Batoh 35-45 litrů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod aksam » pát kvě 17, 2019 17:00

Po osmi letech pomalu odchází Gregory Serrac do důchodu.....hledám nástupce, zatím jsem měl na zádech Targhee 45 v L zádech sedí fajn, ale Serrac byl a je lepší, Ortovox Peak je fajn, ale má krátká záda, dělají jen univerzální velikost je z kola ven.

Přijímám tipy na zimní batoh 35 až 45 litrů nejlépe s pěnovým panelem, díky......
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » pát kvě 17, 2019 18:07

Hodne stesti, nebude to jednoduche, hlavne pokud bys chtel oddelenou kapsu na lavinovou vybavu... Malou pomoc Ti muze poskytnou moje zkouseni, na jednom miste najdes na odkazu v podpise miuan.

Mala technicka: Ortovox Peak 45 ma nastavitelny zadovy system, i kdyz se o tom nikde nepise, ja jsem na to prisel nahodou.Ramenny popruh je nahore pripevneny dvojitym paskem spojenym plastovou spojkou/sponou, nebo co to je. Prave posouvanim teto "spony" a ruznym nastavenim delky spodni a vrchni casti popruhu muzes prodlouzit zada min. o 5 cm, mozna i vice. Bohuzel, blbe se to vysvetluje, treba to zkusit a prijdes na to. Jen je to trochu zdlouhave a blbe se to dela na prodejne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod bonatius » pát čer 21, 2019 22:01

Ahojte,

rozmyslam nad kupou batohu.

Poziadavky:

- objem okolo 45 L (do 50 L)

- vaha max. do 1.6 kg

- bocne kapsy

- odolny

- vrchna kapsa

- nosnost 16-18 kg

- kapsicky na bedernom pase (na mobil)

- nastavitelny nosny system

Pouzitie:

- tyzdenny trek

- rodinny vylet (kde do batohu zbalim veci pre deti, jedlo a vodu)

ke mate s tymito batohmi skusenosti a ktory by ste mi odporucili? Ak viete o inom, ktory splna tieto poziadavky a mate s nim skusenosti, dajte, prosim, vediet. Meriam 186 cm.

Dakujem.

Zaujali ma tieto batohy:

OSPREY TALON 44 - https://www.nalehko.com/produkt/osprey_talon_44/

Osprey Kestrel 48 II - https://www.4camping.sk/p/batoh-osprey-kestrel-48-ii/

Montane Halogen 45 - https://alpensport.eu/sk/stredne-batohy ... en-45.html

Thule ALLTRAIL 45L - https://www.obchodth.sk/10137-batoh-thu ... green.html

Batoh Gregory Maven 45 LD 1.0 - https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/2 ... -45-ld-1-0

Batoh Gregory Paragon 48 1.0 - https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/2 ... gon-48-1-0

Batoh Gregory Stout 45 2.0 - https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/2 ... out-45-2-0
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » sob čer 22, 2019 8:42

Hodil bych do výběru Osprey Rook 50

Z těch Osprey co máš ve výběru má nejlepší záda a nejodolnější materiál a přitom nejnižší cenu - na úkor pár vychytávek které jsi ovšem nezmínil.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Mawenzi » sob čer 22, 2019 12:03

bonatius - podle me talon 44 neni vhodnej pro noseni 16-18kg dlouhodobe, spis jako narazovka. Jinak s tou odolnosti to taky bude horsi, je to spis bliz UL nez odolnymu baglu, bude chtit trosku vic opatrnosti nez treba u toho kestrelu/rooku, ostatni neznam
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » sob čer 22, 2019 12:51

- mě třeba u Talonu vadily strečové ramenní popruhy a bederák, a po cca týdnu jsem ho na boku prodřel
- já bych z výběru ještě vyřadil nejnovější dle mě 3 verzi Osprey Kestrel (první a druhá verze byla skvělá), například dle mě má nejnovější veze nedostatečný bederák
- já bych měl v současnosti s koupí jasno, a to Gregory Optic
Naposledy upravil fps dne sob čer 22, 2019 13:20, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » sob čer 22, 2019 13:11

ale když tak kukám na Osprey Kestrel model 2019, tak to vypadá že ho zase změnili, a že by mohl být zase dobry jako první verze, se na něj bude muset jít kouknout
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mila6032 » sob čer 22, 2019 13:32

V týhle litráži mám Kestrel a nic zásadního mu vytknout nemůžu. Za dva roky se mi podařilo někde jenom lehce trhnout síťku té strečové přední kapsy a nějakým záhadným způsobem propálit síťku zádovýho systému. To fakt nevím, jak se stalo, protože oheň téměř nerozděláváme. Nicméně ani jedna z těch děr se nezvětšuje. 16-18 kg bych v něm ale nosit nechtěl. Netvrdím, že to neunese, ale pohodlný to asi nebude. Jestli bych měl bejt přísnej, tak při velkým nákladu a s hydravakem se docela zmenší prostor mezi zádama a batohem a moc to pak nevětrá. Hodně to vynikne třeba v porovnání Abiskem Friluft od Fjallravenu, se kterým chodí drahá polovička. Ten tam má prostoru ještě na jeden batoh. Mimochodem to je teda mimořádně pohodlnej batoh a vlastně splňuje všechna zadání.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod bonatius » sob čer 22, 2019 13:37

to fps: preco Optic a nie Paragon? Mne sa zda byt Paragon odolnejsi a o nieco lepsi ako Optic, hlavne ta sietovina na flase a ta velka kapsa vzadu na chrbte.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » sob čer 22, 2019 13:43

tak já bych nechtěl nosit 16-18 kg v žádném batohu, do 15 kg to ještě celkem jde, ale víc už je dost na nic, já se pohybuji podle ročního období a podle toho jak dlouho tam budu od 9 po 15 kg s jídlem a pitím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod bonatius » sob čer 22, 2019 13:51

to Michal82: ake vychytavky myslis?
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » sob čer 22, 2019 14:11

bonatius píše:preco Optic a nie Paragon? Mne sa zda byt Paragon odolnejsi a o nieco lepsi ako Optic, hlavne ta sietovina na flase a ta velka kapsa vzadu na chrbte.

- Paragon bude o něco odolnější než Optic, ale pro mě by byl Optic už tak dost odolný, takže dle mě nemá cenu kupovat těžší Paragon
- Optic nemá dle mě zbytečný spodní vlez (zbytečný zip) tak jako Paragon
- Optic nemá levou kapsu na bederáku síťovanou, takže do ní nebude padat bordel tak jako u Paragonu, která jí má síťovanou
- Optic nemá tak síťovaná záda a ramenní popruhy, takže dovnitř nebude tolik padat bordel tak jako u Paragonu, Paragon má dle mě tyto části už moc síťované
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » sob čer 22, 2019 15:14

Třeba nemá očko na nošení holí na ramenním popruhu, nebo odepínací víko, kapsičku na čelní straně a myslím, že nemá třeba prodloužení bederáku jako mám na Atmos AG II 50l.

Pokud ti tohle nevadí (řadě lidí to vadit nebude a někdo to třeba ani nechce) tak bych ho bejt tebou vyzkoušel protože je to moc fajn batoh za málo peněz.

A pokud chceš těch 18kg nosit častěji tak bych koukl i na Osprey Atmos a Aether ale vahově jsou už oba přes tvůj limit.

No a pokud bys chtěl nosit i víc a výrazně víc jak 18kg tak se koukni na Fjallraven Kajku - v inzerci jí nabízím v perfektním stavu za sympatickou cenu.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod bonatius » sob čer 22, 2019 15:42

Tych 18 kg je max. Teraz mam Deuter Aircontact 55+10 (2.7kg) a ten pouzivam ked idem na tazko s detmi a vtedy toho potrebujem odmiest vela. Kedze deti rastu tak uz su schopne si nieco sami odniest.
Chcem si kupit lahsi ruksak, ktory by som vyuzil na tyzdnovej hrebenovke, ale i na jednovom rodinnom vylete.
Doteraz som ani nevedel, ze existuje ocko na zavesenie palic na ramenny popruh. Odopinacie veko nevyuzijem.
Ale ta kapsa na celnej strane by sa hodila. Skusim zajst do obchodu a pozriet si jednotlive batohy od Ospreyu.

Trochu som zuzil svoj vyber na tieto batohy:
Osprey Talon 44 M/L
Gregory Paragon 48 1.0
Montane Halogen 45 - https://alpensport.eu/sk/stredne-batohy ... en-45.html
Thule ALLTRAIL 45L - https://www.obchodth.sk/10137-batoh-thu ... green.html

Nema niekto skusenosti s Thule batohmi? Na nete som nasiel len par jednoduchych recenzii ak to porovnam s recenziami na Osprey ci Gregory.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » sob čer 22, 2019 16:37

Na týdenní hřebenovky bych si nechal Aircontacta, pokud to není z nové kolekce 2019 tak přežije i ty nové a na jednodenní výšlap s rodinou si kup nějákou 36ku která bude lehčí, levnější a bude stačit. Potomci ať si něco nesou sami 8)
Tohle z toho výběru špatné nebude ale mě to příjde tak na nošení věcí od chaty k chatě na kratší vzdálenosti než na hřebenovky.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » sob čer 22, 2019 19:08

Na toho Rooka koukni - ty záda jsou výrazně lepší a bederák pevnější než u Talona.

Taky ale Rook nabídne výrazně lepší odvětrání zad.

Jj kapsy je škoda no já šel do Atmose ten je bez kompromisu ale má už 2kg.
Zas výhoda je že odepneš víko a je tam plachtička na plnohodnotné uzavření třeba pro kratší výlety kdy bereš míň vybavení, prodloužení bederáku, lepší komprese.
Bez toho víka to má myslím 1,7kg - někde jsem to zde psal přesně po zvážení.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod remy77 » sob čer 22, 2019 19:53

bonatius
Pridam dalsi Exped Thunder 50 http://www.exped.com/international/en/p ... p-sea-blue nosnost 24 kg
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod mike » sob čer 22, 2019 21:58

Bertik V. píše:Na týdenní hřebenovky bych si nechal Aircontacta

2.7 kilo? To je silenstvi. Ja jsem pred lety vymenil dvoukilovy ActLite za UL batoh a prave kvuli vaze na tydenni hrebenovky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » ned čer 23, 2019 13:50

Jo těch 2,7 kg je víc. Ale na straně druhé to už u nových modelů taky neplatí. Nikomu nebudu nic vnucovat ani rozporovat. Mám třeba zkušenost že se sbalím na pet dní se spacákem bez stanu, s vodou, bez jídla je hmotnost s batohem 12,5 kg - Aircontact 45+10. Zkoušel jsem ten samý náklad v nové verzi Aircontactu - 2,4 kg, to samé v Atmosu AG 50 a třeba Aircontact seděl lépe. Každý ma jiné priority, já mám třeba určitou nedůvěru v UL nebo lehčí materiály, viz zrovna nový Deuter Aircontact 2019.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod fps » ned čer 23, 2019 14:59

já mám taky nedůvěru v UL, ale jen u batohu, stanu a spacáku, v tomto já volím ve váze zlatou střední cestu, já ale nevidím důvod k tomu mít na zádech "pet dní se spacákem bez stanu, s vodou, bez jídla je hmotnost s batohem 12,5 kg", na pět dní se vším potřebným i se stanem, jídlem a vodou mi váží batoh v létě okolo 10 kg, jaro a podzim okolo 11 kg, zima okolo 12 kg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod batoh50 » pon čer 24, 2019 11:43

Doporučuji zvážit i o 200g těžší Lowe Alpine ALTUS 42:47 (nebo větší 52:57).
batoh50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob dub 6, 2019 14:39

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » sob čer 29, 2019 19:56

Osobně bych si to po přečtení tady těch komentářů sbalil do igelitky. Ta je suveréně nejlehčí. Je otázka jak se vám ten náklad bude komfortně nosit a hlavně jak dlouho.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » ned čer 30, 2019 15:48

Bertik V. bla bla bla :rolleyes:

Dobrý batoh je třeba Ortovox Peak 45. Splňoval by myslím vše až na boční kapsy, které nemá a nastavitelný zádový systém, který taky nemá, ale já ho třeba u takto velkého batohu nikdy nepotřeboval.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » ned čer 30, 2019 20:40

Pierre111 píše:Ortovox Peak 45 ... nastavitelný zádový systém, který taky nemá
Jen technicka: jak jsem tady uz nekdy uvedl, i kdyz o ton se ani navod nezminuje, Peak umoznuje prizpusobit delku zad, jen je to nastavovani ponekud slozitejsi a chce to trochu trpelivosti. Ale normalne se to jednou nastavi a potom uz se s tim nebude hrat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Bertik V. » úte črc 2, 2019 4:58

Pierre111 píše:Dobrý batoh je třeba Ortovox Peak 45. S


Určitě musí být luxusní i v létě.

Apuka: " Peak umoznuje prizpusobit delku zad, jen je to nastavovani ponekud slozitejsi"

Akorát to musíš poslat do Gemma servisu, ne? :D
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 2, 2019 9:22

Nosím ho v létě v alpách pořád. Záda tomu rychle schnou. Veškeré síťky atd. jsou na prd, beztak máš pod tím záda zpocená. Peak je velmi používaný a oblíbený batoh, potkávám ho velmi často. Ty záda jsou právě to, co je na tom batohu asi nejlepšího ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » úte črc 2, 2019 9:44

Pierre111 - ,,veškeré síťky a td jsou na prd, stejně máš pod tím záda zpocená”

Nemohu souhlasit naopak.

Když si vemu Speeda tak sou pod tím záda mojrý během chvilky. Na odvetrani je to nejhorší systém na trhu.

Když si vemu Kajku tak stred zad krásně větrá.
Když sem nosil Jääkäri tak stred zad krasne vetrak a lopatky vydrzeli trochu déle byla v té lopatkove operace drobná perforace.

Když si vemu Atmos tak komplet záda velice dobře vetraji i v oblasti beder a kolem pasu bederak je celkem schopen taky odvětrat.

Batoh s plnými zády je na odvětrání zcela nepoužitelný.

Batohy s děleným nosným systémem celkem dobře odvětrají ten stred zad pokud tam je dostatečná mezera jako u výše zmíněných velkých batohů.

Batohy se sítkou odvětrají nejlépe a velmi výrazně líp jde jen o to zda je sítka dostatečně vzdálena od batohu - pokud je jen kousek nebo položena na nějaké plástvi jako třeba Kestler a td tak to nefunguje, pokud je opravdu vzdálena jako Atmos, Aether, Rook tak to funguje skvěle.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Pierre111 » úte črc 2, 2019 9:59

No já mám batoh od Lowe Alpine se síťkou a ta je sakra daleko zad a záda jsem měl vždy zpocená, navíc mi na ně foukalo. Jasný větrá to líp, ale stejně se zpotíš aspoň teda já. Pokud se nepotíš, tak je bud málo teplo a nebo málo makáš a jdeš pomalu :D. Síťka dál od batohu má další nevýhodu a to těžiště nákladu dál od zad a pokud máš ty záda pevná např. plastová, jako ten můj batoh, tak to hodně zmenšuje objem batohu a nedáš tam nic objemnějšího. Pak to máš ještě pár dalších nevýhod, které ovšem ne všichni poznají. Chce to zvážit všechny tyhle věci. Nedá se říct, že síťka je nejlepší. Když budu hodnotit záda Peaku jako celek, tak musím říct, že jsou super.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod apuka » úte črc 2, 2019 10:35

Bertik V. píše:Akorát to musíš poslat do Gemma servisu, ne?
Ale houby. Normalne doma to udelas, jen to neni tak jednoduche - a ani tak presne zopakovatelne stejne nastaveni - jako se sychym zipem, ale jde to v pohode. Ja jsem na to prisel uplne nahodou, fakt jsem si nikde nevsiml, ze by o tom psali. Nastavoval jsem jej synovi, ktery ma kratsi zada kdyz si jej v zime casteji bral kvuli ulozeni lavinove vybavy a ja jsem nikam ven delsi dobu nemohl. Ted to mam nastavene zpet.
Dela se to posunutim te spodni spony na ramennim popruhu. Jejim posouvanim po spodnim popruhu nastavujes vysku "pripojeni" ramenneho popruhu k zadum. Kupodivu, rozsah polohy je vetsi nez se na prvni pohled zda a prestavenim dosahnes hodne citelne zmeny. Viz obrazky.
Peak1.jpg
Peak1.jpg (12.5 KiB) Zobrazeno 7161 krát

Peak2.jpg

Bertik V. píše:Určitě musí být luxusní i v létě.
Uz jsem to psal - kupodivu v tom Peak 45 mam zada (i v lete) v nejvetsi pohode ze vsech batohu, ktere jsem kdy nosil a stejne tak mluvi i manzelka (Peak 42S). Jak uz naznacil Pierre111, pod kazdym batohem (i se sitkou s ohlymi zadami) se zada zpoti. Zadovy system Peaku ten pot ale fakt docela dobre odvadi a hodne rychle schne (nezustava mokry). Navic ta vlna zpusobuje, ze i kdyz mas mokrejsi zada, tak na ne netahne, neofoukne a nestudi, dokonce i kdyz si nahodim batoh po zastavce na vychlazena mokra zada, za chvili se to zahreje a prestane studit. Toto se mi nestalo se zadnym jinym batohem, spise naopak.
Ty kluci a devcata u Ortovoxu asi neco fakt umi.

@Michal82: Prave, zase Pierre uz o tom pise - zada se Ti (bezne poticimu se cloveku) stejne zpoti a problem s "vetranim" profukovanim vzduchu potom je, ze Ti fouka na zpocena zada. Coz je pri opakovani (nebo u citlivejsich lidi jako ja) rychla cesta k zdravotnimu pruseru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Batoh 35-45 litrů

Příspěvekod Michal82 » úte črc 2, 2019 12:07

Tak ono v těch vedrech se mi zpoti všechno ale prave to ofukovani je mi prijemne. Když bych nechtěl aby to vetralo muzu tam dat mikinu a je to.

Ne se to hodně líbilo s gtx kde docházelo k odpařování zad což jindy s gtx bundou nefunguje.

Ale i prave samotné.

Naopak třeba na větší zátěže bych sitku nechtěl to sem psal už kdysi.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Batohy