Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv dub 8, 2021 19:12

Od týhle značky jsem ještě nic nezkoušel, nemám tucha, jakej ten batoh je, ale třeba by sedl :)
Záleží na délce zad, torzo mám nějakých 41cm
Kolik váží nevíš?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Tomas » čtv dub 8, 2021 19:22

Malá má torzo 42-43 (teď jsme měřili kvůli jiným batohům) a váží teď cca 53kg. Karrimor je dneska shit a nekoupil bych od nich asi nic (protože dělají už všechno možný), ale v tý době dělali super batohy (a nic jinýho, což by ti pamětnící potvrdili). Je to taková relikvie ze starejch časů.

Zkusmo jsem ho hodil na váhu a bude to 900-1000g, holt rip-stop heavy duty matroš, proto je asi pořád jako novej, ale byl to tehdy feratovej/alpinistickej batoh, ultralight to není. :lol:

Nejstarší odkaz jsem našel zde. Tohle je ještě jeho předchůdce, ale vypadají ve finále stejně.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv dub 8, 2021 19:32

Za pokus by to stálo, líbí se mi, že ty záda se přizpůsobí, nebude to prkno.. Ale jak sedne, to se musí jedině vyzkoušet
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Tomas » čtv dub 8, 2021 19:44

Jestli chceš, dej vědět přes SZ a něják to přes zásilkovnu dáme. U nás už je nevyužit a připadlo mi, že by ti mohl vyhovovat.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pát dub 9, 2021 9:08

@etheric: Kdyz uz jsi byl ochoten zkouset i ten Gregory, tak mozna by Ti stalo vyzkouset Ortovox Traverse 38 S. V podstate ma vsechno, co chces (bocni kapsy, predni kapsa (-y), kapsy na bederaku, dve kapsy na viku, plastenka, ... Tato verze je delana na zada 36-44 cm.

Ten zadovy system jsem nekde zkousel na chvili na prodejne na o fous vetsi verzi pro normalni zada a tehdy jen s lehce zatizenym batohem se mi zdal celkem dobry. Ma to i vnitrni vyztuhy, nejsou ale mely by se prizpusobit. Ortovoxi batohy, ktere znam maji skvele zadove systemy a i tento batoh je navrzeny na "poradne" vyuziti. Je o neco tezsi nez by sis pral, ale je to i kvuli funkcnosti - a jak tady nejenom ja pisu, nekdy mala pridana vaha muze zlepsit komfort noseni nasobne vic nez ta usetrena. Neco vahy usetris, ze nebudes nosit sitku na helmu, az bys nepotreboval (alespon horni) bocni popruhy, tak je zrusis.
A ver mi, ze az si zvyknes, tak zrovna Ty si asi hodne oblibis otevirani jako kufr pres predni zip, vy-/zabaleni batohu je s tim nekde uplne jinde.

Mozna Tobe by vice vyhovovala aktualni verze (alespon kvuli te strecove predni kapse vepredu, kaps na zip az za ni), ale to nevim, jestli se u nas nekde prodava.

Ale holt, musi se to vyzkouset.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pát dub 9, 2021 9:55

apuka píše:Je o neco tezsi nez by sis pral

A o něco přeplácanější, víc než ten Gregory, kterej byl z mýho pohledu už lehce za hranou, ale bral bych ho, kdyby sedl, kompromis... Ten Ortovox už je prostě moc těžkej, přeplácanej a taky zbytečně velkej. Nikde nemůžu najít specifikaci výztuh.
apuka píše:A ver mi, ze az si zvyknes, tak zrovna Ty si asi hodne oblibis otevirani jako kufr pres predni zip

A věř, že opravdu ne ;) Je to nesmyslný a musíš u toho válet batoh po zemi...
Ortovoxy jsem si říkal že bych zkusil až fakt jako úplně poslední zoufalou možnost, když by nic jinýho nesedlo.

Budu mít ten "dětskej" Karrimor na zkoušku, plus pak přijde ten Bergans, kterej se mi fakt líbí, pokud padnou oba dva, budu naprosto spokojen a nechám si oba.

Edit: Bergans nebude, prý už není skladem, hlavně že říkali, že je ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Michal82 » ned dub 18, 2021 8:14

Trochu z jiného soudku.
Pořídil jsem batoh EVOC EXPLORER PRO 30l

Tak tohle se opravdu povedlo. Perfektní bederák, ramenní popruhy s nastavitelnou polohou, pěkné dělení komor a hlavní komora dělená na vrchní a spodní s rolltop přepážkou a spodním přístupem.
Speciální prostor na nářadí, zádová výstuha s možností doplnění o páteřák, prostor na 2 hydrovaky o objemu 3l.
Záda perfektně odvětraná.

Na kolo asi to nejlepší co jde v současnosti sehnat.

https://youtu.be/heJMubecfdc
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Zoidberg » pon kvě 3, 2021 23:38

Budu po pěti sezónách nahrazovat výletový batoh Deuter Futura 32 jiným - prostě jsem zjistil, že bych rád něco trošku jiného. V merku mám Osprey Talon 33, eventuálně 36. Netušíte někdo, zda koupě novějšího, o chlup dražšího, modelu III má smysl, nebo stačí starší mk II.? Další možností je Gregory Zulu 35.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » ned kvě 9, 2021 18:40

Ono bude podle mě jedno jestli verze II. nebo III. ale spíš jestli tě uspokojí ten zádový systém. Jsem dlouhodobý uživatel Deutru, i přes určité výhrady si mohu ale vybrat jaký batoh a jaké záda chci. Není nic horšího než nosit na zádech mokrý hadr.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Zoidberg » pon kvě 10, 2021 7:44

Já teď měl právě Futuru se síťkou na zádech a kromě dnů, kdy bylo největší vedro, jsem z ní moc nadšený nebyl. Hlavně v zimě na záda nepříjemně táhlo a hromadil se tam sníh. Od Ospreye mám Kestrel 48 a tam jsem spokojenější.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 8:33

Pokud jsi byl spokojeny se zadama Kestrelu, rekl bych, ze budes se zadama Talonu II spokojeny taky :wink:. ALe upozornuji, ja jsem ty batohy jen zkousel doma, takze zadne dlouhodobe zkusenosti. Jen uz tam mi prislo, ze pod Kestrelem se budu potit vic, navic me pres zada tlacili spatne nalozene veci v batohu, to v Talonu nebylo :-).

Ale bacha ne to, ze Talon - asi na rozdil od Kestrelu - neni na moc velkou vahu, alespon verze, kterou jsem mel. Kdyz jej nalozis trochu vic, nez je jeho hranice, tak se pekne pronese. A taky pradne vyzkousej prezky, jak se Ti ovladaji. Pouziva uzsi popruhy a prezky a mne osobne se blbe ovladaly i bez rukavic, v rukavicich, hlavne palcacich jsem si to neumel predstavit - ale toto je individualni, asi mam sirsi prsty, na to mi tady psali lidi, ze s tim problem nemaji ani v rukavicich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Zoidberg » pon kvě 10, 2021 11:22

On má i ten Kestrel 48 proti Deuterům užší popruhy a titěrnější přezky. Přetěžovat to nehodlám. Spíše jsem chtěl o něco větší batoh kvůli tomu, že tuto zimu byly zavřené hospody a na celodenní výlet jsem musel nosit více termosek, a více oblečení typu péřovka, bo se nebylo kde ohřát. Takže batoh nacpu oblečením a nápoje dám do bočních kapes, ty Jsou u Futury dost mělké a tudíž nepraktické.

Jinak jsem to vyřešil tak, že mám u 4campingu na naší výdejně tři různé batohy a vyberu na místě po nacpání doneseným vybavením a ozkoušením, jak to sedí.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 12:38

Zoidberg píše:jsem to vyřešil tak, že mám u 4campingu na naší výdejně tři různé batohy a vyberu na místě po nacpání doneseným vybavením a ozkoušením, jak to sedí
:smt023
U nich se to dalo trocha tak nejak delat celou dobu (alespon v OV), ted uz je to plne v ramci zakonu. A konecne alespon maji nekoho, kdo jejich nabadani k takovemu zkouseni vezme vazne :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Zoidberg » pon kvě 10, 2021 12:49

Ano, je to v Ostravě. Já si u nich v únoru kupoval pohorky, zkoušení jim vůbec nevadilo a dokonce mi prodavač řekl, že jsem si měl objednat více kousků. Přeci jen je to investice na dlouho, boty za šest litrů člověk nekupuje každý den.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 12:53

Oni to fakt pisou primo na strankach, ze doporucuji objednat vice velikosti nebo druhu, vyzkousis si na miste a zaplatis jen to, co vezmes (nebo i nic). Ono to je i pro ne jednodussi takto. Preprava stoji prakticky stejne a kdybys to poto vracel, tak v tom jejich skvelem systemu maji s tim prace dost a levneji a jednoduseji jim to rozhodne nepujde. Takze si setri praci a penize i sebe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » pon kvě 10, 2021 16:38

Když porovnám Deuter Guide, Aircontact, Trans Alpine, Futura a Osprey Kestrel s Gregory Stout tak Deuter krom Futury vychází lépe za jakéhokoliv počasí, navíc ty větrací cesty mezi polstrováním zad jsou znát. Co se týká síťky, tak tam rozhoduje provedení bederáku jak obejme kolem pasu a uzavře přenos vzduchu a také na velikosti prohnutí, tím pádem i proudění vzduchu mezi zády. Měl jsem starou Futuru 32 a v zimě to byl otřes. Tam podle mě je lepší než Futura Stratos od Ospreye. Záda typu co používá Osprey Kestrel / Gregory Stout jsou rychleji mokrá. Gregory Stout je podle mě pohodlnější, má delší popruhy a lepší bederák než Kestrel, který ho má trochu kratší a širší. Zulu jsem zkoušel jen na prodejně párkrát a ty gregoráče mě příjdou celkově pohodlnější, takové měkčí oproti Ospreyum. Kestrel má nevýhodu že oni udělali umístění na pitný vak mezi zády a batohem, takže se to promítne do zad, podobně jako když dám do batohu petku nebo termosku. Talona sem zkoušel před koncem roku, víceméně z donucení a na něm nebylo znát že na zádech něco nesu, i když v tom byly dva pytlíky rýže ale nevím co vydrží když do něj naložím to co do Guida nebo Kestrelu. Podle mě je to taková light verze. Nevím.... Ještě než bych něco koupil tak bych pro srandu zkusil objednat Deuter Guide nebo Trail, za pokus nic nedám.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon kvě 10, 2021 16:56

@Bertik: Nevis, jak funguje odvetravani zad (a vlastne cely zadovy system) u D Guide Lite oproti klasickemu Guidu? Mohlo by to byt docela zajimave pro nekoho, kdo zhani neco lehciho, ale stale "deuterovsky" pohodlneho. Samozrejme, pouze pokud to funguje podobne nebo jen mirne hur.

Mne prijde, ze tam setrili "materialem", ale v mistech, kde by to vadit nijak moc nemelo. Jen je timpadem taky nizsi kanal - zato vsak uprostred i siroka cesta vzduchu kolmo na ten kanal. A "ztrata vahy" kolem 400 g je asi celkem citit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Zoidberg » pon kvě 10, 2021 17:17

Guide jsem v potaz nebral, chtěl jsem velkou zadní meshovou kapsu na batohu, což je mega užitečná věc. Možná ještě zkusím Deuter Aircontact Lite.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » úte kvě 11, 2021 15:56

Apuka: Jak to funguje u Guide Lite nevím, to se zjistí až po dvou dnech v létě. Přece jenom je Guide lezecký batoh, akorát že u nás byl hodně oblíbený i na turistiku.

Zoidberg: Ta kapsa je super akorát se na ni musí dávat pozor aby se neroztrhla. Osobně to moc nepoužívám. S Aircontact Lite chybu neuděláš. Doporučil bych si porovnat rozměry a objem s něčím co by si chtěl a co znáš, pak vyzkoušet jak se dá batoh stáhnout s menším nákladem. Někde jsem to už psal ale čas od času si pohrávám s myšlenkou Guida nebo Trailu 36 PRO. Jenomže když ten bágl nacpu na dva dny, většinou je to na doraz a pak řeším jak poskládat věci a připnout karimatku. Teď bude s chatama problém takže se budou tahat věci na spaní venku víc než dřív. Mám starého Aircontacta 45+10 a novou 45+10 verzi, kterou dokážu stáhnout na rozměry nacpaného Trailu nebo třeba i Kestrelu 38, což mě ten nový Aircontact vyřešil bezvadně. Hmotnost betohu jako samotnou neřeším, protože potřebuji batoh co vydrží něco a pokud má kvalitní zádový systém tak se i dobře nese. Zkoušel jsem i Osprey Atmos 50 AG, který není také zrovna light a naložený díky provedení zad nebyl ani znát. Mě tady ty odlehčené verze batohů příjdou jako něco za něco a když se podívám na záda, popruhy tak všechno je jaksi light působící ošizeným dojmem. O výdrži se bavit nebudu, nemám zkušenosti a pouštět se do toho ani nebudu, ale pokud jdu light cestou, tak musím přizpůsobit i hmotnosti vybavení. Co se týká ještě těch zad a lehčích verzí, tak jako ekvivalent beru Deuter Aircontact Lite a Osprey Kestrel. Jaká záda má Aircontact a jaká Osprey. Deuter má funkční prvky z větších řad i u těch lehčích, menších. Je to ale jenom můj názor, vycházím z toho co jsem zkusil a porovnal si. Kvalitativně to bude asi nastejno u těch značek, pak jsou rozdíly v provedení mající vliv na opotřebení materiálu v některých částech batohu nebo volba materiálu, viz třeba dno. Podle mě jsou nevyhodou u Deutra takové ty jejich nevyzpytatelné inovace ale tak to vadí takovým konzervám jako jsem já :D
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte kvě 11, 2021 16:54

Myslim, ze stejne nejdulezitejsi nakonec je, jak dany batoh sedi na konkretnich zadech, nezavisle na znacce - a taky to neni jen o nastaveni delky zadoveho systemu... Bohuzel, toto se taky ne vzdy da vyzkouset na prodejne, tam max, vyhodist z vyberu, co evidentne nesedi. Nejhorsi je, kdyz se Ti nosi doma dobre, i prvni 2-3 kratsi vylety na par hodin, jenze potom si jej vezmes na tyden, kazdy den 8-9 hodin na zadech a uz druhy den jsi z nej odepsany, protoze po urcite dobe se ozvou nekde zada (Tva nebo batohu), ze neco neni v poradku :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Zoidberg » úte kvě 11, 2021 19:21

Nakonec jsem vzal Osprey Talon 36. Seděl mi na zádech lépe, než Gregory Zulu, a líbí se mi ta minimalističtější filozofie. V neděli se s ním pěkně projdu z Horní Bečvy do Kunčic pod O, cíl pivovar. Na vícedenní výpravy mám stejně Kestrel 48.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod skoumal2424 » pon kvě 17, 2021 13:05

Zdravím, poohlížím se po novém batohu na jednodenní túry, nyní používám Osprey Raptor 14l ( který normálně používám na kolo ) ale občas mám problém do něj vše dostat a rád bych tedy něco trochu většího.
Tak nějak mám ve výběru tyto tři ale rád si nechám poradit případně i jiný - jaký podle vás vzít?
https://www.4camping.cz/.../pansky-bato ... alon.../...
https://www.4camping.cz/p/batoh-mammut-ducan-24/#modra
https://www.4camping.cz/p/batoh-salewa-alp-trainer-25/
Děkuji
skoumal2424
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 28, 2021 14:22

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » čtv říj 14, 2021 9:36

@skoumal2424 :
hlavně batohy musíš vyzkoušet - až podle toho který/které ti sedl na záda, teprve pošli dotaz... z fotek to nepoznáš...


Máte někdo zkušenost s batohem Montane TRAILBLAZER 30...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod milarepa » čtv říj 14, 2021 21:08

Montane je skvělá značka, chybu rozhodně neuděláš

mám od nich Trailblazer 18 na rychlé jednodenní výlety, a je super, přesně podle představ- jednoduchý, celkově promyšelný, skvěle sedí, lehoučký.....ten koncept trailblazer se povedl, klidně do toho většího běž

mám od nich běžeckou vestu, Via Gecko 5, je skvělá, oni tyhle věci umí dělat
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bruca » pát říj 15, 2021 11:35

Já mám zrovna na zádech montane halogen 25 a super. Možná jsem si mohl koupit do práce větší, přeci jen těch věcí tahám dost, ale většinou se vejdu i s dekou :)
Bral jsem tutoď, ale asi poslední kus skladem. A ponožky k tomu :D
https://outdoor.online-sport.cz/batohy/ ... -black-m-l

Jedná velká kapsa, jedná malá, pohodlná záda. Vyztuha se dá vytáhnout, takže půjde oprat. Pripadne možná použít jako palubni zavazedlo do letadla, to se musí prubnout
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 441
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Visor » ned říj 24, 2021 15:27

Zdravím všechny.
Přicházím s prosbou o radu. Stojím před nákupem batohu na jednodenní výlety, cca 30 km, převážně léto, objem kolem 25 l. Prioritou je zádový systém a do jisté míry váha, kvalita zpracování. Zpočátku jsem měl jasno, mám dva batohy od Deutera a byl jsem rozhodnut pro Speed Lite 24. Oba mám zhruba šest let, jeden jako denní batoh do práce a na nákupy, nijak ho nešetřím a je stále jako nový. Proto jsem měl jasno až do chvíle, kdy jsem narazil na vlákno Deuter zde na fóru, kde jeden z uživatelů postnul fotky nekvalitně zpracovaných a poškozených batohů. Opravdu šla kvalita D batohů v posledních letech tak dolů? Hledal jsem alternativy a dopracoval jsem se k užšímu výběru: kromě Speed Lite je tedy ve hře Osprey Talon 22 III a Lowe Alpine Aeon 27. Musím si je jít samozřejmě vyzkoušet, ale čistě hypoteticky, kdyby mi sedly všechny tři, který vzít? Talon je všude vychvalovaný jako to nejlepší na jednodenní túry. Jaká by byla vaše volba? Ptám se takto předem proto, že kdyby byla ta kvalita u D tak špatná, neztrácel bych s ním čas a rovnou zaměřil pozornost jinam.
Visor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 24, 2021 15:18

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 24, 2021 15:59

nejsu si uplne jista, jestli "nekvalita" deuteru neni srovnatelna s "kvalitou" treba osprey ci LA. A to hlavne materialy. Siti je OK, odlehceny materialy ale tu zivotnost stejne mit nebudou a driv nebo pozdeji to nekde prodres, nebo praskne sitka... takze si tak trochu myslim, ze je to prast jak uhod.

uprimne si myslim, ze napriklad porovnani osprey talona jako jednodenni batoh na kazdy den nakupy, do prace, na zemi v buse, hozeny v praci, furt do toho nekde kopat nohou v buse a soupat tim po zemi... ze by 6 let asi jako novej nevydrzel, spis by dosluhoval. takze primarni problem urcite nebude siti u deutera ale ze kazdej bude mit svoje a tezkotonazni batohy ala stary deutery nejsou ted uplne na poradu dne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon říj 25, 2021 12:43

Taky si myslim, ze je to prast jako uhod. Jo, Deuter mel jistou dobu problemy. Jenze...
1) srovnava se Deuter starsi s Deuterem novsim a ten starsi byl kvalitou casto daleko pred ostatnymi. Takze klidne muze byt, ze aktualni stav je min. na stejne urovni jako je u ostatnych.
2) (viz mawenzi) nove materialy jsou u vsech vyrobcich lehci, tenci - a timpadem, hlavne u Deuteru ve srvonani se starsimi mene odolne.
3) I jini vyrobci maji sve problemy jak v kratkodobe tak i dlouhodobe. Jen se o tom obcas pise min.

Takze ja bych radil vyzkouset vse, poradne zkontrolovat vizualne siti a pod. a vzit si, co se Ti bude nejlepe nosit a bude se TI nejvic libit.

Pripominam ale, ze aktualne nemam zadne zkusenosti s aktualnimi verzemi Deuteru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » pon říj 25, 2021 23:17

No tak srovnává se starší Deuter s novým, to je pravda. Starší verze měly ballistic, později ripstop 330, pak 220, aktuální mají jiný materiál. Dle mého názoru ty aktuální budou srovnatelné s předchozíma z balisticu. Pokud chci bágl do města, na hory, na jakékoli další použití, tak třeba Trans Alpine nemá konkurenci. Pokud si koupím bágl od Ospreye tak musím přemýšlet jak a kde ho položím aby tam časem vydrželo dno a rohy no....
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Visor » stř říj 27, 2021 17:22

Děkuju za reakce. Deuter je pro mě srdcovka (jak už tu psali jiní), takže ho půjdu vyzkoušet a pokud bude sedět, prostě to risknu. Za ten tip na Trans Alpine rovněž děkuju. Tenhle batoh nějak unikal mé pozornosti, protože je označován jako cyklistický, a já ho chci čistě na pěší turistiku, snad tam nejsou nějaká specifika, která by chodci způsobovala problémy. Čím víc na něj koukám, tím víc se mi líbí...
Visor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 24, 2021 15:18

PředchozíDalší

Zpět na Batohy