Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2022 16:56

Praskla mi prezka na bederaku u Osprey Mutant 28 :evil: Sunt jeden, u Deuteru i Ferrina vydrzely podstatne vic. Samozrejme jsou tam obe casti natvrdo pristite a nedaji se sundat. A tak si rikam, ze bych v ramci opravy mohl zabit nekolik much jednou ranou.

Ten batoh je asi jediny pouzitelny Osprey, co jsem potkal, ale bederak je nejmin povedena vec. Uzky popruh (25 mm) je nahouby a stahovani po stranach jeste vic. Neni to showstopper, ale nezvykl jsem si na nej a nemam ho rad. A tak mne napadlo, ze bych puvodni popruh i se stahovanim uplne sundal a nechal tam nasit novy, sirsi (38 mm) s klasickym dotahovanim vepredu. Nazory?

Nevite nekdo, kde takovy popruh sehnat? Klasicky bederakovy popruh, idealne svetle sedy. Nasel jsem tohle, ale nevim jiste, jestli je to spravne. Polyster se snadno osoupe a navic jsou tam jakesi pruhy, ktere na jinych popruzich nemam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod zonn » pon bře 14, 2022 22:59

V galanterii.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » stř bře 16, 2022 20:05

mike píše:Praskla mi prezka na bederaku u Osprey Mutant 28 :evil: Sunt jeden


Osprey - šunt? Vždyť to kupuje každej.... Je pravda teda že takto debilně ty přezky šijí skoro všichni :twisted: Já si na to dávám bacha a ty přezky vždy strkám do těch bočních kapes u bederáku ať u Deuter nebo toho nového co mám.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » stř bře 16, 2022 20:09

Bertik V. píše:Osprey - šunt? Vždyť to kupuje každej

To se nejak vylucuje? ;-) Ja z nej nijak nadseny nejsem, zkusil jsem hromadu jejich batohu, vsechny pro mne nepouzitelne, az na ten Mutant, kde se zrejme spletli a udelali ho rozumne. Vsak to v dalsi verzi napravili :twisted:

Sunt proto, ze mi tak rychle zadna jina prezka nepraskla. Nevylucuju, ze je to tim, ze tahle je uzsi a tedy i slabsi. To je ovsem design fail, kdyby tam dali normalne siroky popruh, tak je to vyrazne lepsi. Proto uvazuju o jeho nahrade.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 17, 2022 5:53

v jakykoli galanterii koupis popruh a prezky

osobne mam proti osprey vyhrady jinde - nejslabsi mista jsou spodky, kdy kvuli konstrukci se na snad vsech jejich modelech odiraj nektery mista pri postaveni na zem a vnimam to jako nejslabsi misto celyho batohu. navic to si doma nikdo moc nespravi.

co ale delat, kdyz mi zadny jiny batohy nevyhovujou? a u osprey funguje diky tomu ze nektery batohy maji posuvny/vyndavaci popruhy takovej trik koupit si ML zada a nandat na ne SM popruhy... :D

pripadne i ty Mkovy zada neposuvnejch modelu mi vyhovujou, protoze nejsou na zadny mohutny chlapi...

jenze kdyz nesedi zada tak batoh nezachrani nic... a naopak, pokud sedi a jiny ne, je potreba se s tim smirit, ale treba talon 33 mel takovej uzkej bederak taky a celkem mi vadil a az talon 44 ho mel sirsi, presto si ho porad dokazu predstavit trochu vic sirsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 21, 2022 9:43

Hleda se mestsky batoh

-vyska max 48cm (aby se vesel na klin v autobuse a zaroven jeste se na nej daly polozit ruce na batoh a treba cist knizku, vyssi batoh uz
-litraz 25-35l
- alespon 1 z venku pristupna kapsa na klice a penezenku na zip
- alespon 1 bocni kapsa na destnik

potrebuju tam dat veci na cviceni (boty, rucnik, tricko) + 2 krabicky na obedy (cca 1l - 1,5l kazda) + vyjimecne notebook (11,5").

aktualne mam corazon hiker 25 (uz 16 let) a teda odrbany popruhy, jinak vydrzi asi jeste 10let snad ale mam problem, ze se tam nevejdou veci na cviceni a zaroven krabicky do prace a proste me nebavi neustale nosit a hlidat tasku.

diky za tipy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod GreyMouse » stř čer 22, 2022 15:35

No, mně když přestane bavit záplatovat batoh, co nosím do města, tak zajdu do Sportisima, okouknu co mají a pokud se mi něco líbí, tak to vezmu :-). Kapsa na zip nebo síťované kapsy na bocích nejsou nic extra, co by vyžadovalo dlouhé hledání.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 23, 2022 5:36

GM
dik, urvite to nekde v brne mame i kdyz nemam tucha kde, tak pujdu ocihnout

pro me.je hrozne limitujici vyska tech 45cm a zaroven 25-30l...

potrebuju nizkyho tlustocha ale ted je moderni vysokej uzkej batoh..

jako chapu to, kratkej tlustoch neni zadny terno na zada a na noseni...

ale zjistila sem ze vetsina 30l batohu pod 50cm nejde... ale nasla sem jednoho tlustocha co nema zip ale uzavirani na viko a stahovaci snurku..

https://www.rucksack.cz/produkt/climber-22-cordura/

cena prizniva, rikam si, ze to prubnu. na pouziti 1x tydne nechci zbytecne utracet, a myslim, ze nezipovej batoh vyresi muj objemovej problem.

ten corazon hiker by mi skoro i stacil, ale po nacpani vseho mi chybi treba 4cm mezi zipama na zavreni - tzn. jeho tvar zuzujici se nahoru k zipu a zmensujici hloubku batohu je kamen urazu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv čer 23, 2022 6:11

Hikera jsem měl a rozklad byl dva roky :( Navíc těch 25l neměl ani náhodou, byl podstatně menší.
@Mawe: co LA Eclipse 25? Ještě seženeš, znáš ho, měl jsem ho několikrát s tebou na výletě. Kapsami by vyhovoval a délkou zad taky, 44 pevná část, na tu délku se se to zmáčkne samo, když na vrch batohu položíš ruce. Když jsem se do něj zabalil na 2 dny i se spaním a vařením, pro tvé účely musí taky stačit :)
A z batohů této kategorie má jedno z nejlepších větrání zad, což je pro tebe určitě plus. Jo a taky se ty záda daj o 10cm prodloužit /povytáhne se zádový panel s popruhy, ale ta pevná část zůstane po opření se o batoh i tak furt 45cm,páč pruh pěny navíc/, můžeš mít i svou délku zad, to pro tebe bude výhoda, že si můžeš dost nastavit popruhy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 23, 2022 7:57

etheric
me nezajima pevna cast ale CELKOVA vyska batohu, pokud bude napechovanej, tak nic nezmacknu

nj, slysela sem ze corazony sly kvalitou taky trochu dolu...

ale ja mam jeste staryho drzaka, 16let a jedina vada osoupany popruhy a sedrena sitovina "v podpaze" z kazdodenniho noseni do prace, zbytek batohu jak novej...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 23, 2022 8:00

+ prehodnotila sem pocet malych zvenku dostupnych kapes alespon na dve protoze kdyz 20x za den lezu pro penezenku, at mi nevupadnou v nestrezene chvili klice...

aktualne mam 3 kapsy /penezenka/klice/smartphone + mp3 + cip na cviceni/ tak penezenka urcite od klicu musi byt oddelena...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv čer 23, 2022 14:47

Mawenzi píše: pokud bude napechovanej, tak nic nezmacknu

Tady jo, vzhledem k tomu, jak je to řešený. To bys to musela narvat tak nehorázně, že by se to i debilně neslo.
Vážně, i s náloží na výlet se ten vršek zmáčkne, když ho dáš na klín a položíš na něj ruce. V buse a občas i vlaku tak cestuju, když není možnost dát batoh vedle sebe. Nahoru nebo dolu ho nikdy nedávám, buď vedle sebe, nebo na klín. A tento batoh tak funguje, proto ti píšu, že se zmáčkne. Z praxe vím, je to můj batoh na každodenní nošení, do města i na jednodenní výlety, tak vím, že se to zamáčkne. Aby ne, musela bys to fakt totálně přervat a nahoru dát něco tvrdý, páč oblečení nahoře se zamáčkne. Ono celková výška tý části, která trčí nad tu "pevnou", není o tolik vyšší. Nejsu doma abych to změřil, ale je to kousek. A jak píšu výše, je to dost přizpůsobivý. Navíc záda maj výztuhu, ale ne kovovou, takže to nebude "prkno" jak jsem měřil já v rovným stavu. Prohne se, tj pár čísel výšky taky dolů.

Hiker 25 je o více než třetinu menší, než Eclipse 25. Když započítám reálnou možnost ten batoh naložit tak, aby se pohodlně nesl. Do Eclipse se zabalím v tomto období na víkend se spaním včetně vaření. Do Hikeru ani náhodou.

Eclipse, když ho seženeš v ČR, bude už za levno, tak můžeš zkusit. Případně ti jeden můžu na zkoušku poskytnout já, kdyby byly už jen v zahraničí.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod GreyMouse » čtv čer 23, 2022 15:27

@Mawe: To Sportisimo jsme plácla, protože to mám při cestě, takže je pro mě jednoduchý začít tam. Pokud bych si tam nevybrala, podívala bych se na stránky Decathlonu, mám pocit, že si můžeš nezávazně objednat zboží na konkrétní prodejnu, pokud ho tam nemají skladem.

Pro klíče a kolečko do nákupního vozíku používám kapsičku na bederáku. Je fakt, že na ni jsem si na městským batohu zvykla a bez ní bych ho asi nechtěla. (Takže si vlastně taky vymýšlím ptákoviny :-D)

S tou výškou... kdyby sis dala batoh na klín naležato, nemohl by mít o nějaký centimetr víc? To vlastně můžeš zkusit i s tím současným. Netuším, kolik může mít batoh, aby ležíc u mě na klíně, neobtěžoval souseda :-k
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 23, 2022 17:41

prave 45cm se vejde na klin nalezato a da se s tim cist:)

na vysku kdyz mam jeste tasku uz je to vysoky a cist nejde:(

zrovna bederak na batohu do emsta mit zas nemuzu:D jak to proste kazdej ma uplne jinak

etheric
ok diky, ja se podivam ale priorita je i cena, batoh co vezmu max 1x tydne si proste cenu vyssi nez 1500 nezaslouzi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv čer 23, 2022 17:56

Mawenzi píše:batoh co vezmu max 1x tydne si proste cenu vyssi nez 1500 nezaslouzi

Tohle absolutně nechápu, 1x týdně a více už je častý použití, ale tvoje věc..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 23, 2022 18:20

etheric no je mozny, ze pokud nenajdu zadnej do 1500 tak si proste budu muset pockat treba po lete na nejakej drazsi ajeste to doklepat s taskou
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv čer 23, 2022 18:27

Tak to je něco naprosto jinýho, než že si to "nezaslouží". Naopak, zaslouží, však to budeš nosit častěji, než batoh na vandry :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 23, 2022 18:52

jenze batoh na vandry mas na zadech treba 10 hodin, tohle budes mit na zadech maximalne hodinu denne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » čtv čer 23, 2022 19:26

I hodina sere, když to není ono. Je to přeci jen každej týden, roky... Ale tvá věc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » čtv čer 23, 2022 19:27

no ty vychazis z predpokladu, ze by me ten batoh vadil, ale levnej batoh neznamena nepohodlnej, jen treba nevydrzi 20 let jako ten corazon... s cimz su ochotna se smirit...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pát čer 24, 2022 4:45

Tak není to pravidlem, ale ty lepší batohy bývají pohodlnější.. Jsou holt lépe zpracovaný, z lepších materiálů.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 27, 2022 5:10

prozkoumala sem online ten eclipse 25 a nenasla sem proste vic kapes zvenku pristupnych malych zipovych nez tu 1 horni predni.

v dekaci sem si nevybrala...

pokud by ten batoh mel stat pres 1500 - 3000 tak proste musi byt dokonalej, jinak radsi vezmu nekde za 800 pytel s popruhama:D

se snad pujdu s metrem podivat k vietnamcum:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon čer 27, 2022 7:42

Eclipse má ještě zvenku 2x malou zipovou kapsu na bederáku.

Koupit u vietcongu jsou vyhozený peníze.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon čer 27, 2022 8:12

Mawe, koukala jsi uz na meststke batohy od Lowe Alpinu? Doporucoval bych Phase 30 nebo 32. Ja mam presne ten, co je tam oznaceny jako Phase 30 2020. Vysoky je pod 50 cm (jsem to ted meril, je to cca 48-49 cm vcetne madla), ma to tri oddelene prihradky na zip - na notas (mozna pro Tebe zbytecne, ale daji se tam schovat tenke veci, ktere nechces ztratit, jen tak Ti to tam nikdo neotevre), hlavni prihradka a mensi predni, kde mas jeste organizer. K tomu pod "madlem" jeste mala zipova kapsicka na bryle/mobil/kapesniky/...). Na bocich ma sitove kapsy.
Zada ma i to moje pomerne dobre, docela prijemne se to nosi. Nova verze ma jeste prodysnejsi (skoro vypada, ze se mirne inspirovali Eclipsem). Navic taky vymenily (resp. zlepsili, podle velikosti) elastickou snuru vepredu na bundu za elastickou sitku, coz znamena zase dalsi prostor.

Co se tyce obsahu, muj tech 30 l ma (kdyz to srovnam se svoji starou Deuted TransAlp 25), nevyhodou ale je, ze neni jedna velka kapsa 30l, ale je to rozdelene. Na 4campingu sice pisou, ze nova verze maji na vysku 53 cm, nevim, nemel jsem je v rukou, ale rekl bych ze nejspise do toho pocitaji i cele madlo, kdyz to za nej chytis.
Jeste jednu nevyhodu ma, bohuzel jako vetsina novejsich batohu - kym jej uplne nenacpes, nema moc tendenci stat, ma spodek trochu zarezany.

Muzes si to ale objednat do 4campingu (maji nove 28, 30 i 32l) na prodejnu a tam si to vyzkouset, obhlednout, atd. a zaplatit jen pokud Ti vyhovi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 27, 2022 8:51

etheric
bederak na mestskym batohu zavazi takze pokud se neda oddelat a musi ze zamotat dozadu tak to kapsy znemozbi dobre obsluhovat

apuka
diky ten phase vypada dobre

1) kapsa s organizerem je ta uplne vpredu co ma maly zip zepredu nahore?
tenisky otvorama sobe (jako z krabice v obchodu) by se na dno vesly dobre pokud je zkoseny?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Etheric » pon čer 27, 2022 9:13

@Mawe: tam rozhodně není bederák, jako na almarách, nepřekáží. Ale někomu ten kousek třeba překážet může..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 27, 2022 9:30

pokud treba osprey talon 33 povazujes za almaru tak by me prekazel bederak i z toho. nejlepsi oddelavaci neho jen popruh co se ds ustrihnout
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon čer 27, 2022 9:48

Mawe, tady mas popis tech kapes:
Phase 32.jpg
Phase 32.jpg (35.69 KiB) Zobrazeno 2021 krát

1 - Predni kapsa s organizerem
2 - hlavni nejvetsi kapsa, ty boty se tam vlezou, mel jsem tam uz i sve pohorky, velikosti 47 :-) a naposled synove lezecky 46 v krabici, i kdyz to bylo "na stojaka". Podle obrazku se taky zda, ze ted je to uz trochu min zkosene, takze o to lip se vejdou.
3 - mala kapsicka na bryle primo pod "madlem"
4 - kapsa na notas.

Tento ruksak ma jako "bederak" pouze tenky popruh, ktery je ke vsemu odnimatelny.

Ja jsem taky zkousel vicero batohu a tento mi prisel nejvhodnejsi a jeste s nositelnymi zadama. Neni to ten Deuter Transalpin, ale taky je levnejsi. Jedine, co mi nevyhovuje je, ze si musim lip rozmyslet, jak do nej naskladat nakupy, kdyz ma vice kapes. Dobre je, ze si muzes dat knizku (i vetsi) jak do NB kapsy, tak i do predni, ta je po cele vysce batohu. A v hlavni kapse pritom muzes mit veci do fitka

Rikam, vyzkousej si to, mozna fakt si nech poslat 3é-ku i 32-ku do 4campingu, alespon uvidis rozdily a mozna neco bude pro Tebe lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 27, 2022 10:08

apuka
jasny diky:) ten tvuj tip vypada dobre, a mala kapsicka na klice zvlast pod madlem je super:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod apuka » pon čer 27, 2022 10:11

Kdybys tam ale chtela nosti opravdu klice, mozna bych si tam nasil dovnitr malou karabinku (koupis za par kacek v galanterce), aby se hur vytahl "cizimi rukama". Tak kapsa je nejmene chranena - pokud batoh nenosis zrovna v rukou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Batohy