Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Re:

Příspěvekod juhele » stř kvě 11, 2016 10:18

mike píše:Neznate nekdo nejake konkretni forum, kam ho muzeme presmerovat? Prece i tihle se snad museji nekde schazet...

Možná sem. Pokud jim s těmi zombíky nebude pro smích... Ale pokud to vezme jako výběr taktického vybavení tak proč ne...
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod MirecK » úte kvě 17, 2016 9:59

Rád by som sa poďakoval tunajším (aj rýpavičným) užívateľom, nakoniec som sa rozhodol pre TransAlpine v 25 litrovej verzii. Pôvodne som mal 30 litrovú, no po naukladaní vecí, ktoré nosievam/vozievam som sa rozhodol pre výmenu a pre mňa je ten obsah optimálny (nabombovaný nie je, takže drobná rezerva je). Prípadné skúsenosti a spokojnosť už ale bude závislá od času, s novým som zatiaľ spokojný, dúfam, že rovnaký názor budem mať aj po dlhšom čase používania. Ešte raz dík páni :)
MirecK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 1, 2016 17:02

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ThomasB » pát čer 3, 2016 20:10

Tak jsem dnes nakonec po dlouhém výběru a zkoušení koupil Osprey Kestrel 28, tu starší verzi 2015...v takové šedé barvě...v Praze ve Štěrboholech v outletu Hannah maj celkem slušný ceny na tuhle starší kolekci...a různý velikosti :)
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Zip » pon čer 6, 2016 17:38

Ahoj, vím, že je to pořád dokola, ale vybírám batoh 30-40L, max. 3000kč. Víceméně na jednodenní tůry nebo víkend.
Projel jsem tady nějaký vlákna a docela se mi líbí:

Deuter ACT Trail 30
Deuter Futura 32
Lowe Alpine Eclipse 35
Tatonka Skill 30

Deutery jsem zkoušel v obchodě, ale po 15 minutách jsem z toho o moc moudřejší nebyl:) Pripadalo mi, že mi to ACT sedí líp, na druhou stranu má tisíc zipů a vstupů do báglu. Přijde mi to zbytečný na tak malej batůžek.
To Lowe mi proti těm Deuterum připada trochu jak favorit proti superbu a u Tatonky si nejsem jistej tím vrchním zapínáním.
Nebráním se dalším alternativám:) Předem děkuji za vaše názory a rady.
Zip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 6, 2016 16:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod fps » pon čer 6, 2016 18:38

je jednou jaký batoh koupíš od Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude, jde jenom o to který ti bude sedět, a který bude mít vše co požaduješ
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » stř črc 6, 2016 11:47

fps píše:je jednou jaký batoh koupíš od Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude, jde jenom o to který ti bude sedět, a který bude mít vše co požaduješ


Asi to tak je. Třebas nové Deutery jsou kvalitou už na úrovni Loapu a podobných značek. Sice komfortní ale ve Vietnamu na to absolutně kašlou nebo tam mají nepořádný učně. Bohužel tedy :evil: A to s tím zacházím opatrně...
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Guly » úte srp 16, 2016 17:00

To sa Loap tak vypracoval? Alebo si to počul na rádio Jerevan? Už som zažil všeličo, ale toto si trošku prehnal.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » pon zář 19, 2016 19:48

Po pěti letech mě odešel TA 25 od Deuter. Otřepený materiál a párající se popruhy. U Futury lezoucí nitě ze švů po zatáhnutí párající se šev. TA 30 přešití popruhů, to samo Futura plus šití švů u spodní komory, opraveno na vl. náklady pač jsem neměl silu se hádat náklady reklamaci. Při reklamaci vše v pohodě není tam chyba. Od začátku roku mám Corazon Hiker, dostává zabrat byl se mnou v palce Evropy a no problém. Nový TA 30 - špatně šité popruhy, zádové výztuhy o kus ke straně do boku, trčící nitě ze švů. Cena o kus dále než loni. Je doma po delším shánění Corazon Arco 35 a v pohodě. Kvalita Made in Vietnam Deuter s novým designem mě přestává bavit. Deuter rovná se určitý komfort ale ne kvalita. Příští rok bude nový transalp, hezký no....
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 14, 2016 20:11

Muze nekdo odhadnout litraz axon batohu zda +/- odpovida? chci koupit kamosce k vanocum a narozkam bagl +/- 30l, neco na 3 denni vylety po chatach s jidlem, pripadne vikendovy zajezdy s kudrnou... pouziti tak 2x za rok max, nechcu do toho dat moc penez, ale ted zadnej nema a pokazde nekde shani, takze bych to s tim axonem i riskla, jen nevim, jak s tou litrazi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Grent » úte led 10, 2017 12:15

Zdravim, bude Pinguin fly 30 stacit aj na vikend ?
spacak karimatka oblecenie a fotak :)
Chcem nieco v com mozem chodit aj na celodenne jednodnovky pretoze tych chodim viac ale aby som sa tam nejako mestil aj na vikend :) v tom pripade by som mal este vlastne zaratat horak s bombou dnu :)
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Prenos » úte led 10, 2017 12:25

@Grent: no to nevim jestli ti nekdo poradi, kdyz nevime co vsechno s sebou beres! Beres i stan? Nekdo ma treba obri fotak. Beres jidlo? ... proste podle tvojeho popisu se toho moc poradit neda.

Prirozene nejlepsi je veci na vikend nahazet do podobneho batohu nebo v prodejne do tveho vybraneho. Na to prece nepotrebujes poradi :)
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte led 10, 2017 12:29

tak pokud bys mel karimatku venku tak se da asi vejit, ja se do 28l taky vejdu na vikend s vecma venku (a nekdo se do ni vejde s vecma vsema vevnitr), ale spis bych si ho ozkousela. Ja zvazovala kamosce k vanocum, pinguin me diky cene X velikosti zaujal ale to, jak to sedelo me moc nenadchlo

bych si radsi od dudyho koupila ten stratos 34 tady na bazaru za 1200 :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Grent » úte led 10, 2017 13:40

Vikendove cesty iba v lete alebo v lepsom pocasi, v zime minimalne teraz urcte len jednodnovky :)
Takze dovnutra pojde klasicky vsetko potrebne oblecenie, spacak, jedlo, stanu by som sa rad vyhol takze len nejaka plachta mozno. zrkadlovka nikon d5100+ 1 objektiv, uvazujem ale ze prejdem na CSC alebo kompakt. ..karimatku by som rad pripnut z vonku a dnu este teoreticky moze ist ten varic s bombou. To je myslim tak vsetko co potrebujem na lachku vikendovu cestu :)
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte led 10, 2017 15:18

Asi by nebylo od veci taky napsat podrobneji, co mas za spacak (kolik zabere - je rozdil mezi UL perakem a poradnym z duteho vlakna), co za obleceni pocitas, ze by se tam melo vejit, kolik a jakeho jidla si beres, atd. Proste neco jineho potrebuje napchat, kdo ma Ultralight vybaveni a i v zime ma jen tricko a primaloftku, to ma na sebe a k tomu si bere jen lehkou perovku, na jidlo ma dve tycinky a na veceri susene jidlo, k tomu za den pul litra vody a kdo si koupi tezky velky spacak, potrebuje vsechno obleceni na dvakrat (prevleceni), obleka se cibulovym zpusobem, pouzije hrubou flisku, ktera vetsinou bude v batohu, vezme si velky bochnik chleba , nabali si salam a pastiku a par konzerv na uvareni. To jsou extremy a nekde mezi tim si zarad seba. Ten prvni se nabali do 15l v pohode, ten druhy vezme 60l batoh a bude narikat, ze pulku veci musi nechat doma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod dudy » úte led 10, 2017 15:25

apuka píše:...kdo ma Ultralight vybaveni a i v zime ma jen tricko a primaloftku, to ma na sebe a k tomu si bere jen lehkou perovku, na jidlo ma dve tycinky a na veceri susene jidlo, k tomu za den pul litra vody
(...)
se nabali do 15l v pohode...



No, no.
Do 15l v zimě?
To se nesbalí ani Deu!
To je kumšt i v létě.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Grent » stř led 11, 2017 6:23

Spacak mam pingiun treker, nahradne oblecenie by slo nejake ponozky,mikina,tricko, nejaky prsiplast .. v teplom obdobi toho podla mna clovek v nasich koncinach so sebou moc tahat nemusi a vyuzivaný bude aj tak predpokladam len tu na SK. Jedlo tam strcim take ake sa mesti, na jeden dva dni nepotrebujem jest all inclusive.
Inak sam som clovek ktory chodi vzdy menej obleceni ako ludia okolo, takze zimu zvladam lepsie, mozno za to moze aj tukova vrstva ktora sa nasadila za posledne roky :D

Inak mne ten pingiun pride ako dobra znacka na take obcasne flakanie nenarocne, pokial clovek nema hned ambicie s tym ist Himalaje. Co tak citam tu po fore tak Husky, Pinguin su tu dost hejtovany.
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » stř led 11, 2017 7:13

grent ja ti fakt doporucuju si ten bagl nekde vyzkouset nalozenej. ja ho chtela pro kamosku prave treba pro jednodenni vylety v zime nebo na dva dny nekde se spanim v chate, aby si nemusela porad pucovat od segry a uplne mi na zadech nesmakoval. A jak sem psala, dudy prodava ve vlakne vedle stratos 34 za 1200, takze bych velmi zvazila, zda by ti ten stratos neprisel lepsi, nez ten pinguin. podle me poholnost nasazenyho baglu neporovnatelna (konkretne ten fly, jinej sem na zadech od nich nemela).

Jinak i batohy husky maj za tu cenu svoje spokojeny uzivatele... jenze takovej bagl ti proste nevydrzi kdyz ho budes brat 2x mesicne na vikendovky, tak bude brzo po nem, ale kdyz resis, ze nemas ted prachy a radsi jednou za 3 roky koupis za litr jeden bagl nez za 3 litry to mit na 9 let, tak je to nakonec tvoje rozhodnuti, ze jo. No a nekomu vydrzi i husky 9 let, kdyz s nim jede 3x za rok, tak co by do toho investoval, ze jo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod fps » stř led 11, 2017 10:28

Grent píše:Inak mne ten pingiun pride ako dobra znacka na take obcasne flakanie nenarocne, pokial clovek nema hned ambicie s tym ist Himalaje. Co tak citam tu po fore tak Husky, Pinguin su tu dost hejtovany.

koukni se raději po něčem od Deuter, Gregory, Lowe Alpine, Osprey, Vaude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod booze » stř led 11, 2017 11:08

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Alternativy k Boll Ghost Town

Příspěvekod oldlamehand » stř lis 1, 2017 15:31

Alternativy k Boll Ghost Town

Zdravím,
hledám náhradu za svůj dosluhující batoh Boll Ghost Town. Batoh má pro mě universální využití od courání po městě, přes cestování letadlem, po méně náročné výlety do přírody.
Tuším, že velikost je 26 litrů. Batohy Ghost Town jsem intenzivně využíval minimálně 15 let a za tu dobu vystřídal 3 nebo 4. Vždy, když dosloužil, jako náhradu jsem si koupil novější model stejného batohu. Teď už se nevyrábí. Možná by se ještě někde dal sehnat, ale kvalita šla podle mě dolu proti starším modelům, tak si říkám, že by nebylo špatné kouknout se po nějaké alternativě.
Co na tomto typu oceňuji.
  • Velká hlavní kapsa, která v případě potřeby pojme i 15.6" notebook s celým pouzdrem včetně popruhu,
  • dvě malé vnitřní kapsičky na zip v hlavní kapse,
  • poměrně prostorná zadní kapsam,
  • prochází mi jako kabinové zavazadlo.

Chtěl bych nějaký batoh podobného typu a podobné velikosti, ne vyloženě batoh na notebook, ale takový, do kterého se notebook s pouzdrem vejde, dá se vzít i na procházku do přírody, ale nepůsobí jako pěst na oko, když si ho člověk veme do města ke džínům a sportovnější košili. Hodilo by se tedy asi něco v převážně černé barvě bez většího množství výrazných barevých prvků.
Naposledy upravil sobb dne čtv lis 2, 2017 20:48, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
oldlamehand
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 1, 2017 15:04

Re: Alternativy k Boll Ghost Town

Příspěvekod Quido » stř lis 1, 2017 15:46

jestli chces vylozene setrit, navstiv Decathlon, jinak bych z tech kvalitnejsisch znackovych asi doporucil:
Deuter Giga
Osprey Quasar 28 II
Osprey Momentum 26
TNF Borealis Classic
Dakine Heli Pro 20L Copper
možná i Lowe Alpine AirZone Velo 30
....kazdopadne batoh osobne prohledni a zvaz, univerzalni rady jsou k nicemu
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Alternativy k Boll Ghost Town

Příspěvekod oldlamehand » stř lis 1, 2017 15:59

Díky. Batohy samozřejmě prohlédnu osobně v krámě. Jde mi spíš o tipy, abych věděl, co prozkoumat.
Cena je pro mě přijatelná cca do 2000, ale pokud by mě nějaký batoh vyloženě uchvátil, klidně si připlatím i trochu víc. :)
Chtěl bych asi něco, co nemá speciální polstrovanou kapsu na notebook. Notebook v batohu sice někdy nosím, ale s celým pouzdrem, a to pouzdro mi zajistí "polstrování". Speciální kapsa na noťas překáží, když člověk notebook nenese a chce do batohu narvat něco jiného trochu objemnějšího.
oldlamehand
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 1, 2017 15:04

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ret255 » úte pro 26, 2017 13:25

Zháňam batoh na denné výlety, pôvodne som rozmýšlal nad 22-26l batohom, v hudy som si bol pozrieť dojter, pôvodne som mal vyhliadnutý buď AC lite 26, alebo Futura 22, prípadne 28l, no po skúšaní som zistil, že sú mi dosť krátke tie bedrové pásy, najviac by z nich sedel ten AC lite 26l ale stále bol krátky, potom tam mali ešte mammut a tam mi celkom sadol Lithium Zip 30l
https://www.mammut.com/p/2510-03450-5611/lithium-zip/
dobre mi sedeli tie bedrové pásy, celkovo bol lahký, nejakých 920g, mal aj pláštenku, chrbtový systém je akási harmonika za sieťkou, nemám s tým skúsenosti, ale povedal by som, že nič špeciálne, no nie je to zase ten systém so sieťkou ako pri dojter.

Ešte som rozmýšlal aj nad osprey talon 22, prípadne 33l, len ten nemá pláštenku a netuším či by mi sadol(nemám kde vyskúšať), mám 192cm, sa mi zdá, že fps tu má osprey, takže ešte zvažujem aj ten.

So znaškou mammut tu má teda niekto skúsenosti, batoh čo som skúšal by bol ok, len ohľadom vyhotovenia sa mi nezdá až taký robustný, napr. to prišitie tých ramenných pásov k batohu nič moc.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod remy77 » úte pro 26, 2017 13:53

Plastenku na Kestrel. Ma plastenku. Litraz je od 28
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod fps » úte pro 26, 2017 20:24

- já bych tedy koupil něco okolo 35l, když je batoh velký, tak ho stáhneš popruhama na menší rozměr, ale když je batoh malý, tak máš smůlu
- záleží zda chceš UL batoh, to pak třeba ten Osprey Talon 33, ale já bych tedy koupil něco robustnějšího, třeba Gregory Stout 35
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod booze » úte pro 26, 2017 21:32

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » stř led 24, 2018 19:05

mike 30.04.2016 píše:BD Speed 40 jsem chtel. Libil se mi, skvele sedel na zadech, ale ... prekazela mi tam ta nesmyslna spojka ramennich popruhu. Opirala se mi za krkem a fakt mi to vadilo :? Je to tam jeste porad nebo dostali rozum?

edit: koukam na to a vypada, ze dostali. Novy model ma redesigned shoulder straps a podle fotek se zda, ze uz tam ten nesmysl neni. Asi si ho zajdu znovu vyzkouset.

Jsem si na to nevzpomnel a zkusil jsem si ho az dneska, kdyz jsem ho nahodou uvidel. Asi jeste novejsi model. Spojka je pryc, ale to je vsechno, co se o tom batohu da rict dobreho. Uplne ho zmrsili :? Vsechno je titerne, blbe se s tim manipuluje, spousta uzkych popruhu, sundavaci viko a bederak (na 40 l batohu #-o), same blbosti. A co je nejhorsi, vubec nesedi. Tlaci bodove na bedra, jelikoz je dole moc uzky a navic mi prisel strasne nestabilni. Bederak ho neudrzel a furt se kyval na vsechny strany. Proti tomu, co jsem zkousel pred par lety, uplne neco jineho. Horsiho ve vsech smerech :evil: Moje stare rozpadajici se Ferrino, ktere nikdy nebylo nic moc, sedi podstatne lip a je mnohem stabilnejsi (uz jsem jak apuka, ale ten rozdil byl fakt velky)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod budo » pát led 26, 2018 8:55

SIMOND tady https://www.decathlon.cz/C-109642-batohy-obaly - ty batohy jsou perfektně udělaný materiálově i dílensky. Praktický.

Forclaz Air+ 30 L a 40 L - jsou moc pěkný batohy. Máme ho doma v provedení 20 L.

A po pravdě, mám sice vyhlídnutej na turistiku Osprex Exos 48 L, ale kdybych zjistil, že se vejdu do 40 L, tak bych nad tím Air+ 40 L za ty prachy fakt hodně uvažoval.

Jinak žena má doma i tenhle https://www.decathlon.cz/batoh-nh-500-2 ... 83596.html a jako EDC batůžek je super.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Michal82 » pon led 29, 2018 20:10

Mike - pokud bys chtěl starého Speeda ve 30l tak ti ho prodám - já už ho asi moc neužiju.
Jediná vada - chytnul nejakeje fleky někde není to nějak moc vidět ale je zlutej takže vidět to je. Jinak je OK.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » úte led 30, 2018 2:39

30 l je malo, chtel jsem 40, ale u stare verze mi vadila spojka mezi popruhy, jinak bych ji vzal. No a nova je k nicemu #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy