Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pát říj 18, 2019 18:54

Hmmm.... Asi změním profesní zaměření. Sice tu už pár let proklínám Dojtra za jeho inovace a moje feedbacky už nechtějí ani moc slyšet ale dosud podobné konstrukční detaily související s provozním opotřebením a životností se tam řešit tolik nemusí. Hodně změní v nových kolekcích, viz new Aircontact a Trans Alpine 2020.

Jinak tu 24ku Stratose si neber, to je tak malej báglík.... Uvidíš až do toho dáš věci.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 18, 2019 19:38

na druhou stranu jsou tu hromady uzivatelu kestrela a nikdo nic...

ja se na nej (24) divala na prodejne, do hor moc nejezdim, a jednodenky se psem kolem.brna by podle me.zvladl uplne OK, na druhou stranu jo, kdyz se zamyslim, ze bych v zime.chtela vic veci aj pro toho psa...

mozna, ze si teda 34 necham (jen skoda.ze ta prepazka.mezi komorama.nejde bud uplne dolu, ze by kopirovala spodek, nebo oddelat... mozna mu dam sanci i na vandr...

neni nad to.kdyz clovek.dostane batoh, kterej chce, ale kdyby ta 34 mela taky vrchlik a.ne zipy... proste pro me.hodne blby reseni... mozna bez fotaku se do nej sbalim.na vikend v poho.v lete i tak... ale prijde mi to proste dememtni u tech vetsich batohu mit zip a ne viko, ztratis moznost hodit pod viko bundu... nwbo ho trochu vic nacpat... ten zip je dost omezujici... a na fakture 11. takze se musim rozhodnout do pondeli a pak jedu na tyden pryc... super.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Art3as » ned říj 20, 2019 9:52

Dobrý den všem příznivcům tohoto fóra. Rád bych vás požádal o radu při výběru batohu. V užším výběru mám BATOH NA LOV X-ACCESS 45 L COMPACT SOLOGNAC vs BATOH MH500 NA TURISTIKU 40 L ČERNO-ORANŽOVÝ QUECHUA. Použití by byla lehká turistika s dětmi, tj jednodenní výlety, ale rád bych třeba i do lesa tak na den až dva, na takový bushcraft, jak je dneska moderní říkat. Objem by měl pro tyto účely myslím stacit. Takže hledám trochu takový univerzál. Jaký je váš názor na tyto batohy z Decathlonu? Každý má něco do sebe. Solognac mi přijde bytelnější a odolnější, ta Quechua má zase záruku 10 let a zase dobrý zádový systém. Předem děkuji za vaše názory.
Art3as
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát říj 18, 2019 6:21

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 21, 2019 5:45

za ty prachy z dekace asi dobry, pokud ti bude batoh vyhovovat a na obcasny pouziti asi ani enma.smysl do toho investovat dardu a v.decathlonu asi za ty prachy udelat vylozene chybu asi nejde

hlavne si ty batohy zkus nalozeny po prodejne pochodit, aby dobre sedla zada, nic nevztekne vic, nez kdyz te to tuhle reze tamhle tlaci a tady te fakt sere ze kapsu na bederaku mas spis na zadech nez ahys na ji dosah...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon říj 21, 2019 18:23

To asi tak jak to říká Maw. Hodně lidí nosí na zádech batohy od Quechue a vzhledově vypadají celkem dobře. Ta Quechua mě připadá podle foto že má ale krátké ramenní popruhy. Na to bych si dával asi pozor a díval bych se i na spojovačku s přezkou na bederáku, aby nebyla moc úzká páč to tak hodně výrobců řeší a při zapnutí to může tlačit do břicha. Kdyby to neklaplo v Decathlonu, možná bych zkusil ještě Pinguin a celkem hodně lidí nosí Husky ale to nevím jak je na tom s kvalitou.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Art3as » pon říj 21, 2019 19:32

Děkuji moc za vaše názory. Vyzkouším na prodejně a uvidím tedy. A celkově je lepší jaký zádový systém?
Síťka, která trochu dostává od batohu, nebo ta prodyšná látka? Použití jaro - podzim.
Art3as
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát říj 18, 2019 6:21

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon říj 21, 2019 21:15

To je těžko říct jestli síťka nebo bez. Ono svým způsobem si zpotím záda i pod síťkou ale pak záleží jak moc ta síťka profoukne. U starých modelů např. Deuter Futura to bylo špatné, nové modely mají jinak řešenou síťku, jiné materiály a hlavně daleko lepší bederák, který uzavře část kolem ledvin. Podobně Osprey Stratos.
Čemu bych se vyvaroval, by bylo řešení zad jako má Gragory Stout nebo Osprey Kestrel.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 22, 2019 6:23

jinak sem se rozhodla, ze si stratos 34 necham, nasla sem "olivky" diky kterym jde dno mezikomory dat niz, ze kopiruje dno batohu, nebo naopak pripnout a drzi vejs s dirou dole... divala sem se na nekolik videi s recenzema a popisem a v zadnym.to neukazovali...

art3as
s tema zadama, asi zalezi, co ti sedne lip. me sitka u stratose vyhovuje hodne, ale doted sem nosila klasicky zada a proste si zvyknes, ze je mas furt durch... pod (stratosi) sitkou nejsou tak mokry takze ani hned neofouknou po sundani batohu a nedavam na zada mokrej hadr.

bertikV
husky dost problematicky, muzes mit stesti a bude to drzet, pokud to je fakt na obcas, nebo se to rozpadne, ale zas celkem brzo po koupi a vyreklamujes. osobne bych ve stejny cenovy hladine volila tu quechuu radsi, ale proste zalezi jak sedi... kamoska chtela.koupit krosnu deuter nebo osprey a po behani po brne se ukazalo, ze husky ma mekci popruhy nez vsechno, co vyzkousela a proste ji sedi nejlip a bylo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte říj 22, 2019 10:45

Art3as píše:A celkově je lepší jaký zádový systém? Síťka, která trochu dostává od batohu, nebo ta prodyšná látka?
Jen jedna technicka poznamka: nezapomen, ze "vykrojena" zada (vetsina sitkovych zad) znamena, ze zada batohu zevnitr nebudou rovna. Tj. pokud tam chces dat neco delsiho a rovneho, tak budes mit tezko vyuzitelny prostor nahore a dole. Navic uprostred to "vykrojeni" vezme docela dost cm z pruchodnosti batohu.
Takze nejlepsi je se zkusit do takoveho batohu nabalit s tim, co bys tam nosil, jestli se TI tam vsechno povede dat dobre a bezpecne nebo Te to bude stvat, ze se to neda - nam se do jedineho naseho batohu se sitkou nevleze pres stredni cast fotak.
Toto se ale lisi batoh od batohu, takze se to neda rict, ze vsechny se sitovym systeme jsou spatna. Jak pisu, treba vyzkouset - co u Decathlonackych neni problem, mas 90 dnu na vraceni a domaci nalozeni veci nenarusi pojem "nepouzity stav".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » stř říj 23, 2019 18:19

To je výrobce od výrobce, jaké má prohnutí zad a tělo batohu. Třeba do staré Futury 28 jsem dal víc než do Futury 32 s víkem. Podobně Stratos 34 který má mega objem. No a pak jsou batohy (jestli se to tak dá nazvat) kde vyskládám všechno systematicky a opakovaně, po x pokusech mám pořád pocit jako kdybych všechno naházel do jutového pytle, zavázal špagátem a hodil na záda.

Hlavně v jeho případě bych se vyhnul např takovému řešení zad: https://www.alpinetrek.co.uk/gregory-st ... ictureid-2

To je mokrej hadr na zádech....
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » stř říj 23, 2019 19:16

Bertik V. píše:To je mokrej hadr na zádech....

To nelze brát obecně. Bez ohledu na to, jak se kdo potí nebo ne, záda z toho fota můžou bejt jak na :nasranost:, tak úplně na pohodu. Záleží na konkrétním materiálu, tvaru, uživateli a jak si tyhle 3 faktory spolu sednou.
U batohu v diskutovaný litráži samozřejmě nepředpokládám tahání čtvrtmetráků, to se pak záda paří, ať už jsou jakkoli větraný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » stř říj 23, 2019 21:58

Bertik V. píše:To je mokrej hadr na zádech
Jak pise Etheric, nemuzes to brat obecne - vlastne uplne stejne jako Ty pises o prohnuti zad a tela batohu.
Sice jsou moje zkusenosti pouze z kratkeho zkouseni, ale podle reakci lidi na OF to tak citi vice lidi - Kestrel 38 je na tom podobne jak pises, Talon 44 je skvely a docela dobre odvetrany. Protim maji oba principialne uplne stejny typ zad jako Scout.
Navic zrovna u tohoto typu zad asi plati nejvic, ze hodnotit bys mel vzdy kombinaci clovek+batoh+nastaveni, protoze i nastavenim muzes hodne pokazit i vylepsit a nekomu je to nanic, jinemu ale to nejskvelejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 24, 2019 11:02

porovnavat zada talonu a kestrelu je jako porovnavat hrusky s jabkama. ty zada sou uplne jiny. ten odkazovanej gregory vypada spis jak kestrel. Ale tezko rict, ja ho kdysi zkousela na prodejne, ale uz si to nepamatuju.

myslim, ze sou dva typy uzivatelu.
1. nikdy nemeli nic jinyho nez mokrej hadr a proste sou zvykly, ze hlavne v lete a pri vyssich teplotach ci zatezi to je mokrej hadr a proste nejde jinak, nez to akceptovat nebo tomu pomahat funkcnima trickama
2. kteri zjistili, ze nemusi mit mokrej hadr
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv říj 24, 2019 11:48

Mozna si to jen blbe pamatuji, ale mne se zda, ze ta verze Kestrelu, co jsem mel doma, mela zada podobneho typu jako Talon - takova "sitka" z EVA peny. Pokud ne, tak se omlouvam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » čtv říj 24, 2019 13:21

To je prave to, co chce Mawe rict - zvlast u tohohle typu zad hodne zalezi, z jakeho materialu zada jsou, jak sedi apod. Mawe nekdy drive psala, ze mela Kestrela a oproti nemu ji zada u Talonu prisla o hodne lepsi. Pritom na produktove fotce to vypada skoro stejne a clovek by cekal, ze se pod tim bude taky podobne potit/zada budou podobne mokra.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 24, 2019 14:45

s tema poslednima zadama uplne zkusenost nemam pri noseni, ale i tak podle fotky bych nerekla, ze to zlepseni bude kdovijaky a ze spis jen potunily puvodni zada. puvodni zada co mel kestrel na vsech starsich modelech v ruznych inovacich sou po propoceni mokrej hadr

proste tohle sou veci, ktery se moc nedaj dopredu odhadnout, dokud to na tech svejch zadech svym pradle a svym batohu nevyzkousis vsechno dohromady a bud to sedne, nebo nesedne, jak pisete vyse, proste kombinace vseho ale spolihat nejde na nic...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv říj 24, 2019 15:13

Vsak jak jsem ja zkousel tolik batohu (viz odkaz v podpisu mitau), spoustu veci jsem zjisitl az jsem mel doma, na svych zadech ve svem obleceni, nalozene svyma vecma - a to jsem je mel na sobe pouze doma a ne moc dlouho. Ten rozdil mezi dojmami v obchode a po odzkouseni doma byl casto docela vyznamny. A to si jeste myslim, ze v pripade moznosti si vsechno vyskouset v praxi venku v ruznych podminkach bych hodne veci vnimal jeste jinak.
Proto doporucuji s vyberem batohu nespechat, radeji si to nechat poslat domu s moznosti vraceni. Hodinove pobihavani v obchodu nerekne tolik jako nekolikanasobne hozeni si na zada, rano, vecer, chvilku v tom pobudnout a nejlepe zkusit zapomenout, ze mam na zadech neco - ten pocit pote, jak batoh shodim dolu je nejdulezitejsi. Kdyz pocitis ulevu, tak - i kdyz jsi zadne zasadni pripominky pri noseni nemel - znaci, ze problem tam je a bude. Kdyz nepocitis nic, proste jedes dal bez batohu a bez pocitu - tak to je idealni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod aksam » pát říj 25, 2019 8:30

V Alpsportu naskladňují třetí generaci batohu Targhee, na zimu, pásy apod. vypadá použitelněji než předchozí generace.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát říj 25, 2019 8:49

@aksam: V cem byla predchozi verze Targhee mene pouzitelna? By me to zajimalo, protoze syn shani na zimu batoh i na lavinovou vybavu a divali jsme se prave na verzi 2.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod aksam » pát říj 25, 2019 14:12

Mně u nové verze více vyhovuje zádový panel, sice změna nijak dramatická, ale prostě sedí líp, ale zatím jsem novou verzi měl na zádech jen v obchodě a dokud neroztrhám starý Serrac tak ho brát nebudu, ale nová verze vede na seznamu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » sob říj 26, 2019 10:32

Tak sem dnes pokročil v anabázi výběru batohu cca 38 l. Vzhledem k tomu že mě doma leží Kestrel 38 sem nekoupil nic. Zato jsem posbíral nazory od tří zkušených lidí a dospěl k otázce zda li nenechat i na dvoudenní túry s chatou během celého roku plus v zimě i na sněžnice new Aircontact 45 10 a vybodbout se na vymýšlení blbostí. Tak nevím teď.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 26, 2019 11:48

bertikV
nevim, co ti ja tom aircontaktu vadi nebo nedostacuje. stahnout vetsi batoh, co ti sedi neni problem vetsinou nikdy...

otazka je, zda si proste chces udelat radost novym batohem na urcity situace, nebo nechces, i kdyz bys ho uplne nepotreboval....
pokud by kazdej kupoval jen co nutne potrebuje tak na tomhle foru nema nikdo s nicim poradne zkusenosti :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » sob říj 26, 2019 12:59

Maw, teď si na to kápla. Tady se ale potkává víc věcí. Aircontact je v pohodě, raději bych ho bral kvůli pohodlí ale ten pocit ze je moc velkej nemůžu zdolat. A pokud jde o radost tak raději bych bral nový Trans Alpine 30 který dá také dva dny a použiju ho více než Trail 36. Teď jde o to jestli vydržet do dubna 2020 na novou verzi nebo jít do stávající. Trail není zas tak 100% srdeční rozhodnutí. Asi dám lehčí dvoudenku s Aircontactem a uvidíme. Problém je že má velkou spodní komoru takže ho nestáhnu.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 26, 2019 15:16

bertikV
u tech transalpinu 30... na verzi co jsou ted ti neco nevyhovuje, co by se v nove generaci mohlo zlepsit nebo je fajn a cekal bys ze zvedavosti?

trail muzes strelit, kdyz ti az tak nesedne a budes mit navic 30 a mas to... ja uz nasla novej domov talonu 33, stratos 34 je fakt super :D akorat me stve, ze sem chtela tu 36 a ted mam taky dilema, zda dokoupit jeste tu 36 nebo se proste spokojit s tim, ze budu na vandry jezdit talon 44, kterej mi teda taky vyhovuje, ale stratos ma proti nemu 2 veci (pokud pominu by design sitku a plastenku navic, coz talon nema z pochopitelnych duvodu) tak mi dost vyhovuje masivnejsi bederak a taky stahovaci pasek naboku, ze je dole i nahore... u talonu mi ten stahovaci pasek dost chybel a na obe verze sem si nasila vlastni... cloveka to nenapadne ze to je takova bezna vec az dokud ji nepotrebuje:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » ned říj 27, 2019 7:08

Maw na Trans Alpiny byly feedbacky. Ale tím jak sem zkusil jiné značky tak vyhovuje. Stávající model má lepší záda než ty staré a model 2020 bude mít vlastně odchytané některé věci jako bederák, jiný materiál, ještě vylepšená záda ale zase zipy jako u Futury. U jiných modelů mě třeba chybí i ta vložka v zádech. U výrobce navíc probíhá jakási optimalizace tak uvidíme.

Jinak zkusím toho Aircontacta na dva dny. Ještě si hraju s myšlenkou AC Lite takže si vezmu dovču na den jak pojedu k drátozubce s rovnátkama tak za odměnu se pověnuju batůžkům.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 28, 2019 9:07

Bertik V. píše: U výrobce navíc probíhá jakási optimalizace
Nestras. Staci, ze uz ted jsou casto nove modely Deuteru "obohacene" o vymozenosti, ktere casto prinaseji zhorseni pouzivani nebo vydrze... :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon říj 28, 2019 13:43

To je pravda, inovace jdou vpřed šílenou rychlostí. Ale mrkni třeba na stránky vvýrobce a přečti si recenze na Aircontacty. Tímto se to docela vymstilo ale dnes už ty chyby jsou třeba odstraněné. Plus pokud si člověk s tím dá práci, nafotí vše, popíše a pošle tak to něco asi má do sebe. Nový TA už třeba bude některé detaily mít jinak, za odměnu ale zrušily držák přílby nebo bundy a inovovali zipy. Ale pokud má umřít ten batoh na tomhle za pár let, batoh jiné značky odejde na něčem jiném. Pravda je že posledních pár let zkazily hodně věcí. U mě to vypracovalo v to co se stalo a to přineslo zas jiné zkušenosti. V neposlední řadě je tu servis. Jestliže Direct Alpine umí opravit kalhoty po záruce i ve Švýcarsku, Deuter ač poskytuje pozáruční servis, u nás na to hází bobky, podobně i další značky.
Každopádně se vyplatí pokud je problém jim to otlouct o hlavu i veřejně.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 28, 2019 14:44

No, mne (nejenom u Deuteru) prijde, ze kazdou novou verzi sice prijde neco noveho, ale vetsinou stejnym zpusobem se "ztraci" nektere vlastnosti, kvuli kterym byla ta predchozi verze oblibena. Pouzijou se (sice lehci, zato v leccem horsi) nove materialy, tady se "optimalizuje" toto a ono...
Typicky TA. Mam 25l jeste starou verzi, ted je uz min. o dve generace novejsi. Z meho pohledu ta stara verze byla decentnim ruksakem,klidne nositelne do prace, do mesta - i na kolo. Novejsi uz zdaleka nejsou tak decentni a jeste s barevnymi popruhy, stoji mnohem vice, material mi prijde jiny (ale to uplne netvrdim, muj batoh uz ma hodne let a je ponekud jety, vcetne materialu). Puvodni drzak prilby na mem byl dobre vyuzitelny i pro jine veci (napr. na bundu nebo mensi krabici), na nove udelali "elastickou kapsu" jako drzak prilby s pridavnym (barevnym) popruhem, kam se mi nevejde, to co v me verzi, zrusili tu malou kapsicku na spodni kapse (perfektni na "nouzovou" velkou igelitku na nakupy :-)). Atd.
Je mi jasne, ze co jsem popsal, je pro nekoho same plus (snad krome hodne zvysene ceny :-)), pro mne ale je to minus. Ale ja jsem taky ten batoh pouzival ne na kolo ale na noseni do prace a mensi nakupy.
Bertik V. píše:za odměnu ale zrušily držák přílby
Trocha bych zmenil slova - zruseni drzaku prilby na cyklistickem batohu, ktery je i na noseni dale po sesednuti z kola, napr. do prace/skoly neni uplne rozumne :lol:
Bertik V. píše:Deuter ač poskytuje pozáruční servis, u nás na to hází bobky
Hele, Deuter poskytuje pozarucni servis i u nas - jenze toto je vsude ve svete otazka dealera/dovozce, on by mel tutos sluzbu zakaznikovi zprostredkovat. Ze to u nas moc nedela a kdyz prijdes s batohem k prodejci, ten Ti max poradi, ze si mas najit nejake brasnarstvi, tam mozna... - tak toto uz neni uplne problem Deuteru. Ono to plati i pro jine vyrobce. Stejne jako s tema dozivotnimi zarukama, tu snad v CR dodrzuje/zarucuje pouze dovozce Lowe Alpine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » pon říj 28, 2019 16:44

Tak nějak se v tom pohybují a u nás si vysvětluje pojem záruka každý po svém, to je jedna věc. Druhá je že pokud podepíšu smlouvu o importerství produktu, tak výrobce má nějaké podmínky včetně záruk a servisu. Pokud jinde na světě funguje servis, měl by být zajištěný i u nás. A to není jen outdoorové vybavení ale i jiné věci. Vesměs je přístup ve stylu to se nevyplatí a vyhoďte to. Já třeba na moji otázku toho co řeším dostal v jednom městě tři odpovědi a to bylo v souvislosti s významnou značkou out.vybavení. Ta třetí mě dostala - "víte on s tím má problém i ten člověk na prodejně, včetně jazykové bariéry". No a pak napíšu výrobci, že u produktu došlo k poškození materiálu vlivem kolize s našitou přezkou. Ten mě řekne ať se obrátím na dealera, ten nám to pošle a my to opravime. A dealer mě slušně pošle do ...
Gemma servisu s tím že oni ani neví kam to poslat a že by to bylo drahé, přitom to bych to zaplatil. Tak jo, tak má člověk o tom teda zpracovat zprávu výrobci nebo s tím jít jinam? Nebo trnout hrůzou co bude až se něco stane po záruce....
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon říj 28, 2019 21:51

Zrovna Deuter dovazi HUDY. Takze tam je treba trvat na pozarucni oprave primo u vyrobce a klidne se odvolavat na Deutorovskou zaruceny pozarucni servis a ze to ma delat mistni dealer. Kdyz se nenechas odbyt, nakonec se dostanec k nekomu, kdo vi, ze to jde.
Vim, neni to jednoduche, ve vetsine obchodu vetsina prodavacu Te posle nekam - vetsinou proto, ze sami o tom ani netusi nebo ze je to problem. Resil jsem stejnym zpusobem - pres Hudy - vymenu podrazky LS Trango Cubu primo u vyrobce. Ptal jsem se v prodejne - nic, ptal jsem se emailem - nic, nakonec jsem se zase zeptal v prodejne u jineho prodavace - a najednou ano. Jen to trvalo par mesicu - vyjednani servisu s LS v ustredi Hudy (maji tam primo cloveka venujiciho se styku s LS), par vymenenych mailu a cekani na odpoved LS (resp. poslani cisla zakazky). Akurat jsem musel poslat sam do LS, zpatky to slo pres Hudy se zbozim, tj. trvalo dele a bylo zdarma.
Predpokladam, s Deuterem (i jinymi znackami) to maji velice podobne. Ale jak jsem psal, s opravou zipu na Deuter TA 25 me posilali hledat brasnarstvi... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy