Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod fps » ned črc 1, 2018 13:40

si to tady pročti, a pak budeš vědět
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Johnys » úte črc 10, 2018 10:12

Dík za odkaz na již několikrát pročtené a prohledané. Hledal jsem něco konkrétnějšího a nic. Na zahraničních forech také nic moc zkušenosti.
Nakonec jsem jeden kus této značky risknul, otestoval a zklamaně vrátil :roll:
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 10, 2018 10:50

Johnys
aproc si ho vratil? myslim, ze gregory plati za dobrou znacku ale tu na foru ho zas tolik lidi z aktivnich uxivatelu nematak prihod zkusenosti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Johnys » úte črc 10, 2018 11:37

Mawenzi: Zkoušel jsem letos na prodejnách Gregory a Osprey něco v objemu 35 až 45 litrů. K dosavadní značce kterou jsem používal jsem začal mít určité výhrady a batoh jaký jsem v uvedeném objemu potřeboval prakticky výrobce nemá, resp. nechci dělat už ústupky.
Vyhovoval mě Osprey Kestrel 38 a Gregory Stout 35. Nakonec ten Gregory seděl líp než Kestrel a velké plus bylo nastavení zad, super byly dlouhé ramenní popruhy a pro mě dobře řešený bederák. Příštup do báglu taky dobrý, trochu zvyknout si chce na vrchní otevírání pod víkem pomocí té stahovačky takové... Takže prostě jednou větou naprostý luxus, řek bych že pohodlnější bágl jsem na zádech neměl.
Co se mě tak nějak nelíbilo, byl ten zip na víku, ale s tím by se dalo žít. Další mínus byly miniaturní přezky na bočních kompresních popruzích, ale to už bych taky nechal plavat. Celkem nedůvěryhodně vypadal způsob přišití spodní části ramenních popruhů (ta část která je šitá ve spodní části batohu) ale to by asi prověřil čas.

A teď ta důležitá věc - kdybych na prodejně jakýkoliv batoh obrátil vzhůru nohama, prolezl všechny švy několikrát, nenajdu tam prostě nic, vše je OK. Po třech dnes používání se začal párat jeden šev který ani nebyl namáhaný nijak, resp. ta látka tam nebyla ani přišitá. Další věc která vynikla při plném báglu byl střih, prostě křivé švy, křivě nastříhaný materiál, (je to do jisté míry vidět i na některých vygooglovaných fotkách).

Takže teď řeším celkem dilema, jestli ještě znovu vyzkoušet Kestrela 38 nebo jít znovu do Stouta a věřit tomu že to byl páteční kus... Jsem z toho tak nějak nepotěšený.
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 10, 2018 12:22

chtelo by to asi prohlidnout na prodejne, to by se ty krivy svy a strihy odhadnout daly, ne?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Johnys » úte črc 10, 2018 12:50

Když tam ten bágl zkouším tak jasně že se dívám. Po této zkušenosti budu asi hledat chyby i tam kde bych je moc nečekal.
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte črc 10, 2018 14:38

Johnys píše:nebo jít znovu do Stouta a věřit tomu že to byl páteční kus
Klidne to tak mohlo byt, ale Tvoje problemy s parajici se niti mi neco pripomenuly - ne s Gregory. Jen bacha na jednu vec - kdyz si opravdu myslis, ze problem byl "v patku", tak kdyz si objednas u nas druhy kus, tak ten bude ze stejne zasilky, tj. s velkou pravdepodobnosti ze stejne serie ve stejny den. Pokud neobjednas jinou barvu. Ale podle mne je to spise kusova vyjimka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Johnys » pon črc 16, 2018 19:55

apuka píše:
Johnys píše:nebo jít znovu do Stouta a věřit tomu že to byl páteční kus
Klidne to tak mohlo byt, ale Tvoje problemy s parajici se niti mi neco pripomenuly


Nepochopil jsem tak nějak jak si to myslel s tou párající se nití. Nicméně dnes jsem rozseknul to dilema mezi Kestrelem a Stoutem. A jinak nemůžu za to že mě naštve kde co i trčící nit nebo špatný šev :oops:
Johnys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: sob črc 1, 2017 18:18

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte črc 17, 2018 7:38

Z toho si nic nedelej, to byly jine batohy jinych vyrobcu... Taky se paraly nite - jeste pred prvnim pouzitim, dokonce v obchode. Ale byly to kusove vady, jiny kus stejneho batohu ten problem nemel, proto ani nechci jmenovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod kailas » čtv črc 19, 2018 20:29

Ahoj,mam prosbu,mate nekdo nejake zkusenosti s batohy Mammut kolem 30l?Jde mi o max moznou nosnost/pevnost,nosim casto plny batoh tezkych veci,mesto/priroda,zadnej dlouho nevydrzel, ale byly do 1000kc, to je pravda. Napadl me Mammut kolem 30l, mam 60l a max spokojenost jiz dlouha leta.
Dikuju moc za rady, tipy, nemusi to byt ani ten Mammut,cena tak do 2500kc.
Je to sice dál, ale zato horší cesta...
Uživatelský avatar
kailas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob dub 18, 2009 8:48
Bydliště: namest nad oslavou

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod majka103 » pon zář 10, 2018 22:07

Ahojte. Potrebujem poradiť s výberom batohu, objem cca 25-35 litrov, cena do 50 eur, momentálne si nemôžem dovoliť viac. Myslím batoh na celodennú turistiku, aby naň šli upevniť palice a aby mal aspoň trošku odvetraný chrbát, inak nič náročné. V tejto cenovej kategórii som našla Loap Alpiz Air 30l, Crossroad Tripper 35l, Husky Salmon 35l.
majka103
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 10, 2018 12:02

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod fps » čtv zář 13, 2018 9:08

v žádném případě nedoporučuji cokoli od Loap, Crossroad a Husky, za cca stejné peníze koupíš třeba lepší Corazon Voyager
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv zář 13, 2018 20:02

Decathlon? Za 50E toho aspon trochu kvalitniho jinak moc nesezenes. Ted jsem na prechodu Pyreneji videl dost Francouzu i Spanelu (je to tam domaci obchod) s Quechua baglama, a nevypadaly tak spatne. MH500 30l je tak akorat pod tech 50E. Samozrejme, nebude to zadny Deuter nebo Osprey nebo nejaky ultralehky zazrak, ale na obycejne jednodenni vylety podle mne lepsi nez ty tebou zminovane "znacky" jako Loap. Ale osobni zkusenost s nim nemam, jen je nosilo nekolik spolucestovatelu ktere jsem tam v horach porad potkaval a nestezovali si ani jsem nevidel, ze by se jim po tydnu v alpskem prostredi roztrhal :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod pavproch » čtv zář 20, 2018 11:43

Zkuste mě, pls, trochu navést, díky.... :prayer:

UL (prostě ne moc těžký) bágl 30litrů - podmínka je, aby měl záda vyztužená tvarovanou plastovou výztuhou (S prohnutí) - jako má můj stávající VauDe Ultralight bias 30lt (už dosluhuje / přesluhuje) - bias už ale nechcu, nechce sfiňa stát na zemi, dyž ho odložím - proto chci "válcový tvar" maximálně trochu kónický nahoru, ale ne jak ten bias (má základnu/spodek jen asi 15*10cm). Jedna komora, pokud možno bez zipsů.

Barva šedá, černá, modrá - prostě ně čerbrená/oranžáda apod.

A aby se dal ošahat tady před koupí (CZ/SK, žádné US sexšopy apod.)
Přílohy
4612a2c05569bcfa6ca143ce36f557a3.jpg
4612a2c05569bcfa6ca143ce36f557a3.jpg (17.15 KiB) Zobrazeno 13362 krát
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » čtv zář 20, 2018 11:56

Podivej se na mammutacky eshop, tam jsem videl neco podobneho, napriklad toto, ten ale ma rolovaci uzaver a je nepromokavy, nevim jestli neco takoveho vubec uneses (psychicky) :-). Meli tam toho vice, ale projit si jejich nabidku muzes i sam (nebo zajit do ZA kouknout).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod remy77 » čtv zář 20, 2018 13:18

remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod pavproch » čtv zář 20, 2018 19:02

Kuju, prozkoumám to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod pavproch » pát zář 21, 2018 14:39

Sem byl neska v Ově za dochtorama a měl sem čas, taxem se zastavil v zeleném čtverečku a odnesl si tam ocuto Millet "cosyk" Ultralight 30+10 lt v černé (kromě svícavě zelených zipsů a zelené zádové výstuhy splňuje zadání na 100%) - sem zvědav na praxi v ta3. Ta světlá zelená ale brzy zajde, já se znám, sem prase.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod pavproch » čtv zář 27, 2018 17:47

EDIT předchozího příspěvku:

Bágl Millet černý se svicavě zelenou sem kupil před týdnem, hned za tepla mu doma ostříhal visačky a odložil ho, bo práce, ne hory.

Netrvalo ani týden a ve škebli se mi to rozleželo, že tu zelenou nedám.

Neska sem byl v Brně pro brambora (dostal čtvrtý motor) a přitem sa stavil u chlupatého slona ... a.... Trion 28zips v barvě "smoke" mi fčíl říká pane.

Takže ten Millet, i když sem ho ešče nepoužil ani raz pude a protože už nemá visačku, vrátit nepude, proto pude skrz ingzeráth tady na OF.cz .....

A ano, sem blb na eNtou.

EDIT 2.10.2018: Bágl Millet mi už mou blbost připomínat nebude, prodáno. Ať slouží.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod pavproch » úte říj 16, 2018 13:51

pavproch píše:
Neska sem byl v Brně pro brambora (dostal čtvrtý motor) a přitem sa stavil u chlupatého slona ... a.... Trion 28zips v barvě "smoke" mi fčíl říká pane.


Sem zapomjél field report z prvního použití v neděli v ta3: to sem snad ešče nezažil, prostě sem ten batoh naložil věcma, hodil na záda, po 6 hodinách tůry zase sundal ze zad a až v tu chvíli si uvědomil, že je nový a že nové věci je třeba štelovať. Tuhle ne. Padnul jak hrnec na zadnici. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » úte říj 16, 2018 14:26

pavproch píše:sem ten batoh naložil věcma, hodil na záda, po 6 hodinách tůry zase sundal
Tos celou tu dobu jej poctive nalozeny nosil bez pouziti sundani??? :shock: Tos mohl jit i bez nej, ne? :(( :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

výběr batohu na cca 35 l

Příspěvekod katrops » sob pro 8, 2018 19:22

Po 12 letech :D mně dosloužil batoh Corazon Argo 35. Byl z takového pevného materiálu. Nyní se mi však už rozjíždí zipy.
Bral jsem ho na túry, ale hlavně na denní nákupy potravin. Nosil jsem v něm i 17 kg.
Hledám nějaký nový s kvalitními zipy.
Naposledy upravil sobb dne ned pro 9, 2018 21:52, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno
katrops
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 9, 2006 17:40

výběr batohu na cca 35 l

Příspěvekod Lipon » ned pro 9, 2018 10:04

Třeba Deuter Transalpine
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: výběr batohu na cca 35 l

Příspěvekod Bertik V. » ned pro 9, 2018 11:28

katrops píše:Po 12 letech :D mně dosloužil batoh Corazon Argo 35.


Jdi znovu do Corazonu. Je to jedna firma která šije svoje produkty pořád stejně, dá se říct kvalitně a nepouští se do bláznivých inovací které jsou kolikrát tak akorát k ....
Do Deutera bych už nešel, u TA z Ripstopu 210 bych měl strach, těch 10 -17 kilo, nehledě na to že tam teď přišly do módy vodotěsné zipy bez légy, tomu už nevěřím. Nová kolekce je na světě a klasický Trans Alpine bude co nevidět taky tak zprzněný nový TA PRO.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » úte pro 25, 2018 10:39

Jen si od Corazonu nekupuj novej model Sahara 32. Sedí dobře, materiál je už nějakej jinej, ale pevnej. Výztuha zad... No... Nedomyšlenej spodek a ne zrovna pevná v krajích. Kapsy řešený tak, že se vydouvaj směrem dovnitř. Tuhle 32ku přerovnáš do kdejaký 25ky. 2 roky v něm nosim věci do práce, nákupy, maso a chlast na grilovačky... Ale i tak, tahle novinka se Corazonu nepovedla.
A co jsem měl od nich rok Hiker25, su nas*anej akorát..... Dole u konců vyztuh prodřená látka, páraj se švy.... Já vůl nenašel účtenku, jinak bych jim to vomlátil vo hlavu.
Takže dle mýho názoru šel Corazon dost dolu. NEKUPOVAT [-X
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » úte pro 25, 2018 16:50

Kapku odbočím od tématu. Mám menší dotaz na uživatele co mají delší dobu ruksak Osprey Stratos a používají je intenzivně bez šetření - Co snese použitej matroš (myslím že je to 1000D Ballistic Nylon) na rozích hned u bederáku, kde je ohnutej hlavní rám celej zádové konstrukce.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » úte pro 25, 2018 17:48

Bertik, ty máš kolik batohů od Corazonu, že je tak vřele doporučuješ?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » stř pro 26, 2018 10:45

Etheric píše:Bertik, ty máš kolik batohů od Corazonu, že je tak vřele doporučuješ?


Momentálně už jenom Hiker 25. Používal jsem ho když jsem jezdil / létal po světě pracovně. Dostal zabrat a nešetřil jsem ho. Arco jsem otestoval, celkem ta cordura a šití je festovní ale průser u toho batohu jsou nakonec popruhy a moc dobře není řešená ta vložka v zádech. Když jsem do toho hodil noťas, nabíječku, pití plus další blbosti tak že jsem celkem využil obsah, tak na komfort nošení nic moc, velký podíl na tom mělo i těžiště které bylo dole a vzadu, (svým způsobem to bylo i díky konstrukci spodní části toho báglu, přesně to co se teď řeší v tématu o inovacích). No jinak popruhy jsou tak na Hikera nebo menší modely ale ne na 35. To má už líp řešený Pinguin nebo Doldy. Celkem se mě líbila tenkrát i Gemma Walk 30 nebo Hike ale do toho už se mě nechce.
Pokud jde o tu Saharu nemůžu hodnotit, ale občas potkávám lidi se starým i novým Arcem na zádech tak asi to takovej šunt v kvalitě nebude.
Takže stačí ti to na vysvětlení?
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř pro 26, 2018 11:40

Jo, vpoho :) Co se týče Hikeru, už to ale není takovej držák, na to si nestěžuju jen já. Sahara je zase dost nedomyšlená..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Aranyafea » ned led 6, 2019 20:43

Byl jsem dnes ve dvou Rockpointech v Praze, a koukal jsem po Kestrelech. Chtěl jsem si zkusit Kestrela 28, ale strašně překvapeně jsem koukal - 28l verze neměla nastavitelnou délku zad, ale bylo to napevno, nebyl to dvoukomorák, a nemělo to spodní vstup - přestože normálně všechny kestrely tyhlety vlastnosti mají. Na internetu jsem koukal na videa i na specifikace prodejců, a minimálně nastavitelnou délku zad uvádí většina prodejců, na videích i fotkách je to vidět... to je nějaká extra ochuzená verze? Víte o tom někdo něco? A dá se u nás sehnat Kestrel 28 bez těchhle ochuzení, když evidentně, podle videí na youtube, existuje?
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

PředchozíDalší

Zpět na Batohy

cron