Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » úte črc 23, 2019 6:00

V podstatě mě jde akorát o to co je vyznačené na fotce -

https://i.postimg.cc/yYd7Kj3S/DSCN40064.png.

Jestli je to tak i u starých Kestrelů a není s tím problém tak je vše vyřešeno.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod feci » úte črc 23, 2019 7:56

Ahoj.
Potreboval by som poradiť s výberom batohu.
Prečítal som večšinu veci preberaných v tejto teme ale stále nemám úplne presnú predstavu aký batoh si vybrať.
Moje predstavy načo by bol využívany.
2-3 dňové pochody po horách - v lete aj zime .
Možnosť pripevnenia cepínu, mačiek.
Miesto pre spacak, karimatku, oblečenie(prevazne založné veci v prípade dažďa , zimy, goretexka a pod. )
Nejaké to jedlo, voda.
Najlepšie aby mal dve vstupy a pláštenku.
Momentálne mám starý 30l batoh a 65l batoh od gregory . 65 je zbytočne veľká a 30 mi už nestačí.
Največší problém mi robí výber objemu.
Niektoré batohy ako osprey mi pri objeme 40l prídu docela veľke. Ine značky zase docela male.

Ďakujem za rady.
feci
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte lis 8, 2016 6:29

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv črc 25, 2019 15:27

Jedna zajimava zkusenost z noseni Ortpvox Peak 45: jakmted jsem nosil batoh v tom extremnim horku, vsiml jsem si (a pote pozorovanim opakovane potvrzoval), ze ty "kontaktni" zada nejsou asi az tak kontaktni. Pri noseni se mi spoti zada u bederniho pasu a ramena pod ramennymi popruhy, tj. kde jsou zada "pevne" natlacena na telo - ale nikde jinde ne!
Asi se vyztuz trochu prizpusobila zadum a vytvorila tam malou (1-2 cm) hlubokou "diru" a taky vypada tak, ze material zad v soucinnosti s velice mirnym proudenim vzduchu stiha odvest pot. A to jej ted nosim na bambusovem triku s dlouhym rukavem z latky gramaze 260g/m2. Vsude jinde na tele (mysleno mimo "pod batohem" mam tricko na konci vyletu zpocene, ze se lepi a citi, ze je vlhke, pod bederakem a popruhy az mokre - ale jinak na zadech uplne suche. A material zad batohu je tam taky uplne suchy
Toto jsem se zadnym jinym batohem nikdy nezazil, at mel jakykoliv zadovy system.

Jen poznamenam, ze to muze byt i nastavenim, jak mam (ne)pritazene ramenne popruhy k zadum a jak casto (ne)pouzivam zapinani na prsou. Takze jiny muze mit jine zkusenosti.
A abych jen nechvalil: asi ten vhci vzduch od zad "vyplouva" nahoru nad zadovy system. Tam nad batohem mam vlhci triko - coz zrovna u mne je problem, protoze tam mam hodne citlive nervy a jakmile trochu zacne foukat a ochlazuje se tam kuze vyparovaim vlhkosti, zacnou me bolet v tech oblastech pocitove svaly i klouby, ve skutecnosti nervova zakonceni. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » čtv črc 25, 2019 18:30

apuka píše:A to jej ted nosim na bambusovem triku s dlouhym rukavem z latky gramaze 260g/m2.

:shock: nosi zimni triko v nejvetsich vedrech a stezuje si na horko #-o Ted na horach v pohode staci polovicni gramaz s kratkym.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát črc 26, 2019 20:23

Je to s Tebou marne... (Samotna) gramaz materialu nema primou souvislost s tepelnym komfortem.
Neni to zimne tricko.
A ze chodim stale v tricku s dlouhym rukavem a dlouhych kalhotach ma svuj duvod.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » pát črc 26, 2019 20:47

apuka píše:(Samotna) gramaz materialu nema primou souvislost s tepelnym komfortem.

Dokaz to a mas nobelovku za fyziku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » sob črc 27, 2019 7:04

Tak si na sebe dej tricko ze 120g/m2 merina a potom z 120g/m2 Primaloft Gold (muzes si rozparat zimni bundu) :lol: :evil:
Na to nepotrebujes zadnou velkou fyziku, abys vedel, ze samotna gramaz prakticky nic neznamena. Dokonce nemusi ani u stejneho materialu. Napr. 200g/m2 Polartec Thermal pro vs. sitovina s 5-ti cm oky z centimetroveho PES lana.
Naposledy upravil apuka dne sob črc 27, 2019 13:15, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » sob črc 27, 2019 12:57

Bertik V. píše:V podstatě mě jde akorát o to co je vyznačené na fotce -

https://i.postimg.cc/yYd7Kj3S/DSCN40064.png.

Jestli je to tak i u starých Kestrelů a není s tím problém tak je vše vyřešeno.

takto to mam i u 7 let starého Kestrelu, a žádný problém, drát se dá vytáhnout, na konci je ohnutý, takže nehrozí prodření
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » sob črc 27, 2019 22:46

@apuka: samozrejme u stejnych nebo podobnych materialu. Neco z bambusu jsem mel a z hlediska izolace se to nijak zvlast nelisilo od beznych veci. A 260 g/m^2 je treba u merina zimni, u umeliny extra zimni.

BTW, nevim o nikom, kdo by delal merino 120 g/m^2. Docela bych ho bral, nejtenci mam 150 a aktualne je v nich horko. Akorat ze by to asi nic nevydrzelo.

Pokracovani presunuto sem. mike
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » pát srp 23, 2019 8:27

Dávám sem odkaz na nový zajímavý batoh. Neviděl jsem ho ale vypadá dobře a má myslím hodně smysluplných věcí a navíc příjemnou cenu.

http://montane.cz/cs/produkty/fast-alpine-40_1-826/
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod bonatius » pát srp 23, 2019 11:55

Teraz som hladal batoh okolo 45 az 48 l, skusal som Osprey Kestrel 48,Gregory Paragon 48 a Thule Alltrail 45.

Kestrel som mal pozicany na 4-dnovom treku, nebol spatny, ale stale to nebolo ono. Neskor som si ho este raz skusal v jednom obchode, kde ho mali vystaveny aj so zatazou. Skusali sme ho dvaja a obidvoch nas tlacil v spodnej casti chrbta. Skusili sme aj Kyte 46 a ten nam sedel vynikajuco, Skoro sme ani nevedeli, ze ho mame na chrbte.
Nakoniec si ho (Kyte 46) manzelka kupila na 5-dnovy trek na tazko do Alp a bola s nim velmi spokojna.
Jedine co je na nom nevyhovuje je maly prsiplast. Ak ma na batohu dve flase vody tak sa neda velmi dobre uchytit.

Potom som si kupil Paragon 48.
Z obchodu mi ho poslali divne zohnuty (bud ho tak zle vyrobili, alebo ho ohli skladovanim, alebo prepravou). Vratil som im ho, ale najprv som si ho nabalil svojimi vecami na turistiku a vyskusal som ho. Najprv na chrbte sedel dobre, ale cim dlhsie som ho skusal tym to bolo horsie (moj subjektivny pocit). Nedrzal pevne na chrbte, stale trochu lietal. Velmi ma sklamalo, ze tie funkcie, ktore ospevuju v reklamnom videu maju az od verzie 58. Dalsim sklamanim bola spodna cast batoha (tento batoh je jednokomorovy)m velmi uzka a mala. Vmestil sa do nej iba spacak (CRITERION PRIME 400). Dalej som skusal som na batoh prichytit palice, ale vzdy po dotiahnuti sa ten uchytavaci mechanizmus povolil. Dalej nema uchytky na pripnutie drobnosti na batoh.

Nakoniec som si kupil Thule Alltrail 45 a som velmi spokojny. Super sedi na chrbte, vojde do neho viac veci ako do Kestrelu 48. Bocny pristup do vaku po celej dlzke mi velmi vyhovuje. Su tam dva zipsy, takze si viem otvorit tu cast, ktoru chcem a ostatne je zatvorene. Ma dva systemy na uchytenie palic, bud zozadu na batohu, ale zpredu na bedrovom pase. Najprv som bol k tomu sposobu nedovercivy a myslel som si, ze sa budem o ne zachytavat a budu mi zavadzat. Ked som liezol po retaziach, alebo rebrikoch ani som nevedel, ze ich tam mam.
Do spodnej komory mi vojde spacak, aj so satami na spanie, podlozka Tyvek pre dvoch ludi a aj karimatka Klymit.
Vynikajuco spraveny prsiplast na batoh. Mal som na nom dve flase vody (2x1.5l) a ked som na batoh dal prsiplast tak tam bolo este stale dost miesta a super drzal.

Z tychto troch batohov je vyrobeny z najodolnejich materialov.
Za tu cenu, za aku sa da kupit Thule na SK je to bezkonkurencny batoh.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » sob srp 24, 2019 20:02

Měl jsem dnes možnost vyzkoušet Ortovox Peak 35. Musím uznat že kvalita zpracování a materiál na úrovni, dostatečně dlouhé ramenní popruhy, vlna na zádech bomba.
Při pokusu sbalit se do toho na dva dny bylo třeba přemýšlet jak tam nacpat spacák díky zúžené spodní část, od uchycení karimatky jsme upustili. Spodní zip bez kompresních popruhů... Komfortně na zádech srovnatelné s Deuter Guide.

Až se mě ty zipy na tom rozjedou během túry, no nechtěl bych to zažít.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » ned srp 25, 2019 17:23

Bertik V. píše:od uchycení karimatky jsme upustili. Spodní zip bez kompresních popruhů... Až se mě ty zipy na tom rozjedou během túry, no nechtěl bych to zažít.
:-k Spodnim zipem myslis ten predny vstup do skoro-U pres cely predek?
Uz jsem tady radil Pierre111, staci ty "poutka" na tazeni zipu na horni strane prevlect pres poutko na hornim jezdci, to mi zatim vzdy stacilo, aby se otevrel max par cm. Na spodni strane druhy jezdec mi jeste nikdy neukazal zadnou snahu se pohnout - oteviram ale zasadne tim hornim jezdcem, dolni jsem jeste asi nezkousel otevrit. Pres popruh na spodnim jezdci muzes prevlect spodni kompresni popruh a uz se Ti to urcite nerozjede, ten horni muzes zajistit "pro jistotu" k spomenutemu poutku na otevreni malou karabinkou - to uz budes mit zajistene hodne silne.
Jo, ten batoh neni urceny na uchyceni karimatky nebo cehokoliv na spodek. Muzes ji uchytit na obou bocich nebo vepredu.

Jinak pokud bys nekdy nad nim uvazoval a mas pritom problem s mistem vevnitr, doporucuji Ti zkusit Peak 45. To jsou uplne stejne batohy, Zada stejna, jen 45 ma o 7 cm vyssi uzaver (ten tenky matros) horniho vstupu a batoh je o 1 cm hlubsi, rozdil ve vaze je pouze v tom matrosi na hornim vstupu, celkem 50g. Zato 35-ka nejak "lepe drzi tvar/hloubku" a nechce se prizpusobovat tomu, co do ni das, 45-ka je z tohoto hlediska mnohem "pruznejsi" a ve skutecnosti se lip bali. Mel jsem doma oba, zkousel jsem a kdyz das ty batohy vedle seba nenabalene az po max., tak na prvni pohled moc rozdilu ve velikosti nevidis.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » ned srp 25, 2019 19:37

Apuka: On byl spíš vespod do U. Pak měl zip na pravé straně (když máš ruksak na zádech) a ten byl od vrchní části od stahovačky až dolů, nutno dodat že ty zipy vypadaly robustně. Na webu udávají hmotnost 1390 g ale pocitově mě přišel stejně jako jeho bratr Deuter Guide 35.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » ned srp 25, 2019 20:51

Bertik V. píše:On byl spíš vespod do U. Pak měl zip na pravé straně (když máš ruksak na zádech) a ten byl od vrchní části od stahovačky až dolů
:-k Peak 35/45 ma pouze jeden dlouhy dvoujezdcovy/oboustranny predni zip. (A samozrejme jeste na predni kapse, ale o tom jsi asi nepsal.). Viz obrazek pres ten zip (od spodniho jezdce) otevreneho batohu:
Peak#%.JPG

Taky by me zajimalo, na jakem webu udavaji vahu 1390g? Spravne je to 1370/1440 g (bez pridavnych popruhu a sitky na prilbu/se vsim).

Jinak mne to taky dost stve, ze velka cast novych batohu jde cestou "zakulaceni" nebo alespon zkoseni spodku. Ja tam sice nedavam spacak, ale tam nedas nic, co je trochu rovne a zustava tam nevyuzite misto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Wilda » stř srp 28, 2019 17:22

Nazdar lidi! Taky shanim neco v tomhle rozmezi a podobne jako kdosi nademnou jsem to zredukoval na Osprey Kestrel (48 - dal jsem si ho vedle 38 a na prvni pohled vypadaji stejne tak proc ne vetsi?) a Gregory Stout (45). Gregory mi prijde takovy trosku robustnejsi a asi mi i vic sedi zadovy system (na druhou stranu ramenni popruhy jsou asi min pootocene a pri dotazeni hrudniho popruhu neseni naplocho, ale spis bokem, coz by mohlo brzo byt neprijemne). Kestrel ma mnohem vic vychytavek - kapsa na camel zvenku (dal by se dat i za zadovy system gregory, ale nevim jak moc dobre by to fungovalo), lepsi kapsy v bederaku, lepsi sitovane kapsy na boku batohu, pristup do batohu zboku, jedna vertikalni kapsa z boku, uchyty na hulky v ramennim popruhu atd.

Vice mene jsem rozhodnuty pro kestrel, ale prijde mi ze jakoby trochu sedi krome beder i v krizi a nevim jestli je to jen vec zvyku, nebo jestli to bude casem neprijemne. Dale vaham nad velikosti. Sice pri moji vysce nejakych 179 cm bych cekal jasne M/L, ale i S/M mi taky prislo ok a takove vic na telo (mam jen cca 68kg). Navic S/M je o 5 cm nizsi tak ma lepsi sanci projit jako prirucni zavazadlo. Sel bych do S/M ale nevim jestli to, ze mam zadovy system vytazeny skoro na max (jeste je v rezerve jedna "carka", tak jestli to neni treba na ukor stability apod. Taky nevim jak by to vypadalo v zime kdyz budu plne obleceny (a v momentalnich 32 stupnich si perovku v obchode oblekat fakt nechci :-D).

Co si o tom myslite?
Wilda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 11, 2008 21:17

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř srp 28, 2019 17:30

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Wilda » stř srp 28, 2019 18:15

Ty bys tomu fakt veril? :-D To uz je jednodussi se zmerit a podivat do tabulek ale ani ty nejsou zcela vypovidajici - jsem dost stihly, takze popruhy, sirka a tak mi vic sedi na S/M, ale delkou zad by to bylo spis na M/L a ted co z toho?

Jinymi slovy kdyz jsem to "M" tak je lepsi vzit S/M nebo M/L?
Wilda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 11, 2008 21:17

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » stř srp 28, 2019 19:46

Wilda: Jestli máš mít v rezervě jednu rysku v létě bez oblečení, tak větší M/L. U druhé tebou uvedené značky je super pohodlný zádový systém ale hodně blbě větrá, popruhy dlouhé a super bederák. To co uvádíš o popruzích jsem měl trochu pocit na ramenou že sedí bokem a blbě je vyřešený vývod pro hadičku z hydrovaku protože ta se ti pořád opírá o krk. Robustnější a kvalitnější je Kestrel.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod dudy » stř srp 28, 2019 19:49

Měl jsem a mám dohromady 10 batohů Osprey a všechny jsem je vybíral podle sizeru a nikdy jsem neprohloupil.

Podle mě je lepší vzít větší, tedy M/L...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mitau » stř srp 28, 2019 21:14

Pri 183cm mam taky pocit, ze bych mohl mit u Ospreye jak S/M tak M/L. Dokonce podle delky zad by mi asi sedelo lepe S/M (ramenni popruhy pak mohou kopirovat telo), ale realne je mi pohodlnejsi M/L, protoze balancni popruhy (ty popruhy nahore na ramennich popruzich) jsou uchycene vys a podle me pak funguji lip. N adruhou stranu treba Petr Kosek nosi Talon 44 ve velikosti S/M a psal, ze podle nej bude S/M stacit skoro kazdemu (a prave Talon 44 S/M se vejde jako prirucak, M/L uz je hodne hranicni).
Zaver: podobne jako u bederaku je to individualni a zalezi, jak chces, aby ti batoh sedel.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Wilda » stř srp 28, 2019 21:54

Diky moc za postrehy, skoro se priklanim k tomu S/M i proto ze by to melo projit jako kabinove zavazadlo.

bonatius píše:....Skusali sme ho dvaja a obidvoch nas tlacil v spodnej casti chrbta.


To bude asi to same co jsem citil ja, podle me je spodek zadoveho systemu mekky a tlaci se tam obsah batohu. Takhle se mi uplne zdeformoval Talon (pro me snad nejhorsi batoh jaky jsem mel, ten zadovy system pro me byl otresny (neustale se deformoval a dokud jsem si nedal zalezet na plneni batohu tak me porad neco skrz zada tlacilo. Sitky byly hned vytahane a proderavene atd.). U Kestrelu by to nemel byt takovy problem diky vyztuzi, ale i tak...nema nekdo podobne zkusenosti a postrehy?
Wilda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 11, 2008 21:17

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » stř srp 28, 2019 23:49

Mam 180 cm, jednoho Ospreye mam a vyslo mi jednoznacne M/L. Zkousel jsem nekolik typu a u vsech to tak bylo. Takze si myslim, ze to chce opravdu vyzkouset obe varianty, zvlast kdyz jsi na rozhrani. Dobre sedet bude jen jedna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » čtv srp 29, 2019 8:09

Wilda píše:podle me je spodek zadoveho systemu mekky a tlaci se tam obsah batohu. Takhle se mi uplne zdeformoval Talon... ten zadovy system pro me byl otresny (neustale se deformoval a dokud jsem si nedal zalezet na plneni batohu tak me porad neco skrz zada tlacilo. ... U Kestrelu by to nemel byt takovy problem diky vyztuzi, ale i tak...nema nekdo podobne zkusenosti a postrehy?
Hm, kdyz jsem koncem lonskeho roku skousel soustu batohu, tak jsem mel Talom i Kestrel. Nejvetsi rozdil mezi jejich zadovym systemem byl, ze pres talonacky jsem necitil, co v batohu mam, pres ketrelacky me tlacily na zada hranatejsi tvrdsi veci v batohu... Talonacka zada mi prisla jako jeden z nejlepsich systemu, batoh sedel vyborne, kestrel byl takovy nemastny-neslany, zadnou velkou duveru ve mne nevzbudil. Napln jsem zkousel se stejnyma vecma a batohy nebyly plne zatizene ano nacpane. Takze jsem mel presne opacne postrehy a dojmy nez Ty.
Ale podle vseho dost zalezi i na verzi tech batohu. Tady se muzes docist, jak nekdo nadava, ze mel verzi I, ktera byla nejskvelejsi na svete akoupil si verzi II, ktera je uplne na houby - a naopak. Dost se to meni.

Jinak zapomente uz na svoji vysku, kdyz chcete radu na delku zadoveho systemu batohu. Ten neni delany na celkovou vysku cloveka ale jeho zad - a ten se muze u stejne vysokych lidi klidne lisit i o 10 cm. Proto je lepsi ten packsizer a uplne nejlepsi je si objednat obe velikosti a doma si je nalozit a chvili ponosit. Tak jedine se da zjistit, ktera velikost je lepsi. A tu druhou vratit (a pomerne casto i oba, bo zkouset batoh nalozeny tim, co bych tam nosil je neco jineho nez v obchode si hodit na pet minut na zada batoh zatizeny 5-10kg zatezovym vakem nebo pytlem se psenici/ryzi???, co mne davali :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » čtv srp 29, 2019 14:50

Packsizer funguje. Mě vyšla verze S/M ale zkoušel jsem M/L a byl dlouhý, popruhy jsem měl úplně na horní rysce, dost dobře neseděli na ramenou když jsem si s tím hrál a vespod mě batoh tlačil do spodní části zad. S/M sedí výborně. Tady u těch větších batohů je délka zad celkem důležitá, třeba u menšího Stratose pokud vezmu M/L tak už to roli nehraje a sedí výborně. Ještě jsem se zaměřil na to co tu bylo rozebírané před delší dobou s tím deformováním zad vlivem nákladu díky čemuž jsem ten batoh tenkrát nekoupil. Kestrel má záda dvojitá, mezi ně se vkládá hydrovak, ten poznat jde že tam je ale na komfort to nemá skoro žádný vliv akorát záda malinkato hůř větrají. Pokud jsem dal dovnitř petku nebo věci tak aby to byloo znát, tak zatím v pohodě, díky těm dvojitým zádům. To je ale u nejnovější verze 2019 a doufám že to tak vydrží i dál a nezklame. Jediné co mě u toho Kestrela trochu znepokojuje je zakončení výztuh ve spodní části co jsem řešil nedávno.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod bonatius » ned zář 1, 2019 21:44

@ Wilda: ak mas moznost skus este Thule Alltrail 45. Mal som Kestrel, Paragon, ale tento batoh mi sedi najlepsie na chrbte. A dam do neho viac veci ako do Kestrelu. Vid moj prispevok vyssie.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Wilda » pon zář 2, 2019 22:06

bonatius píše:@ Wilda: ak mas moznost skus este Thule Alltrail 45. Mal som Kestrel, Paragon, ale tento batoh mi sedi najlepsie na chrbte. A dam do neho viac veci ako do Kestrelu. Vid moj prispevok vyssie.


Dneska jsem ten Thule zkousel, nerekl bych, ze by mi ten zadovy system vyhovoval vic nez u ostatnich, ale zarazilo me jak na svuj objem vypada maly a vypada docela jako tank (taky je ale trochu tezsi). Mas nejaky ty nastavce na bederak? protoze ten na hulky co davaji standardne bych asi vyuzival ze vsech nejmin. A co jinak krome zad a objemu, prijde ti prakticky?
Wilda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon srp 11, 2008 21:17

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod bonatius » úte zář 3, 2019 8:11

dokupil som si nepremokavu kapsicku. Pouzivam ju na mobil. Nadstavec na palice som vyuzil ked som liezol po retaziach, skalach a rebrikoch. Pripol som si na neho palice a tie ma v pohybe v terene.

Paci sa mi bocny pristup do batohu. Lahko sa zbalim a v pripade potreby z neho vyberiem co potrebujem.
Do spodnej komory mi v pohode vojde spacak, so satami na spanie, s karimatkou a Tyvekom. Do Paragonu som ledva natlacil spacak. Paragon ma aj podla udavanych rozmerov velmi malu a uzku spodnu cast.
Je zo vsetkych troch batohov najtazsii, ale to preto, lebo je vyrobeny z odolnejsich materialov a to sa musi niekde prejavit. Na chrbte ten rozdiel podla mna nepoznas. Ja som s nim bol na tazko (asi 15kg) 5 dni, denne 8 az 10 hodin a islo sa mi s nim velmi dobre.
Ako som uz pisal, velmi sa mi paci prsiplast. V pohode do neho skryjes batoh aj s dvomi 1.5 l flasami v bocnych vreckach.

Skus si batoh nabalit svojimi vecami a vyskusat ho.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod karelkubik65 » ned zář 8, 2019 12:11

Wilda píše:Diky moc za postrehy, skoro se priklanim k tomu S/M i proto ze by to melo projit jako kabinove zavazadlo.


Já mám Osprey, konkrétně tedy Farpoint 40. Při výšce 183cm jsem bral velikost M/L (rozdíl tam je navíc tuším 2l) a sedí mi naprosto v pohodě. Beru ho i jako kabinové zavazadlo (rozměry jsou akorát), je univerzální, lze předělat na tašku, dost kapes (přičemž praktické), dobrá komprese etc.
karelkubik65
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob pro 22, 2018 0:59

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 8, 2019 14:07

tak sem na vikend mela pujcenej batoh stratos 36l... abych si vyzkousela batoh se sitkou. Komplet vaha 12kg, coz vpodstate nijak nevybocuje my bezny vaze. Zdalo se mi, ze se mi nosi fakt paradne... Bala sem se, ze to trochu pohne s tezistem ale nesl se fakt pohodlne a nemam pocit, ze by to bylo k horsimu... (ted mam talon 44)... a nejak mi vrta v hlave, zda si neco se sitkou neporidit, protoze ty relativne suchy zada byli super...

Je mozny, ciste teoreticky, ze diky ty sitce teziste batohu neni "dolu" ale jakoby vic do bederaku a tim se zda, ze to je pocitove "lehci"? vcera mi teda prislo, ze ten batoh pusobi pocitove jakoze lehci, nez obvykle...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Batohy