Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pát dub 20, 2018 19:39

tak sem.si dneska ponosila talon 33 ML lehce po meste s obsahem cca 4 kg... Bederak/popruhy sou kratsi nez u ML kastrola, uprimne bych nerekla ze je to fakt ML, takze v tomto ohledu mi sedi hezky, zad se zdaji byt pohodlna.

Ale ten bederak... potrebovala bych proste mekci a polstrovanejsi... lehce me tlacil i pres maskace ktery sou rozhodne tlustci nez treba lehky SS letni kalhoty...

Asi se hecnu a pristi tyden se do nej zkusim sbalit na 2 dny... zitra bude test drzaku na fotak jak zmkne celodenni natrsani
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod fps » pát dub 20, 2018 19:45

scinkk píše:u talonu asi jediny zapor je ta promokavost

tak dle mě je největším nedostatek Osprey Talon to, že má strečové ramenní popruhy a bederák
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod GreyMouse » pát dub 20, 2018 23:53

Mawenzi píše:Ale ten bederak... potrebovala bych proste mekci a polstrovanejsi... lehce me tlacil i pres maskace ktery sou rozhodne tlustci nez treba lehky SS letni kalhoty...

To je nějaký divný, při 4 kg v batohu bys pomalu neměla zaznamenat, že něco neseš na zádech. Nejde o nějakou tvarovou nekompatibilitu bederáku s tvým tělem? Mě bederák nepříjemně tlačil, když jsem zkoušela manželův Doldy, ale nedostatečným polstrováním to určitě nebylo. Když jsem ho pak porovnávala s batohy, které mi seděly líp, tak Doldy měl bederák širší, jinak tvarovaný, ale na pohled největší "polštář". Manžel s ním žádný problém nemá, takže předpokládám, že nejde o chybu batohu ale prostě s mým tělem nejde dohromady.

Máme 40litrovou Salewu z boozebazaru, která má bederák užší a tužší (možná by šel přirovnat k tuhé pěnové karimatce) než Doldy a sedí parádně. Kdybych to na vlastní kůži nezkusila, neuvěřím.

Dnes odpoledne jsem si udělala s čoklem procházku ke studánce a zpátky nesla 8,5 l vody v tomhle. Bederák je jen pogumovaná síťka, polstrování žádné, ale netlačil mě nikde.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 21, 2018 6:43

Me tlaci na tech kostech vepredu. Kdyz ho hodne utahnu tak jak neni mekkej tak proste na tech kostech ho citim vic ze "tlaci". SM mi vychazel tim svem na pomezi jak konci kapsy a zacina jen popruh primo na kost a to neslo, ML je o par cm delsi takze o dost prijemnejsi, ten sef je az za kosti.

Aj kastroly tam lehce citim, ale nevadej mi. Treba to bude jen o zvyku, jak se to pak omacka.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » sob dub 21, 2018 22:10

tak zada talonu hodnotim kladne, dneska.bylo snad 30st, na palave ani kouska stinu, a vubec sem.nenahazovala mokrej hadr na zada. Boziii.

No ale od bederaku mam kosti odlaceny, zkusim ho vzit na 2 dny a uvidim... snad se obouchaj. Vyhovuje mi jinak dobre, nesl se paradne. Ty strecovy kapsy sou dobry, vleze se tam 5" mobil, coz do kastrola ne, ackoli nejdou zapnout jednou rukou, zip dojede tak do 80% kapsy a na tom "zlomu" se musi pridrzet a dotahnout druhou rukou, takze to je nezvyk aby mi nevypadavali veci.

Premyslim, zda by se na bederak nedala nasit "zevnitr" kapsa na molitan. Tenhle bederako problem u tehle nemekkejch modelu mam u vsech batohu, ktery nemaj mekci bederak... Nebo jestli se kosti casem otlacej, aby si zvykly a nebolely... mozna nejaky mazani na "otlaky" aby kuze pres noc regenerovala?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon dub 23, 2018 9:51

Mawenzi píše:od bederaku mam kosti odlaceny, atd., atd.
Uz jsi to tady davneji resila, ale nemas nahodou ten bederak v blbe vysce/blbem miste?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 23, 2018 9:58

Ja mela hlavne zniceny ramena, po kazdym bederaku mam otlaky na kostech ale je rozdil kdyz to je citlivy po tydnu a je rozdil kdyz sou fakt dodrany po dnu, dneska jeste cejtim i pasek od kalhot :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon dub 23, 2018 10:35

To jo, resilo se neco jineho, ale myslim, ze tam bylo i par poznamek k spatnemu mistu bederaku (ono to s tlacenim ramennych popruhu souvisi).

Kazdopadne, pokud ted citis i pasek od kalhot, znamena to, ze bederak otlacil ty "kosti" spise zvrchu nez z boku, kde by mel byt. Jako nic si z toho nedelej, batohy tak /spatne/ nosi docela hodne lidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 23, 2018 10:46

nechapu jak z boku nebo z vrchu? ja nodim bederak tam, kde mu 100% vyhovuje. na bedrech. ne na brise.

Lehnes si na zem na bricho a udelas takovej ten cvik jak zvednes trup a ruce nahoru a nohy taky zvednes nahoru takze lezis dejmeztomu na panvi/ brise. Ja kdyz takhle lezim tak lezim na tech kostech a fakt to boli mit vetsinu vahy tela na tech dvou kostech. Na nich stejne boli utazeny bederak. Abys mel oredsravu ze ktere strany mi tam tlaci. Co znamena z boku a z vrchu na kost nechapu, pokud to nemyslis tak, ze mam bederak tak vysoko ze je o ne "zvrchu zaprenej", ne neni. Sou otlaceny zepredu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon dub 23, 2018 11:23

Mawenzi píše:pokud to nemyslis tak, ze mam bederak tak vysoko ze je o ne "zvrchu zaprenej", ne neni. Sou otlaceny zepredu
Jo, tak jsem to myslel. Kdyz ne, tak to neni ten pripad, co jsem myslel.
Spis me zarazi, ze Te boli ty kosti u uvedeneho cviku. Pokud Te boli i kdyz jsi predtim napr. tyden bederak na nich nemela, to by podle me delat nemely. Neprijemne to byt muze, bolest by tam byt nemel. Ci Ti udela, kdyz si lehnes na zem na bok? To bys mela mit vahu jen na jedne kosti (teda pokud nemas na nem extremne nadmirni "obalovy material" - to by Te ale nemel bolet ani ten "Tvuj" cvik.
Pokud mas fakt ty kosti bolave pri tlaku, zacal bych asi patrat po pricine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 23, 2018 11:44

mam za to ze to boli kdyz lezis celou vahou na kosti lehce potazenou kuzi, tak ta kost jakoze neboli ale proste neni to prijemny a otlacis tu kuzi. Kdyz lezim na boku tak pres velikou zadnici na tu kost z boku nelehnu. Me ty kosti nenoli proto ze je na nich tlak mam proste otlacenou kuzi mezi kosti a bederakem natolik, ze je kuze citliva, dalo by se rict modrak a proto to boli, ze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod GreyMouse » pon dub 23, 2018 12:05

Naštěstí mám dostatečné polstrování na těle, takže mě nic podobného netrápí :D. Ale, na druhou stranu, neměla jsem popisovaný problém ani v dobách, kdy jsem měla BMI=18. Neutahuješ si ten bederák zbytečně moc? Při jednodenním výletě toho moc nenesu a i když bederák nijak zvlášť neutahuju, tak se váha batohu dobře rozloží a nějaký nepříjemný tlak nebo zátěž nikde na těle necítím. Jo, při cestě do kopce poznám, že jsem o něco těžší, ale samotný batoh mi nikde nevadí.

Kdyby ses chtěla zbavit problému s otlačenýma pánevníma kostma, můžeš nosit batoh takhle ;-). Budeš mít sice asi otlačená žebra, ale to by pásku u kalhot vadit nemělo :D

Tak jak to popisuješ to vypadá, že ti trčí kosti z těla jako anorektickým modelkám. Možná máš mohutnější kostru, takže máš kosti blízko povrchu těla, i když jinak podvyživeně nevypadáš. S tím asi nic neuděláš, pokud výrazně nepřibereš, to by ale zase protestovalo koleno, takže tudy cesta nevede.

Co se stane, když budeš mít bederák volnější? Fakt mi přijde divný, že z nošení 4kilovýho nákladu jsi od bederáku otlačená, tak lehký batoh snad není potřeba poutat k tělu velkou silou. On se ti ten bederák někam stěhuje, když ho nemáš tak utažený?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 23, 2018 12:14

greymouse
jj mam hodne sirokou kostru kdyz sem mela 58 kg tak mi ty kosti viditelne trcely z tela, ted se lehce rysuji pod povrchem. muzu si i drnkat na zebra ktery sou celjem ojem viditelny i s obtahlym trickem a bmi mam asi 24 pritom :D

V patek sem ho mela cvicne a z tlaku na kosti sem mela obavi. v sobotu sem ho nesla asi 8h, startovni vaha cca 8kg, bederak sem ne vzdy dotahovala, nebo dopinala a vcera mi byli hasny, ze druhej nedam celodenni zapnuti bederaku.

Je jasny, ze casem si ta kuze privykne ale jde ji nejak pomoct? zmirnit masti, prelepit naplasti na puchejre, proste minimalixovat bolest a zvysit sanci na urychleni zvykani
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon dub 23, 2018 12:33

Pokud to neni, jak pise GM, velice silnym utazenim bederaku, tak bacha, ty modriny mohou (ale nemusi) znacit taky problemy, a to docela neprijemne. Tva alergie na lepek muze byt jednou z pricin, ale se taky muze do toho montovat Tvoje strava. (Neco malo si muzes precist napriklad na konci tohoto jinak malo rikajiciho clanku.)
Kazdopadne bych Ti doporucoval si na nejakou dobu zvysit prijem vitaminu C a taky vitaminu K.

Jako prvni pomoc na tu tvorbu modrin bych Ti ja doporucil zkusit homeopatika Arnica montana 5CH nebo 9CH, zkus si dat pred vyjetim na turu 2-3 kulicky. A kdyby si citila, ze Te to hodne tlaci a mohly by se modriny delat, tak si je dej taky. A kdyby se uz udelaly (a hlavne kdyby sis ty kulicky nedavalaa predtim), tak si dej 2 kulicky co hodinu, kym se nezacnou ztracet, melo by stacit tak max. 3-4x.
Kdybys na homeopatika neverila nebo je nechtela, tak si sezen arnikovy krem nebo gel a tim si to maz pred v prubehu i po ture.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 23, 2018 12:40

dik za tipy.

uplbe modriny to nejsou ale proste ta kuze vtlacena mezi 2 tcrdy veci boli. mekky bederaky mi to nedelaj, protoze sou mekky.

arnicu mam asi dona od psa, tak zkusim zda to bude min bolet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon dub 23, 2018 12:49

Mozna jsem to blbe pochopila, jsem si myslel, ze se Ti ty modriny vytvareji... Arnika (jak kulicky, tak i krem) by ale mela pomoci i pri pohmozdeni (tim tlakem).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod GreyMouse » pon dub 23, 2018 13:17

Hm, s tím zkušenosti nemám, to by chtělo nějakýho kostlivce s podobnýma problémama :?

Ale pokud jde o úpravu batohu, dřív než našívání něčeho na samotný bederák bych zkusila něco bez zásahu do batohu. Třeba přišít na kousek molitanu na dvou stranách pruh látky tak, aby šel tunýlkem mezi molitanem a látkou protáhnout bederák vyzkoušet, jestli dodatečné polstrování pomůže.

Nebo to zkusit úplně obráceně, polstrování na problematickém místě minimalizovat, tj, udělat silnější polstrování v okolí kosti. Třeba by pomohlo pokud bys měla nějaký takovýhle "děravý bederák", který by měl otvory v místě těch problematických kostí. Já vím, tohle by bylo spíš na zakázkovou výrobu a pokud není bederák odnímatelný, tak to u tohodle batohu nepřichází v úvahu. Ale třeba by šlo přidat další vrstvu bederáku, která by byla v místě kostí vykrojená a dodaná vrstva by tak seděla na těle v okolí kosti a tlak na kost by se aspoň trochu zmírnil. Prostě dodat do okolí kosti nějakou vhodnou hmotu, která by tlak bederáku zachytila... nevím, jestli je aspoň trochu jasný, jak to myslím, neumím to líp popsat :|
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 23, 2018 13:34

greymouse tunylek je bozi napad, uz sem corla kus molitanu a s tim vymekcenim kolem chapu - to by zamezilo otlakum i na vicedennich akcich s mekym bederakem
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » stř dub 25, 2018 19:00

greymouse tak mam experimentalni jeden tunylek s pidi polstarkem s takovou vatovou vyplni do polstaru a vypada to slibne. Snazim se sbalit na 2 dny do te 33, abych pripadne mohla vymyslet nouzovou variantu zitra. No neni to lehky, kdyz normalne jezdim se 48 :D sice v ni byva lehce mista, ale vysublimovat tech 15 litru jako asi neumim :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » sob dub 28, 2018 22:55

Vybiram batoh na jednodenni tury u nas i v Alpach. Idealne i na zimni sneznice, ale to neni nezbytne nutne. Pozadavky:
- velikost okolo 30 litru (nosim 5 - 7 kilo, na sneznicich do 10)
- dobra zada s pevnou vyztuhou. To je podminka nutna, HDPE plat nestaci, kov nebo neco jako Delrin on Deuteru.
- zada musi mit spravny tvar do S a ten tvar musi udrzet bez ohledu na naklad, coz zaridi ta vyztuha
- musi mit bederak
- pokud mozno jednoduchy bez zbytecnych blbosti (KISS)
- musi mit uchyty na cepin
- vodeodolnost nebo nepromokavost vitana, ale preziju i bez ni
- vstup jen shora, zadne bocni zipy nebo spodni komora

Vypada to, ze musim vybirat z lezeckych batohu a zatim se mi nejvic libi Osprey Mutant 28. Libi se mi na nem:
- zada, sednul na prvni pokus, maji spravny tvar a hlinikovou vyztuhu
- rozmery, je tak akorat, objem i vyska. Pri svych 28 litrech priblizne stejne velky jako me aktualni Ferrino 45 #-o
- relativni jednoduchost, zvlast na Osprey.
- trochu mi pripomina Crux AK radu a vubec bych se nedivil, kdyby se tam inspirovali
- vaha. Tesne pod kilo, naprosto v pohode.
- material vypada, ze by mohl neco vydrzet

Co se mi uplne nelibi:
- bederak. Utahovani po stranach, ale mozna je to jen otazka zvyku. Popruh je moc uzky, asi 25 mm proti normalnim 40. Vylozene mi to nevadilo, ale otazka, co to udela za cely den. Tohle by se ale v nejhorsim asi dalo resit prisitim jineho.
- zapinani na zip. Klasicky vrchlik bych ocenil vic, ale vidim i vyhody. V podstate mi nejvic vadi ten zip, coz je slabe misto. Mozna ale ne tolik, jelikoz je docela robustni. Bohuzel neni ani vodeodolny, takze v desti protece. Kdyby pres nej aspon byla jednoducha lega...

Mate nekdo tip na neco podobneho nebo lepsiho? Tady uz jsem celkem nalomeny a nejspis si ho objednam na 14 denni zkousku. Kdyby se nic lepsiho nenaslo.

BTW, jeho vetsiho brachu, Mutant 38, jsem okamzite zavrhnul. Klasicky preplacany Osprey. Podobne Talon II 33, to je vylozeny hadrak, plny blbosti s mizernymi zady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod slash1111 » ned dub 29, 2018 7:17

Peak Ascent 32
Mal som predošlú verziu (42L), a chrbát som dovystužoval tou penovou pvc doskou, čo bolo úplne dostatočne. Ale ak Ti to je málo, tak kedysi som to na Mutantovi 38 (ktorý mal úplne mäkký chrbát) riešil samolepiacou prechodovou lištou :lol:
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod aksam » ned dub 29, 2018 7:28

V Alpsportu Gregory Alpinisto 35, novější verzi vz. 2017
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2018 0:32

Diky za tipy. Jestli je nekde potkam, tak na ne kouknu, ale pozadavky nesplnuji ani jeden. LA nema vyztuhu pevnou zad a navic ma odmimatelny vrchlik #-o Gregory je zas preplacany hur, nez Ospreye a asi je i moc velky. Ma bocni zip #-o a taky je dost tezky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 30, 2018 7:27

vikend s talon 33
- 11,5kg celkova vaha, batoh si zrejme sedl jinak nez na jednodennim vylete, takze kosti uplne OK a po 65km nevim o tom, ze by byl s bederakem problem.

- jediny dve veci, co me proti kestrelu stvou - nema plastenku (budu muset nosit z kestrela nebo koupit)
- kestrel nel lepsi utahovani, cca 1cm popruh dole a nahore z boku. Talon ma v miste kapsy tenouckej popruh co jde cikcak z leva doprava a zas doleva, utahnout to de dost blbe a hole su zvykla nosit v bocni kapse zajisteny prave horni stahovaci paskou.

Asi prodam kestrela 28
+ lepsi bederak
+ plastenka
+ stahovani boku

- horsi zada
- chybi mi cca 2-3 l

Talon
+ lepsi zada
+ vetsi litraz
+ do bederaku se vejde 5" mobil

- bederak me nenadchnul
- stahovani (budu si muset prisit nejaky poutko,)
- plastenka

Jako proc nemuze byt jeden paradni batoh? proc kazdej musi mit jiny vady?
Do konce tydne bych se mela rozhodnout, kterej necham. Asi vyhraje talon kvuli tem zadum, ale...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2018 11:44

Mawenzi píše:proc kazdej musi mit jiny vady?
Protoze kdyby mely vsechny stejne vady, ani jeden by nikdo nekoupil :wink:. Takto se vzdy najde nekdo, kdo nad nekterymi vadami prihmori oko a nektery batoh koupi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 30, 2018 12:04

ja samozrejme nechci aby meli stejny vady, ale aby ty vady idealbe nemeli :D

beru treba otazku plastenky, bederaku - kazdymu vyhovuje neco jinyho, nekomu neva mit prochcabej batoh. Ale stahovaci popruhy ktery fakt nejdou stahovat bez zapaseni a potahovani obema rukama vninam jako fail.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon dub 30, 2018 12:51

mike píše:Vybiram batoh
Podivej se jeste na Millety:Prolighter 30(+10). Pravda, ja tam tech +10 a tim mala vaha navic, ale to by nemuselo vadit, kdyby vse ostatni bylo OK. Nebo Matrix 30 MBS, u Trilogy 35 by se TI mohlo libit, ze by mel byt nepromokavy (s rolovacim uzaverem) a docela odolny, mel by mit nejakou lehkou vyztuhu ze sklenych vlaken, bohuzel 30-ku prestaly vyrabet, s mensim objemem je 25l.
Vsechno se da sehnat u Hudy - mozna o nich muze podat par informaci vK. Sam jsem je nezkousel, jen nektere videl a nevypadaly spatne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2018 15:28

Diky, na Millety se teda jeste zajdu kouknout, tohle chce zkusit v realu. Chtel jsem napsat, ze maji dost ohavne barvy, ale jak tak koukam, tak za to muze Hudy, kde takove objednavaji. Millet dela i celkem normalni.

@Mawenzi: Talon ma lepsi zada? :shock: To si pak nedovedu predstavit tu hruzu u kastrolu ;-) Protoze mne prisly ty u Talonu docela mizerne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon dub 30, 2018 15:38

mike - asi je to dle zvyku, kestrel ma pohodlny zada ale ve vedru je to nacucanej mokrej hadr. S talonem sme dali 62km za so+ne, coz v tom desnym vedru byl rekla bych na zada dobrej test a system jak sou delany mi fakt vyhovuje, protoze zad se dotyka jen ta mrizka a tudiz se nekona nechutnej mokrej hadr.

Ty zada sou na talonu perfektni vec, ja bych chtela kestrela s talonovyma zadama a byl by to pro me paradni batoh.

Jinak drzak na fotak na popruhu drzi v poho, akorat se nedostanu do te pohotovostni kapsicky, stejne nevim, co bych s ni delala.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9355
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » pon dub 30, 2018 15:41

Aha, nemyslel jsem tohle, ale jak nesou a jak drzi tvar. To mi u Talonu prislo docela spatne. Zvlast v porovnani s tim Mutantem 28, co se mi jako jediny z Ospreyu libi.

Mrizka je dalsi duvod, proc o nem uvazuju, akorat jsem nevedel, jestli ma nejaky efekt. Jestli jo, tak je to docela plus, promocena zada mi ted fakt vadi.

BTW, koukni na Mutanta 38, ten ma taky mrizku a velky by mel byt dost. Na mne je preplacany, ale kdyz ti nevadi kastrol, ktery je snad jeste vic, tak by ti to mohlo vyhovovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy