Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Střední batoh na jednodenní až několikadenní túry

Příspěvekod dezinfektor » čtv úno 17, 2022 18:01

Dobrý den,
hledám zrovna střední batoh (35-50 l), který je vhodný na jednodenní až několikadenní túry. Jinými slovy takový univerzální batoh, který je pohodlný i po 20-25km přesunu třeba i 10-15 kg na zádech.
Už jsem pár batohů za život měl, a určitě nechci něco s milionem kapes. Nejvíce se mi zamlouvá něco ve stylu malé polní k MNS-2000 poslední generace. Tedy velká a prostorná hlavní komora, která se dá plně využít, a jedna příruční kapsa pro menší věci. Kapsy na PETky atp... být nemusí, ale o to víc prostoru by mělo být v hlavní komoře. Víko pod které se dá dát třeba karimatka a PALS vazba je ale nutnost.
Tu malou polní nechci kupovat, protože nechci maskáčový vzor na batohu, a upřímně ty popruhy na ní nejsou zrovna dokonalé. Koukám už delší dobu na Berghaus Centurio II 45 l, ale vzhledem k tomu, že jsem student, bych byl rád za nějakou levnější variantu. Případně i doporučte nějakou konkurenci.
Děkuji.
Naposledy upravil sobb dne čtv úno 17, 2022 18:30, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno do vlákna
dezinfektor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 17, 2022 17:38

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » čtv úno 17, 2022 19:06

Pokud trváš na všech zmíněných parametrech plus aby to mělo PALS vazbu, budeš mít hodně těžkej výběr. Obzvláště pokud jsi ještě limitován cenou.
Batoh, kterej se s 10-15kg náloží nese pohodlně i po 20km chůze není jednoduchý najít. Hledal jsem strašně dlouho, všechno bylo takový jakože jo, dalo se, ale nebylo to ono. Až Bergans mě zachránil, 40l batoh s pevnými zády, kterej váží pod kilo a nese se opravdu skvěle.
Btw proč trváš na PALS?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod adal » pát úno 18, 2022 6:56

milarepa píše:Pajak, špičková rodinná polská firma z bialso biale dělá fakt pěkné kousky, ne nadarmo v jejím vybavení teď nedávno sjížděl K2 ten šílenec, tenhle batoh se mi líbí, škoda, že už jsem vybaven, ale do tohohle bych šel, těch 600 gramů na 45 litrů, plus celkové provedení, to bych si nechal líbit :)
https://pajaksport.pl/backpacks/xc3-249

Ten vypadá dobře, má ho někdo. Zrovna scháním batoh tak 40-45 s váhou tak do kila a něco najít je docela mazec. Většina rozumných batohu ani není skladem.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod adal » pát úno 18, 2022 20:16

Tady s timhle někdo zkušenost? https://www.alza.cz/sport/naturehike-tr ... 732909.htm
Na batoh s pevným bederákem, konstrukcí a pláštěnkou slušná váha.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod adal » úte úno 22, 2022 14:55

Tak si odpovím sám. Batoh je celkově dobře zpracovaný, ale velikost je pro postavy tak kolem 170 cm. Tak hledám dál, pajak není skladem, tak zatím zkusím GOSSAMER GEAR G4-20.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod ntz » úte úno 22, 2022 21:48

Naturehike je made-in-china copy znacka .. asi bych do nich nesel, mam ale sierra designs flex capacitator 40-60 bagl kterej je uplne top .. delaj jeste verzi 25-40 a do ty bych sel, kdybych chtel takovejhle mensi batuzek

edit, jeste ta tucna hlaska v popisu na alze je fakt bes Černá a modrá barva batohu Naturehike už jen završuje celistvý dokonalý dojem. Blil bych z toho ..

edit2: mam v hledacku delsi dobu znacku Bach .. podle toho co jsem zjistoval a videl, tak ty batohy maj skvely ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » stř úno 23, 2022 6:13

Na Bach jsem dřív koukal, bohužel pro mě má všechno strašně dlouhý záda..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 23, 2022 6:54

adal
zkousel sis ho? meril si ty zada? jestli mas i presnejsi miru nez vysku postavy, ktera je uplne nic nerikajici
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » stř úno 23, 2022 8:30

Mawenzi píše:vysku postavy, ktera je uplne nic nerikajici

Jj, Mawe je o kousíček menší než já, ale má o 10cm delší záda. Tudíž podstatný údaj u batohu je délka jeho zad. To ty pseudoznačky vesměs neuvádí, pro ně je podstatnější fakt, že batoh je krásně černo modrej :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod adal » stř úno 23, 2022 15:40

Mawenzi píše:adal
zkousel sis ho? meril si ty zada? jestli mas i presnejsi miru nez vysku postavy, ktera je uplne nic nerikajici

Zkoušel, já mám 188cm záda 50. Bederák jsem měl sotva v půlce břicha. Škoda, že je nedělají ve více velikostech, jinak bych ho bral.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod gerlach » stř úno 23, 2022 18:30

adal píše:Tak si odpovím sám. Batoh je celkově dobře zpracovaný, ale velikost je pro postavy tak kolem 170 cm. Tak hledám dál, pajak není skladem, tak zatím zkusím GOSSAMER GEAR G4-20.


Ten pajak mají skladem zde Pajak XC3 Backpack, taky jsem o něm dost uvažoval. Nicméně negativní recenze mě od něj odradily . ..
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod adal » sob úno 26, 2022 18:32

Podle infa z pajaku, by měli dělat novou verzi, dostupnost konec března prý. Do května bych batoh chtěl mít doma, asi vezmu ten gossamer g4-20 až je naskladní. Uvažoval jsem i o rebeltu, ale tam už je cena, jaká se mi za batoh nechce dávat.
adal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 2, 2014 15:17

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Snaajk » pon srp 8, 2022 4:59

Ahoj vím že tady řešíte nejlepší batohy na trhu ale myslím že bych ho nevyužil na plno. Proto se chci pohybovat okolo 2500 kč klidně lehce přes, pokud by to byla potřeba. Moc se v tom nevyznám takže jsem zatím uvažoval o:
Crossroad HAWKER 50
Crossroad TRINITY 45
Husky Sloper 45

Ten Crossroad proto že mi minulý vydržel snad vše, teď leží zabordelný s pracovními věcmi a stejně drží pacholek. :D Jestli máte něco ověřeného v této kategorii tak pište. Respektive jestli víte nějaké velké problémy kterých jsem si u těch batohu nevšiml tak mě prosím upozorněte.
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 8, 2022 5:22

u crossroad stejne jamo husky je vysoce promenliva kvalita v kazdym kusu, husky co vim nedela ofuky s reklamacema/vymenou, crossroad asi jako soucast retezcovejch vyrobku je s rimto taky asi v pohode

muzes se podivat i na pinguina, mozna bys v podobny cene nasel neco u nej a kvalita by mohla byt o level vejs.

hlavne vychazej z toho aby ti dobre sedel a dobre se nosil, znam dost s pohodlnosti spokojemych majitelu husky a teoreticky i crossroadu kdyby se do roka nezacal trhat (crossroad), novej mel stejnej udel a kamos pak radsi koupil osprey:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Snaajk » pon srp 8, 2022 17:14

Crossroad se mu začal trhat, říkáš. Nejspíš nevíš který měl přesně vit? To fakt naštve je to pořad dilema. Husky má zase problém s odíráním krku. No na druhou stranu co bych asi mohl chtít v téhle cenové kategorii.
Snaajk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 8, 2022 4:38

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 8, 2022 17:27

bohuzel nevim, byla to nejaka 45 na vikendovy vandry a je to uz tak 4 roky...

kdyz vemes batoh co ti bude sedet tak by ti krk odirat nemel.

mrkni na ty pinguiny ale jak pises, v ty cenovy kategorii je to prast jak uhod.
mrkni na decathlon, treba by sis tam vybratl taky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Fungusak » pát srp 19, 2022 23:24

Zdar! Protože jsem si pořídil ohromnou samonafukovací karimatku, potřebuju větší batoh. Cattara 32 l, 770 g za osm stovek v glóbusu je úplně dokonalá věc, ale ta nová karimatka se tam prostě nevejde a nechci na batoh šít nějaká nová poutka...
Tedy vylučovací metodou mi zůstalo na výběr toto:
Ferrino Agile 45, černá, 2 709 Kč
Hannah Wanderer 45, černá, 2 089 Kč
Loap Montasio 45, oranžový :D 1 399 Kč
Montane Trailblazer 44, charcoal, 2 393 Kč
Poslední vyloučený byl Highlander Summit 40, modrý, 1 842 Kč
Pokud jsou zde majitelé těchto batohů, uvítám jejich doporučení, pomluvy a hany.
Fungusak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát srp 19, 2022 22:43

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » sob srp 20, 2022 3:57

Ferrino, Hannah a Loap pohaní více lidí, i já, šunty jsou to. Montane ti naopak spousta lidí pochválí, ale stejně záleží na tom, jak ti ten batoh sedne..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Jaký batoh 35 - 40L

Příspěvekod drevokocur89 » úte zář 13, 2022 10:52

Ahoj sháním doporučení na batoh 35-40L. Kdysi jsem měl Gemma Hike 38L ten mi moc vyhovoval měl v podstatě 1 velkou přihradku, druhou menší a pak ještě malou kapsičku na drobnosti. To mi celkem vyhovovalo. Navíc měl vyztužené záda, což mi moc vyhovovalo, návíc i plný batoh se pohodlně nosil. Batoh jsem užíval do školy občas na nákupy atd., prostě takový batoh pro vše. Nemáte někdo typ na kvalitní batoh tohoto typu, který bude mít vyztužené záda.

O značce Regatta nemá moc smysl asi uvažovat. co?

Díky za tipy
drevokocur89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 4, 2011 22:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod pavproch » úte zář 13, 2022 13:50

Sloučeno do již existujícího vlákna s stejným obsahem
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » stř zář 14, 2022 11:06

@drevokocur89:

to je pravěk - dnes je doba specializací - na každou činnost musíš mít jiný batoh, jeden na nákup, jiný do školy či do práce a jiný na výlety... kam by ti výrobci přišli, kdyby sis koupil zase jen jeden batoh na 15 či více let ..?! :roll: :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » ned zář 18, 2022 16:57

Kdyby nekdo shanel batoh 50l a zada u uvedenych batohu by mu vyhovovala, za hooodne slusne prachy si muze koupit
Pansky Vaude Brenta 44+6 black za 1200,- Kc (72% sleva)
Damsky Vaude wo Asymmetric 42+8
O uvedenych batozich jinak vubec nic netusim, neznam je - jen jsem na ne narazil a prijde mi, ze nekomu by za tu cenu mohly dobre poslouzit. Tem eshop je duveryhodny, uz jsem u nich par veci kupoval, da se s nima i pomerne slusne komunikovat. Jen kdybyste nekdo tam chtel osobne zajit si to koupit primo na prodejne, radeji si batoh zarezervujte a v obchode reknete, ze mate zajem o interentove ceny. Na prodejne byvaji obcas bez tech slev...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod drevokocur89 » ned zář 18, 2022 23:54

Quido píše:to je pravěk - dnes je doba specializací - na každou činnost musíš mít jiný batoh, jeden na nákup, jiný do školy či do práce a jiný na výlety... kam by ti výrobci přišli, kdyby sis koupil zase jen jeden batoh na 15 či více let ..?! :roll: :mrgreen:

Šlo mi spíš o to, zda existuje nějaký podobný výrobce nebo model batohu, který bude mít:

velikost 35 - 40 L
vyztužená záda
Široké popruhy tak jako Gemma, Gemma momentálně stojí 2600 tak jsem chtěl zjisti jestli existuje nějaká levnější alternativa
drevokocur89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 4, 2011 22:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pon zář 19, 2022 6:39

Ti poradim. První vietnamský krám či tržnice. Jen počítej s velmi, velmi krátkou životností. Cokoliv levnější než Gemma bude tragédie co do kvality a nejspíše i komfortu nošení.
Přijde ti 2600Kč za batoh 35-40l moc? Mně to spíš přijde málo.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2022 6:43

Etheric píše:Přijde ti 2600Kč za batoh 35-40l moc? Mně to spíš přijde málo.
"Za batoh" je to vela. "Za (alespon trochu) kvalitni batoh", co neco vydrzi a bude se dobre nosti je to pakatel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pon zář 19, 2022 7:11

Když už z nějakýho důvodu /jedinej pochopitelnej je chudoba/ musím sehnat batoh za levno, tak ho koupím z druhé ruky, pak můžu sehnat třeba Osprey za cenu batohu z tržnice. Oni už i ti rákosníci dost podražili..
Nebo hledat akce, já si teď taky objednal v akci Ortovox, za krásný bezmála 3 tisíce. Za několik hodin dorazí, tak su zvědav. Prý je na to záruka 5 let a opraví cokoliv. Hm, tak jo no, chudáci netuší, jakej ničitel vybavení si ten batoh objednal :mrgreen:
Žádnej bágl z týhle kategorie /pro danej účel jsem měl vždy batohy 25 - 38l/ mi nevydržel více než 4 roky a to ty 4 vydržel málokterej, většinou tak 3. Taky byl nošen 350 dní v roce. Na výlety, na cesty, na urbex, na ryby chodit se třpytkou, na sběr plodů a bylin, na nákupy i na piknik či grilování. Prostě ten batoh používám. Doufám, že mi bude Ortovox sedět, rád bych vyzkoušel, jestli to opravdu vydrží tolik co se píše a říká a jestli ta záruka je opravdu taková, jak je uvedeno. Pokud ano, bylo by to moc fajn
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pon zář 19, 2022 8:28

Servis Ortovoxu (myslim ted primo ve vyrobnim zavode v Nemecku) je fakt dobry a da se s nimi (i anglicky) dobre komunikovat.

Priklad: Manzelce se po nekolika letech pouzivani "nekde nejak" zlomila prezka na prsnim popruhu (jak, je dobrou otazkou, mozna nekde se zachytila pri vybirani batohu z kufru auta nebo pod). Napsal jsem dovozci, jestli se u nich muze koupit ta prezka (bo to nevypadalo na unavu materialu). Po dvou (pracovnich) dnech zadne odezvy jsem napsal i do Nemecka do Ortovoxu. Odeslal jsem mail 12:19, v 13:57 mi od nich dosel mail, ze mi odeslali novou prezku - bez jakekoliv zminky, kdy se batoh koupil, ne to jeste dokladu o koupi. Za dva dny dosla obalka a v ni nejenom prezka ale cely popruh i s prezkou. Pravda, ne uplne novy, ale velice, velice mirne pouzivany - ale to je v pohode, je to v souladu s principy Ortovoxu. I pri zaruce, co se da opravit, to se opravi (aby dana cast slouzila stejne kvalitne a stejne dlouho jako nova), jen kdyz se neda, tak se vymeni (nebo vrati penize pokud uz neni za co). Proste se snazi minimalizovat odpad - i v pripade oprav. Jsou vyborne zkusenosti i s jejich pozarucnim servisem - taky maji snahu co nejvice prodlouzit vyuzitelnost vyrobku opravami a proto maji opravy za slusne ceny. Takze sice zaplatis za batoh (bez slevy) hodne, ale pokud nejsi PP a nevyhodis pri prvnim problemu, tak si jej muzes udrzovat v dobrem stavu dlouho - coz, pokud by Ti ten batoh fakt sedel bude pro Tebe asi vyrazne plus.
Mimochodem, od dovozce mi zavolali asi po 3 tydnech+, ze to mohou zabezpecit... Na druhe strane na jiny dotaz s necim jinym reagovali obratem.

Jo, casem muzeme srovnavat zkusenosti - jsem taky vcera konecne objednal pro manzelku, jen oranzovy a z RP. Ona to ale chce spise jako nahradu misto Osprey cyklobatohu, ktere nosi uz nejakych 15 let do prace a do mesta, bohuzel se to uz rozpadava. Podle mne ale rychle se vyuziti zmeni na batoh na vylety :-).
Jsem fakt zvedav, jak Ti bude sedet a co na nej reknes. Kdybys potreboval delku zad prizpusobit kvuli ramennym popruhum jen tak o 1-2 cm, ozvi se, poradim, jak se to u Ortovoxu udela i kdyz o tom nikde nepisou. Teda alespon mam dojem, ze u techto jsou ramenne popruhy k batohu nahore upevnene stejne jako na Peaku 45 aby se to dalo udelat.

Jen perlicka, jak se k tomu batohu dostala... Byly jsme se podivat na nahradu toho aktualniho Osprey v Rockpointu. Pokoukali a pozkouseli jsme nekolik mensich Osprey (kolem 25-30l), co tam meli. Uz rikala, ze mozna tento nebo tento, jeste si to rozmysli. Najednou jsme tam uvideli zaveseny a vycpany Traverse 30. Dal jsem ji to do ruky, zkusila, docela sedelo (jen trochu vetsi), pohmatala, pokoukalo a rekla cca "A to mam kopit Osprey? Vzdyt ten Ortovox jen vezmu do ruky a najednou mam pocit, ze vsechny ty zkousene Osprey jsou nejaky smejd, o tridu niz, co se tyce zpracovani, vzhledu...". Coz byl i muj prvni dojem, jen jsem to nerikal. (Ale toto jsou veci dost individualni.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » pon zář 19, 2022 8:38

Etheric píše:Žádnej bágl z týhle kategorie /pro danej účel jsem měl vždy batohy 25 - 38l/ mi nevydržel více než 4 roky a to ty 4 vydržel málokterej, většinou tak 3.


přesně proto mám 4 batohy - nerad se loučím s osvědčeným batohem a ještě méně mne baví vybírat nový (tím teď nemyslím ty peníze) - jsem halt taková konzerva:
na kolo (do 20l); na 1-2 denní akcičky, výlety atp (do30 l); na delší akce (40-50l); na takové to domácí žvýkání, jako nákupy, chlastačky atp. (cca 30l)... Kromě posledního, všechny stály přes 3k, ale všechny mi musí sedět a něco "umět"...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Etheric » pon zář 19, 2022 9:48

Taky mám batohů více, ale jeden, ten ve zmíněný kategorii objemu, používám nejčastěji. Mám rád mít neustále jeden a ten stejnej, tělo je na něj plně zvyklý a už víš kde co přesně v tom batohu je..
Na kolo jsem pořídil brašny, pak mám jeden batoh pracovní, dva na turistiku (25 a 40l) a jeden na tahání věcí jako brambory, rozbouraná srna,... :)
Samozřejmě, že všechny musí sedět a vyhovovat ke svýmu účelu.
Pokud mi nějakej batoh opravdu sedí, koupím jeden kus do zásoby..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Quido » čtv zář 22, 2022 9:29

apuka píše:Kdyby nekdo shanel batoh 50l a zada u uvedenych batohu by mu vyhovovala, za hooodne slusne prachy si muze koupit
Pansky Vaude Brenta 44+6 black za 1200,- Kc (72% sleva)
Damsky Vaude wo Asymmetric 42+8
O uvedenych batozich jinak vubec nic netusim, neznam je - jen jsem na ne narazil a prijde mi, ze nekomu by za tu cenu mohly dobre poslouzit. ...


mohu posloužit:
Mám několik let Vaude Asymteric 42+8 v černé barvě - chlapská či unisex verze, myslím, že dříve se to nerozdělovalo, ale fakt už nevím - nedám na něj dopustit coby bágl na běžné víkendovky, čili na 2-3 denní akce, pro náklad tak do 10kg úplně supr, snese i těch 15kg (více jsem snad nikdy ani nenesl), ale to se bederák už trochu trápí... slušně provedená ve velkém rozsahu stavitelná záda (nosím ho já - 185 cm, i manželka - 168 cm); horní vstup přes stavitelné víko - dobře řešené dvojí stahování i pojištění popruhem; dolní/boční vstup je řešen a pojištěn popruhy, což se dnes už moc nevidí; díky tomu velká variabilita uložení věcí (zipem se dá otevřít celý batoh a můžete tam skládat věci skoro jako do kufru) a dobře řešené stahovací (kompresní) popruhy - všechny mají očko na uchycení plandajících částí popruhů, což velmi oceňuji (kdo už zažil vypleskání volným popruhem v silném větru, anebo zachycení o větev, ten ví...) ... z fotek to tak nevypadá, ale dá se na něj navěsit kde co... jediné, co bych mu vytkl, že samostatně nestojí :-/
Za mne velmi zdařilý batoh v kategorii 40+ za rozumnou cenu
Nicméně, ta verze, co je tvých odkazech mi přijde trochu očesaná, prti tomu mému...
Vaude As42.JPG
Vaude As42.JPG (30.47 KiB) Zobrazeno 3580 krát


tady je i malá recenze

btw - taky sháním vhodný batoh pro vyplnění "díry" 30-40l, ale je to peklo
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Batohy