Menší batoh (25-35 litrů)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » pát dub 22, 2016 16:54

@grco: zes neco nevidel neznamena, ze to neexistuje ;-) A taky neni kazdy jako ty, nekdo potrebuje vody min, nekdo vic.

Jak jsem psal jinde, na jednodenni turu beru 3 litry vody standardne a nekdy to nestaci. Rano vypiju 8 deci caje a vecer co potrebuju doplnit. V lete v horach to totiz nekdy jak na pousti je. Lepsi je tahnout vody vic, nez aby dosla. Dehydratace je mrcha a i mala muze vest ke zhorseni rovnovahy, coz je v tezsim terenu pruser.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod MirecK » pát dub 22, 2016 17:31

No, vážne som nemyslel, že sa niekto pozastaví nad dvoma dvojlitrami :) Samozrejme, nie vždy je to potrebné, ale aby sa zmestili do batoha potrebné je.

Quido: Ďakujem, keby som tú kolónku nepoužil, nepýtam sa tu, ale aj nejaká reakcia lepšia ako žiadna.
MirecK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 1, 2016 17:02

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » pát dub 22, 2016 18:11

ja vim moc dobře, co je pitny rezim, a ze nekdo pije vic a jiny min, taky vim... jen se pozastavuji nad - podle mého zbytecnym - vlacenim tolika vody...

ja osobne denne sotva ty 3 litry vypiju (nepocitam nejake akce s kumpany na pivu) :partyman: :wink: spise méně, ale urcite s sebou ty 3 (natooz 4) litry nevlacim, jak tu rozumni pisou, napiju se něco před cestou, pak si vezmu nutnou zásobu, a zbytek vypiju po navratu - na jednodenni akci tady hodina sem, hodina tam nic neznamena a tak nejaka zasadne nebezpecna dehydratace nehrozi... krome toho, jen vyjimecne jsem na ceste nenarazil na pramen ci bystrinu
:drinkers:

nikomu to neberu, ale myslim si ze je to zbytecna zatez, ktera se pak castecne take podili na potrebe vice pit
:-k :roll:
kdyz si predstavim, ze na jednodenni vylet mam na zadech cca 3-4 kila, s vodou max 5 kg, a kdybych mel brat 4 litry, pak bych mel mit asi 8 kg, coz je skoro jedou tolik, tak za sebe rikam jednoznacne E-E [-X
:t:t
Naposledy upravil Quido dne sob dub 23, 2016 7:13, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Guly » pát dub 22, 2016 19:24

Zle myslíš a dobre robíš, čím menej vody, tým lepšie. Treba brať rozumy od skúsenejších. Odporúčam každému!
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » pát dub 22, 2016 21:39

S tou vodou to holt ma kazdy jinak. Kdyz jdu na jednodenni vylet u nas, tak vim, ze mi na 8 - 10 hodin 3 litry vody akorat staci. Takze vezmu z domu dve 1.5 PETky a nemusim nic resit. Jasne, ze bych obcas nekde mohl dobrat cestou, ale to bych zas musel nosit filtr, resit kvalitu vody, zdrzovat se... proc? Kilo nebo kilo a pul navic v jednodennim batohu skoro nepoznam. Podobne v horach, kdyz vim, ze voda urcite bude a nesu jeste macky a cepin, tak treba vezmu jen 1.5 litru a pozdeji doplnim, ale kdyz si jisty nejsem, tak proste vezmu ty 3. Zazil jsem parkrat, ze to nestacilo, vrcholovka, ktera se protahla, zadna voda po ceste a na sestupu problem. K veceru unava a dehydratace a mel jsem potize s rovnovahou i na pekne cesticce. Ze to bylo vodou bylo jasne hned, co jsem dosel na chatu, vypil 1.5 litru na ex a pak uz to zas bylo dobre.

Natezko je to zas jine. Tam uz jsem nad hranici, kdy je kazde deko navic znat, takze vodu beru podle toho, jak muzu dobirat po ceste. Tak, abych mel aspon pul litru u dalsi moznosti dobrani, kdyby nahodou nevysla. Nevyplatilo se mi to akorat na podzim v Dolomitech, kde jsem mel jit podle mapy pres nekolik potoku, takze jsem moc vody nebral a ony byly vsechny vyschle. Od te doby tam radej nosim vody vic a i tak je to nekdy narocne. Nekolikrat mne zachranila trocha noveho snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Guly » sob dub 23, 2016 4:10

Tiež som zažil muky, keď mi došla voda a možno preto nosím radšej viac. Ja ale už chodím na jednodňovky málo, minimálne na 2 - 3 dni. Dlhé nástupy a zostupy ma už nebavia (rozumej prestávam vládať) :)
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » sob dub 23, 2016 7:18

ja mel za to, ze se tu bavime o jednodennim vylete... a ten puvodne zminovany trek na Slavkovsky stit bych bral jako takovy extrem, protoze je to dost dlouha streka a po ceste opravdu nic není... :t:t
pochopitelne na dalsi typy akci je to jine, podle podmínek... ale to bych tady nerozebiral, to je uz na jiné lakno a myslim, ze pripad od pripadu :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » sob dub 23, 2016 22:56

Mne prave Slavkovsky stit neprijde jako extrem, ale spis takova prumerna vrcholovka. Takhle to pri jednodennich vystupech vypada bezne, aspon u mne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod juhele » ned dub 24, 2016 18:55

Mně osobně obvykle stačí flaška dvoulitrovka něčeho jako ionťák - v báglu s hadicí convertube. Ale to je pro klasické klima.

Třeba na Masadě jsem v červnu vyzunkl nahoře asi 3 litry během odpoledne a to jsme ještě obě cesty jeli lanovkou. Měl jsem dvoulitrovku, ale nahoře měli doplňovací zásobníky, tak jsem tankoval :mrgreen:

Kdybych měl být celý den na tůře mimo civilizaci = žádná voda po cestě, tak taky radši potáhnu ty 3 litry.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Quido » úte dub 26, 2016 8:42

mike píše:Mne prave Slavkovsky stit neprijde jako extrem, ale spis takova prumerna vrcholovka. Takhle to pri jednodennich vystupech vypada bezne, aspon u mne.


ano, myslel jsem to s ohledem na vodu, ze nepotkas zadne obcerstveni ani poradny pramen, kdezo jinde v Tatrach je vody dost...

a jednodenky v Rakousku, nebo Svajcu, jsou naprosto v poho, zde narazis na "samoobsluzny bar" i v tech nejnemoznejsich mistech :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ThomasB » čtv dub 28, 2016 10:08

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jaký batoh by jste volili, aby byl co nejuniverzálnější na jednodenní výlety, občasné nošení do práce nebo celkově krátkodobý čas mimo domov?
Mám pár vybraných variant:

Deuter Futura 28 - http://www.hudy.cz/batohy_turisticke/de ... lblue.html


Deuter Trans Alpine 30 SMU - http://www.hudy.cz/batohy_cyklisticke/d ... anite.html

mají tuhle verzi za celkem fajn cenu. Je nějaká nevýhoda, že batoh je vedený jako cyklistický nebo je v pohodě použitelný i na moje požadavky?

Gregory Z30 - http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/22 ... -z-30-2014

Lowe Alpine Eclipse - http://www.hanibal.cz/batohy/panske-bat ... yHVHTCLTDc

Všechno jsou to batohy v ceně 2 - 2,5 tisíce Kč, což je strop, co jsem ochotný za batoh téhle velikosti dát. Samozřejmě si batohy půjdu do obchodu zkusit, tohle je jen předběžný výběr od klávesnice.

Nějaké rady, názory, případně jiné tipy?
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod pickard » čtv dub 28, 2016 10:26

Na základě dlouhodobých zkušeností můžu doporučit:

http://www.deuter.com/SG/se/hiking/spectro-ac-30-34822-2623.html

Lekhé, jendoduché, přehledné, odolné, univerzální.

Ta futura mi připadá moc jako zmenšenina velkýho trekovýho batohu. Toto je takový "přiměřenější".

Oblíbený a kvalitní, k tomuto účelu vhodný je též

http://blackdiamondequipment.com/en/hiking-packs/nitro-26-pack-BD681161_cfg.html#start=1

Ale je toho spousta, tyhle malý univerzální batohy jsou většinou dobrý, když jsou od OK výrobců.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod TimTaylor » čtv dub 28, 2016 10:39

mrkni ještě na Deuter Act Trail 30l, taky teď vybírám batoh na jednodenní akce/město/do práce/ vel. +-25-30 l, a pro mě je jednoznačně lepší Trail 30l než Futura 28l, měl jsem oboje v rukách a ten Trail má lepší (jiné) záda než Futura a fakt mě zaujal hodně, takže do něj asi půjdu. Doteď jsem měl od Deuteru 32l batoh (univerzál) ale to už je moc velký, navíc ho mám asi 8 let a teď na něm začaly odcházet zipy jeden za druhým, ale tahal jsem ho fakt často a hodně, takže se spíš divím, že vydržel tak dlouho. Salewa mi při stejném používání vydržela rok a rozpadla se, u Deuteru látka ošuntěla, ale batoh drží a funguje, jen ty zipy se začaly párat jeden za druhým.... Takže taky koukám kolem těch 25-28l, ale moc toho není (teda je, ale jiných než já chci, třeba ultralight kategorie mě vůbec neláka). Třeba u toho modelu Trailu jsou super 2 zipový kapsy ve víku + jedna boční kapsa na zip (vejde se do ní 1l lahev Nalgene s pitím jak nic a nehrozí, že ti někde vypadne, jak u některých jiných báglů ze síťové boční kapsy). S některým báglem se jen ohneš a věci z bočních/horních kapes se sypou ven, tady to je pohoda klid... Futuru jsem měl půjčenou kdysi na cca 3dny na ferraty a hrozně mi vadilo, jak se kývala na zádech zleva doprava a nešlo to moc omezit, takže za mě nebrat...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod booze » čtv dub 28, 2016 11:12

Thomasb jeste se podivej na Lowe Alpine Cloud Peak to viko na noseni do prace nic moc
na jeden den venku plus prace mam nejradeji Black Diamond Nitro a Lowe Alpine Eclipse :supz:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod VEPA » čtv dub 28, 2016 11:29

pro ThomasB: Trans Alpine 30 i Trans Alpine 25 jsou vedené jako cyklo proto, že nemají víko. Jinak jsou to pevné batohy, které vyhovují jak pro nosení do práce nebo po městě tak i pro jednodenní nošení do přírody. Trans Alpine 25 mám již 8let a zdá se ještě jednou tolik vydrží. Nosím ho denně (i na nákupy), má dostatek kapsiček a výhodu vidím i v tom, že je dvoukomorový a pokud nesu jen několik věcí nemusím se hrabat hluboko v batohu.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ThomasB » čtv dub 28, 2016 11:44

Black Diamond Nitro jsem si zkoušel v Rockpointu a nějak extra dobře mi neseděl na zádech. Na tohle použití se mi zdáli lepší batohy bez víka, proto jsem na řadu trail od deuteru ani na cloud peak nekoukal, ale možná to ještě můžu zvážit.
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod juhele » čtv dub 28, 2016 12:41

Já si nedávno ke Corazon Voyager 28 Cordura koupil ještě Saharu 32 - vč. futrálu na notebook:

Obrázek

A taky je to výborný batoh - už mne nebavilo tahat do terénu Voyager a navíc brašnu s notesem. Ale Voyagera si nechám, na běžné nošení bohatě stačí.

Chtěl jsem batoh klasicky na zip, s více kapsami, ne "pytel" se zavíráním nahoře :-)
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ThomasB » čtv dub 28, 2016 17:29

Tak jsem jel kolem Hudy a stavil jsem se zkusit ten Deuter Trans Alpine 30 a batoh se mi zpracováním fakt líbil, ale podle prodavačů i podle mého pocitu mi byl batoh malý. Ramenní popruhy jsem měl na maximum a batoh jsem měl vysoko, hrudní popruh měl výš jak v půlce prsou. Prodavač mi říkal, že jedině větší batoh (větší litráž), což nechci. Nějaké nápady?
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod dudy » čtv dub 28, 2016 17:58

Aspoň už víš, co znamená, když je vedenej jako cyklistickej.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ThomasB » čtv dub 28, 2016 18:03

No zkoušel jsem si i Futuru 28 a nebylo to nijak lepší :D
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod aksam » čtv dub 28, 2016 18:25

Škoda, že Z 30 mají v alpsportu už jen ve velikosti M, v L by mohla vyhovovat. Z 40 už bude velká, ale mají L.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Eloherd » sob dub 30, 2016 14:53

Pratele, dlouhe roky jsem pravidelne pouzival Deuter Guide 35+ ... a pak sem si poridil BD Speed 40 ... a najednou se svet zmenil.

Ne ze by byl guide spatnej, ale v porovnani s BD je proste horsi.
Jedine v cem vynika je mechanicka odolnost a je malinko levnejsi (3800 vs. 4200), ale to je tak vsechno.
Jakykoli jiny aspekt (vaha, kapsy, konicky tvar, popruhy, univerzalnost presek atd.) mluvi jednoznacne pro BD.

Poznamka k objemu ... jak se rika, ze deuteracky litry jsou s vyraznou rezervou oproti jinejm znackam, tak by clovek cekal ze 35+ vs 40 bude cca nastejno. Neni. 40 je v podani BD opravdu znatelne vic nez 35+.


Mimo tohle mam par let zkusenosti jeste s BD Speed 22 a Deuter Aricontact 65+15.

BD rulez :mrgreen:
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » sob dub 30, 2016 21:32

BD Speed 40 jsem chtel. Libil se mi, skvele sedel na zadech, ale ... prekazela mi tam ta nesmyslna spojka ramennich popruhu. Opirala se mi za krkem a fakt mi to vadilo :? Je to tam jeste porad nebo dostali rozum?

edit: koukam na to a vypada, ze dostali. Novy model ma redesigned shoulder straps a podle fotek se zda, ze uz tam ten nesmysl neni. Asi si ho zajdu znovu vyzkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » ned kvě 1, 2016 7:35

ThomasB píše:Tak jsem jel kolem Hudy a stavil jsem se zkusit ten Deuter Trans Alpine 30 a batoh se mi zpracováním fakt líbil, ale podle prodavačů i podle mého pocitu mi byl batoh malý. Ramenní popruhy jsem měl na maximum a batoh jsem měl vysoko, hrudní popruh měl výš jak v půlce prsou. Prodavač mi říkal, že jedině větší batoh (větší litráž), což nechci. Nějaké nápady?


Ty Transalpy mají ještě v provedení 32 EL. Používám TA 30 už pár let a podle zkušeností bych na tvoje požadavky moc nedopoučoval. Do města nebo každodenní použití do práce atd. dobrý. Ale na výlety, jednodenky to moc není. Když v tom nesu věci na jeden den nebo těžší náklad, je znát zádový systém který je vhodný víc na kolo. V tomhle rozhodně lepší Futura 32 nebo 28, se síťkou, jinak rozložený těžiště, v pohodě se nechá nést dlouho se zátěží.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Eloherd » ned kvě 1, 2016 8:52

mike píše:... prekazela mi tam ta nesmyslna spojka ramennich popruhu. Opirala se mi za krkem a fakt mi to vadilo :? Je to tam jeste porad nebo dostali rozum?

edit: koukam na to a vypada, ze dostali. Novy model ma redesigned shoulder straps a podle fotek se zda, ze uz tam ten nesmysl neni. Asi si ho zajdu znovu vyzkouset.


Jeste furt to tam je. Z ofiko fotek to neni videt.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ThomasB » ned kvě 1, 2016 14:28

Bertik V: o verzi EL vím, ale můj problém není kvůli délce zádového systému... Já bych asi potřeboval delší ramenní popruhy, aby batoh seděl níž. Mám celkem mohutný vršek těla a popruhy mám prostě na max...budu muset asi vyzkoušet nějaké další značky
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod Bertik V. » ned kvě 1, 2016 19:55

ThomasB: S tím u TA 30 jsem bojoval také a to mám postavu normální. Prostě krátký jsou. Další věc je zádový systém, ten bágl jak je dlouhý tak prostě tak dobře nesedí jako třeba Futura. Při větší zátěži když jdu jednodenku na horách nedej bože v létě je to utrpení, navíc díky té vložce uvnitř se drží strašně teplo a za chvíli mám tričko zlité jako hrom, v zimě ještě větší průser. Navíc těžiště toho báglu se při naložení posune dolů a dozadu a to prostě člověk trpí. Další věcí je bederák, ač u Transalpa je, je jen stabilizační ale nikoliv nosný. Do města v poho ale tahání větších zátěží už ne. Přemýšlím že brzy vyměním TA za Futuru 28 co má parťačka, ačkoliv je o dva litry menší, má i větší prostor uvnitř než TA 30 a když Transalp tak už jen 25. Navíc mě vyvalily čočky ty cenové úpravy u Deutera, to je mazec. Koukal jsem v lednu když jsem vybíral sněžnice v Alsportu i na Corazon, jelikož jsem dostal jeden reklamní Hiker co mám na služebky, cenově dobrý, kvalitou také, promyšleností už tolik ne, k tomu Corazon jaksi nedodává, resp. vůbec nedodává (alespoň na brněnské pobočce ne) tak mě cpali Doldyho...
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod ThomasB » ned kvě 1, 2016 21:32

Bertik V: no mě právě neseděla ani ta Futura...budu asi muset zkusit nějaké jiné značky, tak jsem právě myslel jestli někdo nemá tip na batoh s většími zády, respektive asi delšími popruhy..
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod juhele » ned kvě 1, 2016 23:09

@Bertik V.:

já s tou Saharou 32 měl zajímavou odyseu. Vyzkoušel jsem ji někdy loni v říjnu v Praze v Alpsportu (díkybohu), sedla mi výborně, ale neměli moji oblíbenou zelenou :mrgreen: a já nespěchal, tak jsem se domluvil, že se mi ozvou až bude.

Ještě v listopadu mi říkali, že není, že Corazon má vyprodáno a nové nenašil... Asi před pár týdny jsem Alpsport zkusil znovu, ale pořád nebyl skladem.

Nakonec jsem se odhodlal prubnout pro mne neznámý Tazz-sport kde inzerovali, že maj skladem.

Vše proběhlo bez problému a snad za pár dní byl batoh u mne.
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Menší batoh (25-35 litrů)

Příspěvekod mike » ned kvě 1, 2016 23:58

Eloherd píše:Jeste furt to tam je. Z ofiko fotek to neni videt.

Hmm... tobe to nevadi?

Kdyz se ale kouknu k vyrobci, zvetsim si to a jeste si dam lupu, tak mi prijde, ze to tam neni. Na sedem je to (kupodivu) videt lip. Asi to zajdu do Hanibalu prozkoumat nazivo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Batohy