Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Peťula » čtv led 8, 2009 14:59

Ahoj, sháním baťoh pro přítele k narozeninám.
Mělo by to být něco kolem 25-30 litrů, na kratší procházky a na kolo. Uvítala bych nějakou radu, protože se v tomhle tématu vůbec neorientuju :) Sama jsem vybrala Deuter Trans Alpine 30 anebo Karrimor Airspace 25, ale jen podle recenzí.
Díky za info.
Peťula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 8, 2009 14:51

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod terkad » čtv led 8, 2009 15:06

Chybu neuděláš ani s jedním. Mám Deuter act trail 24 a perfektní. Malý a přitom nafukovací. Jak do města na notebook, tak na víkend nalehko. Má i pláštěnku.
Jo, a ten můj je červený, na stránkách mají jen tu velkou verzi v šedé.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod ZbynekN » čtv led 8, 2009 15:09

ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod amigo » čtv led 8, 2009 15:11

já bych šel do toho trans alpina, ale ta třicítka je podle mě na malej batoh celkem velká (mám na běžný nošení 22L a stačí i na krátký vejlety), ale dělá se i v menší verzi
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod terkad » čtv led 8, 2009 15:15

Teď čtu, že je to i na kolo. Pokud jen příležitostně, tak je to jedno, ale pokud by s tím na kole jezdil častěji a dál, tak určitě něco s dobře odvětrávanýma zádama.
A pozor na Deutery, udávají trochu menší litráž, než doopravdy mají. Ale zas takový rozdíl to není.

P.S. Vítej na fóru :D
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod zbuddy » čtv led 8, 2009 15:16

Já už ti obratem napsal odpověď která v podstatě zahrnuje výše uvedené názory, ale dal jsem uložit jako koncept, ale nemohu to najít.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod ZbynekN » čtv led 8, 2009 15:20

zbuddy píše:ale dal jsem uložit jako koncept, ale nemohu to najít.

Klikni na uživatelský panel a po levé straně je složka konceptů, tak by to tam mělo být. Asi :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod Peťula » čtv led 8, 2009 16:34

No je to tak napůl, napůl na kolo, napůl na procházky :)
Ty záda by to chtělo nějak odvětraný každopádně.
Klidně pošlete další návrhy, ráda se inspiruju...
Peťula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 8, 2009 14:51

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod RUMcajs » čtv led 8, 2009 16:44

Deuter dela i nejakej bagl co ma cela zada sitovana, takze je mezi zadama a batohem nekolik cm mista.
Ja jsem spokojeny vlastnik Deuter Transalpine 30.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod jedik » čtv led 8, 2009 16:52

Já trošku odjinud. Ségra si pořídila Vape Baboon 30 a kupodivu to je fakt solidní batoh, pokud bys tedy sháněla něco levnějšího než Dojtra.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod Vilík » čtv led 8, 2009 16:55

Ja mam Deuter Futura 32, ten ma odvetrany zada. Ale je pro tebe asi velkej... (Teda spis do nej dam v pohode starej batoh, na kterym bylo taky 32... :ú ) Zatim spokojenost a dela se i mensi...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod šíp » čtv led 8, 2009 18:32

mám tento Deuter
fajn zádový systém, líbí se mi možnost upnutí přílby, případně bundy a skvěle se tam vejde i miska na vodu pro psa :finga:
výhodou je i prodyšný bederák, v hicu jsem to mockrát ocenila
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod ZbynekN » čtv led 8, 2009 19:52

Taky mrkni třeba na corazon, ten malej je snad arco :(( . Taky mrkni třeba na nějaký osprey, lowe alpine, salewa. Nebrat doldy, husky, hannah
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod zbuddy » čtv led 8, 2009 21:03

Deuter TransAlpine schvaluji, šipka jej má (sice 25 SL), ale určitě doporučí. Duter má plno dalších modelů. Od jiných výrobců - např. VauDe Bike Alpin Air (nebo Vent - bez síťky) 30+5 (20+5 mi připadal krátký) - chodím kolem něj již mslně skoro dva roky, ale mám pár jiných :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod šíp » čtv led 8, 2009 21:04

zbuddy píše:Deuter TransAlpine schvaluji, šipka jej má (sice 25 SL), ale určitě doporučí. Duter má plno dalších modelů. Od jiných výrobců - např. VauDe Bike Alpin Air (nebo Vent - bez síťky) 30+5 (20+5 mi připadal krátký) - chodím kolem něj již mslně skoro dva roky, ale mám pár jiných :wink:

omyl,šipka má 26l a již jej doporučila :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod ZbynekN » čtv led 8, 2009 21:07

zbuddy píše: např. VauDe Bike Alpin Air(20+5 mi připadal krátký) -


Je to na kolo, takže nesmí krýt kapsy u dresu a vrážet do helmy. Proto porazil (v mém případě) deuter transalpine, prostě mi na kolo přišel lepší
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod beny6 » pát led 9, 2009 0:22

Ja mam batoh od Osprey a to Talon 33. Muzu jen doporucit. Provedeni perfektni, da se toho do nej spousty nacpat (veci na 2 dni pri trose skromnosti). Je dobry jak na kolo tak treba i na beh (no jo sem blazen #-o , beham s takovym batohem ). Na normalni chuzi ho samozrejme pouzivam nejvic a tam je taky supr. Jeho nevyhoda je asi hlavne cena :cry: . Dela se i v mensi verzi a to Talon 22. I kdyz tedka me napada ze sem ho uplne narvanej na kole nemel tak nevim jak je to nahore s helmou. Nema zadnou plastenku ale je z materialu ktery nejaky ten dest vydrzi. Jak rikam, nejvic se mi na nem libi kvalita provedeni a vaha (chvilema ani nevim ze ho mam na zadech).
Uživatelský avatar
beny6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon čer 16, 2008 11:27
Bydliště: Brno

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod zbuddy » pát led 9, 2009 7:37

šíp píše:
zbuddy píše:Deuter TransAlpine schvaluji, šipka jej má (sice 25 SL), ale určitě doporučí.
omyl,šipka má 26l a již jej doporučila :mrgreen:
Já vím, jen jsem oživil svůj starší příspěvek z konceptů...
beny6 píše:Ja mam batoh od Osprey a to Talon 33. Muzu jen doporucit. Provedeni perfektni, da se toho do nej spousty nacpat (veci na 2 dni pri trose skromnosti). Je dobry jak na kolo tak treba i na beh. Jeho nevyhoda je asi hlavne cena :cry: . Dela se i v mensi verzi a to Talon 22. I kdyz tedka me napada ze sem ho uplne narvanej na kole nemel tak nevim jak je to nahore s helmou. Nema zadnou plastenku ale je z materialu ktery nejaky ten dest vydrzi. Jak rikam, nejvic se mi na nem libi kvalita provedeni a vaha (chvilema ani nevim ze ho mam na zadech).

Rockpoint ten Talon 33 v katalogu nemá, možná ho nemá i ve skutečnosti, ale (nejen)oni mají dost často rozpor mezi katalogem, netem a skutečností. Talon 22 mají za 1990 Kč -9% (resp. -11% VIP), což není moc. Ty Talony jsou dost designově výrazné. Mne zaujala v poslední době řada Osprey Kestrel...O pláštěnkách píšu jinde
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod šíp » pát led 9, 2009 8:44

@zbuddy-co ty mnohonásobné a zbytečné citace? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod zbuddy » pát led 9, 2009 8:45

@ šíp: nechápeš, kdy a jak se citace mají používat - viz manuál NEJVYŠŠÍHO :twisted: :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod beny6 » pát led 9, 2009 9:24

zbuddy píše:Rockpoint ten Talon 33 v katalogu nemá, možná ho nemá i ve skutečnosti, ale (nejen)oni mají dost často rozpor mezi katalogem, netem a skutečností. Talon 22 mají za 1990 Kč -9% (resp. -11% VIP), což není moc. Ty Talony jsou dost designově výrazné. Mne zaujala v poslední době řada Osprey Kestrel...O pláštěnkách píšu jinde

Ten Kestrel vypada taky zajimave a maj ho v RockPointu tedka dokonce v akci. Jen podle toho co sem tak na netu koukal tak bude asi vic turisticky nez sportovni, protoze tam napr uz neresi vahu a ten strih zad mi pride ze u toho Talonu je takovej vyhodnejsi pro aktivnejsi pohyb. Musel bych ho asi ale videt nazivo. Jinak ja ten Talon 33 koupil taky v RockPointu taky v nejake akci (ale co vim tak ne moc vyhodne). Takze ho tam minimalne meli.
Uživatelský avatar
beny6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: pon čer 16, 2008 11:27
Bydliště: Brno

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod zbuddy » pát led 9, 2009 9:28

@ Beny6 - pravdu díš
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod vici » ned led 11, 2009 11:04

Pokud ti nezáleží na nějaké té koruně, tak můžu doporučit Klättermusen Ratatosk. Tady je za dobrou cenu http://www.blocket.se/vi/19202091.htm?ca=11_s.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod Umiaki » ned led 11, 2009 11:45

beny6 píše:Ten Kestrel vypada taky zajimave a maj ho v RockPointu tedka dokonce v akci.

Na batozích Osprey mi dost vadí jejich puristické řešení kapes - žádné... Na malém batohu se hodí pár kapsiček na organizaci. Jinak zádový systém je prostě nejlepší :)
jedik píše:Já trošku odjinud. Ségra si pořídila Vape Baboon 30 a kupodivu to je fakt solidní batoh, pokud bys tedy sháněla něco levnějšího než Dojtra.

Nové Vape řadím vedle Husky a Hannah - materiál tenký hadřík, zátěr odchází hned, nekvalitní šití :( Kam zmizela kvalita starých dvaatřicítek :(
vici píše:Pokud ti nezáleží na nějaké té koruně, tak můžu doporučit Klättermusen Ratatosk. Tady je za dobrou cenu.

Typický batoh na kolo :mrgreen:
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod vici » ned led 11, 2009 13:16

vici píše:Pokud ti nezáleží na nějaké té koruně, tak můžu doporučit Klättermusen Ratatosk. Tady je za dobrou cenu.

Umiaki píše:Typický batoh na kolo :mrgreen:


A proč ne? :((
Má pružné záda a když si ho napasuji, tak se mi na zádech ani nehne (na kole i na procházce pěšky), snad jen nemá kapsy a zipy (což je pro mě max. vyhovující). Ale asi jako batoh jen na kolo to určitě nebude. :-..
Ale každému vyhovuje něco jiného. Ať si zkusí a sami si vyberou :D
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod lenka.ledenska » pon bře 30, 2009 21:15

Ahoj, ráda bych se zeptala, jaký je rozdíl mezi VAUDE Bike Alpin Vent 25+5 a Bike Alpin Air 25+5? Vím, že rozdíl je v síťce, ale jak to pocítím? :((
lenka.ledenska
 

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod ZbynekN » pon bře 30, 2009 22:25

To nevím, jak pocítíš rozdíl :(( . Ale mám Air se síťkou na kolo a jsem spokojen. Ale na normální nošení bych klidně bral i bez síťě
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod zbuddy » úte bře 31, 2009 5:46

lenka.ledenska píše:Ahoj, ráda bych se zeptala, jaký je rozdíl mezi VAUDE Bike Alpin Vent 25+5 a Bike Alpin Air 25+5? Vím, že rozdíl je v síťce, ale jak to pocítím? :((

Logicky: lépe Ti schnou záda, ni?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod Ofce » sob zář 12, 2009 12:35

Deuter act trail - mam dotaz na tento batoh, ktery tu vychvaluje TerkaD. Premyslela jsem ale o 28 litrech. Resim to na to same vylet do prace a skoly se svacinou, termoskou, notasem, mikinou, penalem a podobnyma serepetickama. Vazne se ti to vejde do 24? mam ted Berghause 20 a nevejde se mi tam lautr nic (v reklamaci mi ho vymenili za mensi, po ctrnacti dnech noseni se rozhadrovala sitka na bederaku a ted u toho mensiho to same akorat to trvala mesice dva :() Predtim ten samy letity problem s Doldy Zion 22, kam se mi veci na me celodenni opusteni domovske zakladny taky nevesly.

Protoze misto kola pouzivam vic brusle - myslite, ze by sly na ty bocni popruhy ukotvit? S helmou doufam, ze neni v sitce problem.

A ted ta nejpraktictejsi otazka, jak z toho Terko lovis veci? je to predni otvirani fakt vyhoda? ze by se mi treba po letech prestali smat kamaradi, ze pri loveni penezenky musim vysypat cely batoh :-)

Diky moc.
Ofce
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 12, 2009 12:13

Re: Menší batoh (25-30 litrů)

Příspěvekod zbuddy » sob zář 12, 2009 14:42

Ofce píše: Protoze misto kola pouzivam vic brusle - myslite, ze by sly na ty bocni popruhy ukotvit?
Já nemyslím...Chce to dole mít ukotveno v kapse a nahoře gumicukem (i když vlastně na tom ACT Trail je, ale musela bys to vyzkoušet v reálu) - viz např. můj avatar.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Další

Zpět na Batohy