Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod kukacz » čtv črc 18, 2019 18:23

Díky. Čím se tam pak fixujou ty cepíny kromě spodních ok? Nejsou ty gumičky nějak skryté? Viděl jsem fotku nějaké verze Talon 22, která je
Naposledy upravil sobb dne čtv črc 18, 2019 22:28, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácen link
kukacz
nováček
nováček

Příspěvekod kukacz » pát črc 19, 2019 11:31

Tak jsem ten Talon 33 na zkoušku objednal a prohlídnul - poutka na hole na obou hranách přední strany batohu tam jsou. Jsou jenom skryté v takových malých kapsách, asi aby zbytečně nezavazely. Za 2200 se mi ten batoh líbí a sedí, uvažuju, že si ho nechám.

Malou výhradu mám k tomu, že do jediné hlavní komory je přístup jenom shora přes dvojí zavírání (víko + stahování komory). Takový Vaude Brenta 30, nebo Deuter Futura 30, jak se dívám na netu, mají ještě druhý vstup. Tak teď zvažuju, jestli mi to stojí za těch 800 navíc. Máte někdo tyhle batohy? Napadá vás ještě něco ke srovnání s Talonem? Asi je budu muset někde omrknout.
kukacz
nováček
nováček

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 19, 2019 12:19

ja porovnani nemam, ale desne me stvou ty poutka na hole, nejsou hole rovne ale jakoy do sikma.do stran, takze sem si nakonec zboku prisila popruh a davam je do bocni kapsy...

sere me to fest.
Mawenzi
inventář fóra
inventář fóra

User is Online!

Příspěvekod kukacz » pát črc 19, 2019 13:12

Mawenzi, jen pro sichr, píšeš o Talonu, jo? Je to taky ta druhá verze? Já jsem to teda zkusil a hole zešikma jsou, to je fakt, viz. foto . Ale nasadil jsem batoh a nijak mi to nezavazí, nebo jsem asi zatím nepřišel na nic, co by mi na tom uchycení vadilo. Můžeš to popsat, prosím?
Přílohy
DSC_1420.JPG
Talon 33 II s pripnutyma holema
kukacz
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » pát črc 19, 2019 13:27

kukacz píše:Takový Vaude Brenta 30, nebo Deuter Futura 30, jak se dívám na netu, mají ještě druhý vstup. Tak teď zvažuju, jestli mi to stojí za těch 800 navíc. Máte někdo tyhle batohy?
Nemam je, ale u Futury 30 si davej bacha, ze ma hodne "vykrojena zada", nekde uprostred je vyuzitelna hloubka batohu fakt mala, snad kolem 12 cm. Hodne lidi jsem na to slysel se stezovat. Hlavne v Alpach, protoze tam uz asi dva roky meli Futuru 30 a 28(?) ve velice slusnych slevach skoro vsude, takze si je tam koupi mnoho Nemcu a pod. A na vyletech potom slysis, ze do nej nemuzou nic poradne dat, napr. i 1,5 l petka na stojaka kvuli tomu vykrojeni zabira mnohem vice mista nez by musela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod kukacz » pát črc 19, 2019 15:53

@apuka: Díky, tos mi dost pomohl, toho bych si možná ani sám hned nevšiml. Deutera teda vyřazuju.

Toho Vaude Brenta 30 jsem našel po velké slevě zhruba za stejnou cenu jako Talon. Asi kvůli zelené barvě, která je pro mě OK. Objednal jsem a porovnám s Talonem.
kukacz
nováček
nováček

Příspěvekod Bertik V. » sob črc 20, 2019 13:07

Pamatuju si že do Futury 28 se vlezlo skoro co do 32. Třeba spodní komora byla nešikovně malá. Kdybych se díval po Deutru tak asi Trail 30 nebo 36 PRO, vypadá lepší než staré verze. Ty Futury zprznili dost poslední dobou.
Apuka: V Německu se dá koupit Deuter za slušné ceny co jsem viděl naposled. Prodává je běžně Intersport tak jako u nás McKinley apod
Bertik V.
nováček
nováček

Příspěvekod kukacz » úte črc 30, 2019 21:34

Díky všem za tipy. Po delším zvažování to u mě vyhrál ten Vaude Brenta 30. Má sice jen jednu malou kapsu na bederáku, do které se mi nevleze mobil, ale v ostatních ohledech mi většinou přišel mírně lepší než Talon.

Třeba má dva boční popruhy na stažení nákladu v komoře místo jednoho, materiál batohu je trochu silnější, což v reálu nemusí nic znamenat, ale minimálně na mě to působí spolehlivěji než místy dost tenká látka Talonu. Stahovací popruhy jsou širší než pásečky u Talonu. I málo naložený se dal Brenta při mojem zkoušení lépe zformovat. Hole se dají kromě vyhrazených horních stahovacích oček a dolních dvojitých ok zafixovat ještě i bočním popruhem, aby vůbec neplandaly - Talon horní boční popruh nemá, takže stahování čehokoliv tam nepřipadá v úvahu. Ta přední odvětraná kapsa na bundu je u Brenta výrazně větší než u Talonu, kam jsem měl docela problém vtěsnat tenkou softshellku. A hlavně teda má ten druhý přístup do komory batohu z přední strany přes zip.
kukacz
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Batohy