batohu, v buse i vlaku je to pro me pohodlnejsi ta manipulace, objem, misto na zavazadlo... uprimne ani netusim, zda sou popruhy dole na talonu dost na karimatku a mam.trochu obavy, ze ani ne :D Ale tak varianta dodo - uz mam na boku nasitej stahovaci popruh nahore pod vikem, tak prodlouzit trochu ty pasky taky nebude problem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » úte led 8, 2019 22:30

Mawenzi píše:varianta dodo
překlad by nebyl? Takto nevím, jestli je mi utajena Varianta dodo, anebo se jedná o překlep ... :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte led 8, 2019 22:43

Myslim, ze je to jasne: varianta dodelej doma :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod sobb » úte led 8, 2019 22:45

Dík, tak to vidím poprvé, neznám :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » stř led 9, 2019 8:59

jj dodelej doma :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Dzejkob » čtv led 17, 2019 9:39

apuka píše:2) Mammut Trion Pro 35+7, ma (principialne) stejny zadovy system, jen ma pres nej zadny vstup do U az na spodek
- zadni "deska" zadoveho systemu posunuta o 1,5-2 cm blize k zadum, pricemz uchyceni ram. poprhu je na stejnem miste jako u Guide => pri zatezi citit na zadech mirny tlak "polstarku" a nastaveni popruhu ani bederaku nepomaha; Oproti Guidu se ale nevytvoroval neprorozene
- velka vyztuzena predni kapsa sice dobra napr. na lavinovou vybavy, ale kdyz se batoh naplni, neni v nem skoro zadny prostor
- kratke zacvakavaci popruhy na zabezpeceni cepinu na spodku jsou nasite cca doprostred pasu materialu, ne na vnejsi kraj. Kdyz se tam da cepin a zatahnou, tak se ten pas shrne. Je to neesteticke a hlavne zbytecne namahane misto a svy
- taky nutil se shrbit pri nalozeni a posunul se spodek pod bederak
- trochu mene ale stale vejcovity tvar spodku


Zdar,
pozerám po batohu Trion Pro 35+7. Skúsim sa ťa spýtať keď si ho mal doma. Nemám možnosť ho v okolí nikde vyskúšať.
V jednej recenzii hovoril týpek, že priestor na vodný vak je malý (tak na 1,5L), ale na fotkách vyzerá podľa mňa dosť veľký, nikde som nenašiel info o max objeme vodného vaku. Nevieš prosím ťa či tam napracem 3L vodný vak?
A ešte jednu vec som chcel - nosný chrbtový systém vyzeral vo videu dosť mäkký, nosím teraz Mammut Trion Element 30 a ten keď ideme na 4 dni napracem aj do 20kg, ale ten mi vyhovuje. Trochu sa toho bojím, ale láka ma ta predstava mega otvoru na zadnej strane.

Doteraz som OF síce len čítal a prvý príspevok hneď žiadam o radu :D ale budem ti vďačný za odpoveď.
"Cieľom je cesta"
Uživatelský avatar
Dzejkob
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 17, 2019 8:59

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv led 17, 2019 10:36

Bohuzel, s uvedenymi dotayz TI moc nepomohu. Vodni vak nepouzivam, proto u batohu vobec neresim (spise nadavam na otvor pres ktery se dovnitr nekterych batohu dostane voda, pripadne vyvod na ramennim popruhu, pokud je izolovany a obcas mi zavazi), vlastne ani nevim, kam se ma dat u zadneho batohu, co mam doma.
Zadovy system neni mekky, myslim si, ze by 20 kg mel docela dobre unest. Bohuzel si uz nepamatuji ze stitku, na jakou zatez je urceny (Mammut ma na tyto veci pekne stitkovani batohu). Ale je to jejich "vlajkova lod" mezi alpinistickymi batohy. Kazdopadne si myslim, ze kdyz Ti vyhovi Trion Element, tak Trion Pro Te uspokoji, co se tyce pevnosti zadoveho systemu - je asi o neco pevnejsi.

Ale doporucuji Ti si jej nejak vyzkouset, protoze musi sedet (viz moje poznamky o "malickostech" kvuli kterym mi uplne nesedel). Kdyz ne v obchode v okoli, nech si to poslat, obetuj Ti penize v nejhorsim na mesic. Myslim si vsak, ze vsechny Triony (z jedne kolekce) maji hodne podobny zadovy system, takze je velka pravdepodobnost, ze TI Pro sedet bude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Dzejkob » čtv led 17, 2019 17:12

Díky.
Ešte nad tým porozmýšľam.
"Cieľom je cesta"
Uživatelský avatar
Dzejkob
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 17, 2019 8:59

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » úte led 22, 2019 19:23

Posral sa mi batoh na skialpy, tak zhanam novy. Potrebujem ho do piatku, tak radte rychlo...

Nasiel som tieto 3, ktore maju v Brne na predajniach.

https://www.ospreyeurope.com/shop/cz_en/kamber-32
https://www.lasportiva.com/en/christmas ... e-backpack
https://www.ortovox.com/uk/shop/backpac ... -route-32/

Nemate niekto nahodou nejaku skusenost s niektorym z nich?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte led 22, 2019 22:02

O kterych neco vim, zkousel jsem nebo sem se na ne v obchode alespon koukal:
- Kamber ma zvlastni zada, musis si to vyzkouset, jestli Ti to vyhovuje - takove rovne lisovane a najednou pred vrchem ostre zahnute smerem k telu. Zkousel jsem vetsi model, ale tyto zada jsem nemohl... Ale jinak batoh dobry.
- Ten Ortovox vypada dobre, mel bys jej vyzkouset. Jen jsem se na nej koukal a videl, ze ma hodne spolecneho (krome zad a hlavniho vstupu na zip) z Peak 35, ktery je skvely ruksak. Skoda, ze jej v Brne nemaji. Haute Route je hodne rozsireny mezi skialpinistama na Slovensku i v Alpach, asi vedi, proc.

Ve skratce: oba - i s Gregory Targhee o neco nize - jsou dobre, poslouzi, i lavinovou vybavu si do nich dobre ulozis. Lyze jsem nezkousel dat, sneznice u vsech by sly dobre nosit. Musis si je ale vyzkouset. Zada jsou docela ruzna (alespon mne sedeli jinak i papirove stejne velikosti). Navic urcite mas sve pozadavky.

Kroke tech, cos linkoval jeste muzes v Brne kouknout:
- Gregory Targhee 35 (nebo i litraz 45) v Alpsportu; mne sedel na zadech moc dobre. Konstrukce a rozvrzeni teto verze (2.0) je dobra, lepsi nez prvni. Ale modra barva je (pro mne) hezci a praktictejsi.
- Lowe Alpine Alpine Descent 35 v sede v Alpisportu nebo cervene v Hanibalovi. Ten jsem primo nezkousel (pro mne maly), ale skysel jsem na nej dobre reakce.
- [url=Mammut Nirvana Pro 35]Mammut Nirvana Pro 35[/url] nebo Mammut Spindrift 32 v Mammut shope, ale tam si radeji den predem zavolej, at Ti pripadne privezou z ext. skladu na prodejnu. Zkusenosti s nima nemam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » stř led 23, 2019 6:56

@apuka

Na Gregory som cital v recenzii, ze tam mali nejaky problem s odolnostou, a este cosi sa mi na nom nepacilo, ale uz neviem co...
Ten Lowe Alpine sa mi vobec nepaci, vypada to jak aktovka do skoly :D

Ortovox Peak mam v oku, ale 45ku na take vikendove tury, a tury kde budem potrebovat aj cepin/macky/lano atd. Ale teraz zhanam len mensi a cisto batoh na skialpy. Peak je uz viac na ski mountaineering, a tam budem potrebovat aj vacsiu velkost.

Na Spindrift som sa dival, ale vypadal ze nema samostatnu komoru na lavinovu vybavu, ale pozeral som sa teraz lepsie, nasiel dalsie fotky a ma ju, len ju ma tak divne riesenu, a na oficialnych fotkach to vobec neukazu. Napisal som do toho Mammutu, ci ho maju na prodejne (v pondelok som tam bol, ale nevsimol som si ho).

Kazdopadne diky za info.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » stř led 23, 2019 18:23

Tak som bol dnes obzerat a zredukoval som to na dva:

Mammut Nirvana Pro 25
Ortovox Haute Route 32

Musim to nejak rozseknout :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod oodoow » stř led 23, 2019 19:27

Nirvanu mám větší verzi a jsem dost spokojenej, hlavně ty otevírací záda jsou supr. Vlezl se mi tam i batoh, karimatka a žďárák na vícedenní zimní přechod.
Btw. Nepsal jsi tu, že už na skialpy kašleš a jezdíš jenom na sjezdovkách? :P
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » stř led 23, 2019 19:40

Ja som nepsal, ze kaslu na skialpy, ale ze nemam s kym na skialpy...

Ta Nirvana sa mi paci celkom, ale stve ma na nej jedna vec, ze nepouzili ten opacny utahovaci system bederaku, jak ma Osprey, ze tahas k sebe a nie od seba. Ortovox to ma tak jak Osprey, k sebe. Dokonca Mammut Spindrift to ma k sebe, takze aj Mammutu to uz doslo, ze je to lepsie k sebe. Ale na Nirvane maju furt utahovanie od seba... Takze v tomto je Haute Route lepsi.

U Nirvany sa mi zas paci kapsicka na bryle, a ze do tej hlavnej komory mozes aj zhora, aj od zad. Ortovox ma len ten velky vstup od zad...

Priklanam sa ale k Ortovoxu, ta Nirvana vypada moc "snowboardacky" :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » ned led 27, 2019 20:02

Tak som kupil Ortovox Haute Route 32.

Vsetko super az na to, ze pri prvom baleni som zle zavrel termosku a vylial sa mi do neho caj, a spravil sa mi tam flak. Celkom dost som nadaval.

Dnes som ho teda uz aj pral vo vani s Vanishom a vypada to, ze som ten flak vypral. Takze nakoniec je vsetko vporiadku.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » ned led 27, 2019 20:20

Tak to buď rád, žes dopad, jaks dopad:

viewtopic.php?p=474971#p474971

:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod grco » ned led 27, 2019 20:25

Wow, masaker, ja som ho pral v studenej a vypada jak novy.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Batohy