Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » pon bře 13, 2023 20:53

@etheric:
tkaní vím co je, co je skaní jsem nevěděl... ale pořád mi není jasné, co přesně znamená, že "konstrukce vláken má vysoké točky" (vysoké točky si umím představit třeba u motoru F1, ale u vlákna ne...), sry...

mně ten hrb po stažení právě vadí - ok, tobě ne, tak je vše v pořádku... porovnání zrovna s LA Eclipse nemám, ale mám s jinými batohy, které jsem zhruba v této velikosti měl... tady mi to prostě nesedí, toť vše, tobě to třeba zrovna nevadí, či dokonce vyhovuje...
Menší batoh, než 12 l mně přijde dobrý akorát tak na kolo, ale jinak asi nanic, ale to jen můj dojem - někde dříve jsi psal, že nesnášíš větší batohy, takže z toho logicky vyplývá, že se bude orientovat na batohy mezi 20-30 l, to je OK,
ale balení v této litráži batohů nemůže být zase tak moc odlišné...

... koukej, nechci se hádat, ale mně právě ta fotka vypovídá o mnohém - je z ní vidět poloprázdný batoh s věcma "sesypanýma" dolů, ale píšeš skoro opak... pak nevím, co z toho je realita... ale pokud to není batoh tak, jak s ním vyrážíš, pak je k ničemu... fotek plného batohu Montura Pila 25 je na netu plno...

Do saků balím, jen na více dní do většího batohu, , anebo, když k tomu mám nějaký konkrétní důvod, ale ani tak to nepřeháním, jinak do nepromokavého obalu vesměs dávám jen drobnosti a věci, které nesmí zmoknout, většinou při použití batohu kolem 20 l to nehrozí, takže věci "naházím", či natlačím do batohu jak jsou, ale vadí mi, když je tam potom více než 20% volného místa, raději vezmu menší batoh... stahuju to tak, aby tam v tom batohu nic neskákalo, jiný důvod k tomu nemám... až budu mít čas, zkusím nafotit, co tím přesně myslím, ale domnívám se, že dělám to, co většina...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » úte bře 14, 2023 8:00

Ok, sorry za pracovní slang. V dokumentaci bylo psáno "počet zákrut na metr délky uskaného vlákna". Polopaticky - když uřízneš metr provazu, tak spočítáš (ne ty, stroj), kolikrát se to vlákno otočí, než se narovná do původní pozice, jaký bylo, když bylo surový. Teď už je to snad srozumitelný.
Stejně ty zákruty jsou jen jedním z mnoha parametrů, co ovlivňuje výslednou pevnost a odolnost. Čím více zákrut na metr, tím pevnější, ale kurefsky blbě se s tím pracuje a výsledek je takovej tužší, ne moc poddajnej, právě jako má ta Pila.
A naopak, čím méně zákrut, tím měkčí, lépe se s tím pracuje, ale rychle se to třepí. Najít kompromis fakt není jednoduchý.

Tím "větší batohy" jsem myslel ty almary, co se tahaj když jdeš se stanem. 25l je pro mě tak akorát velikost, 20 mi je málo a 30 většinou už moc. Ale na nošení snesu max 40l co mám, větší velikost už mě vysloveně sere.

Nechci s tebou rozebírat způsoby, jak co dělám, často to někdo nepochopí, ty konkrétně tuplem nemáš šanci to pochopit, akorát by to vedlo k hádání se, ale pro mě je to tak nejvíc efektivní, tečka.
Quido píše:mně právě ta fotka vypovídá o mnohém - je z ní vidět poloprázdný batoh s věcma "sesypanýma" dolů, ale píšeš skoro opak...

Hm, máš rentgenovej zrak a vidíš, co je uvnitř naskládaný, jak to tam je, víš, co je i venku mimo fotku a pak tam půjde i jak to tam půjde .... a hned víš, jak se to nese atd... Hustý... :shock: :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » úte bře 14, 2023 12:09

Etheric píše:Ok, sorry za pracovní slang. V dokumentaci bylo psáno "počet zákrut na metr délky uskaného vlákna". Polopaticky - když uřízneš metr provazu, tak spočítáš (ne ty, stroj), kolikrát se to vlákno otočí, než se narovná do původní pozice, jaký bylo, když bylo surový. Teď už je to snad srozumitelný.
Stejně ty zákruty jsou jen jedním z mnoha parametrů, co ovlivňuje výslednou pevnost a odolnost. Čím více zákrut na metr, tím pevnější, ale kurefsky blbě se s tím pracuje a výsledek je takovej tužší, ne moc poddajnej, právě jako má ta Pila.
A naopak, čím méně zákrut, tím měkčí, lépe se s tím pracuje, ale rychle se to třepí. Najít kompromis fakt není jednoduchý.

Supr - díky, už chápu - původně jsem myslel, že záleží na rychlosti otáčenmí, při tom "kroucení", ale to se mi nějak nezdálo...

Etheric píše:Hm, máš rentgenovej zrak a vidíš, co je uvnitř naskládaný, jak to tam je, víš, co je i venku mimo fotku a pak tam půjde i jak to tam půjde .... a hned víš, jak se to nese atd... Hustý... :shock: :D

Ale tak nedělej z toho vědu - je vidět, že batoh není plný a že ho nemáš ani moc stažený... co konkrétně je uvnitř, není ani tak podstatné, komentuju jen naplněnost...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ntz » úte bře 14, 2023 13:32

me u tech malejch batuzku prijde skoda, ze jak se vetsinou nedelaj i na velikost postavy ale josu UNISIZE, ze mi moc nesedi .. mozna ale mam jeden model ke zvazeni

https://travelight.cz/produkt/sierra-de ... tor-25-40/

mel jsem koupenpu tu vetsi verzi 40-60 a musel jsem ji s tezkym srdcem vratit, protoze mela kratka zada, ale z toho baglu jsem byl nadsenenej, jak byl skvele udelanej .. U maleho baglu iz by mi to asi tak strasne nevadilo ..

zase, je to ale ranec dat za batuzek na vylety takovy prachy
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2039
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » úte bře 14, 2023 15:09

Mnohe modely batohu Vaude maji nastavovani velikosti zad, i u 14 ci 16 l velikosti, ale maji casto tu pitomou sitku v zadech - tu snesu akorat u batohu na kolo, ale ne na turistiku...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » úte bře 14, 2023 15:21

Tohle je můj batoh nacpaný na 90 %, ještě se do čelní kapsy dá nacpat větrovka či nějaká jiná tenčí bunda, nebo čepice rukavice nákrčník, kukla atp.; vevnitř je peřovka, pak Xeniar light, vaření, HS souprava (bunda i katě) dalekohled, podvlíkačky na spaní, běžné EDC věci, náhradní ponožky a přístřešek Jurek, vešel by se tam ještě žďarák, ale ten jsem teď půjčil... je to na víkendovku, normálně toho tolik na jednodenky netahám, to jen pro ilustraci, proto se taky poohlížím po menším batohu, když beru méně věcí, což mne dovedlo sem do tohoto vlákna i do sousedního, o menších batozích...

BDNitro full 90.jpg


...pokud vezmu jen nutné věci na jednodenku, vypadá to asi takto (cca 70% kapacity batohu)...

BDNitro full 70.jpg


...a toto je cca 45-50% kapacity batohu, to beru na kratší výlety a rychlovky - vypadá to srandovně a tahám zbytečně velký batoh, což mne štve...

BDNitro full 50.jpg


(možná by to chtělo kopresáky i dole) :-k
Naposledy upravil Quido dne stř kvě 10, 2023 13:13, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř kvě 10, 2023 6:53

Jdu si za Vámi pro radu. Asi hledám co neexistuje, ale třeba jsem při projíždění snad všech CZ eshopu něco přehlídl...
Po letech věrné služby mi odešel můj Decathloní batoh https://www.decathlon.cz/p/turisticky-b ... 8MQAvD_BwE , který jsem zjistil že mi v drtivé většině parametrů vyhovuje, jen bych tam chtěl něco navíc.

Rozměrově je to pro mě naprostý ideál (30l, 48 × 29 × 26 cm), který mi projde i u WIZZ jako příručák a stále se do něj zabalím i na týden.
Co bych od nového batohu chtěl. Chci aby byl multifunkční, abych ho mohl tahat do práce, takže se do něj vlezl noťas (nemusí mít polstrovanou kapsu, mám na něj hardcase), nějaké krabičky se svačinou, složky, atd. Chtěl bych, aby měl ideálně na ramenních popruzích takové ty kapsičky na softlahve, abych do nich mohl nacpat telefon, když jezdím do práce na kole, případně pokud by nebyly na ramenním popruhu tak alespoň na bederáku, ale ten by bylo ideální, aby byl odnímatelný, aby mi na batohu přes zimu, kdy jezdím do práce autem, neplandal.
Protože chci, aby byl multtifunkční a mohl jsem ho tatahat ven, chtěl bych aby měl úchyt na trekové hole a na jeden cepín. Vzhledem k tomu, že v něm budu tahat i složky atd, chtěl bych aby byl z nějakého pevnějšího materiálu. U 70D co se teď všude používá bych měl strach.

Našel jsem jen buď cyklistické/běžecké, které ale nemají úchyt na hole a cepín, úplné UL ze 70D u kterých bych se bál o životnost, nebo se síťovým zádovým systémem, kde bych měl podle mě problém dát všechno s počítačem z důvodu předepnutí konstrukce.

Nemáte čirou náhodou někdo na něco tip?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod dudy » stř kvě 10, 2023 7:22

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 10, 2023 8:45

Ty batohy Gregory jsou dobré a promyšlené. Mám dva. I když je jeden na hraně mezi Light a Ultralight, tak ta látka je pevná a na kritických místech i zesílená. Já, který jsem schopný rozbít cokoliv, tak s tou odolností u Gregory nemám problém. I max. uvedené zatížení se mi v nich nese dobře.

Tento víkend jsem poprvé viděl na živo někoho s UL batohem ze známých UL propagovaných značek: GOSAME GEAR. Ještě jsem totiž neviděl někoho, kdo by takový batoh měl.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř kvě 10, 2023 9:52

Díky zkusím ho. Dodnes jsem ani tuto značku neznal :-O
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » stř kvě 10, 2023 12:57

pokud ti vyhovoval ten dekáčový (mněl jsem ho a vůbec mi nevyhovoval ten vstup, takže šel po půl sezoně z domu), zkus, jestli by ti neseděl třeba tento THULE, či takovéto Montane, anebo Black Diamond, viz mé zkušenosti a připomínky výše...


dudy píše:https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/221GRG00075/batoh-gregory-miwok-32-1-0

přesně tyhle modely Gregory, různé litráže, jsem před nedávnem zkoušel, myslím, že jsem to zde i zmínil... skvělé zpracování a dobrý matroš, jen mně třeba vůbec nevyhovovala záda... chce to opravdu vyzkoušet, neb to je individuální záležitost...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » stř kvě 10, 2023 14:36

Quido píše:Black Diamond

Podle popisu má mít nějakou fičuru že se popruhy hýbou či co, pochopil jsem to tak že je to údajně proto, že se to přizpůsobuje pohybu. Jak to s tím je, jak to funguje, je to při nošení poznat?
Díky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » stř kvě 10, 2023 14:39

Zkousel jsem kdysi jiny BD batoh, co to mel. Pri noseni je to poznat fest. Je to strasne, okamzite jsem ho vyradil z vyberu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon kvě 15, 2023 6:44

Zkusil jsem ten batoh Gregory Miwok 32 a co mě překvapilo je měkkost té plastové výztuhy na zádech. Kapsa na hydrovak konči zhruba 10 cm nad dnem a když do ní dám noťas a batoh postavím, tak se mají záda tendenci lámat.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » pon kvě 15, 2023 11:05

Etheric píše:Podle popisu má mít nějakou fičuru že se popruhy hýbou či co, pochopil jsem to tak že je to údajně proto, že se to přizpůsobuje pohybu. Jak to s tím je, jak to funguje, je to při nošení poznat?
Díky

je to poznat pri tezsim nakladu a u mensich batohu jen v technickych pasazich, pokud clovek jen jde po nejake ceste, tak to vubec nemusi poznat.... nevim, jak presne je to udelane, neni to ale zase tak zasadni vec, jak se to muze z popisu jevit, nejaky zazrak se nekona, nicmene verim ze to nekomu muze vadit, nekomu naopak, jde spise o zvyk... mne to vyhovuje, necitim se s batohem tolik svazany, resp. neomezuje mne v pohybu... v Hudy o tom trochu pisou:
"Dynamicky uložné ramenní popruhy (systém SwingArm™) poskytují větší rozsah pro pohyb v ramenou. S batohem se tak dobře leze a neomezuje při dlouhém nápřahu."
... kazdopadne jde o to, aby cloveku batoh sedel a mel z nej dobry pocit, ja takovy ze zadoveho systemu znacky BD mam, (jsou jine veci, co bych treba, ale u veztsich batohu teto znacky, chtel jinak)...
vetsi batohy BD pak maji jeste nejaky svuj system upevneni bederaku k telu batohu, ja bych to trochu prirovnal ke systemu, jaky ma Gema... to je taky dost individualni zalezitost, komu to vyhovuje a komu ne


Rainier Wolfcastle píše:Zkusil jsem ten batoh Gregory Miwok 32 a co mě překvapilo je měkkost té plastové výztuhy na zádech. Kapsa na hydrovak konči zhruba 10 cm nad dnem a když do ní dám noťas a batoh postavím, tak se mají záda tendenci lámat.

presne tak, velmi mekka a priitom mam pocit ze pomerne tezka "vyztuha" zad, ktera vlastne nic nevyztuzuje,jelkikoze se velmi ohyba... a to je vec, ktera mi nevyhovuje...

mike píše:Zkousel jsem kdysi jiny BD batoh, co to mel. Pri noseni je to poznat fest. Je to strasne, okamzite jsem ho vyradil z vyberu.

co je na tom strasneho? pri bezne chuzi to vubec neni poznat...
Naposledy upravil Quido dne úte srp 1, 2023 8:37, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Dromedaro » pon kvě 15, 2023 11:50

Rainier Wolfcastle píše:Zkusil jsem ten batoh Gregory Miwok 32 a co mě překvapilo je měkkost té plastové výztuhy na zádech. Kapsa na hydrovak konči zhruba 10 cm nad dnem a když do ní dám noťas a batoh postavím, tak se mají záda tendenci lámat.

Tak to je nějak jinak, než je na těch mých. Tam jsou ty záda pevná a "nelámou" se
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4347
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon kvě 15, 2023 18:36

Takto nějak to vypadá, když je opřený prázdný a když je do něj daný noťas. Právě taky mi to ještě žádný jiný batoh nedělal....
Přílohy
IMG_7061.jpeg
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod booze » pon kvě 15, 2023 20:21

mike píše:Zkousel jsem kdysi jiny BD batoh, co to mel. Pri noseni je to poznat fest. Je to strasne, okamzite jsem ho vyradil z vyberu.


Je to boozi, nalozis si do batohu a dotahnes bederak, povolis ramenní popruhy a o batohu nevíš, že ho máš na zádech. V bederaku jezdí ocelové lanko.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2023 20:32

Quido píše:co je na tom sztrasneho? pri bezne chuzi to vubec neni poznat...

Mne prislo, ze batoh tanci po zadech i pri zkouseni v obchode. Ale proti gustu... Zas to bylo uz pred lety, treba se to ted uz chova jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » pon kvě 15, 2023 20:54

to nevim kdy, ja mam ten maly asi 6 pet let, nebo i vice (?), a jeste predtim jsem mel velky mission, na tom to bylo jeste lepsi, kdyz jsem chtel, pritah jsem ho pevne na zada a stal s mnou, a kdyz jsem sel dolu, povolil a skoro jsem na nej zapomnel i pri tom objemu.. a to "tanceni" (ja bych to tak nenazval) zpusobuje velmi pekne vetrani ;-)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » pon kvě 15, 2023 20:57

Ja uz taky ne, ale asi to bude jeste vic. Jak pisu, proti gustu... asi to svou cilovou skupinu ma, mne to proste nesedlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod milarepa » pát kvě 19, 2023 20:24

Život na treku #16: Jak se šije ultralehký batoh na míru? - Filip Raboch

https://www.youtube.com/watch?v=XP9gnMRZJEQ

spíše pro fajnšmekry, zajímavé povídání o materiálech, takový etheric by si to mohl slušně užít :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod soyer21 » pon črc 10, 2023 12:14

Zdravím,
Potřebuji do víkendu nutné nový batoh , starý model Husky Stingy 28, se po rozpáral. Potřeboval bych něco kolem 25 litrů , na jednodenní túry (Tatry , Alpy ) , tak aby se dalo připnout hole, mohl by mít pláštěnku a lepší zádový systém ( pohodlnější ) , co jsem v rychlosti díval , tak se mi líbí Deuter Futura 27, nebo nový model husky Stingy 28, který je za poloviční cenu. Bude velký rozdíl v nošení těchto dvou batohu ( starý husky ,,docela" ušel , Deuter neznám ), popřípadě doporučíte mi jiný, spíše levnější , díky za rady
soyer21
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: úte pro 7, 2021 4:25

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon črc 10, 2023 13:31

Ja Ti doporucim, co asi nechces slyset - zajdi si nekde a vyzkousej si nekolik batohu. Ten se nekupuje podle obrazku a zkusenosti jinych, ale hlavne tak, aby dobre sedel. Ty jej budes na svych zadech nosit - a bud budes lebedit nebo nadavat a zada nicit...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » sob črc 15, 2023 10:29

Copak chlapec nakonec pořídil? Deuter x Husky rovná se rozdíl v ceně, akorát že Deuter bude možná trošku pohodlnější. Nevím.... po nových Deutrech se už ani nedívám.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » úte srp 1, 2023 8:05

tady bych zase já o Husky ani omylem neuvazoval... ale o ruznych dalsich moznostech, o batozich v teto velikosti je zde popsano mnoho radku, tekze doporucuju porecist a taky udelat, to co pise apuka - zkouset a ohmatat...

Nedavno jsem si objednal 8 batohu na 4camping na prodejnu, kam to mam blizko a vyplatilo se - nekteri mi favoriti zcela zklamali (LoweAlpine, Rab), jini naopak potesili, ci prekvapili (Thule, Pinguin, Tatonka)... I kdyz jsem nakonec vzal jen jeden, prodavac se ani neuzardel a potvrdil mi, ze bez fyzickeho kontaktu, vyzkouseni a prohlidky by batoh, boty ci stan nikdy nekoupil...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Předchozí

Zpět na Batohy